Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-182]   [pokaż wszystko]

Śliwo-morela purpurowa
więcej informacji...
Śliwo-morela purpurowa
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 28.86 zł
Oszczędzasz: 6.09 zł (18%)
Śliwo-morela purpurowa (duża) (Prunus x armeniaca "Dapple Dandy") NOWOŚĆ! Międzygatunkowy mieszaniec moreli ze śliwą japońską. Wyróżnia się odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3-4 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje duże owoce, okrągłe, o skórce purpurowej. Miąższ ciemno-czerwony, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie.

Solanum brazylijskie owocowe
więcej informacji...
Solanum brazylijskie owocowe
 
Cena: 39.97 zł
Cena: 32.84 zł
Oszczędzasz: 7.13 zł (18%)
Solanum brazylijskie owocowe (Solanum sisymbriifolium) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina owocowa i ozdobna, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma szerokie, klapowane, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, fioletowo-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie, okrągłe owoce-jagody (do 2 cm średnicy), a w smaku zbliżone do wiśni i borówek.

Sosna chińska (jadalna)
więcej informacji...
Sosna chińska (jadalna)
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 3.78 zł (15%)
Sosna chińska (jadalna)(Pinus armandii var. armandii) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste i o jadalnych nasionach, także lecznicze, dorasta do 20 m wysokości, ma luźną, stożkowatą koronę. Bardzo ozdobne igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości aż do 20 cm, lekko wygięte, zwisające, miękkie. Kora gładka, jasnobrązowa, z wiekiem ciemnieje i pęka. Bardzo duże szyszki długości do 22 cm, zawierają duże nasiona jasnobrązowe, długości 10–16 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i po ugotowaniu, bardzo smaczne, mają podobny smak i zastosowanie jak nasiona sosny pinii "orzeszki piniowe" (do ciast, deserów, farszu itp.)

Sosna syberyjska
więcej informacji...
Sosna syberyjska
 
Cena: 38.90 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 6.31 zł (17%)
Sosna syberyjska(Pinus cembra var. sibirica) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste o jadalnych nasionach, dorasta do 25 m wysokości, ma gęstą, stożkowatą koronę. Pochodzi z Syberii, Mongolii i płn. Chin. Igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości 6–11 cm, lekko wygięte, sztywne. Kora gładka, szarozielona, z wiekiem ciemnieje i pęka. Dojrzałe szyszki długości 5–8 cm, zawierają duże nasiona brązowe, długości 9–12 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i bardzo smaczne, nazywane są "orzeszkami cedrowymi".

Stewia słodka
więcej informacji...
Stewia słodka
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 10.95 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (27%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Stewia słodka (2 rośliny)
więcej informacji...
Stewia słodka (2 rośliny)
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 11.89 zł
Oszczędzasz: 2.65 zł (19%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! TERAZ 2 ROŚLINY W CENIE JEDNEJ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru.

Świdośliwa kolumnowa owocowa
więcej informacji...
Świdośliwa kolumnowa owocowa
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.87 zł
Oszczędzasz: 3.08 zł (16%)
Świdośliwa kolumnowa owocowa (Amelanchier alnifolia "Obelisk") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 3-5 m wysokości. Pokrój kolumnowy, zwarty. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które jesienią stają się żółte. W kwietniu bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Owocuje co roku przez 40-50 lat. Owoce są soczyste, słodkie, o przyjemnym smaku, można je jeść na surowo albo używać do dżemów, konfitur lub nalewek. Są bogate w witaminy z grupy B, magnez i potas. W 100 g owoców świdośliwy znajduje się ok. 7 razy więcej wapnia i żelaza niż w owocach borówki wysokiej, a także 4-krotnie więcej potasu i białka.

Świdośliwa słodka wczesna (duża)
więcej informacji...
Świdośliwa słodka wczesna (duża)
 
Cena: 36.59 zł
Cena: 29.85 zł
Oszczędzasz: 6.74 zł (19%)
Świdośliwa słodka wczesna (duża) (Amelanchier x laevis "Ballerina") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Pokrój wzniesiony. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców o barwie purpurowej do ciemnofioletowej.

Świdośliwa wielkoowocowa duża
więcej informacji...
Świdośliwa wielkoowocowa duża
 
Cena: 29.89 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (18%)
Świdośliwa wielkoowocowa (Amelanchier lamarckii "Prince William") CENA PROMOCYJNA! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona. Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców. Samopylny.

Szafran jadalny (cebulki)
więcej informacji...
Szafran jadalny (cebulki)
 
Cena: 5.28 zł
Cena: 4.82 zł
Oszczędzasz: 0.46 zł (9%)
Szafran jadalny (cebulki) (Crocus sativus var. cashmirianus) NOWOŚĆ! Wieloletnia kwiatowa roślina cebulowa, źródło cennej przyprawy- szafranu. Liście wąskie, matowozielone. Zakwita jesienią (od połowy września) intensywnie fioletowymi kwiatami 5 cm długości z czerwonym żyłkowaniem, podobnymi do krokusów, ale z bardzo długimi, ciemnoczerwonymi słupkami.
Te słupki po ususzeniu są używane jako najdroższa przyprawa do potraw (jej cena jest równa wadze w złocie), nadająca ryżowi, zupom i wypiekom charakterystyczny żółto-pomarańczowy kolor oraz przyjemny aromat. W dawnej Polsce słynne były wielkanocne ciasta zwane "babami szafranowymi".

Szczypior czosnkowy "Neko"
więcej informacji...
Szczypior czosnkowy "Neko"
 
Cena: 7.18 zł
Cena: 6.82 zł
Oszczędzasz: 0.36 zł (6%)
Szczypior czosnkowy "Neko" (Allium tuberosum "Neko") NOWOŚĆ!!! Bylina o jadalnych liściach, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Są kruche i soczyste, o smaku czosnkowym, ale ta odmiana nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu czosnku. W lecie zakwita białymi kwiatostanami.
Liście są smacznym dodatkiem do kanapek, twarogu i sałatek warzywnych.

Szeferdia srebrzysta
więcej informacji...
Szeferdia srebrzysta
 
Cena: 29.35 zł
Szeferdia srebrzysta(Shepherdia argentea) NOWOŚĆ! Unikalny w Polsce krzew owocowy i ozdobny z Ameryki Północnej. Rozłożysty, gęsty krzew dorasta do 2 m wysokości. Liście ma dekoracyjne, srebrzyste, sezonowe, wydłużone. Zakwita drobnymi, żółtawymi kwiatkami. Owoce (czerwone jagody) o smaku słodko-kwaskowatym są doskonałe na przetwory (dżemy, konfitury, nalewki). Dawniej te owoce były przez Indian suszone i magazynowane jako zapasy zimowe. Owoce są bogate w witaminę C i pektyny.

Szpinak wodny
więcej informacji...
Szpinak wodny
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (31%)
Szpinak wodny (sadzonki) (Ipomoea aquatica) NOWOŚĆ! Popularne warzywo kuchni azjatyckich. Bujne, wielopędowe pnącze jednoroczne (jadalne i ozdobne), pochodzi z południowo-wschodniej Azji, dorasta do 2,5 m wysokości. Liście ma bardzo duże (do 15 cm długości), jasnozielone, mięsiste i delikatne w smaku, można je stopniowo obrywać i przyrządzać po ugotowaniu jak szpinak. Jadalne są też młode pędy. W lecie roślina zakwita pięknymi, jasnofioletowymi, kielichowatymi kwiatami.

Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
więcej informacji...
Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 7.98 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (21%)
Taro ("Ucho Słonia") (Colocasia esculenta) SUPER PROMOCJA!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny). Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka.

Taro (Ucho Słonia) (duże)
więcej informacji...
Taro (Ucho Słonia) (duże)
 
Cena: 98.92 zł
Cena: 89.96 zł
Oszczędzasz: 8.96 zł (10%)
Taro ("Ucho Słonia") (duże) (Colocasia esculenta) NOWOŚĆ!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny).
Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka. Bulwy mają długość od 15 do 50 cm i kształt lekko wydłużony. Liście można użytkować jak szpinak, a bulwy do zup, zapiekanek i jako danie główne.

Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
więcej informacji...
Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
 
Cena: 15.00 zł
Cena: 12.29 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (19%)

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") Oferowana odmiana wyróżnia się wyjątkowo dobrym smakiem.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Dodajemy zawsze 10% bulw gratis !

Na życzenie wysyłamy przepisy kulinarne na potrawy z topinamburu gratis!

OGROMNE BULWY WYJĄTKOWEJ JAKOŚCI, specjalnie selekcjonowane ręcznie, w dwóch odmianach: o skórce fioletowej i jasnobrązowej.

Topinambur francuski  ekologiczny1kg
więcej informacji...
Topinambur francuski ekologiczny1kg
 
Cena: 12.90 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (11%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Topinambur francuski 3kg
więcej informacji...
Topinambur francuski 3kg
 
Cena: 29.50 zł
Cena: 26.20 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (12%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski (Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej i fioletowej.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 114.56 zł
Cena: 98.65 zł
Oszczędzasz: 15.91 zł (14%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe, niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 142.65 zł
Cena: 122.50 zł
Oszczędzasz: 20.15 zł (15%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja pstra (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja pstra (czwórczak owocowy)
 
Cena: 165.40 zł
Cena: 143.65 zł
Oszczędzasz: 21.75 zł (14%)
Torreja pstra (czwórczak owocowy) (Torreya nucifera "Variegata") Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Japonii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, żółto, nieregularnie paskowane, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach. Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Trawa cytrynowa olbrzymia
więcej informacji...
Trawa cytrynowa olbrzymia
 
Cena: 28.95 zł
Cena: 19.45 zł
Oszczędzasz: 9.50 zł (33%)
Trawa cytrynowa olbrzymia (Cymbopogon obtectus) Subtropikalna, gęsta i kępiasta, wieloletnia trawa z płaskimi i wąskimi zielonymi liśćmi, bardzo długimi, do 1 m długości i zwieszającymi się w dół. Do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Australii. Liście tej trawy bardzo silnie pachną cytryną i są używane do aromatyzowania napojów i potraw.

Truskawka biała japońska (3 sztuki)
więcej informacji...
Truskawka biała japońska (3 sztuki)
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 8.60 zł (46%)
Truskawka biała japońska (trzy sztuki) (Fragaria vesca "Hatsukoi-no-kaori") PROMOCJA! Nowość wśród truskawek! Odmiana japońska o kremowo-biało-jasnoróżowych, bardzo smacznych owocach ozdobionych z zewnątrz czerwonymi nasionkami. Owoce są słodkie o nucie smakowej ananasowo-melonowej. Tworzy kępy do 20 cm wysokości o bardzo długich pędach odroślowych (może być sadzona w wiszących pojemnikach). Plonuje obficie od czerwca do października.
Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu. Odporna na mróz.

Truskawka pnąca
więcej informacji...
Truskawka pnąca
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.33 zł (21%)
Truskawka pnąca (Fragaria x vesca "Mt. Everest") Nowość wśród truskawek! Odmiana tworząca bardzo długie rozłogi (do 1 m długości), które zwieszają się lub mogą być rozpinane na podporach jak pnącze. Truskawka tworzy rośliny potomne obficie owocujące na całej długości rozłogów, co tworzy piękny efekt dekoracyjny. Owoce są duże (3-5 cm długości), lekko wydłużone, ciemnoczerwone, bardzo smaczne i aromatyczne. Plonuje obficie od czerwca do października.

Ugni chilijskie
więcej informacji...
Ugni chilijskie
 
Cena: 32.95 zł
Ugni chilijskie (Ugni molinae) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew owocowy i ozdobny z południowych rejonów Chile i Argentyny, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Liście są ciemnozielone, drobne i błyszczące; mają silny korzenny zapach. Kwitnie wiosną pięknymi, różowymi, dzwonkowatymi kwiatami, z których powstają liczne, czerwone i okrągłe owoce o średnicy 1 cm. Są słodkie i smaczne, o smaku podobnym do winogron i borówek. Doskonałe jako owoce deserowe oraz do dżemów, sosów i nalewek.

Wanilia
więcej informacji...
Wanilia
 
Cena: 14.60 zł
Wanilia (Vanilla pompona) NOWOŚĆ!!! Ozdobne i przyprawowe pnącze do uprawy doniczkowej. Jest to właściwie pnący storczyk, tworzący długie do 3 metrów pędy z lancetowatymi, błyszczącymi, jasnozielonymi liśćmi (do 15 cm długości). Zakwita pięknymi biało-seledynowymi kwiatami o średnicy 10-15 cm, z których powstają długie strąki nasienne (po fermentacji otrzymuje się z nich wanilię).

Winobluszcz tybetański
więcej informacji...
Winobluszcz tybetański
 
Cena: 28.50 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (14%)
Winobluszcz tybetański (Parthenocissus thomsonii) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i owocowe, dorasta do 3-5 metrów wysokości. Dobrze rośnie na ścianach budynków, do których przyczepia się przylgami, może rosnąć w pojemnikach, np. na balkonie. Ma sezonowe, trzyklapowe, duże liście, ciemnozielone z purpurowym podbarwieniem, młode liście są czerwone. Jesienią liście przebarwiają się na intensywnie purpurowy kolor. Kwiaty są samopylne. Owoce-jagody, zebrane w gronach są jadalne, bardzo słodkie (zawierają 9 % cukru) i mają wyjątkowo dużą zawartość witaminy C (12,2 mg tej witaminy na 100 ml soku).

Winorośl japońska
więcej informacji...
Winorośl japońska
 
Cena: 16.80 zł
Winorośl japońska (Vitis coignetiae) Pnącze ozdobne o jadalnych liściach. Dorasta do 20 m wysokości, rośnie bujnie. Ma bardzo duże liście (do 30 cm długości), ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na kolor intensywnie purpurowy. Tworzy grona granatowych owoców (jadalnych, ale niesmacznych). W Japonii i Korei młode liście tego pnącza używa się do zawijania farszu (jak u nas np. gołąbki); dają potrawom przyjemny, wyrazisty smak.

Winorośl purpurowa
więcej informacji...
Winorośl purpurowa
 
Cena: 26.95 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 5.36 zł (20%)
Winorośl purpurowa (Vitis vinifera "Purpurea") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i owocowe, dorasta do 12 m wysokości, rozrasta się szybko, przyczepia się wąsami. Liście są wyjątkowo dekoracyjne: sezonowe, klapowane, o barwie ciemnofioletowo-wiśniowej. Jesienią stają się jaskrawo czerwone. Obradza ciemnofioletowymi owocami, które są jadalne i smaczne, ale mniejsze niż u odmian owocowych.
Nadaje się do obsadzania ścian budynków lub altan, ze względu na dekoracyjne i gęste ulistnienie.

Yacon (bulwa)
więcej informacji...
Yacon (bulwa)
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (19%)
(Smallanthus sonchifolius) NOWOŚĆ! Roślina bulwiasta jadalna i lecznicza z Ameryki Południowej. Jadalne są bulwy (po ugotowaniu) oraz napar z liści. Yacon posiada wyjątkowo dobroczynne właściwości: ekstrakty z Yacon są szczególnie polecane dla osób cierpiących na choroby wirusowe, zakażenia bakteryjne lub grzybicze oraz jako kuracja regenerująca po antybiotykoterapii. Są niezastąpione w profilaktyce nowotworów i skutecznie wspomagają ich zwalczanie, zwiększając jednocześnie odporność całego organizmu.

Yerba mate  (herbata paragwajska)
więcej informacji...
Yerba mate (herbata paragwajska)
 
Cena: 25.90 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 3.31 zł (13%)
Yerba mate (herbata paragwajska) (Ilex paraguariensis) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko ozdobne i jadalne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z Ameryki Południowej. Zakwita drobnymi, żółtawymi kwiatkami. Ma błyszczące, ciemnozielone, owalne liście (7-11 cm długości), używane w Ameryce Łacińskiej do przyrządzania popularnego napoju (yerba mate).
Napar z liści ma podobne właściwości jak herbata, ale dodatkowo ma działanie przeciwnowotworowe i pobudzające odporność.

Ziemniak fioletowy (1 kg sadzeniaków)
więcej informacji...
Ziemniak fioletowy (1 kg sadzeniaków)
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 11.97 zł
Oszczędzasz: 2.98 zł (20%)
Ziemniak fioletowy (sadzeniaki) (Solanum tuberosum "Linzer Delikatess"). NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana ziemniaka jadalnego o ciemno-fioletowym miąższu z jaśniejszym, marmurkowym deseniem. Te ziemniaki są bardzo smaczną odmianą o słodkawym i zwartym miąższu. Owalne bulwy mają do 8-10 cm długości. Szczególnie nadaje się do sałatek warzywnych oraz jako dodatek do dań głównych (po ugotowaniu lub upieczeniu). Tworzy piękny kontrast barwny w połączeniu z białymi ziemniakami. Fioletowa barwa nie znika w gotowaniu.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-182]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.