Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy iglaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-73]   [pokaż wszystko]

Sośnica japońska "Wintergreen"
więcej informacji...
Sośnica japońska "Wintergreen"
 
Cena: 56.65 zł
Cena: 48.50 zł
Oszczędzasz: 8.15 zł (15%)
Sośnica japońska "Wintergreen" (Sciadopitys verticillata "Wintergreen") NOWOŚĆ! Rewelacyjna odmiana o intensywnie ciemnozielonej barwie igieł, bez skłonności do brązowienia w zimie. Wyróżnia się większą odpornością na mróz. Zimozielone drzewo iglaste o niezwykłym wyglądzie, unikat botaniczny z Japonii, dorasta do 10-12 m wysokości, tworzy regularną, stożkowatą koronę. Igły są długie, parasolowato osadzone na gałązkach. Na starszych drzewach pojawiają się dekoracyjne, brązowe szyszki.

Świerk "Stokrotka"
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 24.98 zł
Oszczędzasz: 5.00 zł (17%)
Świerk "Stokrotka"(Picea glauca "Daisy") Odmiana ozdobnego miniaturowego świerka, która ma niezwykły kolor: młode przyrosty mają kształt gwiazdkowaty i biało-kremowy kolor, co przypomina kwitnące stokrotki (stąd nazwa). Ten świerk ma kształt zwarty i regularnie stożkowaty- wygląda jakby był formowany. Rośnie powoli do wysokości 1 m., dlatego nadaje się do uprawy nawet w doniczkach na balkonie.

Świerk chiński
więcej informacji...
Świerk chiński
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.75 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (12%)
Świerk chiński (Picea asperata) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma kopulastą koronę. Wyróżnia się wolnym wzrostem (nadaje się do mniejszych ogrodów) oraz wyjątkową wśród świerków tolerancją na suszę i zacienienie. Pochodzi z zachodnich Chin i Tybetu. Igły ma grube, zgięte ku górze, gęsto osadzone na gałązkach, niebieskawe. Kora jest jasna, purpurowo-szara, ozdobnie łuszcząca się pasami. Walcowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 15 cm.

Świerk Dakota
więcej informacji...
Świerk Dakota
 
Cena: 18.40 zł
Cena: 16.49 zł
Oszczędzasz: 1.91 zł (11%)
Świerk Dakota (Picea glauca var. densata) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 30 m wysokości, ma wąską, stożkowatą koronę. Pochodzi z Kanady i północnych USA, jest herbowym drzewem stanu Dakota Południowa. Igły ma krótkie, gęsto osadzone na gałązkach, niebieskawe. Kora jest jasna, popielata, ozdobnie łuszcząca się pasami. Młode pędy są beżowobiałe. Jajowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 6 cm.

Świerk himalajski "płaczący"
więcej informacji...
Świerk himalajski "płaczący"
 
Cena: 23.68 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 6.73 zł (29%)
Świerk himalajski "płaczący" (Picea smithiana var. tristis) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 9 m wysokości. Ta odmiana wyróżnia się bardziej "płaczącym" pokrojem- gałązki zwieszają się ku ziemi. Pochodzi z gór Afganistanu i Nepalu. Igły ma krótkie, promieniście osadzone na gałązkach, zielone. Kora jest łuskowata i z wiekiem zmienia barwę na biało-szarą. Walcowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 20 cm. Rośnie w słońcu lub półcieniu, w glebie żyznej i wilgotnej.

Świerk kalifornijski
więcej informacji...
Świerk kalifornijski
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Świerk kalifornijski (Picea sitchensis) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma wąską, stożkowatą koronę. Pochodzi z pacyficznego wybrzeża USA i Kanady. Igły ma krótkie, gęsto osadzone na gałązkach, bardzo ciemnozielone. Wyjątkową barwę ma kora: na młodych drzewach jest purpurowo-brązowa, z wiekiem zmienia barwę na biało-szarą, gałęzie też stają się białe. Walcowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 10 cm.

Świerk Koyama
więcej informacji...
Świerk Koyama
 
Cena: 21.40 zł
Cena: 17.94 zł
Oszczędzasz: 3.46 zł (17%)
Świerk Koyama (Picea koyamae) NOWOŚĆ!!! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma szeroką, stożkowatą koronę. Pochodzi z gór japońskiej wyspy Honsiu, gdzie rośnie zaledwie ok. 250 tych świerków. Igły długości do 1,8 cm są gęsto osadzone na gałązkach i niebieskawe. Młode przyrosty mają piękny różowo-purpurowy kolor. Kora jest ciemnoszara, Walcowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 9 cm.

Świerk leczniczy
więcej informacji...
Świerk leczniczy
 
Cena: 19.56 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 2.97 zł (16%)
Świerk leczniczy (Picea mariana) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne i lecznicze iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma wąską, stożkowatą koronę. Pochodzi z Kanady i północy USA. Igły o cytrynowym zapachu są krótkie, gęsto osadzone na gałązkach, bardzo ciemnozielone. Kora pnia z wiekiem staje się niemal czarna. Walcowate zielone, potem fioletowe, bardzo dekoracyjne szyszki mają długość do 10 cm i pozostają na gałęziach wyjątkowo długo, nawet 30 lat.
Drzewo ma właściwości lecznicze. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się niedojrzałe, zielone szyszki (gotuje się je z cukrem, a syrop stosuje w przeziębieniach i kaszlu). Doskonałym lekarstwem na kaszel jest także wywar z młodych pędów.

Świerk miniaturowy niebieski
więcej informacji...
Świerk miniaturowy niebieski
 
Cena: 16.80 zł
Cena: 11.98 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (29%)
Świerk miniaturowy niebieski (Picea glauca "Sanders Blue") NOWOŚĆ!!! Karłowa, niebieska, bardzo wolno rosnąca odmiana świerka, tworząca gęste, regularne stożki. Nadaje się do małych ogrodów i do uprawy w pojemnikach. Rocznie przyrasta zaledwie o 5-7 cm, osiągając po 10 latach uprawy około 70-80 cm wysokości. Wyjątkowo ozdobne są stalowoniebieskie igły, niezwykle atrakcyjne zwłaszcza wiosną, kiedy młode przyrosty są intensywnie niebieskie. Igły są cienkie, krótkie, gęsto osadzone wokół pędów, co daje wrażenie "puszystości".

Świerk serbski kulisty
więcej informacji...
Świerk serbski kulisty
 
Cena: 26.85 zł
Cena: 18.75 zł
Oszczędzasz: 8.10 zł (31%)
Świerk serbski kulisty (Picea omorika "Karel") CENA PROMOCYJNA! Karłowa odmiana świerka serbskiego o pokroju płaskokulistym, zwartym i gęstym. Rośnie powoli do 75 cm wysokości i podobnej szerokości. Igły krótkie, błyszczące, zielone, uniesione ku górze, pokazują dolną stronę z białymi paskami, co nadaje świerkowi kolor srebrzysto-zielony.

Tsuga (choina amerykańska)
więcej informacji...
Tsuga (choina amerykańska)
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 18.95 zł
Oszczędzasz: 9.70 zł (34%)
Tsuga (choina amerykańska) (Tsuga heterophylla) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma piramidalną, wąską koronę i zwieszające końce gałęzi. Wyróżnia się tolerancją na zacienienie. Pochodzi z zachodnich wybrzeży Kanady i USA. Igły ma krótkie, błyszczące, ciemnozielono-niebieskawe, gęsto osadzone na gałązkach. Kora jest ciemna, spękana. Tworzy liczne, drobne, brązowe szyszki.

Tuja "Golden Smaragd"
więcej informacji...
Tuja "Golden Smaragd"
 
Cena: 24.99 zł
Cena: 16.78 zł
Oszczędzasz: 8.21 zł (33%)
Tuja "Golden Smaragd" (Thuya occidentalis "Golden Smaragd") NOWOŚĆ! Nowa odmiana tui o złocistym, trwałym przez cały rok kolorze. Zimozielone drzewo iglaste o pokroju stożkowatym, zwartym, pochodzi ze wsch. USA. Zabarwienie złociste, równomierne, lekko zieleniejące na starszym ulistnieniu, nie brązowieje zimą. Dorasta do 2-2,5 m wysokości.

Tujopsis japoński złoty
więcej informacji...
Tujopsis japoński złoty
 
Cena: 19.22 zł
Cena: 15.40 zł
Oszczędzasz: 3.82 zł (20%)
Tujopsis japoński złoty (Thujopsis dolabrata "Aurea") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew iglasty o niezwykłych, płaskich i łuskowatych igłach, gęsto osadzonych na gałązkach które wyglądem przypominają pędy widłaka. Igły są lśniące, złociste. Krzew dorasta do 1 m wysokości, tworzy stożkowatą koronę. Z powodu niewielkich rozmiarów nadaje się do uprawy także w pojemnikach oraz w małych ogrodach

Wrzos pełny różowy
więcej informacji...
Wrzos pełny różowy
 
Cena: 6.24 zł
Cena: 4.78 zł
Oszczędzasz: 1.46 zł (24%)
Wrzos pełny różowy (Calluna vulgaris "Dark Beauty") PROMOCJA! Odmiana o wyjątkowych, pełnych kwiatach. Zimozielona krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, intensywnie różowych, pełnych kwiatków.

Wrzos podwójny czerwony
więcej informacji...
Wrzos podwójny czerwony
 
Cena: 7.56 zł
Cena: 6.69 zł
Oszczędzasz: 0.87 zł (12%)
Wrzos podwójny czerwony (Calluna vulgaris "Red Double Beauty") NOWOŚC! Odmiana o wyjątkowych, podwójnych kwiatach. Zimozielona krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, czerwonych, podwójnych kwiatków.

Wrzos podwójny śliwkowy
więcej informacji...
Wrzos podwójny śliwkowy
 
Cena: 8.58 zł
Cena: 4.99 zł
Oszczędzasz: 3.59 zł (42%)
Wrzos podwójny śliwkowy (Calluna vulgaris "Plum Beauty") NOWOŚC! Odmiana o wyjątkowych, podwójnych kwiatach. Zimozielona krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, purpurowo-fioletowych, podwójnych kwiatków.

Wrzosiec drzewiasty złoty
więcej informacji...
Wrzosiec drzewiasty złoty
 
Cena: 16.85 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 2.40 zł (15%)
Wrzosiec drzewiasty złoty (Erica arborea "Alberts Gold") NOWOŚC! Zimozielony krzew, dorasta do 1 m wysokości i podobnej szerokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Ma wzniesione, zdrewniałe pędy, gęsto okryte drobnymi złocisto-zielonkawymi "igiełkami" (złocista barwa jest szczególnie intensywna zimą i wiosną). Od marca do maja zakwita drobnymi, białymi, pięknie pachnącymi kwiatkami na szczytach pędów.

Żywotnik "Stolvijk"
więcej informacji...
Żywotnik "Stolvijk"
 
Cena: 16.90 zł
Cena: 14.20 zł
Oszczędzasz: 2.70 zł (16%)
Żywotnik "Stolvijk" (Thuya occidentalis "Stolvijk") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Zimozielone drzewo iglaste o rozpierzchłym, egzotycznym pokroju, pochodzi z zachodnich USA, dorasta do 3 m wysokości. Gałązki ma ozdobnie skręcone i nieregularnie rozmieszczone. Igły są niebieskozielone z kremowymi plamami, częściowo skręcone i spłaszczone. Nadaje się zwłaszcza do nasadzeń w ogrodach japońskich lub sadzenia pojedynczo.

Żywotnik karłowy kropkowany
więcej informacji...
Żywotnik karłowy kropkowany
 
Cena: 14.20 zł
Cena: 12.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (15%)
Żywotnik karłowy kropkowany (Thuya occidentalis "Meinekes Zwerg") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Idealna roślina do uprawy w pojemnikach na balkonie lub tarasie oraz do ogrodów skalnych i japońskich. Zimozielone drzewko iglaste o powolnym wzroście, pochodzi z zachodnich USA, dorasta do 1 m wysokości. Ma pokrój luźny, ulistnienie ciemnozielone z biało-żółtymi kropkami na końcach pędów (w zimie te kropki brązowieją, wiosną wracają do pierwotnej barwy).

Żywotnik nitkowaty
więcej informacji...
Żywotnik nitkowaty
 
Cena: 9.50 zł
Żywotnik nitkowaty(Thuya occidentalis "Filiformis") Zimozielony krzew iglasty o niezwykłym, egzotycznym pokroju, pochodzi z zachodnich USA, dorasta do 3 m wysokości. Bardzo wydłużone, nitkowate i wiotkie gałązki zwieszają się kaskadami w dół. Pokrój jest luźny, rozłożysty, nieregularny. Igły są ciemnozielone. Nadaje się zwłaszcza do nasadzeń w ogrodach japońskich lub sadzenia pojedynczo.

Żywotnik spiralny
więcej informacji...
Żywotnik spiralny
 
Cena: 15.40 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (20%)
Żywotnik spiralny (Thuya occidentalis "Smaragd Spiralis") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Zimozielone drzewo iglaste o niezwykłym, spiralnie skręconym pokroju, pochodzi z zachodnich USA, dorasta do 3 m wysokości. Gałązki i ulistnienie układają się spiralnie wokół pnia. Drzewo wymaga tylko niewielkiego strzyżenia, aby zaczęło wyglądać jak skręcona ozdobnie kolumna. Igły są niebieskozielone. Nadaje się zwłaszcza do sadzenia pojedynczo.

Żywotnikowiec japoński karłowy
więcej informacji...
Żywotnikowiec japoński karłowy
 
Cena: 26.40 zł
Żywotnikowiec japoński karłowy (Thujopsis dolabrata "Nana") Zimozielony krzew iglasty o niezwykłych, płaskich i łuskowatych igłach, gęsto osadzonych na gałązkach które wyglądem przypominają pędy widłaka. Igły są lśniące, intensywnie zielone. Krzew dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwartą, kulistą koronę. Z powodu niewielkich rozmiarów nadaje się do uprawy także w pojemnikach oraz w małych ogrodach (zwłaszcza w stylu japońskim).

Żywotnikowiec japoński pstry
więcej informacji...
Żywotnikowiec japoński pstry
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (44%)
Żywotnikowiec japoński pstry (Thujopsis dolabrata "Variegata") CENA PROMOCYJNA! Zimozielone drzewo iglaste o niezwykłych, płaskich i łuskowatych igłach, gęsto osadzonych na gałązkach które wyglądem przypominają pędy widłaka. Igły są lśniące, intensywnie zielone z kremowo-białymi smugami. Dorasta do 6 m wysokości, tworzy luźną, nieregularną koronę. Z powodu egzotycznego wyglądu nadaje się do uprawy zwłaszcza w ogrodach w stylu japońskim.

[poprzednia]  [1-50]  [51-73]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.