Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny tarasowe i balkonowe :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-113]  3   [następna] [pokaż wszystko]

Kalanchoe drzewiasta
więcej informacji...
Kalanchoe drzewiasta
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 13.86 zł
Oszczędzasz: 2.89 zł (18%)
Kalanchoe drzewiasta (Kalanchoe beharensis) NOWOŚĆ! Zimozielona, drzewiasta, sukulentowa bylina kwiatowa do uprawy w mieszkaniu, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy wzniesiony, zdrewniały pień, rozgałęziający się ku górze. Ma duże i szerokie, spiczaste, skórzaste i filcowato, srebrzyście owłosione liście. W lecie zakwita wielkimi, wiechami (do 60 cm długości) zielono-żółto-różowych kwiatów.

Kalistemon purpurowy
więcej informacji...
Kalistemon purpurowy
 
Cena: 22.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (18%)
Kalistemon purpurowy (Callistemon citrinus "Hannah Ray") Zimozielony krzew ozdobny z Australii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej na tarasie lub w ogrodzie. Kalistemon ma jedwabiste, różowoczerwone młode pędy i ciemnozielone, skórzaste, lancetowate liście. Dwa razy w roku (wczesnym latem i jesienią) bardzo obficie kwitnie okazałymi, ciemnoczerwonymi "puszystymi" kwiatostanami. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu do góry, dlatego okres kwitnienia jest długi.

Kalistemon różowy
więcej informacji...
Kalistemon różowy
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 19.20 zł
Oszczędzasz: 7.60 zł (29%)
Kalistemon różowy (Callistemon sieberi "Summer Pink") Zimozielony krzew ozdobny z Australii, dorasta do 1 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej na tarasie lub w ogrodzie. Kalistemon ma ciemnozielone, skórzaste, lancetowate liście. Dwa razy w roku (wczesnym latem i jesienią) bardzo obficie kwitnie okazałymi, ciemno-różowymi "puszystymi" kwiatostanami. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu do góry, dlatego okres kwitnienia jest długi.

Kalitris tasmański (duży)
więcej informacji...
Kalitris tasmański (duży)
 
Cena: 62.40 zł
Cena: 36.84 zł
Oszczędzasz: 25.56 zł (41%)
Kalitris tasmański (duży) (Callitris rhomboidea) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Zimozielone drzewo iglaste, endemit ze wschodnich wybrzeży australijskiej wyspy Tasmania. W uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy wąską, wzniesioną koronę. Ulistnienie przypomina drobne, miękkie igiełki. Dodatkową ozdobą są liczne, drobne, brązowe i okrągłe szyszki, pojawiające się nawet na bardzo młodych drzewkach.

Kazuaryna miedziana (duża)
więcej informacji...
Kazuaryna miedziana (duża)
 
Cena: 86.59 zł
Cena: 46.86 zł
Oszczędzasz: 39.73 zł (46%)
Kazuaryna miedziana (duża) (Allocasuarina torulosa) NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Zimozielone drzewo ozdobne z Australii do uprawy doniczkowej. Dorasta do 3 m wysokości. Jest drzewem liściastym, ale wygląda jak iglak, bo rolę liści pełnią cienkie, wydłużone łodyżki, na których liście są zmniejszone do malutkich łusek. Ulistnienie jest zielone, a w zimie staje się czerwonawe (miedziane). Ozdobne są też okrągłe, szaro-brązowe owoce i silnie spękana, korkowa kora pni. W lecie zakwita szczoteczkami czerwonych, drobnych kwiatków na końcach łodyżek.

Klerodendrum "Ślubny welon"
więcej informacji...
Klerodendrum "Ślubny welon"
 
Cena: 22.50 zł
Cena: 16.54 zł
Oszczędzasz: 5.96 zł (27%)
Klerodendrum "Ślubny welon" (Clerodendrum wallichi "Bridals Veil) NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty, niski krzew ozdobny z Indonezji do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma błyszczące, ciemnozielone, wydłużone liście. Zakwita przez całe lato wielkimi (do 17 cm długości) zwieszającymi się kwiatostanami, złożonymi z dużych, śnieżno-białych kwiatów o egzotycznym kształcie i bardzo długich pylnikach. Roślina wygląda wówczas jak ślubny welon (stąd nazwa).

Klon wietnamski
więcej informacji...
Klon wietnamski
 
Cena: 23.48 zł
Cena: 19.46 zł
Oszczędzasz: 4.02 zł (18%)
Klon wietnamski(Acer fabri) NOWOŚĆ!!! Zimozielone, niewielkie drzewko ozdobne z barwnych liści, dorasta do 1 m wysokości, do uprawy doniczkowej. Tworzy luźną koronę. Ma niezwykłe liście: lancetowate, wąskie (do 10 cm długości), błyszczące. Młode przyrosty mają piękną, czerwonawą barwę. Czerwone są również kwiaty i owoce-skrzydlaki.

Kordylina "Chocolate Queen"
więcej informacji...
Kordylina "Chocolate Queen"
 
Cena: 18.76 zł
Cena: 14.58 zł
Oszczędzasz: 4.18 zł (23%)
Kordylina "Chocolate Queen" (Cordyline terminalis "Chocolate Queen") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta o wyjątkowo barwnych liściach, pochodzi z Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w domu, ogrodzie lub na tarasie. Ma bardzo egzotyczny wygląd: pień jest zakończony pękiem szerokich wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści w bardzo dekoracyjne pasy kremowe, zielone i czekoladowe. Dorasta do 1 m wysokości. Kordylina jest ozdobna przez cały rok.

Kordylina "Elektryczny Róż"
więcej informacji...
Kordylina "Elektryczny Róż"
 
Cena: 39.85 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (9%)
Kordylina "Elektryczny Róż" (Cordyline banksii "Electric Pink") NOWOŚĆ! Niezwykły "odblaskowy" kolor liści! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści w niezwykłym, intensywnie różowym, cieniowanym kolorze. Dorasta do 2 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok. Ten gatunek znosi krótkotrwałe przymrozki do -5 st.

Kordylina "Sundance" (duża)
więcej informacji...
Kordylina "Sundance" (duża)
 
Cena: 56.98 zł
Cena: 38.68 zł
Oszczędzasz: 18.30 zł (33%)
Kordylina "Sundance" (duża) (Cordyline australis "Sundance") PROMOCJA! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (ciemnozielonych z czerwono-purpurowym zabarwieniem nasady liści). Dorasta do 2 m wysokości. Kordylina jest ozdobna przez cały rok.

Kordylina biało-pasiasta
więcej informacji...
Kordylina biało-pasiasta
 
Cena: 34.87 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 8.22 zł (24%)
Kordylina biało-pasiasta (Cordyline australis "Torbay Dazzler") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (ciemnozielonych z wąskimi, podłużnymi, kremowo-białymi paskami). Dorasta do 3 m wysokości.

Kordylina nowozelandzka (duża)
więcej informacji...
Kordylina nowozelandzka (duża)
 
Cena: 98.00 zł
Kordylina nowozelandzka (Cordyline australis) NOWOŚĆ! Bardzo duża roślina ukorzeniona w doniczce(15-letnia). Zdjęcie "real foto". Ten gatunek pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (zielonych z żółtym zabarwieniem u nasady). Dorasta do 3 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok.

Kordylina pstrolistna
więcej informacji...
Kordylina pstrolistna
 
Cena: 28.85 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 5.17 zł (18%)
Kordylina pstrolistna (Cordyline terminalis "Variegata") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem szerokich, sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się liści (ciemnozielonych, obrzeżonych kremowo-białym pasem). Dorasta do 3 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok. Ten gatunek jest uważany za najbardziej odporny na zimno (znosi przymrozki do -5 st.)

Korokia zygzakowata
więcej informacji...
Korokia zygzakowata
 
Cena: 37.82 zł
Cena: 26.56 zł
Oszczędzasz: 11.26 zł (30%)
Korokia zygzakowata(Corokia cotoneasterr) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny o niezwykłych, zygzakowatych gałązkach! Zimozielony krzew ozdobny, dorasta do 4 m wysokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma drobne liście o zmiennym kształcie, od spodu jasno zabarwione. Gałązki są zygzakowato powyginane. Od grudnia do lutego zakwita gwiazdkowatymi, złocistymi kwiatami. Doskonale znosi cięcie i formowanie, nadaje się na bonsai.

Krzew jerozolimski
więcej informacji...
Krzew jerozolimski
 
Cena: 14.70 zł
Cena: 12.70 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (14%)
Krzew jerozolimski (Paliurus spina-christi) NOWOŚĆ!!! Bujnie rosnący krzew ozdobny (dekoracyjne kwiaty i owoce) z Bliskiego Wschodu, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, drobne, okrągłe, błyszczące liście. W lecie kwitnie obficie gronami gwiazdkowatych żółtych kwiatów, z których powstają ozdobne, talerzykowate owoce, zwieszające się w gronach z gałązek.

Kufea pstrolistna
więcej informacji...
Kufea pstrolistna
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 12.82 zł
Oszczędzasz: 4.13 zł (25%)
Kufea pstrolistna (Cuphea hyssopifolia "Variegata") NOWOŚĆ! Unikalna odmiana! Zimozielony półkrzew, ozdobny z liści i kwiatów. Pochodzi z Meksyku i Gwatemali, dorasta do 65 cm wysokości, tworzy długie, wzniesione łodygi, gęsto okryte niewielkimi, wąskimi, biało-zielonkawymi liśćmi, obrzeżonymi szerokim, kremowo-białym paskiem. Latem i jesienią obficie zakwita kontrastowo zabarwionymi, różowo-fioletowymi kwiatami.

Lantana biała
więcej informacji...
Lantana biała
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.64 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (18%)
Lantana biała (Lantana camara "Nana Blanca") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych czysto-białych kwiatków z jasno-żółtym środkiem.

Lantana pomarańczowa
więcej informacji...
Lantana pomarańczowa
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.49 zł
Oszczędzasz: 2.46 zł (19%)
Lantana pomarańczowa (Lantana camara "Nana Fire Dance") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych kwiatków w różnych odcieniach koloru pomarańczowego.

Lantana różowo-żółta
więcej informacji...
Lantana różowo-żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 3.70 zł (23%)
Lantana różowo-żółta (Lantana camara "Rose Sunrise") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych kwiatków o barwie cieniowanej od intensywnego różu do żółci.

Lasek fikusowy (bonsai)
więcej informacji...
Lasek fikusowy (bonsai)
 
Cena: 45.68 zł
Cena: 36.65 zł
Oszczędzasz: 9.03 zł (20%)
Lasek fikusowy (bonsai) (Ficus benjamina) NOWOŚĆ! Grupa różnej wielkości zimozielonych drzewek, posadzonych w jednej doniczce i tworzących miniaturowy "lasek" bonsai (zdjęcie z lewej to "real foto"). Fikusy o lancetowatych, skórzastych, ciemnozielonych i błyszczących liściach i ozdobnych, drobnych czerwonych owocach. Rosną powoli (sztucznie zmniejszony wzrost).

Leukadendron "Safari Sunset"
więcej informacji...
Leukadendron "Safari Sunset"
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 30.59 zł
Oszczędzasz: 7.01 zł (19%)
Leukadendron "Safari Sunset"(Leucadendron "Safari Sunset") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,8 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-srebrzysto-zielonymi liśćmi. Młode pędy są zabarwione są różowo-czerwonawo. Latem na końcach pędów tworzą się wyjątkowe kwiatostany, przypominające okrągłe, zielone szyszki. Z łusek tych kwiatostanów rozkwitają żółte "puszyste" kwiaty.

Mahonia "Soft Caress" (duża)
więcej informacji...
Mahonia "Soft Caress" (duża)
 
Cena: 98.40 zł
Cena: 87.95 zł
Oszczędzasz: 10.45 zł (11%)
Mahonia "Soft Caress" (duża) (Mahonia eurybracteata "Soft Caress") NOWOŚĆ!!! Jest zimozielonym, ozdobnym krzewem (dorasta do 1,5 m wysokości), niepodobnym do mahonii zwyczajnej: ma bardzo duże, pierzaste, miękkie liście, o bardzo wąskich, bezkolcowych blaszkach liściowych do 35 cm długości o zielononiebieskim kolorze. W niezwykłej porze: od września do grudnia zakwita długimi, złocistożółtymi kłosowatymi ogromnymi kwiatostanami (do 35 cm długości) na szczytach pędów.

Malwa drzewiasta (duża)
więcej informacji...
Malwa drzewiasta (duża)
 
Cena: 68.90 zł
Cena: 57.64 zł
Oszczędzasz: 11.26 zł (17%)
Malwa drzewiasta (duża) (Lavatera arborea "Rose Bud") Podobna do drzewa okazała bylina o zdrewniałych pędach, obficie kwitnąca, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego. Częściowo zimozielona (nie zrzuca liści w łagodne zimy). Ma duże liście (do 20 cm długości), jasnozielone, klapowane. Od czerwca do października wyjątkowo obficie zakwita lejkowatymi, jasnoróżowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Melaleuka tymiankowa
więcej informacji...
Melaleuka tymiankowa
 
Cena: 27.56 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 5.97 zł (22%)
Melaleuka tymiankowa (Melaleuca thymifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i użytkowy z Australii do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną, wzniesioną koronę. Liście lancetowate, niewielkie, jasnozielone. Zakwita w sierpniu niezwykłymi, fioletowymi kwiatami o mocno postrzępionych, "koronkowych" brzegach płatków.
Napar z liści można stosować do leczniczych inhalacji w chorobach górnych dróg oddechowych lub do okładów na trudno gojące się rany (mają silne właściwości bakteriobójcze).

Melia pachnąca
więcej informacji...
Melia pachnąca
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 18.25 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Melia pachnąca (Melia azedarach) NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości, tworzy kulistą koronę. Ma jasnozielone, pierzaste liście. Latem zakwita dużymi kwiatostanami pięknie pachnących, jasnofioletowych kwiatów. Powstają z nich grona okrągłych, żółtych owoców (niejadalnych), które ozdabiają drzewko przez całą zimę.

Mimetes wspaniały
więcej informacji...
Mimetes wspaniały
 
Cena: 36.69 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (23%)
Mimetes wspaniały(Mimetes lyrigera "Rooistompie") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi, które na górze pędów zabarwione są różowo. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, trójkolorowe kwiaty: czerwono-żółto-białe. Barwy kwiatów są wyjątkowo kontrastowe i jaskrawe.

Oleander "Toulouse"
więcej informacji...
Oleander "Toulouse"
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Oleander "Toulouse" (Nerium oleander "Toulouse") Krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni dużymi (do 5 cm średnicy), czysto-białymi kwiatami o karbowanych brzegach płatków.
Ta odmiana cechuje się bardzo szybkim kwitnieniem; zakwitają nawet małe sadzonki.

Oleander pstry (duży)
więcej informacji...
Oleander pstry (duży)
 
Cena: 94.85 zł
Cena: 89.89 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (6%)
Oleander pstry (duży) (Nerium oleander "Variegata") PROMOCJA! Bardzo rzadko spotykana odmiana oleandra. Jest to krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące liście w biało-żółtozielone pasy. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni pełnymi, różowymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Ołownik lazurowy
więcej informacji...
Ołownik lazurowy
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 19.40 zł
Oszczędzasz: 4.45 zł (19%)
Ołownik lazurowy (Plumbago capensis "Blue Wonder") NOWOŚĆ! Krzewiaste, zimozielone pnącze do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście błyszczące, jaskrawozielone z niebieskawym odcieniem. Od czerwca do grudnia bardzo obficie kwitnie gęstymi, okrągłymi wiechami (o średnicy ok. 15 cm) lazurowo- niebieskich, pachnących kwiatów.

Palma "Rybi Ogon"
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon"
 
Cena: 16.70 zł
Palma "Rybi Ogon" (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji, dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Palma "Rybi Ogon" (duża)
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon" (duża)
 
Cena: 189.65 zł
Cena: 153.50 zł
Oszczędzasz: 36.15 zł (20%)
Palma "Rybi Ogon" (duża) (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji (zdjęcie "real foto"), dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Papugodziób pnący
więcej informacji...
Papugodziób pnący
 
Cena: 14.60 zł
Papugodziób pnący (Clianthus puniceus "Flamingo") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielone pnącze krzewiaste, pochodzi z Nowej Zelandii, gdzie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem. Dorasta do 4 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma pierzaste, zielone liście do 15 cm długości. Przez całe lato bardzo obficie kwitnie gronami dużych (do 8 cm długości), jaskraworóżowych kwiatów, o niezwykłym kształcie, podobnym do dziobu papugi (stąd nazwa). Kwiaty mają przyjemny, słodkawy smak i są jadalne, np. w sałatkach.

Pelargonia angielska miniaturowa
więcej informacji...
Pelargonia angielska miniaturowa
 
Cena: 14.59 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 1.94 zł (14%)
Pelargonia angielska miniaturowa (Pelargonium x grandiflorum "Miniature") Gęsta, zimozielona krzewinka do uprawy doniczkowej. Liście okrągłe, zielone, ząbkowane. Przez cały rok kwitnie pięknymi, różowo-biało-czerwonymi kwiatkami. Cała roślina wygląda jak znacznie pomniejszona wersja znanej pelargonii angielskiej, dorasta do najwyżej 25 cm wysokości.

Pittosporum gwiaździste
więcej informacji...
Pittosporum gwiaździste
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum gwiaździste (Pittosporum tenuifolia "Black Matipo") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, piramidalnym kształcie. Ma liście do 4 cm długości, jasnozielone z kremowym środkiem, błyszczące. Liście na końcach gałązek ułożone są okółkowo, co przypomina wyglądem gwiazdę. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum pstre
więcej informacji...
Pittosporum pstre
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum pstre (Pittosporum tenuifolia "Elizabeth") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę. Ma liście do 5 cm długości, srebrzysto-zielone, obrzeżone białym paskiem, który zimą zabarwia się na różowo. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum purpurowe
więcej informacji...
Pittosporum purpurowe
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum purpurowe (Pittosporum tenuifolia "Tom Thumb") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 70-100 cm wysokości i podobnej szerokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, kulistym kształcie. Ma liście do 3 cm długości, purpurowo-czerwone, błyszczące. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
więcej informacji...
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
 
Cena: 19.69 zł
Cena: 14.87 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (25%)
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny) (Plumeria rubra) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z Ameryki Południowej, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 1,5-2 m wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Łodygi są jasnoszare, walcowate, magazynują wodę. Największą ozdobą plumerii są wspaniałe, pięknie pachnące kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty w odcieniach czerwieni pojawiają się od początku lata do późnej jesieni, są bardzo trwałe. Ich piękny zapach uważany jest za afrodyzjak i dlatego są powszechnie stosowane jako ozdoba podczas ślubów i wesel w krajach tropikalnych. Kwiaty plumerii są też symbolem nieśmiertelności, bo długo nie więdną i są odporne nawet na ogień.

Poligala kwiatowa
więcej informacji...
Poligala kwiatowa
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.82 zł
Oszczędzasz: 5.77 zł (18%)
Poligala kwiatowa (Polygala myrtifolia "Bibi Pink") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, zimozielony krzew ozdobny, kwitnący bez przerwy, do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach (zdjęcie z prawej to "real foto" oferowanej sadzonki). Pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 90 cm wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma ozdobne, lancetowate liście o niebieskawej barwie. Kwitnie cały rok (najwięcej wiosną) szczytowymi wiechami intensywnie różowych kwiatów o egzotycznym kształcie, przypominającym storczyki.

Powój zimozielony krzewiasty
więcej informacji...
Powój zimozielony krzewiasty
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.95 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (18%)
Powój zimozielony krzewiasty(Convolvulus cneorum "White Sensation") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Jedyny powój, który nie jest pnączem, lecz gęstym krzewem. Zimozielony powój do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Tworzy zdrewniałe, wzniesione, gęsto rozgałęzione pędy do 1 m wysokości. Rozrasta się w gęste i zwarte kępy. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Liście jedwabiste, srebrzysto-szare, lancetowate. Kwitnie od maja do lipca, dużymi (4 cm średnicy) lejkowatymi, czysto białymi kwiatami z żółtym środkiem i fioletowymi paskami na płatkach.

Płomień Afryki
więcej informacji...
Płomień Afryki
 
Cena: 21.30 zł
Cena: 18.40 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (14%)
Płomień Afryki (duża) (Delonix regia) NOWOŚĆ! Uważane jest za najpiękniejsze drzewo ozdobne. Pochodzi z Madagaskaru. Dorasta w uprawie doniczkowej do 2-3 m wysokości. Ma zimozielone, potrójnie pierzaste, delikatne i bardzo duże liście do 50 cm długości (przypominają liście mimozy). Na początku lata zakwita ognisto-pomarańczowymi kwiatami o średnicy 12 cm w czerwone prążki.

Róża chińska "Double Orange"
więcej informacji...
Róża chińska "Double Orange"
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 2.16 zł (15%)
Róża chińska "Double Orange" (Hibiscus sinensis "Double Orange"") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Cały rok obficie zakwita dużymi (10 cm średnicy!), lejkowatymi, półpełnymi kwiatami o jaskrawo-pomarańczowo-różowym kolorze.

Senna argentyńska
więcej informacji...
Senna argentyńska
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (33%)
Senna argentyńska (Senna corymbosa) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 2,5 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma bardzo duże, pierzaste, zielone liście (nawet do 90 cm długości). Od połowy lata do zimy obficie kwitnie gronami dużych (2 cm średnicy) złocisto żółtych kwiatów; często powtarza kwitnienie przez większość roku.

Serissa japońska
więcej informacji...
Serissa japońska
 
Cena: 15.30 zł
Serissa japońska (Serissa japonica "Variegata") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 45 cm wysokości, tworzy gęstą koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma liście drobne, ciemnozielone, obrzeżone kremowym paskiem. Przez cały rok kwitnie gwiazdkowatymi, czysto-białymi kwiatami, które rozwijają się z różowych pąków.

Smocze drzewo
więcej informacji...
Smocze drzewo
 
Cena: 12.25 zł
Cena: 9.33 zł
Oszczędzasz: 2.92 zł (24%)
Smocze drzewo(Dracena draco) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo o egzotycznym wyglądzie, pochodzi z Wysp Kanaryjskich, dorasta w doniczce do 3-4 m wysokości, z wiekiem rozgałęzia się na górze w wiele odgałęzień i tworzy płaską parasolowatą koronę. Sok rośliny ma kolor czerwonawy, co dawniej uważano za krew smoka (stąd nazwa). Tworzy szeroki u podstawy szarobrązowy pień, zakończony pękiem zielono niebieskawych lancetowatych liści. Latem zakwita wiechami białych kwiatów, z których rozwijają się żółto-pomarańczowe jagody.

Solanum białe
więcej informacji...
Solanum białe
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 16.36 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (34%)
Solanum drzewiaste białe (Solanum rantonetti "White Charles") CENA PROMOCYJNA! Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie czysto-białymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum drzewiaste błękitne
więcej informacji...
Solanum drzewiaste błękitne
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 32.58 zł
Oszczędzasz: 3.92 zł (11%)
Solanum drzewiaste błękitne (Solanum rantonetti "Isla Bonita") Drzewko na pniu, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie lazurowo-fioletowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum purpurowe
więcej informacji...
Solanum purpurowe
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.87 zł
Oszczędzasz: 3.62 zł (17%)
Solanum krzewiaste purpurowe (Solanum rantonetti "Royal Robe") Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęstą, zwartą koronę, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie pięknymi purpurowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Sosna pinia
więcej informacji...
Sosna pinia
 
Cena: 26.85 zł
Cena: 23.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (13%)
Sosna pinia (Pinus pinea) NOWOŚĆ! Sosna z okolic Morza Śródziemnego o charakterystycznym parasolowatym pokroju. Igły są niebieskozielone, na młodych roślinach intensywnie niebieskie. Świetnie nadaje się do miniaturyzacji jako bonsai.

Sosna pinia srebrna (duża)
więcej informacji...
Sosna pinia srebrna (duża)
 
Cena: 44.58 zł
Cena: 36.35 zł
Oszczędzasz: 8.23 zł (19%)
Sosna pinia srebrna (duża)(Pinus pinea "Silver Crest") NOWOŚĆ! Sosna z okolic Morza Śródziemnego o charakterystycznym parasolowatym pokroju. W odmianie o karłowym, wolnym wzroście- nadaje się do uprawy w pojemnikach. Igły są wyjątkowo dekoracyjne, bardzo gęste, srebrzysto-niebieskawe, na młodych roślinach intensywnie srebrzysto-niebieskie z różowym podbarwieniem pędów.

Sparmannia (drzewo)
więcej informacji...
Sparmannia (drzewo)
 
Cena: 39.80 zł
Sparmannia (drzewo) (Sparmannia africana) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo, ozdobne z kwiatów i liści, do uprawy w pojemnikach i w gruncie. Zdjęcie "real foto". Pochodzi z płd. Afryki i Madagaskaru. Ma bardzo duże, jasnozielone, miękko owłosione liście (do 21 cm długości). Późną wiosną i latem obficie kwitnie olbrzymimi (do 34 cm średnicy!) baldachami kubkowatych, białych kwiatów z długimi, żółtymi i czerwonymi pylnikami.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-113]  3   [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.