Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny tarasowe i balkonowe :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]   [pokaż wszystko]

Kordylina pstrolistna
więcej informacji...
Kordylina pstrolistna
 
Cena: 28.85 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 5.17 zł (18%)
Kordylina pstrolistna (Cordyline terminalis "Variegata") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem szerokich, sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się liści (ciemnozielonych, obrzeżonych kremowo-białym pasem). Dorasta do 3 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok. Ten gatunek jest uważany za najbardziej odporny na zimno (znosi przymrozki do -5 st.)

Korokia zygzakowata
więcej informacji...
Korokia zygzakowata
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 15.56 zł
Oszczędzasz: 2.26 zł (13%)
Korokia zygzakowata(Corokia cotoneasterr) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny o niezwykłych, zygzakowatych gałązkach! Zimozielony krzew ozdobny, dorasta do 4 m wysokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma drobne liście o zmiennym kształcie, od spodu jasno zabarwione. Gałązki są zygzakowato powyginane. Od grudnia do lutego zakwita gwiazdkowatymi, złocistymi kwiatami. Doskonale znosi cięcie i formowanie, nadaje się na bonsai.

Krzew jerozolimski
więcej informacji...
Krzew jerozolimski
 
Cena: 14.70 zł
Cena: 12.70 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (14%)
Krzew jerozolimski (Paliurus spina-christi) NOWOŚĆ!!! Bujnie rosnący krzew ozdobny (dekoracyjne kwiaty i owoce) z Bliskiego Wschodu, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, drobne, okrągłe, błyszczące liście. W lecie kwitnie obficie gronami gwiazdkowatych żółtych kwiatów, z których powstają ozdobne, talerzykowate owoce, zwieszające się w gronach z gałązek.

Lantana biała
więcej informacji...
Lantana biała
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.64 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (18%)
Lantana biała (Lantana camara "Nana Blanca") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych czysto-białych kwiatków z jasno-żółtym środkiem.

Lantana pomarańczowa
więcej informacji...
Lantana pomarańczowa
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.49 zł
Oszczędzasz: 2.46 zł (19%)
Lantana pomarańczowa (Lantana camara "Nana Fire Dance") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych kwiatków w różnych odcieniach koloru pomarańczowego.

Lasek fikusowy (bonsai)
więcej informacji...
Lasek fikusowy (bonsai)
 
Cena: 45.68 zł
Cena: 36.65 zł
Oszczędzasz: 9.03 zł (20%)
Lasek fikusowy (bonsai) (Ficus benjamina) NOWOŚĆ! Grupa różnej wielkości zimozielonych drzewek, posadzonych w jednej doniczce i tworzących miniaturowy "lasek" bonsai (zdjęcie z lewej to "real foto"). Fikusy o lancetowatych, skórzastych, ciemnozielonych i błyszczących liściach i ozdobnych, drobnych czerwonych owocach. Rosną powoli (sztucznie zmniejszony wzrost).

Leukadendron "Safari Sunset"
więcej informacji...
Leukadendron "Safari Sunset"
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 30.59 zł
Oszczędzasz: 7.01 zł (19%)
Leukadendron "Safari Sunset"(Leucadendron "Safari Sunset") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,8 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-srebrzysto-zielonymi liśćmi. Młode pędy są zabarwione są różowo-czerwonawo. Latem na końcach pędów tworzą się wyjątkowe kwiatostany, przypominające okrągłe, zielone szyszki. Z łusek tych kwiatostanów rozkwitają żółte "puszyste" kwiaty.

Loropetalum chińskie
więcej informacji...
Loropetalum chińskie
 
Cena: 32.80 zł
Cena: 24.35 zł
Oszczędzasz: 8.45 zł (26%)
Loropetalum chińskie (Loropetalum Chinense "Fire Dance") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Chin, Birmy i Japonii, do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne jajowate, ciemnofioletowe liście. Zakwita W ZIMIE gronami słodko pachnących, pajączkowatych, ciemnoróżowych kwiatów.

Mahonia "Soft Caress" (duża)
więcej informacji...
Mahonia "Soft Caress" (duża)
 
Cena: 98.40 zł
Cena: 87.95 zł
Oszczędzasz: 10.45 zł (11%)
Mahonia "Soft Caress" (duża) (Mahonia eurybracteata "Soft Caress") NOWOŚĆ!!! Jest zimozielonym, ozdobnym krzewem (dorasta do 1,5 m wysokości), niepodobnym do mahonii zwyczajnej: ma bardzo duże, pierzaste, miękkie liście, o bardzo wąskich, bezkolcowych blaszkach liściowych do 35 cm długości o zielononiebieskim kolorze. W niezwykłej porze: od września do grudnia zakwita długimi, złocistożółtymi kłosowatymi ogromnymi kwiatostanami (do 35 cm długości) na szczytach pędów.

Malwa drzewiasta (duża)
więcej informacji...
Malwa drzewiasta (duża)
 
Cena: 68.90 zł
Cena: 57.64 zł
Oszczędzasz: 11.26 zł (17%)
Malwa drzewiasta (duża) (Lavatera arborea "Rose Bud") Podobna do drzewa okazała bylina o zdrewniałych pędach, obficie kwitnąca, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego. Częściowo zimozielona (nie zrzuca liści w łagodne zimy). Ma duże liście (do 20 cm długości), jasnozielone, klapowane. Od czerwca do października wyjątkowo obficie zakwita lejkowatymi, jasnoróżowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Melaleuka tymiankowa
więcej informacji...
Melaleuka tymiankowa
 
Cena: 27.56 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 5.97 zł (22%)
Melaleuka tymiankowa (Melaleuca thymifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i użytkowy z Australii do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną, wzniesioną koronę. Liście lancetowate, niewielkie, jasnozielone. Zakwita w sierpniu niezwykłymi, fioletowymi kwiatami o mocno postrzępionych, "koronkowych" brzegach płatków.
Napar z liści można stosować do leczniczych inhalacji w chorobach górnych dróg oddechowych lub do okładów na trudno gojące się rany (mają silne właściwości bakteriobójcze).

Melia pachnąca
więcej informacji...
Melia pachnąca
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 18.25 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Melia pachnąca (Melia azedarach) NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości, tworzy kulistą koronę. Ma jasnozielone, pierzaste liście. Latem zakwita dużymi kwiatostanami pięknie pachnących, jasnofioletowych kwiatów. Powstają z nich grona okrągłych, żółtych owoców (niejadalnych), które ozdabiają drzewko przez całą zimę.

Mimetes wspaniały
więcej informacji...
Mimetes wspaniały
 
Cena: 36.69 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (23%)
Mimetes wspaniały(Mimetes lyrigera "Rooistompie") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi, które na górze pędów zabarwione są różowo. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, trójkolorowe kwiaty: czerwono-żółto-białe. Barwy kwiatów są wyjątkowo kontrastowe i jaskrawe.

Oleander "Toulouse"
więcej informacji...
Oleander "Toulouse"
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Oleander "Toulouse" (Nerium oleander "Toulouse") Krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni dużymi (do 5 cm średnicy), czysto-białymi kwiatami o karbowanych brzegach płatków.
Ta odmiana cechuje się bardzo szybkim kwitnieniem; zakwitają nawet małe sadzonki.

Oleander pstry
więcej informacji...
Oleander pstry
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 12.89 zł
Oszczędzasz: 1.96 zł (14%)
Oleander pstry (Nerium oleander "Variegata") PROMOCJA! Bardzo rzadko spotykana odmiana oleandra. Jest to krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące liście w biało-żółtozielone pasy. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni pełnymi, różowymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Ołownik lazurowy
więcej informacji...
Ołownik lazurowy
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 19.40 zł
Oszczędzasz: 4.45 zł (19%)
Ołownik lazurowy (Plumbago capensis "Blue Wonder") NOWOŚĆ! Krzewiaste, zimozielone pnącze do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście błyszczące, jaskrawozielone z niebieskawym odcieniem. Od czerwca do grudnia bardzo obficie kwitnie gęstymi, okrągłymi wiechami (o średnicy ok. 15 cm) lazurowo- niebieskich, pachnących kwiatów.

Palma "Rybi Ogon"
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon"
 
Cena: 16.70 zł
Palma "Rybi Ogon" (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji, dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Palma "Rybi Ogon" (duża)
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon" (duża)
 
Cena: 189.65 zł
Cena: 153.50 zł
Oszczędzasz: 36.15 zł (20%)
Palma "Rybi Ogon" (duża) (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji (zdjęcie "real foto"), dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Papugodziób pnący
więcej informacji...
Papugodziób pnący
 
Cena: 14.60 zł
Papugodziób pnący (Clianthus puniceus "Flamingo") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielone pnącze krzewiaste, pochodzi z Nowej Zelandii, gdzie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem. Dorasta do 4 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma pierzaste, zielone liście do 15 cm długości. Przez całe lato bardzo obficie kwitnie gronami dużych (do 8 cm długości), jaskraworóżowych kwiatów, o niezwykłym kształcie, podobnym do dziobu papugi (stąd nazwa). Kwiaty mają przyjemny, słodkawy smak i są jadalne, np. w sałatkach.

Pelargonia angielska miniaturowa
więcej informacji...
Pelargonia angielska miniaturowa
 
Cena: 14.59 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 1.94 zł (14%)
Pelargonia angielska miniaturowa (Pelargonium x grandiflorum "Miniature") Gęsta, zimozielona krzewinka do uprawy doniczkowej. Liście okrągłe, zielone, ząbkowane. Przez cały rok kwitnie pięknymi, różowo-biało-czerwonymi kwiatkami. Cała roślina wygląda jak znacznie pomniejszona wersja znanej pelargonii angielskiej, dorasta do najwyżej 25 cm wysokości.

Pittosporum gwiaździste
więcej informacji...
Pittosporum gwiaździste
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum gwiaździste (Pittosporum tenuifolia "Black Matipo") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, piramidalnym kształcie. Ma liście do 4 cm długości, jasnozielone z kremowym środkiem, błyszczące. Liście na końcach gałązek ułożone są okółkowo, co przypomina wyglądem gwiazdę. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum pstre
więcej informacji...
Pittosporum pstre
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum pstre (Pittosporum tenuifolia "Elizabeth") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę. Ma liście do 5 cm długości, srebrzysto-zielone, obrzeżone białym paskiem, który zimą zabarwia się na różowo. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum purpurowe
więcej informacji...
Pittosporum purpurowe
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum purpurowe (Pittosporum tenuifolia "Tom Thumb") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 70-100 cm wysokości i podobnej szerokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, kulistym kształcie. Ma liście do 3 cm długości, purpurowo-czerwone, błyszczące. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
więcej informacji...
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
 
Cena: 19.69 zł
Cena: 14.87 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (25%)
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny) (Plumeria rubra) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z Ameryki Południowej, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 1,5-2 m wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Łodygi są jasnoszare, walcowate, magazynują wodę. Największą ozdobą plumerii są wspaniałe, pięknie pachnące kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty w odcieniach czerwieni pojawiają się od początku lata do późnej jesieni, są bardzo trwałe. Ich piękny zapach uważany jest za afrodyzjak i dlatego są powszechnie stosowane jako ozdoba podczas ślubów i wesel w krajach tropikalnych. Kwiaty plumerii są też symbolem nieśmiertelności, bo długo nie więdną i są odporne nawet na ogień.

Poligala kwiatowa
więcej informacji...
Poligala kwiatowa
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.82 zł
Oszczędzasz: 5.77 zł (18%)
Poligala kwiatowa (Polygala myrtifolia "Bibi Pink") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, zimozielony krzew ozdobny, kwitnący bez przerwy, do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach (zdjęcie z prawej to "real foto" oferowanej sadzonki). Pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 90 cm wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma ozdobne, lancetowate liście o niebieskawej barwie. Kwitnie cały rok (najwięcej wiosną) szczytowymi wiechami intensywnie różowych kwiatów o egzotycznym kształcie, przypominającym storczyki.

Powój zimozielony krzewiasty
więcej informacji...
Powój zimozielony krzewiasty
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.95 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (18%)
Powój zimozielony krzewiasty(Convolvulus cneorum "White Sensation") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Jedyny powój, który nie jest pnączem, lecz gęstym krzewem. Zimozielony powój do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Tworzy zdrewniałe, wzniesione, gęsto rozgałęzione pędy do 1 m wysokości. Rozrasta się w gęste i zwarte kępy. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Liście jedwabiste, srebrzysto-szare, lancetowate. Kwitnie od maja do lipca, dużymi (4 cm średnicy) lejkowatymi, czysto białymi kwiatami z żółtym środkiem i fioletowymi paskami na płatkach.

Płomień Afryki
więcej informacji...
Płomień Afryki
 
Cena: 21.30 zł
Cena: 18.40 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (14%)
Płomień Afryki (duża) (Delonix regia) NOWOŚĆ! Uważane jest za najpiękniejsze drzewo ozdobne. Pochodzi z Madagaskaru. Dorasta w uprawie doniczkowej do 2-3 m wysokości. Ma zimozielone, potrójnie pierzaste, delikatne i bardzo duże liście do 50 cm długości (przypominają liście mimozy). Na początku lata zakwita ognisto-pomarańczowymi kwiatami o średnicy 12 cm w czerwone prążki.

Róża chińska "Double Orange"
więcej informacji...
Róża chińska "Double Orange"
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 2.16 zł (15%)
Róża chińska "Double Orange" (Hibiscus sinensis "Double Orange"") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Cały rok obficie zakwita dużymi (10 cm średnicy!), lejkowatymi, półpełnymi kwiatami o jaskrawo-pomarańczowo-różowym kolorze.

Senna argentyńska
więcej informacji...
Senna argentyńska
 
Cena: 18.50 zł
Senna argentyńska (Senna corymbosa) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 2,5 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma bardzo duże, pierzaste, zielone liście (nawet do 90 cm długości). Od połowy lata do zimy obficie kwitnie gronami dużych (2 cm średnicy) złocisto żółtych kwiatów; często powtarza kwitnienie przez większość roku.

Serissa japońska
więcej informacji...
Serissa japońska
 
Cena: 15.30 zł
Serissa japońska (Serissa japonica "Variegata") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 45 cm wysokości, tworzy gęstą koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma liście drobne, ciemnozielone, obrzeżone kremowym paskiem. Przez cały rok kwitnie gwiazdkowatymi, czysto-białymi kwiatami, które rozwijają się z różowych pąków.

Smocze drzewo
więcej informacji...
Smocze drzewo
 
Cena: 12.25 zł
Cena: 9.33 zł
Oszczędzasz: 2.92 zł (24%)
Smocze drzewo(Dracena draco) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo o egzotycznym wyglądzie, pochodzi z Wysp Kanaryjskich, dorasta w doniczce do 3-4 m wysokości, z wiekiem rozgałęzia się na górze w wiele odgałęzień i tworzy płaską parasolowatą koronę. Sok rośliny ma kolor czerwonawy, co dawniej uważano za krew smoka (stąd nazwa). Tworzy szeroki u podstawy szarobrązowy pień, zakończony pękiem zielono niebieskawych lancetowatych liści. Latem zakwita wiechami białych kwiatów, z których rozwijają się żółto-pomarańczowe jagody.

Solanum białe
więcej informacji...
Solanum białe
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 16.36 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (34%)
Solanum drzewiaste białe (Solanum rantonetti "White Charles") CENA PROMOCYJNA! Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie czysto-białymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum drzewiaste błękitne
więcej informacji...
Solanum drzewiaste błękitne
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 32.58 zł
Oszczędzasz: 3.92 zł (11%)
Solanum drzewiaste błękitne (Solanum rantonetti "Isla Bonita") Drzewko na pniu, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie lazurowo-fioletowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum purpurowe
więcej informacji...
Solanum purpurowe
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.87 zł
Oszczędzasz: 3.62 zł (17%)
Solanum krzewiaste purpurowe (Solanum rantonetti "Royal Robe") Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęstą, zwartą koronę, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie pięknymi purpurowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Sosna pinia
więcej informacji...
Sosna pinia
 
Cena: 26.85 zł
Cena: 23.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (13%)
Sosna pinia (Pinus pinea) NOWOŚĆ! Sosna z okolic Morza Śródziemnego o charakterystycznym parasolowatym pokroju. Igły są niebieskozielone, na młodych roślinach intensywnie niebieskie. Świetnie nadaje się do miniaturyzacji jako bonsai.

Sparmannia (drzewo)
więcej informacji...
Sparmannia (drzewo)
 
Cena: 39.80 zł
Sparmannia (drzewo) (Sparmannia africana) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo, ozdobne z kwiatów i liści, do uprawy w pojemnikach i w gruncie. Zdjęcie "real foto". Pochodzi z płd. Afryki i Madagaskaru. Ma bardzo duże, jasnozielone, miękko owłosione liście (do 21 cm długości). Późną wiosną i latem obficie kwitnie olbrzymimi (do 34 cm średnicy!) baldachami kubkowatych, białych kwiatów z długimi, żółtymi i czerwonymi pylnikami.

Strelicja królewska
więcej informacji...
Strelicja królewska
 
Cena: 11.95 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (20%)
Strelicja królewska (Strelitzia reginae) NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z pomarańczowym kielichem i niebieską koroną.

Strelicja królewska (duża)
więcej informacji...
Strelicja królewska (duża)
 
Cena: 75.40 zł
Cena: 65.40 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (14%)
Strelicja królewska (duża) (Strelitzia reginae) NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z pomarańczowym kielichem i niebieską koroną.

Strelicja królewska biała
więcej informacji...
Strelicja królewska biała
 
Cena: 19.58 zł
Cena: 16.89 zł
Oszczędzasz: 2.69 zł (14%)
Strelicja królewska biała (Strelitzia reginae "White Bird of Paradise") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana o białych kwiatach. Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z białym kielichem i niebieską koroną.

Stulecian
więcej informacji...
Stulecian
 
Cena: 16.50 zł
Cena: 12.15 zł
Oszczędzasz: 4.35 zł (27%)
Stulecian (Brachychiton rupestris) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne z liści i kwiatów, pochodzi z Australii, dorasta do 3 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu. Ozdobny z pięknych, dużych (do 20 cm długości) zimozielonych, klapowanych liści. Tworzy z czasem gruby, rozdęty u podstawy pień. W lecie zakwita drobnymi, kremowobiałymi kwiatami, zebranymi w płaskie kwiatostany na szczytach pędów.

Szałwia drzewiasta błękitna
więcej informacji...
Szałwia drzewiasta błękitna
 
Cena: 37.40 zł
Cena: 29.85 zł
Oszczędzasz: 7.55 zł (21%)
Szałwia drzewiasta błękitna (Salvia x fazurea "Sunny Motion") NOWOŚĆ! Drzewko na pniu, pochodzi z południa USA, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, błyszczące, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie lazurowo-ciemnobłękitnymi kwiatami.

Tęgosz "Sunset"
więcej informacji...
Tęgosz "Sunset"
 
Cena: 34.30 zł
Cena: 28.59 zł
Oszczędzasz: 5.71 zł (17%)
Tęgosz "Sunset" (Phormium tenax "Sunset") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna okazała zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki wzniesionych, łukowato wygiętych liści w pasy zielono-białokremowo-różowe. Dorasta do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami. Tęgosz może być warunkowo (pod okryciem) uprawiany w gruncie w najcieplejszych regionach Polski.

Tęgosz purpurowy
więcej informacji...
Tęgosz purpurowy
 
Cena: 26.00 zł
Cena: 14.94 zł
Oszczędzasz: 11.06 zł (43%)
Tęgosz purpurowy (Phormium tenax "Atropurpurea") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki łukowato wygiętych liści w kolorze miedzianej czerwieni. Dorasta nawet do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami.

Tulipanowiec afrykański
więcej informacji...
Tulipanowiec afrykański
 
Cena: 34.55 zł
Cena: 26.55 zł
Oszczędzasz: 8.00 zł (24%)
Tulipanowiec afrykański (Spathodea campanullata) NOWOŚĆ!!! Jest zimozielonym, ozdobnym drzewkiem (w uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości), o pierzastych, jasnozielonych, owłosionych liściach. Już kilkuletnie drzewka zakwitają pięknymi, jaskrawymi, czerwono-pomarańczowymi kwiatami, podobnymi kształtem do tulipanów.

Wawrzynek pstry pachnący
więcej informacji...
Wawrzynek pstry pachnący
 
Cena: 24.20 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 5.35 zł (23%)
Wawrzynek pstry pachnący (Daphne odora "Aureomarginata") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z barwnych liści i kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Zakwita w zimie (od stycznia) aż do kwietnia gronami po 10-15 drobnych, ciemnoróżowych, pięknie i mocno pachnących kwiatów. Powstają z nich dekoracyjne, ciemnoczerwone owoce-jagody. Liście są skórzaste, lancetowate, ciemnozielone, obrzeżone żółtym paskiem.

Wilczomlecz kandelabrowy
więcej informacji...
Wilczomlecz kandelabrowy
 
Cena: 199.99 zł
Cena: 114.99 zł
Oszczędzasz: 85.00 zł (43%)
Wilczomlecz kandelabrowy (duży) (Euphorbia trigona) Piękny duży sukulent, 12-letni (zdjęcie "real foto"), do dekoracji wnętrz, szklarni lub na werandę latem, pochodzi z Namibii. Sukulent kandelabrowy wielkości małego drzewa, dorasta do 3 m i więcej wysokości, może być przycinany. Trójkanciaste pędy mają gęste, cierniste żebra, sezonowe, owalne liście oraz drobne, rzadko rozmieszczone listki.

Żarnowiec kanaryjski
więcej informacji...
Żarnowiec kanaryjski
 
Cena: 21.32 zł
Cena: 17.56 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (18%)
Żarnowiec płożący (Genista x spachiana) NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na tarasie lub balkonie, dorasta do 1,8 m wysokości i większej szerokości, pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Ma gęste, pierzaste, jasnozielone liście. Najpiękniejszą ozdobą są obfite kwiaty złocisto-żółte, motylkowe, pojawiające się w okresie marzec-maj.

Żmijowiec olbrzymi niebieski
więcej informacji...
Żmijowiec olbrzymi niebieski
 
Cena: 26.70 zł
Cena: 22.35 zł
Oszczędzasz: 4.35 zł (17%)
Żmijowiec olbrzymi (Echium candicans "Pride of Madeira") NOWOŚĆ! Jedna z największych bylin zimozielonych o ogromnych kwiatostanach! Pochodzi z wyspy Madera, dorasta do 2,5 m wysokości, tworzy kępy. Od kwietnia do lipca zakwita wzniesionymi, wielkimi kwiatostanami (długości do 60 cm), złożonymi z wielu niebiesko-fioletowych kwiatów (miododajnych). Liście są lancetowate, szarozielone.

Złocień krzewiasty biały (drzewko)
więcej informacji...
Złocień krzewiasty biały (drzewko)
 
Cena: 29.79 zł
Cena: 23.48 zł
Oszczędzasz: 6.31 zł (22%)
Złocień krzewiasty biały (drzewko) (Argyranthemum frutescens "Snow Princess") PROMOCJA! Kwitnące drzewko na pniu, pochodzi z Wysp Kanaryjskich, dorasta do 1 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, niebiesko-zielone, pierzaste liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie czysto-białymi kwiatami z żółtym środkiem, podobnymi do margerytek kwiatami.

Złota Czara (solandra)
więcej informacji...
Złota Czara (solandra)
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 14.98 zł
Oszczędzasz: 1.97 zł (12%)
Złota Czara (solandra) (Solandra maxima "Golden Cup") NOWOŚĆ! Subtropikalne, zimozielone pnącze, do uprawy doniczkowej. Tworzy długie do 3-6 m drewniejące pędy, okryte dużymi (do 15 cm długości), ciemnozielonymi liśćmi. Przez całe lato obficie zakwita ogromnymi (do 20 cm średnicy!), lejkowatymi, złocistymi kwiatami z fioletowym żyłkowaniem. Przypominają złoty puchar (stąd nazwa).
Szczególnie nadaje się do szklanych ogrodów zimowych, lub w okresie letnim do uprawy na tarasie i balkonie.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.