Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny tarasowe i balkonowe :

[1-50]  [51-100]  [101-113]  3   [następna] [pokaż wszystko]

 Kordylina purpurowa
więcej informacji...
Kordylina purpurowa
 
Cena: 43.65 zł
Cena: 38.85 zł
Oszczędzasz: 4.80 zł (11%)
Kordylina purpurowa (Cordyline australis "Rubrum") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (purpurowych z fioletowym zabarwieniem). Dorasta do 3 m wysokości.

Abutilon "Wezuwiusz" (drzewko)
więcej informacji...
Abutilon "Wezuwiusz" (drzewko)
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 19.68 zł
Oszczędzasz: 12.91 zł (40%)
Abutilon "Wezuwiusz" (drzewko) (Abutilon x hybridum "Vesuvius Red") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko na pniu, pochodzi z Brazylii, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach - latem w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, klapowane, ciemnozielone liście. Przez cały rok obficie kwitnie pięknymi, kielichowatymi, dużymi kwiatami w kolorze intensywnie pomarańczowo-purpurowym z ciemniejszym żyłkowaniem.

Agapant afrykański
więcej informacji...
Agapant afrykański
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 5.33 zł (27%)
Agapant afrykański(Agapanthus africanus "Blue Ocean") NOWOŚĆ! Bylina kłączowa o efektownych kwiatach. Ma długie, wąskie liście sezonowe do 50 cm długości. Kwitnie od lipca nawet do przyjścia pierwszych przymrozków. Bardzo efektowne kuliste duże kwiatostany na wysokich łodygach, składają się z licznych, wielopłatkowych kwiatów w kolorze ametystowo-błękitnym. Kwiaty są bardzo trwałe i nadają się na kwiat cięty.

Agawa drzewiasta pstra
więcej informacji...
Agawa drzewiasta pstra
 
Cena: 35.70 zł
Cena: 28.50 zł
Oszczędzasz: 7.20 zł (21%)
Agawa drzewiasta pstra (Agave angustifolia marginata) NOWOŚĆ! Niezwykła barwnolistna agawa tworząca pień. Doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu (w przeciwieństwie do innych agaw dobrze znosi wysoką temperaturę zimą). Pochodzi z Meksyku, dorasta do 1 m wysokości, latem nadaje się do uprawy w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Tworzy gruby, szarobrązowy pień, zakończony rozetą lancetowatych, niebieskozielonych liści, obrzeżonych kremowym pasem, różowiejącym u nasady.

Akacja księżycowa (duża)
więcej informacji...
Akacja księżycowa (duża)
 
Cena: 46.58 zł
Cena: 38.96 zł
Oszczędzasz: 7.62 zł (17%)
Akacja księżycowa (duża) (Acacia falcata) NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny ze wschodniej Australii, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne, lancetowate liściaki (rozszerzone ogonki liściowe, które pełnią rolę liści) srebrzysto-zielonkawe, półkoliście , "księżycowo" zakrzywione. Od końca zimy do jesieni zakwita kulistymi, "puszystymi" białymi kwiatami zebranymi w wiechy.

Akacja srebrzysta (duża)
więcej informacji...
Akacja srebrzysta (duża)
 
Cena: 63.55 zł
Cena: 46.49 zł
Oszczędzasz: 17.06 zł (27%)
Akacja srebrzysta (duża) (Acacia dealbata) Krzew ozdobny z Australii do uprawy doniczkowej. Dorasta do 2 m wysokości. Ma zimozielone, ozdobne, pierzaste liście o srebrzystym kolorze (przypominają liście mimozy). Późną zimą bardzo obficie zakwita kulistymi, "puszystymi" żółtymi kwiatami zebranymi w wiechy.

Akacja tasmańska (duża)
więcej informacji...
Akacja tasmańska (duża)
 
Cena: 72.60 zł
Cena: 67.50 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (8%)
Akacja tasmańska (duża) (Acacia retinoides) NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew ozdobny z Tasmanii i Australii do uprawy doniczkowej (zdjęcia "real foto"). Dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne, lancetowate liściaki (rozszerzone ogonki liściowe, które pełnią rolę liści). Czasami na ich końcach pojawiają się pierzaste liście właściwe. Liściaki mają kolor niebiesko-zielony. Przez cały rok zakwita kulistymi, "puszystymi" żółtymi kwiatami zebranymi w wiechy.

Akacja tasmańska (średnia)
więcej informacji...
Akacja tasmańska (średnia)
 
Cena: 51.72 zł
Cena: 45.60 zł
Oszczędzasz: 6.12 zł (12%)
Akacja tasmańska (średnia) (Acacia retinoides) NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew ozdobny z Tasmanii i Australii do uprawy doniczkowej (zdjęcia "real foto"). Dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne, lancetowate liściaki (rozszerzone ogonki liściowe, które pełnią rolę liści). Czasami na ich końcach pojawiają się pierzaste liście właściwe. Liściaki mają kolor niebiesko-zielony. Przez cały rok zakwita kulistymi, "puszystymi" żółtymi kwiatami zebranymi w wiechy.

Albicja żółtokwiatowa
więcej informacji...
Albicja żółtokwiatowa
 
Cena: 43.60 zł
Cena: 37.60 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (14%)
Albicja żółtokwiatowa (Albizzia lophanta) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewko ozdobne z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej, pochodzi z zachodniej Australii. Ma kwiaty zupełnie inne, niż typowe albicje. Są to kwiatostany tworzące walcowate "kolby", złożone z wielu złocistożółtych, "pierzastych" kwiatów. Zakwitają od marca do czerwca, często już w końcu zimy. Jej liście są duże (do 30 cm długości) sezonowe, jasnozielone, pierzaste, przypominają delikatne liście niektórych paproci. Albicja dorasta do 3-5 m wys., tworzy szeroką, parasolowatą koronę.

Bananowiec czerwony
więcej informacji...
Bananowiec czerwony
 
Cena: 36.42 zł
Cena: 29.42 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (20%)
Bananowiec czerwony (Musa maurelii "Red Abyssinian") NOWOŚĆ! Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z Etiopii, gdzie uprawiana jest dla jadalnych łodyg, z których wyrabia się mączkę (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich liści, zabarwionych na piękny purpurowo-fioletowy kolor. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne.

Bananowiec etiopski (duży)
więcej informacji...
Bananowiec etiopski (duży)
 
Cena: 112.96 zł
Cena: 98.75 zł
Oszczędzasz: 14.21 zł (13%)
Bananowiec etiopski (duży) (Musa ventricosum) NOWOŚĆ! Bylina drzewiasta ozdobna (zdjęcie z lewej to "real foto" oferowanej sadzonki), pochodzi z Etiopii, gdzie uprawiana jest dla jadalnych łodyg, z których wyrabia się mączkę (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich ciemnozielonych liści z czerwono podbarwionym unerwieniem i często z nieregularnymi czerwonymi plamami.

Bauhinia storczykowa
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 3.14 zł (21%)
Bauhinia storczykowa(Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Bauhinia storczykowa (większa)
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa (większa)
 
Cena: 36.60 zł
Cena: 28.96 zł
Oszczędzasz: 7.64 zł (21%)
Bauhinia storczykowa (większa)(Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Begonia drzewiasta
więcej informacji...
Begonia drzewiasta
 
Cena: 89.45 zł
Cena: 78.54 zł
Oszczędzasz: 10.91 zł (13%)
Begonia drzewiasta (Begonia fuchsioides "K.Gercens" NOWOŚĆ! Zimozielona, bujnie rosnąca, krzewiasta bylina ozdobna, pochodzi z Peru, Kolumbii i Ekwadoru, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy zdrewniały pień (rzeczywiste zdjęcia oferowanej rośliny). Do uprawy doniczkowej. Ma ciemnozielone, błyszczące, lancetowate liście. Kwitnie cały rok (najwięcej od wiosny do jesieni) intensywnie czerwonymi, zwieszającymi się gronami kwiatów. Liście i łodygi są czerwono podbarwione.

Cestrum purpurowe (duże)
więcej informacji...
Cestrum purpurowe (duże)
 
Cena: 77.56 zł
Cena: 67.59 zł
Oszczędzasz: 9.97 zł (13%)
Cestrum purpurowe (duże)(Cestrum elegans "Newelii") Zimozielony krzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, dorasta do 2-3 m wysokości. Ma lancetowate, ciemnozielone liście do 10 cm długości. Od lata do późnej jesieni zakwita niezwykłymi rurkowatymi, purpurowymi kwiatami, zebranymi w duże (do 10 cm średnicy), szczytowe wiechy. Powstają z nich ozdobne, czerwone i błyszczące owoce-jagody.

Cyprys włoski
więcej informacji...
Cyprys włoski
 
Cena: 18.59 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 3.74 zł (21%)
Cyprys włoski (Cupressus sempervirens) PROMOCJA! Ozdobne, zimozielone iglaste drzewo ozdobne, charakterystyczne dla krajów śródziemnomorskich, dorasta do 2-3 m wysokości (w uprawie doniczkowej, jeśli nie jest przycinany ). Może być cięty i formowany oraz stosowany jako drzewko bonsai. Ma wąski i wysmukły kształt i ciemnozielony kolor.

Cyprys złocisty
więcej informacji...
Cyprys złocisty
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (36%)
Cyprys złocisty (Cupressus macrocarpa "Golden Pillar") CENA PROMOCYJNA! Idealny na trwałą domową choinkę! Zimozielony krzew iglasty o najbardziej złocistym zabarwieniu ze wszystkich cyprysów! Dorasta do 6 m wysokości (mniej w uprawie doniczkowej), pochodzi z Kalifornii. Ma wzniesiony, regularny i zwarty pokrój. Ulistnienie ma piękną, intensywnie złocistożółtą barwę, nie zieleniejącą w miarę wzrostu. Kora jest czerwonawa, łuszcząca się. Nadaje się do ozdoby ogrodu lub tarasu.

Czoisja kwiatowa
więcej informacji...
Czoisja kwiatowa
 
Cena: 17.60 zł
Czoisja kwiatowa (Choisya ternata "Fairie") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 2 m wysokości, ma zwarty i gęsty pokrój. Nadaje się do uprawy gruncie lub w doniczce (na balkonie lub tarasie). Liście są zielone i błyszczące, wąskie, lancetowate i okółkowo osadzone na gałęziach. Dwukrotnie w ciągu roku (późną wiosną i na jesieni) kwitnie wyjątkowo obficie kremowo białymi kwiatami o silnym zapachu pomarańczy. Może być przycinany i formowany, nadaje się na bonsai.

Czystek biały
więcej informacji...
Czystek biały
 
Cena: 38.63 zł
Cena: 28.40 zł
Oszczędzasz: 10.23 zł (27%)
Czystek biały (Cistus x ladanifer "Snow White") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i leczniczy, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 1,2 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. W lecie bardzo obficie kwitnie śnieżnobiałymi kwiatami z żółtymi pręcikami.
Suszone liście tej rośliny są używane do herbatek ziołowych i mają cenne właściwości lecznicze (stymulujące, oczyszczające i antybakteryjne).

Dąb korkowy (duży)
więcej informacji...
Dąb korkowy (duży)
 
Cena: 32.40 zł
Cena: 26.84 zł
Oszczędzasz: 5.56 zł (18%)
Dąb korkowy (duży) (Quercus suber) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo ozdobne i użytkowe z okolic Morza Śródziemnego, do uprawy doniczkowej, dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma dekoracyjne, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące liście, podobne do liści lauru. Kora jest także dekoracyjna, na starszych roślinach głęboko spękana, ciemnoszara. Z kory tego dębu wytwarzany jest korek. Kiełkujące wiosną żołędzie tego dębu są suszone, mielone i używane jako zamiennik kawy.
Doskonale nadaje się na drzewko bonsai; dobrze znosi cięcie i formowanie.

Datura niebieska (aknistus)
więcej informacji...
Datura niebieska (aknistus)
 
Cena: 16.48 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.83 zł (12%)
Datura niebieska (aknistus) (Acnistus australis "Angelic Blue") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny do uprawy doniczkowej i w ogrodzie, dorasta do 1,5 m wysokości. Roślina podobna do datury, ale o kwiatach barwy intensywnie niebieskiej. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni licznymi, lejkowatymi kwiatami. Liście: do 10 cm długości, srebrzysto-zielone.

Datura pstrolistna
więcej informacji...
Datura pstrolistna
 
Cena: 11.85 zł
Cena: 8.35 zł
Oszczędzasz: 3.50 zł (30%)
Datura pstrolistna (Datura "Variegata") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana datury- krzew ozdobny do uprawy doniczkowej i w ogrodzie, dorasta do 2 m wysokości. Jest ozdobna z dużych, kremowo-białych lejkowatych kwiatów, do 15 cm długości; kwitnie obficie od czerwca do jesieni. Ma także wyjątkowo dekoracyjne liście: do 15 cm długości, srebrzysto-zielone, obrzeżone białym paskiem.

Dianella wspaniała
więcej informacji...
Dianella wspaniała
 
Cena: 16.45 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 3.89 zł (24%)
Dianella wspaniała (Dianella revoluta "CoolVista") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, zimozielona bylina ozdobna z liści, kwiatów i owoców, pochodzi z Australii, tworzy gęste kępy wąskich, wzniesionych liści, dorasta do 45 cm wysokości i 40 cm szerokości. Liście mają niebiesko-zielonkawy kolor. Od wiosny do lata zakwita dużymi wiechami, niewielkich, lazurowo-niebieskich kwiatków z żółtymi pręcikami. Piękną ozdobą są wyjątkowo dekoracyjne owoce-jagody (niejadalne), powstające samopylnie. Mają średnicę 6 mm i niezwykły, jaskrawy fioletowo-niebieski kolor.

Dracena pasiasta
więcej informacji...
Dracena pasiasta
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (21%)
Dracena pasiasta (Dracaena fragrans "Massangeana") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Afryki. Tworzy prosty, szaro-brązowy pień, zakończony rozetą wielkich liści (do 1 m długości), zielonych i błyszczących w żółte paski.

Drzewo butelkowe PROMOCJA!
więcej informacji...
Drzewo butelkowe PROMOCJA!
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 7.15 zł (37%)
Drzewo butelkowe PROMOCJA! (Beaucarnea recurvata var. intermedia) Ozdobny sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Tworzy masywny pień, który u podstawy rozszerza się butelkowato. Pień pokryty jest szarą, żłobkowaną korą (przypomina stopę słonia) i zakończony pękiem gęstych, zwieszających się, lekko pofalowanych, zielonych liści.

Drzewo płomieniste (metrosideros)
więcej informacji...
Drzewo płomieniste (metrosideros)
 
Cena: 58.35 zł
Cena: 46.65 zł
Oszczędzasz: 11.70 zł (21%)
Drzewo płomieniste (metrosideros) (Metrosideros excelsa) NOWOŚC! Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej o wyjątkowo dekoracyjnych kwiatach. Dorasta do 2 m wysokości. W lecie zakwita bardzo obficie pięknymi, "puszystymi", jaskrawoczerwonymi kwiatami na końcach pędów. Liście podłużne, ciemnozielone i błyszczące.

Eukaliptus cytrynowy (duży)
więcej informacji...
Eukaliptus cytrynowy (duży)
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 24.86 zł
Oszczędzasz: 11.64 zł (32%)
Eukaliptus cytrynowy (duży) (Eucalyptus citriodora) PROMOCJA! Najpiękniej pachnący eukaliptus! Zimozielone drzewko o wydłużonych, jasnozielonych liściach. Cała roślina pachnie bardzo intensywnym zapachem cytrynowym. Nadaje się do uprawy w doniczce. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.
Roślina odstrasza komary, muchy i inne uciążliwe owady. Wysuszone liście można stosować do saszetek zapachowych (chronią odzież przed molami).
Lubi słońce i ziemię średnio żyzną z dodatkiem torfu kwaśnego. Nie jest odporny na mróz, musi zimować w mieszkaniu. Przesadzanie co roku na wiosnę (unikać uszkadzania korzeni). Nawożenie w okresie kwiecień-sierpień nawozami bez wapnia. Wymaga częstego podlewania, także w zimie (nie znosi suszy).
WYSYŁAMY DRZEWA WYSOKOŚCI 150-160 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Eukaliptus leczniczy (bardzo duży)
więcej informacji...
Eukaliptus leczniczy (bardzo duży)
 
Cena: 389.00 zł
Cena: 285.00 zł
Oszczędzasz: 104.00 zł (27%)
Eukaliptus leczniczy (bardzo duży) (Eucalyptus globulus) PROMOCJA! Eukaliptus ozdobny i leczniczy. Zimozielone drzewko o dekoracyjnych, niebieskawych liściach z woskowym nalotem. Cała roślina wydziela lecznicze olejki eteryczne o właściwościach bakteriobójczych (używane w inhalacjach w chorobach dróg oddechowych). Nadaje się do uprawy w donicy. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

Eukaliptus tęczowy
więcej informacji...
Eukaliptus tęczowy
 
Cena: 29.87 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 3.28 zł (11%)
Eukaliptus tęczowy (Eucalyptus deglupta) NOWOŚĆ! Wiecznie zielone ozdobne drzewo o jaskrawej, wielobarwnej korze, do uprawy doniczkowej.
Dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z płd-wsch. Azji. Ma liście lancetowate, jasnozielone, młode są podbarwione czerwono. Kora pnia i starszych gałęzi ma niespotykane, jaskrawe kolory: fiolet, żółć, seledyn, róż i czerwień. Kora łuszczy się wąskimi podłużnymi paskami, odsłaniając kolejne kolory. Wzrost niezbyt szybki. Wyjątkowo ozdobna roślina do dekoracji tarasu lub balkonu. Może być przycinany, nadaje się na bonsai.

Fatsja japońska (duża) PROMOCJA!
więcej informacji...
Fatsja japońska (duża) PROMOCJA!
 
Cena: 46.58 zł
Cena: 37.43 zł
Oszczędzasz: 9.15 zł (20%)
Fatsja japońska (duża, 5-6 sztuk razem!) (Fatsia japonica) PROMOCJA! Niezastąpiona roślina do ozdabiania zacienionych miejsc w ogrodzie, na balkonie lub tarasie (do uprawy doniczkowej). Jest zimozielonym krzewem ozdobnym, dorastającym do 2 m wys. Ma egzotyczny i bardzo dekoracyjny wygląd: tworzy prosty pień, z którego wyrastają bardzo duże (do 60 cm długości) okrągłe palczaste liście- bardzo błyszczące i ciemnozielone. Jesienią zakwita baldachami ozdobnych białych kwiatów.

Fatsja japońska PROMOCJA!
więcej informacji...
Fatsja japońska PROMOCJA!
 
Cena: 14.28 zł
Cena: 10.79 zł
Oszczędzasz: 3.49 zł (25%)
Fatsja japońska (Fatsia japonica) PROMOCJA! Niezastąpiona roślina do ozdabiania zacienionych miejsc w ogrodzie, na balkonie lub tarasie (do uprawy doniczkowej). Jest zimozielonym krzewem ozdobnym, dorastającym do 2 m wys. Ma egzotyczny i bardzo dekoracyjny wygląd: tworzy prosty pień, z którego wyrastają bardzo duże (do 60 cm długości) okrągłe palczaste liście- bardzo błyszczące i ciemnozielone. Jesienią zakwita baldachami ozdobnych białych kwiatów.

Fikus pstrolistny
więcej informacji...
Fikus pstrolistny
 
Cena: 9.60 zł
Fikus pstrolistny (Ficus elastica var. decora variegata) Zimozielone drzewko do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na tarasie lub w ogrodzie. Bardzo dekoracyjna odmiana o dużych (do 45 cm długości), skórzastych i błyszczących liściach, mozaikowatych, szarozielonych w kremowożółte, białe i różowe pasy i smugi. Ogonki liściowe i młode liście są różowe. Dorasta do 2-3 m wysokości, rośnie powoli.

Fikus żeń-szeniowy (bonsai)
więcej informacji...
Fikus żeń-szeniowy (bonsai)
 
Cena: 18.96 zł
Cena: 14.89 zł
Oszczędzasz: 4.07 zł (22%)
Fikus żeń-szeniowy (bonsai) (Ficus microcarpa "Ginseng") PROMOCJA! Zimozielone drzewko o ozdobnych liściach i pniu (zdjęcia "real foto"). Roślina o lancetowatych, skórzastych, ciemnozielonych i błyszczących liściach. Ma dekoracyjny, bulwiasty, rozgałęziony pień o jasnoszarej, gładkiej korze (przypomina kształtem korzeń żeń-szenia). Rośnie powoli (sztucznie zmniejszony wzrost).

Fremontodendron
więcej informacji...
Fremontodendron
 
Cena: 98.60 zł
Cena: 87.60 zł
Oszczędzasz: 11.00 zł (12%)
Fremontodendron (Fremontodendron "California Glory") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Jeden z najpiękniejszych zimozielonych krzewów kwitnących. Krzew z zachodnich USA (Kalifornia i Arizona), dorasta do 2 m wysokości (w uprawie doniczkowej), tworzy rozłożystą koronę. Ma wiecznie zielone, 5-klapowe, błyszczące, ciemnozielone liście do 7 cm długości. Ma wyjątkowo długie i obfite kwitnienie: od kwietnia do grudnia bardzo obficie (tak, że kwiaty często zupełnie zasłaniają liście) zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) jaskrawo żółtymi, pięciopłatkowymi kwiatami.

Fuksja "Dutch Pearl" drzewko
więcej informacji...
Fuksja "Dutch Pearl" drzewko
 
Cena: 47.40 zł
Cena: 28.95 zł
Oszczędzasz: 18.45 zł (39%)
Fuksja "Dutch Pearl" drzewko (Fuchsia "Dutch Pearl") PROMOCJA! Jest gęstym krzewem o drzewiastym pokroju, dorastającym do 1 m wysokości. Liście ma sezonowe, jasnozielone. Od lipca do końca października okrywa się masą perłowo-różowo-białych kwiatów.
Do uprawy doniczkowej. Lubi podłoże próchniczne wilgotne, lekko kwaśne i stanowiska półcieniste osłonięte. Musi zimować w zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu.
WYSYŁAMY ROŚLINY KWITNĄCE W FORMIE ROZGAŁĘZIONEGO DRZEWKA WYSOKOŚCI 70-80 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Fuksja koralowa
więcej informacji...
Fuksja koralowa
 
Cena: 18.45 zł
Cena: 16.34 zł
Oszczędzasz: 2.11 zł (12%)
Fuksja koralowa (Fuchsia x hybrida "Koralle") NOWOŚĆ! Jest gęstym, zimozielonym krzewem do 100 cm wysokości, do uprawy doniczkowej. Ma dekoracyjne, czerwonawe liście o aksamitnym połysku. Od wiosny do końca października okrywa się masą wydłużonych koralowo-czerwonych kwiatów.

Gerbera miniaturowa
więcej informacji...
Gerbera miniaturowa
 
Cena: 10.60 zł
Gerbera miniaturowa (Gerbera jamesonii "Dwarf Pandora") NOWOŚĆ! Pięknie kwitnąca bylina do uprawy doniczkowej, pochodzi z południowej Afryki. Miniaturowa, dorasta do 25 cm wysokości, tworzy gęste kępy zielonych, klapowanych liści. Od wiosny do jesieni obficie kwitnie kwiatami o średnicy do 8 cm, w kolorach: różowym, purpurowym i żółtym.

Grewilla australijska (duża)
więcej informacji...
Grewilla australijska (duża)
 
Cena: 102.34 zł
Cena: 86.45 zł
Oszczędzasz: 15.89 zł (16%)
Grewilla australijska (duża) (Grevillea "Canberra Gem") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, dorasta do 3 m wysokości (zdjęcie "real foto"). Ma liście bardzo wąskie, igiełkowate, błyszczące, ciemnozielone. Przez cały rok (z nasileniem w początku lata i w zimie) zakwita niezwykłymi ciemno-różowo-czerwonymi kwiatami, przypominającymi zagięte pazurki do 5 cm długości.

Grewilla złocista
więcej informacji...
Grewilla złocista
 
Cena: 23.25 zł
Cena: 18.56 zł
Oszczędzasz: 4.69 zł (21%)
Grewilla złocista (Grevillea robusta "Bush Glow") NOWOŚĆ! Prawdziwy cud natury! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej). Ma liście pierzaste, ciemnozielone. Przez cały rok (z nasileniem w początku lata i w zimie) zakwita niezwykłymi, bardzo dużymi (do 25 cm długości!), szczoteczkowatymi kwiatostanami w cieniowanych barwach złocisto-pomarańczowych.

Guzmania
więcej informacji...
Guzmania
 
Cena: 8.50 zł
Guzmania (Guzmania x lingulata) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielona bylina o pięknych kwiatach z Ameryki Środkowej, dorasta do 60 cm wysokości (zdjęcie "real foto"). Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Tworzy rozety zielonych, błyszczących, skórzastych liści, z których wyrasta egzotyczny kłosowaty kwiatostan w kolorze od jasnego różu i czerwieni do ciemnej purpury. Rośliny zakwitają przez większość roku a kwiaty są wyjątkowo trwałe.

Hebe pstrolistne
więcej informacji...
Hebe pstrolistne
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 5.67 zł (31%)
Hebe pstrolistne (Hebe andersonii "Variegata") PROMOCJA! Zimozielony, gęsty krzew ozdobny, do uprawy w gruncie lub w doniczce, dorasta do 40 cm wysokości i podobnej szerokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma ozdobne, skórzaste i błyszczące liście do 3 cm długości; są jasnozielone i obrzeżone szerokim, kremowym paskiem. Dwukrotnie w ciągu roku (latem i jesienią aż do zimy) zakwita obficie wiechami intensywnie fioletowych, bardzo efektownych kwiatów.

Heliotrop "Princess"
więcej informacji...
Heliotrop "Princess"
 
Cena: 10.60 zł
Cena: 8.32 zł
Oszczędzasz: 2.28 zł (22%)
Heliotrop "Princess" (Heliotropum arborescens "Princess Marine") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny, pochodzi z Peru, dorasta do 1,2 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście z purpurowym odcieniem. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie fioletowo-niebieskimi kwiatami, o wyjątkowo silnym i pięknym zapachu.

Heliotrop drzewiasty
więcej informacji...
Heliotrop drzewiasty
 
Cena: 26.50 zł
Heliotrop drzewiasty (Heliotropum arborescens "Princess Marine") NOWOŚĆ! Drzewko na pniu, pochodzi z Peru, dorasta do 1,2 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście z purpurowym odcieniem. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie fioletowo-niebieskimi kwiatami, o wyjątkowo silnym i pięknym zapachu.

Hibiskus bylinowy purpurowy
więcej informacji...
Hibiskus bylinowy purpurowy
 
Cena: 18.74 zł
Cena: 16.49 zł
Oszczędzasz: 2.25 zł (13%)
Hibiskus bylinowy purpurowy (Hibiscus "Mahagony Splendor") NOWOŚĆ! Okazała bylina o dekoracyjnych liściach i czerwonych kwiatach. Do uprawy doniczkowej (sezonowej w ogrodzie). Dorasta do 150 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg, okrytych pięknymi, dużymi liśćmi (pierzastymi, podobnymi do liści klonu japońskiego) w kolorze ciemnej purpury. Latem zakwita bardzo dużymi kwiatami (do 25 cm średnicy) w kolorze czerwonym (piękny kontrast z ciemnymi liśćmi).

Hibiskus chiński różowy (drzewko)
więcej informacji...
Hibiskus chiński różowy (drzewko)
 
Cena: 34.60 zł
Hibiskus chiński różowy (drzewko) (Hibiscus rosa-sinensis "The President") NOWOŚĆ! Wiecznie zielone drzewko, ozdobne z kwiatów i liści, , dorasta do 1 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej i latem do ozdoby tarasu lub balkonu. Tworzy luźną koronę. Ma liście duże (do 15 cm długości), jajowate, ciemnozielone i błyszczące. Od czerwca do października obficie zakwita dużymi (10 cm średnicy) 5-płatkowymi jaskrawo-różowymi kwiatami z długimi pylnikami.

Hibiskus chiński żółty (drzewko)
więcej informacji...
Hibiskus chiński żółty (drzewko)
 
Cena: 34.60 zł
Hibiskus chiński żółty (drzewko) (Hibiscus rosa-sinensis "Kinchens Yellow") NOWOŚĆ! Wiecznie zielone drzewko, ozdobne z kwiatów i liści, , dorasta do 1 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej i latem do ozdoby tarasu lub balkonu. Tworzy luźną koronę. Ma liście duże (do 15 cm długości), jajowate, ciemnozielone i błyszczące. Od czerwca do października obficie zakwita dużymi (10 cm średnicy) 5-płatkowymi złocisto-żółtymi kwiatami z długimi pylnikami.

Hymenosporum kwiatowe
więcej informacji...
Hymenosporum kwiatowe
 
Cena: 27.60 zł
Cena: 23.95 zł
Oszczędzasz: 3.65 zł (14%)
Hymenosporum kwiatowe (Hymenosporum flavum) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Pochodzi z Australii i Nowej Gwinei, dorasta do 2-3 m wysokości. Ma błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie od marca do jesieni wielkimi (do 20 cm średnicy) baldachami pięknie pachnących kwiatów. Kwiaty (o średnicy 3 cm) po rozwinięciu są blado-kremowe, po czym nagle zmieniają kolor na złocisto-pomarańczowy.

Jakaranda
więcej informacji...
Jakaranda
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 2.95 zł (24%)
Jakaranda (Jacaranda mimosifolia) NOWOŚC! Drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej o wyjątkowo dekoracyjnych, podwójnie pierzastych, dużych (do 25 cm długości), sezonowych liściach, złożonych z wielu małych, jaskrawozielonych listków (podobnych do liści mimozy). Dorasta do 2 m wysokości. Od wiosny do połowy lata zakwita wiechami (30 cm długości) fiołkowych, dzwonkowatych kwiatów.

Jaśmin pnący zimozielony (duży)
więcej informacji...
Jaśmin pnący zimozielony (duży)
 
Cena: 45.68 zł
Cena: 38.96 zł
Oszczędzasz: 6.72 zł (15%)
Jaśmin pnący zimozielony (duży) (Trachelospermum jasminoides "Star of Toscana") NOWOŚĆ! Zimozielone, bujne, obficie kwitnące pnącze do 3 m wysokości, pochodzi z Chin, Japonii i Wietnamu. Pędy są gęsto okryte lancetowatymi, ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Od wiosny do grudnia bardzo obficie kwitnie masą białych, pięknie i mocno pachnących, gwiazdkowatych kwiatów o średnicy ok. 1 cm.

Kaktus drzewiasty Cholla
więcej informacji...
Kaktus drzewiasty Cholla
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 1.94 zł (14%)
Kaktus drzewiasty Cholla (Cylindropuntia molesta) NOWOŚĆ!!! Kaktus ozdobny o pokroju drzewiastym, z Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Ma ciemnozielone, walcowate łodygi, gęsto okryte białymi igłami, które tworzą dekoracyjny kontrast z pędami. Po kilku latach wytwarza zdrewniały pień z licznymi odgałęzieniami. Wczesnym latem zakwita na końcach pędów pięknymi, dużymi, ciemnoróżowymi kwiatami, z których powstają dekoracyjne, pomarańczowe owoce.

Kalanchoe drzewiasta
więcej informacji...
Kalanchoe drzewiasta
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 13.86 zł
Oszczędzasz: 2.89 zł (18%)
Kalanchoe drzewiasta (Kalanchoe beharensis) NOWOŚĆ! Zimozielona, drzewiasta, sukulentowa bylina kwiatowa do uprawy w mieszkaniu, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy wzniesiony, zdrewniały pień, rozgałęziający się ku górze. Ma duże i szerokie, spiczaste, skórzaste i filcowato, srebrzyście owłosione liście. W lecie zakwita wielkimi, wiechami (do 60 cm długości) zielono-żółto-różowych kwiatów.

Kalistemon purpurowy
więcej informacji...
Kalistemon purpurowy
 
Cena: 22.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (18%)
Kalistemon purpurowy (Callistemon citrinus "Hannah Ray") Zimozielony krzew ozdobny z Australii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej na tarasie lub w ogrodzie. Kalistemon ma jedwabiste, różowoczerwone młode pędy i ciemnozielone, skórzaste, lancetowate liście. Dwa razy w roku (wczesnym latem i jesienią) bardzo obficie kwitnie okazałymi, ciemnoczerwonymi "puszystymi" kwiatostanami. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu do góry, dlatego okres kwitnienia jest długi.

Kalistemon różowy
więcej informacji...
Kalistemon różowy
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 19.20 zł
Oszczędzasz: 7.60 zł (29%)
Kalistemon różowy (Callistemon sieberi "Summer Pink") Zimozielony krzew ozdobny z Australii, dorasta do 1 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej na tarasie lub w ogrodzie. Kalistemon ma ciemnozielone, skórzaste, lancetowate liście. Dwa razy w roku (wczesnym latem i jesienią) bardzo obficie kwitnie okazałymi, ciemno-różowymi "puszystymi" kwiatostanami. Kwiaty rozwijają się stopniowo od dołu do góry, dlatego okres kwitnienia jest długi.

Kalitris tasmański (duży)
więcej informacji...
Kalitris tasmański (duży)
 
Cena: 62.40 zł
Cena: 36.84 zł
Oszczędzasz: 25.56 zł (41%)
Kalitris tasmański (duży) (Callitris rhomboidea) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Zimozielone drzewo iglaste, endemit ze wschodnich wybrzeży australijskiej wyspy Tasmania. W uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy wąską, wzniesioną koronę. Ulistnienie przypomina drobne, miękkie igiełki. Dodatkową ozdobą są liczne, drobne, brązowe i okrągłe szyszki, pojawiające się nawet na bardzo młodych drzewkach.

Kazuaryna miedziana (duża)
więcej informacji...
Kazuaryna miedziana (duża)
 
Cena: 86.59 zł
Cena: 46.86 zł
Oszczędzasz: 39.73 zł (46%)
Kazuaryna miedziana (duża) (Allocasuarina torulosa) NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Zimozielone drzewo ozdobne z Australii do uprawy doniczkowej. Dorasta do 3 m wysokości. Jest drzewem liściastym, ale wygląda jak iglak, bo rolę liści pełnią cienkie, wydłużone łodyżki, na których liście są zmniejszone do malutkich łusek. Ulistnienie jest zielone, a w zimie staje się czerwonawe (miedziane). Ozdobne są też okrągłe, szaro-brązowe owoce i silnie spękana, korkowa kora pni. W lecie zakwita szczoteczkami czerwonych, drobnych kwiatków na końcach łodyżek.

Klerodendrum "Ślubny welon"
więcej informacji...
Klerodendrum "Ślubny welon"
 
Cena: 22.50 zł
Cena: 16.54 zł
Oszczędzasz: 5.96 zł (27%)
Klerodendrum "Ślubny welon" (Clerodendrum wallichi "Bridals Veil) NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty, niski krzew ozdobny z Indonezji do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma błyszczące, ciemnozielone, wydłużone liście. Zakwita przez całe lato wielkimi (do 17 cm długości) zwieszającymi się kwiatostanami, złożonymi z dużych, śnieżno-białych kwiatów o egzotycznym kształcie i bardzo długich pylnikach. Roślina wygląda wówczas jak ślubny welon (stąd nazwa).

Klon wietnamski
więcej informacji...
Klon wietnamski
 
Cena: 23.48 zł
Cena: 19.46 zł
Oszczędzasz: 4.02 zł (18%)
Klon wietnamski(Acer fabri) NOWOŚĆ!!! Zimozielone, niewielkie drzewko ozdobne z barwnych liści, dorasta do 1 m wysokości, do uprawy doniczkowej. Tworzy luźną koronę. Ma niezwykłe liście: lancetowate, wąskie (do 10 cm długości), błyszczące. Młode przyrosty mają piękną, czerwonawą barwę. Czerwone są również kwiaty i owoce-skrzydlaki.

Kordylina "Chocolate Queen"
więcej informacji...
Kordylina "Chocolate Queen"
 
Cena: 18.76 zł
Cena: 14.58 zł
Oszczędzasz: 4.18 zł (23%)
Kordylina "Chocolate Queen" (Cordyline terminalis "Chocolate Queen") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta o wyjątkowo barwnych liściach, pochodzi z Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w domu, ogrodzie lub na tarasie. Ma bardzo egzotyczny wygląd: pień jest zakończony pękiem szerokich wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści w bardzo dekoracyjne pasy kremowe, zielone i czekoladowe. Dorasta do 1 m wysokości. Kordylina jest ozdobna przez cały rok.

Kordylina "Elektryczny Róż"
więcej informacji...
Kordylina "Elektryczny Róż"
 
Cena: 39.85 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (9%)
Kordylina "Elektryczny Róż" (Cordyline banksii "Electric Pink") NOWOŚĆ! Niezwykły "odblaskowy" kolor liści! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści w niezwykłym, intensywnie różowym, cieniowanym kolorze. Dorasta do 2 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok. Ten gatunek znosi krótkotrwałe przymrozki do -5 st.

Kordylina "Sundance" (duża)
więcej informacji...
Kordylina "Sundance" (duża)
 
Cena: 56.98 zł
Cena: 38.68 zł
Oszczędzasz: 18.30 zł (33%)
Kordylina "Sundance" (duża) (Cordyline australis "Sundance") PROMOCJA! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (ciemnozielonych z czerwono-purpurowym zabarwieniem nasady liści). Dorasta do 2 m wysokości. Kordylina jest ozdobna przez cały rok.

Kordylina biało-pasiasta
więcej informacji...
Kordylina biało-pasiasta
 
Cena: 34.87 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 8.22 zł (24%)
Kordylina biało-pasiasta (Cordyline australis "Torbay Dazzler") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (ciemnozielonych z wąskimi, podłużnymi, kremowo-białymi paskami). Dorasta do 3 m wysokości.

Kordylina nowozelandzka (duża)
więcej informacji...
Kordylina nowozelandzka (duża)
 
Cena: 98.00 zł
Kordylina nowozelandzka (Cordyline australis) NOWOŚĆ! Bardzo duża roślina ukorzeniona w doniczce(15-letnia). Zdjęcie "real foto". Ten gatunek pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się wąskich liści (zielonych z żółtym zabarwieniem u nasady). Dorasta do 3 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok.

Kordylina pstrolistna
więcej informacji...
Kordylina pstrolistna
 
Cena: 28.85 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 5.17 zł (18%)
Kordylina pstrolistna (Cordyline terminalis "Variegata") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina drzewiasta, pochodzi z gór Nowej Zelandii, doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej w ogrodzie lub na tarasie. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: gruby pień jest zakończony pękiem szerokich, sztywnych wzniesionych ku górze i częściowo zwieszających się liści (ciemnozielonych, obrzeżonych kremowo-białym pasem). Dorasta do 3 m wysokości. Kordylina nie zmienia wyglądu przez cały rok. Ten gatunek jest uważany za najbardziej odporny na zimno (znosi przymrozki do -5 st.)

Korokia zygzakowata
więcej informacji...
Korokia zygzakowata
 
Cena: 37.82 zł
Cena: 26.56 zł
Oszczędzasz: 11.26 zł (30%)
Korokia zygzakowata(Corokia cotoneasterr) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny o niezwykłych, zygzakowatych gałązkach! Zimozielony krzew ozdobny, dorasta do 4 m wysokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma drobne liście o zmiennym kształcie, od spodu jasno zabarwione. Gałązki są zygzakowato powyginane. Od grudnia do lutego zakwita gwiazdkowatymi, złocistymi kwiatami. Doskonale znosi cięcie i formowanie, nadaje się na bonsai.

Krzew jerozolimski
więcej informacji...
Krzew jerozolimski
 
Cena: 14.70 zł
Cena: 12.70 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (14%)
Krzew jerozolimski (Paliurus spina-christi) NOWOŚĆ!!! Bujnie rosnący krzew ozdobny (dekoracyjne kwiaty i owoce) z Bliskiego Wschodu, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, drobne, okrągłe, błyszczące liście. W lecie kwitnie obficie gronami gwiazdkowatych żółtych kwiatów, z których powstają ozdobne, talerzykowate owoce, zwieszające się w gronach z gałązek.

Kufea pstrolistna
więcej informacji...
Kufea pstrolistna
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 12.82 zł
Oszczędzasz: 4.13 zł (25%)
Kufea pstrolistna (Cuphea hyssopifolia "Variegata") NOWOŚĆ! Unikalna odmiana! Zimozielony półkrzew, ozdobny z liści i kwiatów. Pochodzi z Meksyku i Gwatemali, dorasta do 65 cm wysokości, tworzy długie, wzniesione łodygi, gęsto okryte niewielkimi, wąskimi, biało-zielonkawymi liśćmi, obrzeżonymi szerokim, kremowo-białym paskiem. Latem i jesienią obficie zakwita kontrastowo zabarwionymi, różowo-fioletowymi kwiatami.

Lantana biała
więcej informacji...
Lantana biała
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.64 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (18%)
Lantana biała (Lantana camara "Nana Blanca") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych czysto-białych kwiatków z jasno-żółtym środkiem.

Lantana pomarańczowa
więcej informacji...
Lantana pomarańczowa
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 10.49 zł
Oszczędzasz: 2.46 zł (19%)
Lantana pomarańczowa (Lantana camara "Nana Fire Dance") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych kwiatków w różnych odcieniach koloru pomarańczowego.

Lantana różowo-żółta
więcej informacji...
Lantana różowo-żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 3.70 zł (23%)
Lantana różowo-żółta (Lantana camara "Rose Sunrise") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Ameryki Łacińskiej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1-2 m wysokości, w odmianie karłowej o wolnym wzroście (kwitną już małe rośliny). Ma zielone, ząbkowane, szorstkie liście. Zakwita przez cały rok (w warunkach polskich głównie latem i jesienią) pięknymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych kwiatków o barwie cieniowanej od intensywnego różu do żółci.

Lasek fikusowy (bonsai)
więcej informacji...
Lasek fikusowy (bonsai)
 
Cena: 45.68 zł
Cena: 36.65 zł
Oszczędzasz: 9.03 zł (20%)
Lasek fikusowy (bonsai) (Ficus benjamina) NOWOŚĆ! Grupa różnej wielkości zimozielonych drzewek, posadzonych w jednej doniczce i tworzących miniaturowy "lasek" bonsai (zdjęcie z lewej to "real foto"). Fikusy o lancetowatych, skórzastych, ciemnozielonych i błyszczących liściach i ozdobnych, drobnych czerwonych owocach. Rosną powoli (sztucznie zmniejszony wzrost).

Leukadendron "Safari Sunset"
więcej informacji...
Leukadendron "Safari Sunset"
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 30.59 zł
Oszczędzasz: 7.01 zł (19%)
Leukadendron "Safari Sunset"(Leucadendron "Safari Sunset") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,8 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-srebrzysto-zielonymi liśćmi. Młode pędy są zabarwione są różowo-czerwonawo. Latem na końcach pędów tworzą się wyjątkowe kwiatostany, przypominające okrągłe, zielone szyszki. Z łusek tych kwiatostanów rozkwitają żółte "puszyste" kwiaty.

Mahonia "Soft Caress" (duża)
więcej informacji...
Mahonia "Soft Caress" (duża)
 
Cena: 98.40 zł
Cena: 87.95 zł
Oszczędzasz: 10.45 zł (11%)
Mahonia "Soft Caress" (duża) (Mahonia eurybracteata "Soft Caress") NOWOŚĆ!!! Jest zimozielonym, ozdobnym krzewem (dorasta do 1,5 m wysokości), niepodobnym do mahonii zwyczajnej: ma bardzo duże, pierzaste, miękkie liście, o bardzo wąskich, bezkolcowych blaszkach liściowych do 35 cm długości o zielononiebieskim kolorze. W niezwykłej porze: od września do grudnia zakwita długimi, złocistożółtymi kłosowatymi ogromnymi kwiatostanami (do 35 cm długości) na szczytach pędów.

Malwa drzewiasta (duża)
więcej informacji...
Malwa drzewiasta (duża)
 
Cena: 68.90 zł
Cena: 57.64 zł
Oszczędzasz: 11.26 zł (17%)
Malwa drzewiasta (duża) (Lavatera arborea "Rose Bud") Podobna do drzewa okazała bylina o zdrewniałych pędach, obficie kwitnąca, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego. Częściowo zimozielona (nie zrzuca liści w łagodne zimy). Ma duże liście (do 20 cm długości), jasnozielone, klapowane. Od czerwca do października wyjątkowo obficie zakwita lejkowatymi, jasnoróżowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Melaleuka tymiankowa
więcej informacji...
Melaleuka tymiankowa
 
Cena: 27.56 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 5.97 zł (22%)
Melaleuka tymiankowa (Melaleuca thymifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i użytkowy z Australii do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną, wzniesioną koronę. Liście lancetowate, niewielkie, jasnozielone. Zakwita w sierpniu niezwykłymi, fioletowymi kwiatami o mocno postrzępionych, "koronkowych" brzegach płatków.
Napar z liści można stosować do leczniczych inhalacji w chorobach górnych dróg oddechowych lub do okładów na trudno gojące się rany (mają silne właściwości bakteriobójcze).

Melia pachnąca
więcej informacji...
Melia pachnąca
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 18.25 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Melia pachnąca (Melia azedarach) NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości, tworzy kulistą koronę. Ma jasnozielone, pierzaste liście. Latem zakwita dużymi kwiatostanami pięknie pachnących, jasnofioletowych kwiatów. Powstają z nich grona okrągłych, żółtych owoców (niejadalnych), które ozdabiają drzewko przez całą zimę.

Mimetes wspaniały
więcej informacji...
Mimetes wspaniały
 
Cena: 36.69 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (23%)
Mimetes wspaniały(Mimetes lyrigera "Rooistompie") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Endemit z Afryki Południowej. Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte, osadzonymi spiralnie, wąskimi, niebieskawo-zielonymi liśćmi, które na górze pędów zabarwione są różowo. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, trójkolorowe kwiaty: czerwono-żółto-białe. Barwy kwiatów są wyjątkowo kontrastowe i jaskrawe.

Oleander "Toulouse"
więcej informacji...
Oleander "Toulouse"
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Oleander "Toulouse" (Nerium oleander "Toulouse") Krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni dużymi (do 5 cm średnicy), czysto-białymi kwiatami o karbowanych brzegach płatków.
Ta odmiana cechuje się bardzo szybkim kwitnieniem; zakwitają nawet małe sadzonki.

Oleander pstry (duży)
więcej informacji...
Oleander pstry (duży)
 
Cena: 94.85 zł
Cena: 89.89 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (6%)
Oleander pstry (duży) (Nerium oleander "Variegata") PROMOCJA! Bardzo rzadko spotykana odmiana oleandra. Jest to krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach. Ma zimozielone, błyszczące liście w biało-żółtozielone pasy. Kwitnie obficie od czerwca do jesieni pełnymi, różowymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Ołownik lazurowy
więcej informacji...
Ołownik lazurowy
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 19.40 zł
Oszczędzasz: 4.45 zł (19%)
Ołownik lazurowy (Plumbago capensis "Blue Wonder") NOWOŚĆ! Krzewiaste, zimozielone pnącze do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście błyszczące, jaskrawozielone z niebieskawym odcieniem. Od czerwca do grudnia bardzo obficie kwitnie gęstymi, okrągłymi wiechami (o średnicy ok. 15 cm) lazurowo- niebieskich, pachnących kwiatów.

Palma "Rybi Ogon"
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon"
 
Cena: 16.70 zł
Palma "Rybi Ogon" (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji, dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Palma "Rybi Ogon" (duża)
więcej informacji...
Palma "Rybi Ogon" (duża)
 
Cena: 189.65 zł
Cena: 153.50 zł
Oszczędzasz: 36.15 zł (20%)
Palma "Rybi Ogon" (duża) (Caryota mitis) NOWOŚĆ! Niezwykła palma pochodząca z Indonezji (zdjęcie "real foto"), dorasta do 2 m wysokości, świetnie nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Ma wyjątkowe liście, ciemnozielone i błyszczące, wielokrotnie złożone, przypominają kształtem rybi ogon.

Papugodziób pnący
więcej informacji...
Papugodziób pnący
 
Cena: 14.60 zł
Papugodziób pnący (Clianthus puniceus "Flamingo") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielone pnącze krzewiaste, pochodzi z Nowej Zelandii, gdzie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem. Dorasta do 4 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma pierzaste, zielone liście do 15 cm długości. Przez całe lato bardzo obficie kwitnie gronami dużych (do 8 cm długości), jaskraworóżowych kwiatów, o niezwykłym kształcie, podobnym do dziobu papugi (stąd nazwa). Kwiaty mają przyjemny, słodkawy smak i są jadalne, np. w sałatkach.

Pelargonia angielska miniaturowa
więcej informacji...
Pelargonia angielska miniaturowa
 
Cena: 14.59 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 1.94 zł (14%)
Pelargonia angielska miniaturowa (Pelargonium x grandiflorum "Miniature") Gęsta, zimozielona krzewinka do uprawy doniczkowej. Liście okrągłe, zielone, ząbkowane. Przez cały rok kwitnie pięknymi, różowo-biało-czerwonymi kwiatkami. Cała roślina wygląda jak znacznie pomniejszona wersja znanej pelargonii angielskiej, dorasta do najwyżej 25 cm wysokości.

Pittosporum gwiaździste
więcej informacji...
Pittosporum gwiaździste
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum gwiaździste (Pittosporum tenuifolia "Black Matipo") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, piramidalnym kształcie. Ma liście do 4 cm długości, jasnozielone z kremowym środkiem, błyszczące. Liście na końcach gałązek ułożone są okółkowo, co przypomina wyglądem gwiazdę. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum pstre
więcej informacji...
Pittosporum pstre
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum pstre (Pittosporum tenuifolia "Elizabeth") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę. Ma liście do 5 cm długości, srebrzysto-zielone, obrzeżone białym paskiem, który zimą zabarwia się na różowo. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Pittosporum purpurowe
więcej informacji...
Pittosporum purpurowe
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Pittosporum purpurowe (Pittosporum tenuifolia "Tom Thumb") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 70-100 cm wysokości i podobnej szerokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, kulistym kształcie. Ma liście do 3 cm długości, purpurowo-czerwone, błyszczące. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.

Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
więcej informacji...
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
 
Cena: 19.69 zł
Cena: 14.87 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (25%)
Plumeria czerwona (Kwiat ślubny) (Plumeria rubra) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z Ameryki Południowej, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 1,5-2 m wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Łodygi są jasnoszare, walcowate, magazynują wodę. Największą ozdobą plumerii są wspaniałe, pięknie pachnące kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty w odcieniach czerwieni pojawiają się od początku lata do późnej jesieni, są bardzo trwałe. Ich piękny zapach uważany jest za afrodyzjak i dlatego są powszechnie stosowane jako ozdoba podczas ślubów i wesel w krajach tropikalnych. Kwiaty plumerii są też symbolem nieśmiertelności, bo długo nie więdną i są odporne nawet na ogień.

Poligala kwiatowa
więcej informacji...
Poligala kwiatowa
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.82 zł
Oszczędzasz: 5.77 zł (18%)
Poligala kwiatowa (Polygala myrtifolia "Bibi Pink") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, zimozielony krzew ozdobny, kwitnący bez przerwy, do uprawy doniczkowej na balkonach lub tarasach (zdjęcie z prawej to "real foto" oferowanej sadzonki). Pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 90 cm wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma ozdobne, lancetowate liście o niebieskawej barwie. Kwitnie cały rok (najwięcej wiosną) szczytowymi wiechami intensywnie różowych kwiatów o egzotycznym kształcie, przypominającym storczyki.

Powój zimozielony krzewiasty
więcej informacji...
Powój zimozielony krzewiasty
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 26.95 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (18%)
Powój zimozielony krzewiasty(Convolvulus cneorum "White Sensation") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Jedyny powój, który nie jest pnączem, lecz gęstym krzewem. Zimozielony powój do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Tworzy zdrewniałe, wzniesione, gęsto rozgałęzione pędy do 1 m wysokości. Rozrasta się w gęste i zwarte kępy. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Liście jedwabiste, srebrzysto-szare, lancetowate. Kwitnie od maja do lipca, dużymi (4 cm średnicy) lejkowatymi, czysto białymi kwiatami z żółtym środkiem i fioletowymi paskami na płatkach.

Płomień Afryki
więcej informacji...
Płomień Afryki
 
Cena: 21.30 zł
Cena: 18.40 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (14%)
Płomień Afryki (duża) (Delonix regia) NOWOŚĆ! Uważane jest za najpiękniejsze drzewo ozdobne. Pochodzi z Madagaskaru. Dorasta w uprawie doniczkowej do 2-3 m wysokości. Ma zimozielone, potrójnie pierzaste, delikatne i bardzo duże liście do 50 cm długości (przypominają liście mimozy). Na początku lata zakwita ognisto-pomarańczowymi kwiatami o średnicy 12 cm w czerwone prążki.

Róża chińska "Double Orange"
więcej informacji...
Róża chińska "Double Orange"
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 2.16 zł (15%)
Róża chińska "Double Orange" (Hibiscus sinensis "Double Orange"") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Cały rok obficie zakwita dużymi (10 cm średnicy!), lejkowatymi, półpełnymi kwiatami o jaskrawo-pomarańczowo-różowym kolorze.

Senna argentyńska
więcej informacji...
Senna argentyńska
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (33%)
Senna argentyńska (Senna corymbosa) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 2,5 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma bardzo duże, pierzaste, zielone liście (nawet do 90 cm długości). Od połowy lata do zimy obficie kwitnie gronami dużych (2 cm średnicy) złocisto żółtych kwiatów; często powtarza kwitnienie przez większość roku.

Serissa japońska
więcej informacji...
Serissa japońska
 
Cena: 15.30 zł
Serissa japońska (Serissa japonica "Variegata") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Wiecznie zielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 45 cm wysokości, tworzy gęstą koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, a w lecie na balkonie lub w ogrodzie. Ma liście drobne, ciemnozielone, obrzeżone kremowym paskiem. Przez cały rok kwitnie gwiazdkowatymi, czysto-białymi kwiatami, które rozwijają się z różowych pąków.

Smocze drzewo
więcej informacji...
Smocze drzewo
 
Cena: 12.25 zł
Cena: 9.33 zł
Oszczędzasz: 2.92 zł (24%)
Smocze drzewo(Dracena draco) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo o egzotycznym wyglądzie, pochodzi z Wysp Kanaryjskich, dorasta w doniczce do 3-4 m wysokości, z wiekiem rozgałęzia się na górze w wiele odgałęzień i tworzy płaską parasolowatą koronę. Sok rośliny ma kolor czerwonawy, co dawniej uważano za krew smoka (stąd nazwa). Tworzy szeroki u podstawy szarobrązowy pień, zakończony pękiem zielono niebieskawych lancetowatych liści. Latem zakwita wiechami białych kwiatów, z których rozwijają się żółto-pomarańczowe jagody.

Solanum białe
więcej informacji...
Solanum białe
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 16.36 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (34%)
Solanum drzewiaste białe (Solanum rantonetti "White Charles") CENA PROMOCYJNA! Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie czysto-białymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum drzewiaste błękitne
więcej informacji...
Solanum drzewiaste błękitne
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 32.58 zł
Oszczędzasz: 3.92 zł (11%)
Solanum drzewiaste błękitne (Solanum rantonetti "Isla Bonita") Drzewko na pniu, pochodzi z Chile, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie lazurowo-fioletowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Solanum purpurowe
więcej informacji...
Solanum purpurowe
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.87 zł
Oszczędzasz: 3.62 zł (17%)
Solanum krzewiaste purpurowe (Solanum rantonetti "Royal Robe") Krzew zimozielony o dekoracyjnych kwiatach, pochodzi z Chile, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęstą, zwartą koronę, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie pięknymi purpurowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Sosna pinia
więcej informacji...
Sosna pinia
 
Cena: 26.85 zł
Cena: 23.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (13%)
Sosna pinia (Pinus pinea) NOWOŚĆ! Sosna z okolic Morza Śródziemnego o charakterystycznym parasolowatym pokroju. Igły są niebieskozielone, na młodych roślinach intensywnie niebieskie. Świetnie nadaje się do miniaturyzacji jako bonsai.

Sosna pinia srebrna (duża)
więcej informacji...
Sosna pinia srebrna (duża)
 
Cena: 44.58 zł
Cena: 36.35 zł
Oszczędzasz: 8.23 zł (19%)
Sosna pinia srebrna (duża)(Pinus pinea "Silver Crest") NOWOŚĆ! Sosna z okolic Morza Śródziemnego o charakterystycznym parasolowatym pokroju. W odmianie o karłowym, wolnym wzroście- nadaje się do uprawy w pojemnikach. Igły są wyjątkowo dekoracyjne, bardzo gęste, srebrzysto-niebieskawe, na młodych roślinach intensywnie srebrzysto-niebieskie z różowym podbarwieniem pędów.

Sparmannia (drzewo)
więcej informacji...
Sparmannia (drzewo)
 
Cena: 39.80 zł
Sparmannia (drzewo) (Sparmannia africana) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo, ozdobne z kwiatów i liści, do uprawy w pojemnikach i w gruncie. Zdjęcie "real foto". Pochodzi z płd. Afryki i Madagaskaru. Ma bardzo duże, jasnozielone, miękko owłosione liście (do 21 cm długości). Późną wiosną i latem obficie kwitnie olbrzymimi (do 34 cm średnicy!) baldachami kubkowatych, białych kwiatów z długimi, żółtymi i czerwonymi pylnikami.

Strelicja królewska
więcej informacji...
Strelicja królewska
 
Cena: 31.95 zł
Cena: 26.89 zł
Oszczędzasz: 5.06 zł (16%)
Strelicja królewska (Strelitzia reginae) NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z pomarańczowym kielichem i niebieską koroną.

Strelicja królewska (duża)
więcej informacji...
Strelicja królewska (duża)
 
Cena: 75.40 zł
Cena: 65.40 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (14%)
Strelicja królewska (duża) (Strelitzia reginae) NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z pomarańczowym kielichem i niebieską koroną.

Strelicja królewska biała
więcej informacji...
Strelicja królewska biała
 
Cena: 19.58 zł
Cena: 16.89 zł
Oszczędzasz: 2.69 zł (14%)
Strelicja królewska biała (Strelitzia reginae "White Bird of Paradise") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana o białych kwiatach. Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 80 cm wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu i balkonu. Ze względu na wyjątkowo piękne, egzotyczne kwiaty jest nazywana "Kwiatem rajskim". Tworzy kępę dużych (do 40 cm długości) ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lecie i w zimie wyrastają wspaniałe, duże kwiaty z białym kielichem i niebieską koroną.

Stulecian
więcej informacji...
Stulecian
 
Cena: 16.50 zł
Cena: 12.15 zł
Oszczędzasz: 4.35 zł (27%)
Stulecian (Brachychiton rupestris) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne z liści i kwiatów, pochodzi z Australii, dorasta do 3 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu. Ozdobny z pięknych, dużych (do 20 cm długości) zimozielonych, klapowanych liści. Tworzy z czasem gruby, rozdęty u podstawy pień. W lecie zakwita drobnymi, kremowobiałymi kwiatami, zebranymi w płaskie kwiatostany na szczytach pędów.

Szałwia drzewiasta błękitna
więcej informacji...
Szałwia drzewiasta błękitna
 
Cena: 37.40 zł
Cena: 29.85 zł
Oszczędzasz: 7.55 zł (21%)
Szałwia drzewiasta błękitna (Salvia x fazurea "Sunny Motion") NOWOŚĆ! Drzewko na pniu, pochodzi z południa USA, dorasta do 1,5 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, błyszczące, ciemnozielone liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie lazurowo-ciemnobłękitnymi kwiatami.

Tęgosz tęczowy
więcej informacji...
Tęgosz tęczowy
 
Cena: 32.40 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 5.95 zł (19%)
Tęgosz tęczowy (Phormium tenax "Rainbow River") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna okazała zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki wzniesionych, łukowato wygiętych liści w pasy różowo-fioletowo-biało-zielone. Dorasta do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami.

Tulipanowiec afrykański
więcej informacji...
Tulipanowiec afrykański
 
Cena: 34.55 zł
Cena: 26.55 zł
Oszczędzasz: 8.00 zł (24%)
Tulipanowiec afrykański (Spathodea campanullata) NOWOŚĆ!!! Jest zimozielonym, ozdobnym drzewkiem (w uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości), o pierzastych, jasnozielonych, owłosionych liściach. Już kilkuletnie drzewka zakwitają pięknymi, jaskrawymi, czerwono-pomarańczowymi kwiatami, podobnymi kształtem do tulipanów.

Wawrzynek pstry pachnący
więcej informacji...
Wawrzynek pstry pachnący
 
Cena: 24.20 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 5.35 zł (23%)
Wawrzynek pstry pachnący (Daphne odora "Aureomarginata") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z barwnych liści i kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Zakwita w zimie (od stycznia) aż do kwietnia gronami po 10-15 drobnych, ciemnoróżowych, pięknie i mocno pachnących kwiatów. Powstają z nich dekoracyjne, ciemnoczerwone owoce-jagody. Liście są skórzaste, lancetowate, ciemnozielone, obrzeżone żółtym paskiem.

Wilczomlecz kandelabrowy
więcej informacji...
Wilczomlecz kandelabrowy
 
Cena: 199.99 zł
Cena: 114.99 zł
Oszczędzasz: 85.00 zł (43%)
Wilczomlecz kandelabrowy (duży) (Euphorbia trigona) Piękny duży sukulent, 12-letni (zdjęcie "real foto"), do dekoracji wnętrz, szklarni lub na werandę latem, pochodzi z Namibii. Sukulent kandelabrowy wielkości małego drzewa, dorasta do 3 m i więcej wysokości, może być przycinany. Trójkanciaste pędy mają gęste, cierniste żebra, sezonowe, owalne liście oraz drobne, rzadko rozmieszczone listki.

Żarnowiec kanaryjski
więcej informacji...
Żarnowiec kanaryjski
 
Cena: 21.32 zł
Cena: 17.56 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (18%)
Żarnowiec płożący (Genista x spachiana) NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny do uprawy doniczkowej na tarasie lub balkonie, dorasta do 1,8 m wysokości i większej szerokości, pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Ma gęste, pierzaste, jasnozielone liście. Najpiękniejszą ozdobą są obfite kwiaty złocisto-żółte, motylkowe, pojawiające się w okresie marzec-maj.

Żmijowiec olbrzymi niebieski
więcej informacji...
Żmijowiec olbrzymi niebieski
 
Cena: 26.70 zł
Cena: 22.35 zł
Oszczędzasz: 4.35 zł (17%)
Żmijowiec olbrzymi (Echium candicans "Pride of Madeira") NOWOŚĆ! Jedna z największych bylin zimozielonych o ogromnych kwiatostanach! Pochodzi z wyspy Madera, dorasta do 2,5 m wysokości, tworzy kępy. Od kwietnia do lipca zakwita wzniesionymi, wielkimi kwiatostanami (długości do 60 cm), złożonymi z wielu niebiesko-fioletowych kwiatów (miododajnych). Liście są lancetowate, szarozielone.

Złocień krzewiasty biały (drzewko)
więcej informacji...
Złocień krzewiasty biały (drzewko)
 
Cena: 29.79 zł
Cena: 23.48 zł
Oszczędzasz: 6.31 zł (22%)
Złocień krzewiasty biały (drzewko) (Argyranthemum frutescens "Snow Princess") PROMOCJA! Kwitnące drzewko na pniu, pochodzi z Wysp Kanaryjskich, dorasta do 1 m wysokości, do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, niebiesko-zielone, pierzaste liście. Przez całe lato, aż do połowy listopada bardzo obficie kwitnie czysto-białymi kwiatami z żółtym środkiem, podobnymi do margerytek kwiatami.

Złota Czara (solandra)
więcej informacji...
Złota Czara (solandra)
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 14.98 zł
Oszczędzasz: 1.97 zł (12%)
Złota Czara (solandra) (Solandra maxima "Golden Cup") NOWOŚĆ! Subtropikalne, zimozielone pnącze, do uprawy doniczkowej. Tworzy długie do 3-6 m drewniejące pędy, okryte dużymi (do 15 cm długości), ciemnozielonymi liśćmi. Przez całe lato obficie zakwita ogromnymi (do 20 cm średnicy!), lejkowatymi, złocistymi kwiatami z fioletowym żyłkowaniem. Przypominają złoty puchar (stąd nazwa).
Szczególnie nadaje się do szklanych ogrodów zimowych, lub w okresie letnim do uprawy na tarasie i balkonie.

[1-50]  [51-100]  [101-113]  3   [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.