Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Mydło ekologiczne
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-199]   [pokaż wszystko]

Paproć drzewiasta
więcej informacji...
Paproć drzewiasta
 
Cena: 38.40 zł
Cena: 36.28 zł
Oszczędzasz: 2.12 zł (6%)
Paproć drzewiasta ogrodowa (Dicksonia antarctica) Ta roślina pochodzi z górskich lasów południowo-wsch. Australii i Tasmanii. Jest najbardziej odporną na mróz paprocią drzewiastą; starsze rośliny mogą być uprawiane w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (pod okryciem w zimie); wytrzymuje do -18 st. mrozu. Tworzy masywny i gruby pień (do 60 cm średnicy) wysokości 3-4 m, zakończony rozetą ozdobnych, potrójnie pierzastych jasnozielonych liści (do 1,2 m długości).

Paproć drzewiasta (duża)
więcej informacji...
Paproć drzewiasta (duża)
 
Cena: 79.67 zł
Cena: 69.85 zł
Oszczędzasz: 9.82 zł (13%)
Paproć drzewiasta ogrodowa (duża) (Dicksonia antarctica) Ta roślina pochodzi z górskich lasów południowo-wsch. Australii i Tasmanii. Jest najbardziej odporną na mróz paprocią drzewiastą; starsze rośliny mogą być uprawiane w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (pod okryciem w zimie); wytrzymuje do -18 st. mrozu. Tworzy masywny i gruby pień (do 60 cm średnicy) wysokości 3-4 m, zakończony rozetą ozdobnych, potrójnie pierzastych jasnozielonych liści (do 1,2 m długości).

Paproć drzewiasta falklandzka
więcej informacji...
Paproć drzewiasta falklandzka
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (35%)
Paproć drzewiasta falklandzka (Blechnum tabulare) Zimozielona paproć drzewiasta do uprawy doniczkowej, pochodzi z Australii, Afryki Płd., Madagaskaru i Falklandów, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy ciemnobrązowy pień (do 60 cm wysokości) , zakończony rozetą ozdobnych, pierzastych jasnozielonych i błyszczących liści (30-60 cm długości).

Paproć japońska "Metallicum"
więcej informacji...
Paproć japońska "Metallicum"
 
Cena: 16.50 zł
Paproć japońska "Metallicum" (Athyrium niponicum "Metallicum") NOWOŚĆ !!! Japońska paproć o sezonowych, gęstych liściach, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Liście są niezwykłe: podwójnie pierzaste, trójkolorowe (srebrzysto-fioletowo-zielone) o metalicznym, odblaskowym połysku.

Paproć kędzierzawa
więcej informacji...
Paproć kędzierzawa
 
Cena: 9.40 zł
Cena: 7.40 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (22%)
Paproć kędzierzawa (Dryopteris crispa "Whiteside") NOWOŚĆ! Kępiasta paproć o liściach półzimozielonych (pozostają zielone w łagodniejsze zimy). Ma dekoracyjne liście pierzaste, mocno pofałdowane, kędzierzawe.

Pelargonia cytrynowa pstra
więcej informacji...
Pelargonia cytrynowa pstra
 
Cena: 18.55 zł
Cena: 15.40 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (17%)
Pelargonia cytrynowa pstra (Pelargonium "Lady Plymouth") NOWOŚĆ! Gęsta, zimozielona roślina pachnąca i kwiatowa do uprawy doniczkowej. Liście bardzo dekoracyjne, głęboko powycinane, barwy srebrzystej z czysto-białym obrzeżeniem. W lecie kwitnie jasno-różowymi kwiatkami. Cała roślina silnie pachnie pięknym aromatem cytrynowym. Nadaje się do saszetek zapachowych. Skutecznie odstrasza komary i mole.

Peonia chińska "Czara Piękna"
więcej informacji...
Peonia chińska "Czara Piękna"
 
Cena: 16.70 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 1.85 zł (12%)
Peonia chińska "Czara Piękna" (Paeonia lactiflora "Bowl of Beauty") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana. Bylina ozdobna o wyjątkowych, dwubarwnych kwiatach. Kwitnie w czerwcu dużymi, pojedynczymi kwiatami o intensywnie różowych płatkach z pękiem gęstych i długich, złocistożółtych pylników w środku- stwarza to wyjątkowy efekt dekoracyjny. Liście i łodygi sezonowe, błyszczące i zielone z czerwonym podbarwieniem.

Perowskia błękitna
więcej informacji...
Perowskia błękitna
 
Cena: 27.86 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 13.01 zł (47%)
Perowskia błękitna (Perovskia x atriplicifolia "Blue Spire") PROMOCJA!!! Wieloletnia roślina krzewiasta, ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości, pochodzi z Afganistanu. Ma szarobiałe pędy, pokryte srebrzystymi, głęboko powycinanymi, sezonowymi liśćmi do 5 cm długości. Od lipca do października zakwita wysokimi do 30 cm szczytowymi wiechami ciemno-lawendowo-niebieskich kwiatów.

Persykaria trójbarwna
więcej informacji...
Persykaria trójbarwna
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 18.84 zł
Oszczędzasz: 5.66 zł (24%)
Persykaria trójbarwna (Persicaria microphylla "Red Dragon") PROMOCJA! Okazała bylina z Himalajów, ozdobna z barwnych liści. Dorasta do 90 cm wysokości, rozrasta się w luźne kępy. Tworzy długie, łukowato wygięte ciemnoczerwone pędy, okryte dużymi (do 15 cm długości) liśćmi z ciemno-purpurowym i srebrzystym wzorem w kształcie litery V. Późnym latem zakwita gronami białoróżowych kwiatów na końcach pędów. Na zimę część nadziemna zamiera, wiosną wyrastają nowe pędy. Może być także uprawiana w wiszących pojemnikach.

Pełnik chiński
więcej informacji...
Pełnik chiński
 
Cena: 12.35 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (17%)
Pełnik chiński (Trollius chinensis "Goldkonigin") Okazała, kępiasta bylina o dekoracyjnych liściach i kwiatach. Dorasta do 90 cm wysokości. Ma sezonowe, ciemnozielone, pięcioklapowe liście. Przez całe lato obficie zakwita żółto-pomarańczowymi kwiatami o egzotycznym wyglądzie (płatki otaczają duże, wzniesione pylniki).

Pięciornik grenaldzki
więcej informacji...
Pięciornik grenaldzki
 
Cena: 18.45 zł
Pięciornik grenaldzki(Comarum tridentata) NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek pięciornika z Grenlandii. Kępiasta, bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 20 cm wysokości, tworzy zwarte kępy. Ma gęsto ulistnione łodygi z ciemnozielonymi, błyszczącymi, sezonowymi liśćmi. Od maja do lipca bardzo obficie zakwita czysto-białymi, gwiazdkowatymi kwiatami. Jesienią liście przebarwiają się na piękny miedziany kolor. Nadaje się do nasadzeń w ogródku skalnym oraz do uprawy w pojemnikach.

Pierwiosnek olbrzymi
więcej informacji...
Pierwiosnek olbrzymi
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.87 zł
Oszczędzasz: 1.08 zł (13%)
Pierwiosnek olbrzymi (Primula x pubescens "Gigantea") Piękna zimozielona, długo kwitnąca bylina kępiasta, dorasta do 25 cm wysokości, tworzy rozety gładkich, jasnozielonych, sezonowych liści z białym nalotem. W okresie kwiecień- czerwiec zakwita kwiatostanami, złożonymi z dużych (2,5 cm średnicy) kwiatów o barwie od ciemno-purpurowej do jasno żółtej.

Pierwiosnek olbrzymi japoński
więcej informacji...
Pierwiosnek olbrzymi japoński
 
Cena: 7.98 zł
Pierwiosnek olbrzymi japoński (Primula japonica "Millers Crimson") Okazała, długo kwitnąca bylina kępiasta, dorasta do 45 cm wysokości, tworzy rozety jasnozielonych, sezonowych liści (do 25 cm długości), głęboko unerwionych. W okresie maj- czerwiec zakwita "piętrowymi" kwiatostanami, złożonymi z okółków dużych (2 cm średnicy) kwiatów o barwie ciemno-purpurowej.

Powojnik bylinowy biały
więcej informacji...
Powojnik bylinowy biały
 
Cena: 21.80 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 4.85 zł (23%)
Powojnik bylinowy biały (Clematis praecox "Alba") NOWOŚĆ! Bujna bylina kwiatowa tworząca pokładające się pędy do 2 m długości. Ma liście sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Długo i obficie kwitnie- od czerwca do połowy sierpnia okrywa się masą gwiazdkowatych, białych, lekko różowych na brzegach kwiatów (do 2 cm średnicy), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany. Pędy nie czepiają się podpór, ale mogą się o nie wspierać. Pozostawione bez podpór płożą się po ziemi. Polecana jako roślina okrywowa, tarasowa lub przeplatająca się z innymi roślinami.

Przewiercień zimozielony
więcej informacji...
Przewiercień zimozielony
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.28 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (16%)
Przewiercień zimozielony (Bupleurum fruticosum) NOWOŚĆ! Ozdobna bylina zimozielona o krzewiastym pokroju, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Wzniesione łodygi są gęsto okryte lancetowatymi, szaro-zielonymi liśćmi. Od maja do września zakwita dużymi, luźnymi baldachami cytrynowo-żółtych, miododajnych, kwiatów (bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły i trzmiele).

Rdeścik tybetański
więcej informacji...
Rdeścik tybetański
 
Cena: 6.45 zł
Rdeścik tybetański (Polygonum capitatum) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina okrywowa z Himalajów, dorastająca do 8 cm wysokości i średnicy do 1 metra, tworzy gęste, szybko rozrastające się kępy. Ma ozdobne, owalne, ciemnozielone i błyszczące listki z purpurową plamą w kształcie litery "v". Późną wiosną i latem kwitnie różowymi, okrągłymi kwiatostanami.

Roskea imbirowa fioletowa
więcej informacji...
Roskea imbirowa fioletowa
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (15%)
Roskea imbirowa fioletowa(Roscoea purpurea) NOWOŚĆ! Unikalna bylina bulwiasta ozdobna z liści i kwiatów, spokrewniona z imbirem, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Pochodzi z Chin. Ma długie do 25 cm, sezonowe, ciemnozielone, liście. W czerwcu i lipcu zakwita oryginalnymi, purpurowo-fioletowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Roskea imbirowa żółta
więcej informacji...
Roskea imbirowa żółta
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.40 zł (17%)
Roskea imbirowa żółta(Roscoea cautleyoides) NOWOŚĆ! Unikalna bylina bulwiasta ozdobna z liści i kwiatów, spokrewniona z imbirem, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Pochodzi z Chin. Ma długie do 25 cm, sezonowe, ciemnozielone, liście. W czerwcu i lipcu zakwita oryginalnymi, żółtymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka)
więcej informacji...
Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka)
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 11.93 zł
Oszczędzasz: 8.04 zł (41%)
Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka) (Selaginella lepidophylla) PROMOCJA! Najmniej wymagająca roślina na świecie. Pochodzi ze środkowej i południowej Ameryki. Gęsta, okrągła bylina, składa się z rozety ozdobnych, ciemnozielonych i błyszczących liści o średnicy 15-20 cm. Jest prawie pozbawiona korzeni i świetnie rośnie bez ziemi. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w naczyniu z niewielką ilością wody.
Ma wiele zalet- jonizuje powietrze, pochłania dym papierosowy, a nawet, wysuszona- stojąca w pobliżu łóżka, ma pomagać na bezsenność.

Rudbekia "Orange Glow"
więcej informacji...
Rudbekia "Orange Glow"
 
Cena: 9.20 zł
Cena: 6.20 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (33%)
Rudbekia "Orange Glow"(Rudbeckia "Orange Glow") NOWOŚĆ! Okazała bylina ozdobna, pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od lipca do października obficie zakwita dużymi, ciemnożółto-pomarańczowymi kwiatami z różowym podbarwieniem. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Rudbekia ma szorstkie, sezonowe, jasnozielone liście.

Rudbekia pełna
więcej informacji...
Rudbekia pełna
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (17%)
Rudbekia pełna (Rudbeckia hirta "Maya") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina, dorastająca do 80 cm wysokości, pochodzi Ameryki Północnej, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg. Ma jasnozielone, jajowate, sezonowe liście. Od lipca do września zakwita pełnymi, złocisto-żółtymi kwiatami o średnicy do 8 cm. Kwiaty są trwałe, nadają się na kwiat cięty.

Rumian rzymski pełny
więcej informacji...
Rumian rzymski pełny
 
Cena: 5.73 zł
Cena: 4.50 zł
Oszczędzasz: 1.23 zł (22%)
Rumian rzymski pełny (Anthemis nobilis "Plenum") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna i lecznicza, dorasta do 30 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg, pokrytych pierzastymi, jasnozielonymi liśćmi. Od czerwca do sierpnia zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi i pełnymi kwiatami.
Koszyczki kwiatowe są cennym surowcem zielarskim.

Runianka japońska pstra
więcej informacji...
Runianka japońska pstra
 
Cena: 12.89 zł
Cena: 9.96 zł
Oszczędzasz: 2.93 zł (23%)
Runianka japońska pstra (Pachysandra terminalis "Silver Edge") Zimozielona bylina okrywowa, dorastająca do 20 cm wysokości i średnicy do 1 metra, tworzy gęste, szybko rozrastające się kępy. Ma ozdobne, dłonisto-złożone, zielone liście z nieregularnym, kremowo-białym obrzeżeniem. Późną wiosną i latem kwitnie biało-różowymi, wzniesionymi kwiatostanami.

Smocza lilia (bulwa)
więcej informacji...
Smocza lilia (bulwa)
 
Cena: 12.96 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 4.27 zł (33%)
Smocza lilia (Typhonium venosum) Ozdobna, okazała bylina bulwiasta z północnych Indii, dorasta do 1 m wys., ma wyjątkowo niezwykły wygląd. Już w marcu-kwietniu (przed posadzeniem do gruntu) zakwita ogromnymi kwiatami (osiągają nawet 70 cm długości!), składają się one z ciemnofioletowego, pałkowatego kwiatu (przypomina smoczy ogon- stąd nazwa), otoczonego fioletowo-czerwoną, kropkowaną kolbą. Po okwitnięciu rozwija się 1 wielki, wachlarzowaty, dekoracyjny liść.

Solanum koralowe zimowe
więcej informacji...
Solanum koralowe zimowe
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 4.67 zł (33%)
SSolanum koralowe zimowe (Solanum pseudocapsicum "Nanum") CENA PROMOCYJNA! Zimozielona krzewinka, pochodzi z Ameryki Środkowej, dorasta do 60 m wysokości, tworzy gęstą koronę (zdjęcia pokazują oferowaną sadzonkę). Do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Od późnego lata do końca zimy zakwita drobnymi, gwiazdkowatymi, białymi kwiatkami z których powstają wyjątkowo dekoracyjne, kuliste, duże (ok. 1 cm średnicy), ciemno-pomarańczowe owoce (niejadalne). Są bardzo trwałe i długo utrzymują się na roślinie, która jest piękną ozdoba mieszkania aż do początku wiosny.

Storczyk Falenopsis
więcej informacji...
Storczyk Falenopsis
 
Cena: 12.20 zł
Storczyk Falenopsis (Phalenopsis amabilis) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielony storczyk z Filipin i Indonezji, dorasta do 1 m wysokości (zdjęcie "real foto"). Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Ma bardzo duże, skórzaste, ciemnozielone liście (do 50 cm długości). Liczne, bardzo duże kwiaty (do 10 cm średnicy) na wysokich łodygach, w kolorze kremowej bieli z warżkami żółtymi z czerwonymi plamkami, zakwitają przez większość roku i są wyjątkowo trwałe.

Storczyk ogrodowy biały
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy biały
 
Cena: 12.40 zł
Cena: 8.64 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (31%)
Storczyk ogrodowy biały (Tricyrtis hirta "White Towers") Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi czysto-białymi kwiatami o dużych, wysokich, ozdobnych słupkach i pręcikach (stąd nazwa odmiany "Białe Wieże"), podobnymi do kwiatów orchidei.

Storczyk ogrodowy fioletowy
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy fioletowy
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 6.68 zł
Oszczędzasz: 5.92 zł (47%)
Storczyk ogrodowy fioletowy (Tricyrtis hirta "Miyazaki") Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi jasnofioletowymi kwiatami w gęste ciemnofioletowe kropki, podobnymi do kwiatów orchidei.

Storczyk ogrodowy różowy
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy różowy
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 4.24 zł (26%)
Storczyk ogrodowy różowy (Tricyrtis hirta "Hiki Yuri") NOWOŚĆ! Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi różowymi kwiatami w gęste ciemnoróżowe kropki, podobnymi do kwiatów orchidei.

Szafirek pełny (cebulki)
więcej informacji...
Szafirek pełny (cebulki)
 
Cena: 3.22 zł
Cena: 2.89 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (11%)
Szafirek pełny (Muscari armeniacum "Fantasy Creation") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana szafirka o pełnych kwiatach. Bujna, cebulowa bylina, rozrasta się w kępy do 30 cm wysokości. Tworzy rozety wzniesionych, wąskich liści. Wiosną zakwita gęstymi gronami (długości ok. 8 cm) pełnych, lazurowo-niebieskich kwiatów, które stopniowo zmieniają kolor na seledynowy.

Szałwia krzewiasta różowa
więcej informacji...
Szałwia krzewiasta różowa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 8.78 zł
Oszczędzasz: 1.20 zł (13%)
Szałwia krzewiasta różowa (Salvia pratensis "Rosea") NOWOŚĆ! Wysoka, kępiasta bylina o wzniesionych, drewniejących pędach, dorasta do 1,5 m wysokości. Tworzy kępy wzniesionych łodyg, pokrytych dużymi, pomarszczonymi, sezonowymi liśćmi (do 15 cm długości). W czerwcu do połowy lipca obficie zakwita wzniesionymi kwiatostanami, złożonymi z licznych, różowych, dużych kwiatów (do 3 cm długości).

Szałwia muszkatołowa
więcej informacji...
Szałwia muszkatołowa
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 6.79 zł
Oszczędzasz: 2.55 zł (28%)
Szałwia muszkatołowa (Salvia sclarea) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany gatunek szałwii dwuletniej. Osiąga 1,5 m wysokości, ma ozdobne "omszone" liście i bardzo efektowne niebiesko-fioletowe kwiaty zebrane w wysokie wiechy. Bardzo długo kwitnie - od czerwca do końca października. Cała roślina intensywnie pachnie gałką muszkatołową (stąd nazwa)! W pierwszym roku uprawy tworzy rozetę liści, w drugim roku zakwita.

Słoneczniczek marmurkowy
więcej informacji...
Słoneczniczek marmurkowy
 
Cena: 15.80 zł
Cena: 12.80 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (19%)
Słoneczniczek marmurkowy (Heliopsis heliathoides "Loraine Sunshine") NOWOŚĆ! Krzaczasta bylina o niezwykłym ubarwieniu liści. Ta odmiana pojawiła się dopiero niedawno. Dorasta do 70 cm wysokości, tworzy kępy. Ma liście jasno-srebrzysto-zielonkawe z ciemnozielonym, kontrastowym unerwieniem. Kwitnie bardzo długo (od połowy lata do października) złocisto-żółtymi kwiatami o średnicy do 7 cm, które dają piękny kontrast z jasnymi liśćmi.

Tęgosz tęczowy
więcej informacji...
Tęgosz tęczowy
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 19.45 zł
Oszczędzasz: 6.95 zł (27%)
Tęgosz tęczowy (Phormium tenax "Rainbow River") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna okazała zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki wzniesionych, łukowato wygiętych liści w pasy różowo-fioletowo-biało-zielone. Dorasta do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami.

Trzykrotka "Truskawkowe Oczko"
więcej informacji...
Trzykrotka "Truskawkowe Oczko"
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 2.66 zł (16%)
Trzykrotka "Truskawkowe Oczko" (Tradescantia "Strawberry Eyes") NOWOŚĆ! Wyjątkowa bylina o niezwykłych kwiatach. Tworzy zwarte kępy dość szerokich, długich,jasnozielonych, sezonowych liści do 50-70 cm wysokości. Ponad liście wyrastają grona kwiatów w niezwykłym, truskawkowo-różowym kolorze z ciemniejszymi, puszystymi pręcikami, które rozwijają się od maja aż do pierwszych przymrozków.

Trzykrotka złocista
więcej informacji...
Trzykrotka złocista
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 11.56 zł
Oszczędzasz: 3.19 zł (22%)
Trzykrotka złocista (Tradescantia "Sunshine Charm") NOWOŚĆ! Wyjątkowa bylina o niezwykłym wyglądzie. Tworzy zwarte kępy dość szerokich, długich, złotych liści do 50-70 cm wysokości. Ponad złociste pióropusze wyrastają grona drobnych kwiatów w różowo fioletowym kolorze, które rozwijają się od maja aż do pierwszych przymrozków.

Trzykrotka złota, pstra i fioletowa
więcej informacji...
Trzykrotka złota, pstra i fioletowa
 
Cena: 8.65 zł
Trzykrotka złota, pstra i fioletowa (Tradescantia "Gold", fluminensis "Albovittata", zebrina) NOWOŚĆ! Trzy najpiękniejsze trzykrotki w jednym pojemniku! Piękne byliny kępiaste, ozdobne z liści i kwiatów, do uprawy w pojemnikach. Mają wydłużone wąskie liście koloru jasnożółtego, biało-paskowanego i fioletowego w srebrne pasy, tworzą gęste kępy zwisających pędów do 70 cm długości.

Tuberoza wonna (3 rośliny)
więcej informacji...
Tuberoza wonna (3 rośliny)
 
Cena: 25.63 zł
Cena: 19.45 zł
Oszczędzasz: 6.18 zł (25%)
Tuberoza wonna (3 rośliny) (Polianthes tuberosa "Pearl") NOWOŚĆ! Kwitnąca cebulowa roślina ozdobna z wyjątkowo pięknie pachnących kwiatów, pochodzi z Meksyku, dorasta do 65 cm wysokości, tworzy rozety, ciemnozielonych, wąskich liści. W okresie od końca czerwca do września zakwita gęstymi kwiatostanami lejkowatych, upajająco pięknie i mocno pachnących kwiatów w kremowo-perłowym kolorze.

Tulipan-kurkuma (cebula)
więcej informacji...
Tulipan-kurkuma (cebula)
 
Cena: 3.32 zł
Cena: 2.98 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Tulipan-kurkuma (cebula) (Tulipa "Purple Tower") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana tulipana o niezwykłych, "piętrowych" kwiatach, podobnych do kwiatów kurkumy! Dorasta do 40 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Zakwita w kwietniu i maju, kwiatami złożonymi z kilku "pięter" płatków o barwie od zielonkawej na dole przez białą i karminową na górze. Brzegi płatków są ozdobnie, nitkowato postrzępione. Najlepiej wygląda w eksponowanych, jednorodnych nasadzeniach.

Ułudka biała
więcej informacji...
Ułudka biała
 
Cena: 6.25 zł
Cena: 4.45 zł
Oszczędzasz: 1.80 zł (29%)
Ułudka biała(Omphalodes linifolia) NOWOŚĆ!!! Rzadziej spotykany gatunek płożącej byliny ozdobnej z liści i kwiatów, pochodzi z zachodnich Alp i Pirenejów, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy zwarte kępy. Ma rozgałęzione łodygi z niebieskozielonymi, sezonowymi liśćmi, do 10 cm długości. Od maja do lipca bardzo obficie zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatków, podobnych do niezapominajek. Nadaje się do zakrywania powierzchni pod wyższymi bylinami lub krzewami oraz do uprawy w pojemnikach (także wiszących).

Wiązówka palmowa
więcej informacji...
Wiązówka palmowa
 
Cena: 4.45 zł
Wiązówka palmowa(Filipendula palmata "Rubra") Okazała bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 1,2 m wysokości. Ma niezwykłe sezonowe liście: dłoniaste i klapowane, podobne do liści niektórych palm. W lecie zakwita gronami ciemnoróżowych, "puszystych" kwiatów na wysokich łodygach. Szybko rozrasta się i tworzy kępy.

Wiesiołek wielkokwiatowy
więcej informacji...
Wiesiołek wielkokwiatowy
 
Cena: 7.45 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 1.03 zł (14%)
Wiesiołek wielkokwiatowy (Oenothera macrocarpa) Bylina ozdobna, dorastająca do 20 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma lancetowate, sezonowe, szaro-zielone liście, długości do 7 cm i czerwonawe, płożące łodygi. Kwitnie od czerwca do września, bardzo dużymi, złocistożółtymi kwiatami (do 12 cm średnicy!) z długimi żółtymi pylnikami.

Wilczomlecz anty-kret 20 szt.!
więcej informacji...
Wilczomlecz anty-kret 20 szt.!
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 10.50 zł
Oszczędzasz: 2.10 zł (17%)
Wilczomlecz anty-kret 20 szt.! (Euphorbia lathyris) PROMOCJA! 4 RAZY WIĘCEJ ROŚLIN ZA TĘ SAMĄ CENĘ!!! Ekologiczny sposób na odstraszanie norników i kretów. Ten zimozielony wilczomlecz, dorastający do 80 cm wysokości będzie także piękną ozdobą ogrodu. Ma niebieskozielone, lancetowate liście i żółte kwiaty. Jego korzenie są trujące dla szkodników kopiących nory w ziemi, oprócz tego wydziela do gleby substancje odstraszające tych nieproszonych gości. Jedna roślina chroni około 5 m kw.

Wilczomlecz diamentowy
więcej informacji...
Wilczomlecz diamentowy
 
Cena: 10.23 zł
Cena: 6.21 zł
Oszczędzasz: 4.02 zł (40%)
Wilczomlecz diamentowy(Euphorbia "Diamond Frost") PROMOCJA! Zimozielona krzewinka do uprawy doniczkowej, tworzy bardzo gęste kępy o ładnym, kulistym pokroju. Ma delikatny, "ażurowy" wygląd. Na cienkich łodyżkach osadzone są podłużne, ciemnozielone listki, które tworzą piękny kontrast z licznymi, czysto-białymi kwiatami o srebrzystym, "diamentowym" połysku. Kwitnie bardzo długo, w sprzyjających warunkach nawet cały rok. Szczególnie ładnie wygląda w wiszących pojemnikach.

Wrzos czerwony
więcej informacji...
Wrzos czerwony
 
Cena: 5.99 zł
Wrzos czerwony (Calluna vulgaris "Red Pimpernel") Zimozielona, gęsta krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, ciemnoczerwonych kwiatków. Roślina miododajna, łatwa w uprawie.

Wrzos podwójny różowy
więcej informacji...
Wrzos podwójny różowy
 
Cena: 8.55 zł
Wrzos podwójny różowy (Calluna vulgaris "County Wicklow") NOWOŚC! Pochodząca z Irlandii odmiana o wyjątkowych, podwójnych kwiatach. Zimozielona krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, jasnoróżowych, podwójnych kwiatków.

Zamioculas (duży)
więcej informacji...
Zamioculas (duży)
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 14.75 zł
Oszczędzasz: 5.22 zł (27%)
Zamioculas (duży) (Zamioculcas zamifollia) CENA PROMOCYJNA! Zimozielona paproć ozdobna do uprawy doniczkowej, pochodzi z Tanzanii, dorasta do 1 m wysokości, tworzy kępy wzniesionych liści. Liście bardzo dekoracyjne, ciemnozielone i błyszczące.

Żeń-szeń amerykański
więcej informacji...
Żeń-szeń amerykański
 
Cena: 15.40 zł
Żeń-szeń amerykański (Panax quinqefolia) NOWOŚĆ! Unikalna bylina ozdobna i lecznicza z USA i Kanady, dorasta do 70 cm wysokości. Tworzy duże (do 30 cm długości), pierzaste, zielone liście na wysokich łodygach. Białe drobne kwiaty pojawiają się w czerwcu. Ta bylina jest blisko spokrewniona z żeń-szeniem chińskim i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem- używa się ją jako afrodyzjak, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Złotnica turecka
więcej informacji...
Złotnica turecka
 
Cena: 18.74 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Złotnica turecka (Asphodeline lutea) NOWOŚĆ! Kępiasta, okazała bylina kwiatowa, dorasta do 1,5 m wysokości. Tworzy wysoką łodygę, pokrytą wąskimi, szarozielonymi liśćmi do 35 cm długości. Od lipca do jesieni zakwita dużymi kwiatostanami (20 cm długości), złożonymi z pachnących, jaskrawożółtych, 5-płatkowych kwiatów z dużymi pylnikami.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-199]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.