Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]

Dziewięćsił bezłodygowy
więcej informacji...
Dziewięćsił bezłodygowy
 
Cena: 15.69 zł
Cena: 12.39 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (22%)
Dziewięćsił bezłodygowy (Carlina acaulis) NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 30 cm wysokości, rozrasta się w kępy). Tworzy okrągłe rozety ozdobnych, sezonowych, pierzastych i ciemnozielonych liści. Od lipca do października zakwita pełnymi, bardzo dużymi (do 12 cm średnicy!), czysto-białymi kwiatami z dużym, jasno-żółtym środkiem. Kwiaty wyrastają bez łodygi, bezpośrednio z kępy liści. Są bardzo trwałe, nie więdną i często zachowują się przez całą zimę aż do wiosny. Nadają się do suchych kompozycji kwiatowych.

Dziurawiec "Różowa Perła"
więcej informacji...
Dziurawiec "Różowa Perła"
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 2.45 zł (17%)
Dziurawiec kwiatowy (Hypericum "Hypearls") NOWOŚĆ!!! Najpiękniejszy dziurawiec ozdobny z owoców (zdjęcie "real foto"). Jest krzewinką, częściowo zimozieloną (liście pozostają na roślinach w łagodne zimy), dorasta do 20-25 cm wysokości, tworzy gęstą koronę, ma ciemnozielone, wąskie, skórzaste liście. Kwitnie złocistożółtymi kwiatami od końca maja do połowy września. Wyróżnia się pięknymi, różowymi owocami, które ozdabiają krzew przez jesień, aż do późnej zimy.

Dziwaczek (bulwa)
więcej informacji...
Dziwaczek (bulwa)
 
Cena: 6.76 zł
Cena: 4.38 zł
Oszczędzasz: 2.38 zł (36%)
Dziwaczek (Mirabilis jalapa) Krzaczasta bylina ozdobna z kwiatów, dorasta do 90 cm wysokości, z Ameryki Płd. i środkowej. Nazwa "dziwaczek" pochodzi od niezwykłej cechy: na jednej roślinie pojawiają się pachnące kwiaty w różnych kolorach: czerwone, różowe, białe, żółte lub purpurowe. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone.

Dziwadło himalajskie (duża bulwa)
więcej informacji...
Dziwadło himalajskie (duża bulwa)
 
Cena: 18.69 zł
Cena: 15.46 zł
Oszczędzasz: 3.23 zł (18%)
Dziwadło himalajskie (Amorphophallus bulbifer) NOWOŚĆ! Unikalna, ozdobna, okazała bylina bulwiasta z północnych Indii, Bhutanu i Birmy, dorasta do 1 m wys., ma wyjątkowo niezwykły wygląd. Już w marcu-kwietniu (przed posadzeniem do gruntu) zakwita ogromnymi kwiatami (osiągają nawet 70 cm długości!), składają się one z cielisto-różowego, pałkowatego kwiatu, otoczonego dużą kolbą w cieniowanych barwach od seledynu, bieli i żółci do intensywnego różu. Kwiat bardzo krótko (przez kilka godzin) wydziela niezbyt przyjemny zapach, wabiący muchy, które zapylają kwiat. Kwiaty są trwałe i wolno zawiązują bardzo ozdobne, wielobarwne (czerwone, żółte i pomarańczowe) nasiona. Po okwitnięciu rozwija się 1 wielki, wachlarzowaty, pierzasty dekoracyjny liść.

Dzwonek storczykowy
więcej informacji...
Dzwonek storczykowy
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 4.40 zł (30%)
Dzwonek storczykowy (Campanula takesimana "Pink Octopus") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworzy gęste rozrastające się kępy, dorasta do 40 cm wysokości. Liście są sezonowe, niewielkie, ciemnozielone. Kwitnie w lecie gronami różowych, dużych kwiatów o niezwykłym kształcie, przypominającym kwiaty storczyków (bardzo długie i wąskie płatki).

Fallopia japońska
więcej informacji...
Fallopia japońska
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 5.26 zł (23%)
Fallopia japońska (Fallopia japonica "Variegata") NOWOŚĆ! Jedna z najbardziej okazałych bylin ozdobnych i jadalnych - dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się powoli przez pędy podziemne, tworzy gęste kępy. Ma grube łodygi, gęsto okryte dużymi, owalnymi liśćmi w kremowo-różowe plamy i pasy na zielonym tle. Roślina miododajna, bardzo cenna dla pszczelarzy ze względu na wyjątkowo późne kwitnienie- grona małych, zielonkawych kwiatów zakwitają we wrześniu i październiku.
Jadalne są młode pędy na wiosnę, po ugotowaniu smakują podobnie jak szparagi.

Farfugium plamiste
więcej informacji...
Farfugium plamiste
 
Cena: 29.56 zł
Farfugium plamiste (Farfugium japonicum "Kigami-Jishi") NOWOŚĆ!!! Zimozielona, kępiasta bylina ozdobna z barwnych liści i zimowych kwiatów, dorasta do 60 cm wysokości i podobnej średnicy, pochodzi z Japonii. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma duże, okrągłe, karbowane liście, błyszczące i ciemnozielone w kontrastowe żółte okrągłe plamki (stąd inna nazwa tej rośliny- "lamparci kwiat"). Od października do lutego zakwita koszyczkami żółtych kwiatów.

Fiołek palmowy
więcej informacji...
Fiołek palmowy
 
Cena: 9.85 zł
Cena: 7.55 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Fiołek palmowy(Viola palmata) NOWOŚĆ! Bylina ozdobna kwiatowa o niezwykłych liściach. Tworzy gęste kępy, złożone z niewielkich sezonowych listków w kolorze ciemnozielonym. Blaszka liścia jest głęboko powycinana i przypomina trochę liść palmy. Kwitnienie przypada na okres od wczesnej do późnej wiosny oraz powtarza się w lecie. Kwiaty umieszczone są na długich łodygach, składają się z 5 płatków w kolorze niebiesko-fioletowym.

Floks kanadyjski błękitny
więcej informacji...
Floks kanadyjski błękitny
 
Cena: 6.70 zł
Floks kanadyjski błękitny (Phlox divaricata "Parksville Beach") NOWOŚĆ!!! Ta częściowo zimozielona bylina pochodzi z atlantyckiego wybrzeża Ameryki Północnej. Tworzy gęste kępy długich do 60 cm i pokładających się pędów z ciemnozielonymi liśćmi. W maju i czerwcu wyjątkowo obficie zakwita lazurowo-błękitnymi kwiatami o średnicy 2 cm.

Fokea namibijska
więcej informacji...
Fokea namibijska
 
Cena: 26.70 zł
Fokea namibijska (Fockea edulis) NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych sukulentów (roślin pustynnych) do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki południowej (Namibia i RPA), dorasta do 1,5 m wysokości. To pnącze tworzy krótki, kulisty lub wydłużony, często skręcony, rozdęty pień (osiąga średnicę do 50 cm), w którym magazynuje wodę. Powierzchnia jest szara i pokryta niewielkimi wypustkami. Z pnia wyrastają długie do 1 m giętkie gałązki, gęsto pokryte bardzo dekoracyjnymi, drobnymi, okrągłymi, zielonymi liśćmi. W lecie zakwita zielono-żółtymi, pachnącymi kwiatami. Jest to roślina jadalna- Hotentoci jedzą miąższ z pnia po ugotowaniu.

Frizea
więcej informacji...
Frizea
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (25%)
Frizea (Vriesea splendens) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielona bylina o pięknych kwiatach z Wenezueli i Gujany, dorasta do 1 m wysokości (zdjęcie "real foto"). Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Tworzy rozety zielonych, błyszczących, skórzastych, poprzecznie purpurowo paskowanych liści, z których wyrasta egzotyczny kłosowaty kwiatostan w kolorze jaskrawej purpury. Rośliny zakwitają przez większość roku a kwiaty są wyjątkowo trwałe.

Funkia białolistna
więcej informacji...
Funkia białolistna
 
Cena: 16.30 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.65 zł (11%)
Funkia białolistna (Hosta "White Feather") NOWOŚĆ! Bylina do 30 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście niemal całkowicie białe (młode liście nie mają nawet śladu zieleni). Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Funkia Gigant
więcej informacji...
Funkia Gigant
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 7.13 zł (36%)
Funkia Gigant (Hosta "Amos") NOWOŚĆ! Największa odmiana funkii. Bylina do 90 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma duże (18-40 cm długości) liście niebieskozielone, szerokie. Liście są osadzone na wyjątkowo długich i wzniesionych ogonkach liściowych. Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Funkia złocista
więcej informacji...
Funkia złocista
 
Cena: 11.85 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 2.07 zł (18%)
Funkia złocista (Hosta "Dancing Queen") NOWOŚĆ! Wyjątkowa funkia o złocistych liściach! Bylina do 50 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście złocisto-żółte, szerokie. Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Glorioza wspaniała
więcej informacji...
Glorioza wspaniała
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.75 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (22%)
Glorioza wspaniała (Gloriosa rothschildiana) NOWOŚĆ! Unikatowa lilia pnąca do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki i Azji. Jej najpiękniejszą ozdobą są wspaniałe kwiaty, przypominające orchidee. Dorasta do 1,5- 2 m, wraz z wiekiem łodygi rozgałęziają się; z nich wyrastają owalne, wydłużone liście o nitkowatych wierzchołkach, które przyczepiają się do podpór. Od czerwca do jesieni pojawiają się bardzo atrakcyjne kwiaty, do 10 cm. długości, w ognistych pomarańczowo-czerwonych barwach.

Gunnera olbrzymia (PROMOCJA)
więcej informacji...
Gunnera olbrzymia (PROMOCJA)
 
Cena: 35.89 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 19.44 zł (55%)
Gunnera olbrzymia (Gunnera manicata) SUPER PROMOCJA! Jedna z największych bylin na świecie, dorasta do 3 m wysokości i 4 lub więcej metrów szerokości, pochodzi z górskich rejonów Kolumbii i Brazylii. Tworzy gigantyczne liście (do 2 m długości!), wyrastające na długich kolczastych ogonkach. W lecie zakwita ogromnymi "maczugami" czerwono-zielonych kwiatów.

Helikonia (Rajski Kwiat)
więcej informacji...
Helikonia (Rajski Kwiat)
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 1.76 zł (7%)
Helikonia (Rajski Kwiat)(Heliconia rostrata) NOWOŚĆ! Zimozielona kłączowa bylina ozdobna z Peru i Ekwadoru o najpiękniejszych, ogromnych i jaskrawych kwiatach. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 3-4 m wysokości. Ma ogromne, niebieskawo-zielone liście (do 1 m długości). Latem zakwita wielkimi (do 70 cm długości), zwisającymi kwiatostanami, złożonymi z dwóch rzędów jaskrawo-czerwonych przykwiatków z żółtymi zakończeniami.

Hiacynty 3 kolory
więcej informacji...
Hiacynty 3 kolory
 
Cena: 5.60 zł
Cena: 4.45 zł
Oszczędzasz: 1.15 zł (21%)
Hiacynty 3 kolory (cebule) (Hyacinthus "Gypsy Princess", "Pink Surprise" i "Lady Derby") Hiacynty w 3 kolorach: żółtym, różowym i brzoskwiniowym. Wieloletnia kwiatowa roślina cebulowa o okazałych, pięknie pachnących kwiatach. Liście wąskie, zielone. Zakwita wiosną (marzec-kwiecień) intensywnie wybarwionymi dużymi kwiatostanami, długości do 20 cm.

Hibiskus wielkokwiatowy
więcej informacji...
Hibiskus wielkokwiatowy
 
Cena: 29.65 zł
Cena: 27.45 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (8%)
Hibiskus wielkokwiatowy ogrodowy (Hibiscus moscheutos "Rose Vif") Krzewiasta bylina kwiatowa do uprawy doniczkowej i w ogrodzie (pierwsze zdjęcie z lewej to "real foto"), pochodzi z USA, dorasta do 2,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte wielkimi (do 23 cm długości!), zielonymi liśćmi. Od czerwca do października obficie zakwita bardzo dużymi (20 cm średnicy), lejkowatymi kwiatami o jaskrawo różowym kolorze.

Hippeastrum (amarylis) mix cebul
więcej informacji...
Hippeastrum (amarylis) mix cebul
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 5.69 zł
Oszczędzasz: 5.59 zł (50%)
Hippeastrum (amarylis) mix cebul (Hippeastrum x acuminatum) CENA PROMOCYJNA! Bujna, cebulowa bylina z Brazylii. Tworzy kępy wzniesionych, wąskich liści, do 60 cm wysokości. Zimą i wiosną zakwita bardzo dużymi, kielichowatymi kwiatami (średnicy ok. 20 cm), w kolorach ciemnej czerwieni, różowym, białym i czerwonym z białymi pasami.

Hoja trójbarwna
więcej informacji...
Hoja trójbarwna
 
Cena: 18.59 zł
Cena: 16.40 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (12%)
Hoja trójbarwna (Hoya carnosa "Variegata") NOWOŚĆ! Wyjątkowo ozdobne pnącze do uprawy doniczkowej. Tworzy długie do 2 metrów pędy, gęsto pokryte błyszczącymi liśćmi, ciemnozielonymi z białymi i różowymi pasmami. Zakwita baldachami biało-różowych kwiatów o pięknym zapachu.

Holarena wonna
więcej informacji...
Holarena wonna
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 15.35 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (23%)
Holarena wonna (Holarrhena pubescens) NOWOŚĆ! Kwitnący bez przerwy zimozielony krzew ozdobny i leczniczy do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki Wschodniej i Indii, dorasta do 1,5-2 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma owalne, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące liście. Kwitnie przez cały rok kremowo-białymi, pięknie i mocno pachnącymi kwiatami, w gronach. Z kwiatów powstają ozdobne, bardzo długie (do 30 cm długości) zielone owoce-strąki.
Wywar z kory gałązek jest popularnym środkiem leczniczym w tradycyjnej medycynie indyjskiej; stosowany zewnętrznie jest skuteczny przeciwko różnym schorzeniom skórnym: wrzodom, trądzikowi, egzemie, grzybicy, leczeniu ran. Ma silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Hylomekon-mak japoński
więcej informacji...
Hylomekon-mak japoński
 
Cena: 7.90 zł
Hylomekon-mak japoński (Hylomecon japonica) Bardzo rzadko spotykana bylina kwiatowa, dorasta do 30 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Dobrze rośnie w cieniu i półcieniu, nadaje się do nasadzeń pod murami, drzewami i krzewami. Ma klapowane, zielone, sezonowe liście. Od kwietnia do czerwca obficie zakwita dużymi, czteropłatkowymi, złocistymi kwiatami.

Irys alaskański różowy
więcej informacji...
Irys alaskański różowy
 
Cena: 12.35 zł
Cena: 8.35 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Irys alaskański różowy ((Iris setosa "Rosea"). Gatunek irysa bylinowego, ozdobny z kwiatów, pochodzi z Alaski i zachodniej Kanady, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy gęste kępy sezonowych, wąskich, mieczowatych, ciemnozielonych liści. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, lawendowo-różowymi kwiatami (7 cm średnicy) z żółtymi plamami u nasady płatków.

Irys chiński pstrolistny
więcej informacji...
Irys chiński pstrolistny
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 10.19 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (40%)
Irys chiński pstrolistny ((Iris ensata "Blue Peter"). Gatunek azjatyckiego irysa kłączowego, ozdobnego z barwnych liści i kwiatów, dorasta do 90 cm wysokości. Tworzy gęste kępy liści sezonowych, mieczowatych, jasnozielonych z szerokim, czysto-białym pasem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, fioletowo-niebieskimi dużymi kwiatami (15 cm średnicy).

Irys dalmatyński
więcej informacji...
Irys dalmatyński
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 7.09 zł (37%)
Irys dalmatyński ((Iris pallida var. dalmatica "Variegata"). PROMOCJA! Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z barwnych liści i kwiatów, pochodzi z Chorwacji, dorasta do 1,2 m wysokości. Tworzy gęste kępy częściowo zimozielonych, mieczowatych liści, jasnozielonych, obrzeżonych szerokim, czysto-białym paskiem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, pachnącymi, pastelowo-niebieskimi kwiatami (10 cm średnicy) z żółtymi bródkami.

Irys japoński błękitny
więcej informacji...
Irys japoński błękitny
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (14%)
Irys japoński błękitny ((Iris ensata "Symfonietta"). NOWOŚĆ!!! Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z ogromnych kwiatów. Tworzy gęste kępy wąskich, mieczowatych liści, jasnozielonych. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, jasno-błękitnymi, wielkimi kwiatami (nawet do ponad 20 cm średnicy!) z białymi i żółtymi nasadami płatków i jasnym żyłkowaniem. Płatki rosną w jednej płaszczyźnie, co nadaje kwiatom niezwykły, egzotyczny wygląd.

Irys japoński pstrolistny
więcej informacji...
Irys japoński pstrolistny
 
Cena: 16.40 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (25%)
Irys japoński pstrolistny ((Iris laevigata "Variegata"). Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z barwnych liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości. Tworzy gęste kępy częściowo zimozielonych, mieczowatych liści, jasnozielonych z szerokim, czysto-białym paskiem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, pachnącymi, fiołkowo-niebieskimi kwiatami (10 cm średnicy) z żółtymi bródkami.

Irys zimozielony żółty
więcej informacji...
Irys zimozielony żółty
 
Cena: 15.60 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (27%)
Irys zimozielony żółty (Iris fernaldii "Yellow Wonder") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany irys o liściach zimozielonych, do 1 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu (USA). Tworzy gęste, wolno rozrastające się kępy. Późną wiosną zakwita żółtymi kwiatami do 9 cm średnicy, na wzniesionych łodygach.

Ismena (narcyz peruwiański)
więcej informacji...
Ismena (narcyz peruwiański)
 
Cena: 6.78 zł
Cena: 5.62 zł
Oszczędzasz: 1.16 zł (18%)
Ismena (narcyz peruwiański) (Hymenocallis festalis "Zwanenburg") NOWOŚĆ! Wyjątkowa roślina o pięknych, pachnących kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa z Peru, dorasta do 80 cm wysokości. Tworzy kępę lancetowatych, jasnozielonych liści. W lecie zakwita dużymi (do 15 cm średnicy), czysto białymi kwiatami, przypominającymi orchidee, pięknie i mocno pachnącymi kwiatami na wysokich łodygach.

Jakobinia Firefly
więcej informacji...
Jakobinia Firefly
 
Cena: 19.59 zł
Cena: 17.33 zł
Oszczędzasz: 2.26 zł (12%)
Jakobinia Firefly (Jacobinia pauciflora "Firefly") NOWOŚĆ!!! Zimozielony półkrzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Brazylii. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od późnej jesieni, przez całą zimę aż do wiosny obficie zakwita rurkowatymi, zwieszającymi się, jaskrawo czerwono-pomarańczowo-żółtymi kwiatami. Tworzy gęste kuliste korony o wysokości 50-60 cm i podobnej średnicy. Liście są ciemnozielone, drobne i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach.

Jeżówka "Cheyenne Spirit"
więcej informacji...
Jeżówka "Cheyenne Spirit"
 
Cena: 10.65 zł
Cena: 7.89 zł
Oszczędzasz: 2.76 zł (26%)
Jeżówka "Cheyenne Spirit" (Echinacea purpurea "Cheyenne Spirit") NOWOŚĆ! Bylina dekoracyjna i lecznicza. Tworzy gęste kępy, dorasta do 1 m wysokości. Od połowy lata do października tworzy bardzo duże (do 18 cm średnicy) ozdobne kwiaty w pastelowych barwach: od ceglasto-pomarańczowej przez czerwono-różową do jasnożółtej.
Ziele jeżówki jest znanym i od dawna szeroko stosowanym, bardzo skutecznym środkiem wzmacniającym ogólną odporność organizmu. Pomocne we wszystkich chorobach, w zwalczaniu szkodliwych drobnoustrojów, w przyspieszaniu rekonwalescencji.

Jukka drzewiasta pstra
więcej informacji...
Jukka drzewiasta pstra
 
Cena: 43.40 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 4.65 zł (11%)
Jukka drzewiasta pstra (Yucca gloriosa "Variegata") NOWOŚĆ!!! Jukka drzewiasta, która może zimować w gruncie w zachodniej i środkowej Polsce. Pochodzi z Arizony i Nowego Meksyku (USA), dorasta do 1,5 m wysokości. Ta egzotyczna roślina tworzy pień zakończony pękiem dekoracyjnych wiecznie zielonych, wąskich i niebieskawych liści do 50 cm długości z kremowo-żółtym pasem z różowym podbarwieniem. W lecie zakwita ogromnymi kwiatostanami (do 1,5 m wysokości), złożonymi z dużych, kremowych, dzwonkowatych kwiatów.

Kaktus wężowy
więcej informacji...
Kaktus wężowy
 
Cena: 12.69 zł
Cena: 9.36 zł
Oszczędzasz: 3.33 zł (27%)
Kaktus wężowy (Senecio satpeliiformis "Kilimanjaro" NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Rzadko spotykany kaktus do uprawy doniczkowej, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 20 cm wysokości, rozrasta się w kępy. Tworzy walcowate, wzniesione, bezkolcowe pędy, które pokryte są barwnymi łuskami, przypominającymi skórę węża. Latem zakwita pięknymi, ciemnopomarańczowymi, dużymi kwiatami na wzniesionych, długich łodyżkach.

Kalanchoe złota
więcej informacji...
Kalanchoe złota
 
Cena: 6.25 zł
Kalanchoe złota (Kalanchoe calandiva "Gabor") NOWOŚĆ! Zimozielona, sukulentowa bylina kwiatowa do uprawy w mieszkaniu, dorasta do 25 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma owalne, skórzaste liście, ciemnozielone i błyszczące. Obficie zakwita wiechami złoto-żółtych, pełnych kwiatów.

Kalatea  barwna
więcej informacji...
Kalatea barwna
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 19.19 zł
Oszczędzasz: 9.40 zł (33%)
Kalatea barwna (Calathea sanderiana "Majestic") NOWOŚĆ! Bujna, kępiasta bylina ozdobna do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Nowa odmiana z oryginalnie zabarwionymi liśćmi. Tworzy wzniesione, długie do 1 m ogonki liściowe, zakończone bardzo dużymi liśćmi (do 60 cm długości). Mają piękny wzór: srebrzyste, regularne pasy na ciemnozielono-fioletowym tle.

Kalatea Network
więcej informacji...
Kalatea Network
 
Cena: 29.89 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (11%)
Kalatea Network (Calathea "Network") NOWOŚĆ! Bujna, kępiasta bylina ozdobna do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Nowa odmiana z wyjątkowo oryginalnie zabarwionymi liśćmi. Tworzy wzniesione, długie do 60 cm ogonki liściowe, zakończone szerokimi liśćmi (do 20 cm długości). Mają piękny i niespotykany wzór: na ciemnozielonym tle jest jaśniejsza regularna siatka, złożona z małych kwadratów.

Kalla ametystowa
więcej informacji...
Kalla ametystowa
 
Cena: 18.95 zł
Kalla ametystowa (Calla "Amethyst") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona kłączowa bylina ozdobna, pochodzi z Afryki, dorasta do 40-50 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od maja do sierpnia zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są ametystowo-fioletowe, w środku jaśniejsze pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Kalla purpurowa
więcej informacji...
Kalla purpurowa
 
Cena: 19.50 zł
Kalla purpurowa (Calla "Purple Sensation") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona kłączowa bylina ozdobna, pochodzi z Afryki, dorasta do 40-50 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od maja do sierpnia zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są purpurowo-różowe, w środku jaśniejsze pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Kokoryczka pstrolistna
więcej informacji...
Kokoryczka pstrolistna
 
Cena: 6.50 zł
Kokoryczka pstrolistna (Polygonatum multiflorum "Variegatum") NOWOŚĆ! Bylina do 40 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście sezonowe, pierzaste, na długich łodygach, srebrzysto-zielone z białym obrzeżeniem. Późną wiosną z łodygi wyrastają białe, kielichowate kwiaty z zielonymi wzorami.

Komonica kanaryjska
więcej informacji...
Komonica kanaryjska
 
Cena: 15.45 zł
Cena: 12.76 zł
Oszczędzasz: 2.69 zł (18%)
Komonica kanaryjska (Lotus berthelotti) Płożąca, okazała, zimozielona, wieloletnia roślina doniczkowa o płożących się lub zwieszających pędach. Pędy osiągają długość nawet 3 m. Liście wyjątkowo dekoracyjne, srebrzyste, igiełkowate, długości do 2 cm. Wiosną do połowy lata bardzo obficie kwitnie okazałymi pomarańczowo-szkarłatnymi kwiatami o długości 4 cm z czarnym oczkiem, które kształtem przypominają szczypce homara.

Koniczyna ozdobna Debbie
więcej informacji...
Koniczyna ozdobna Debbie
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.82 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (24%)
Koniczyna ozdobna Debbie (Trifolium repens "Debbie") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworząca długie rozłogi, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma dekoracyjne, potrójne, sezonowe liście, ciemno-purpurowe z jasnozieloną obwódką. Zakwita okrągłymi, jasnoróżowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Do nasadzeń na rabatach w ogrodzie, szczególnie pięknie wygląda w podwieszanych pojemnikach, gdy długie pędy zwieszają się.

Koniczyna ozdobna Isabella
więcej informacji...
Koniczyna ozdobna Isabella
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.82 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (24%)
Koniczyna ozdobna Isabella (Trifolium repens "Isabella") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworząca długie rozłogi, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma dekoracyjne, potrójne, sezonowe liście, jasnofioletowe z trójkątną zieloną plamą pośrodku, obrzeżoną ciemnofioletową obwódką. Zakwita okrągłymi, jasnoróżowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Do nasadzeń na rabatach w ogrodzie, szczególnie pięknie wygląda w podwieszanych pojemnikach, gdy długie pędy zwieszają się.

Konwalia pasiasta
więcej informacji...
Konwalia pasiasta
 
Cena: 16.96 zł
Cena: 12.86 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (25%)
Konwalia pasiasta (Convallaria majalis "Striata") PROMOCJA! Wyjątkowa odmiana konwalii o dekoracyjnych liściach: ciemnozielonych z kontrastowymi paskami w kolorze żółtym. Kwitnie od połowy kwietnia do końca maja białymi, pachnącymi kwiatami. Rozrasta się przez pędy podziemne i tworzy kępy.

Konwalia różowa
więcej informacji...
Konwalia różowa
 
Cena: 17.79 zł
Cena: 10.95 zł
Oszczędzasz: 6.84 zł (39%)
Konwalia różowa (Convallaria majalis "Rosea") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana konwalii o różowych kwiatach. Liście są ciemnozielone. Kwitnie od połowy kwietnia do końca maja różowymi, pachnącymi kwiatami. Rozrasta się przez pędy podziemne i tworzy kępy.

Kosmos czekoladowy bylinowy
więcej informacji...
Kosmos czekoladowy bylinowy
 
Cena: 24.85 zł
Cena: 19.76 zł
Oszczędzasz: 5.09 zł (21%)
Kosmos czekoladowy bylinowy (Cosmos atrosanguineus "Chocamocha") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bylina ozdobna z pachnących, niezwykłych kwiatów. Pochodzi z Meksyku, gdzie już jest rośliną wymarłą; rośliny uprawiane pochodzą od jednej, ostatniej znalezionej tam rośliny. Ten kosmos tworzy kłącze, z którego wyrastają sezonowe łodygi z pierzastymi liśćmi. Kwitnie bardzo długo (od maja do października) pięknymi kwiatami o niezwykłym kolorze czekoladowym z aksamitnym połyskiem. Kwiaty mocno pachną zapachem czekolady.

Krynia (amarylis ogrodowy)
więcej informacji...
Krynia (amarylis ogrodowy)
 
Cena: 11.25 zł
Cena: 9.74 zł
Oszczędzasz: 1.51 zł (14%)
Krynia (amarylis ogrodowy) (Crinum x powelli) NOWOŚĆ! Duża, podobna do amarylisa roślina cebulowa o okazałych kwiatach! Pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 120 cm wysokości! Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Rozrasta się w kępy. Od lipca do września zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach intensywnie różowych, z długimi pręcikami.

Kulnik kropkowany
więcej informacji...
Kulnik kropkowany
 
Cena: 8.96 zł
Cena: 7.85 zł
Oszczędzasz: 1.11 zł (13%)
Kulnik kropkowany(Globularia punctata) NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych kwiatów letnich! Pochodzi z gór środkowej i południowej Europy. Zimozielona bylina kwiatowa, dorasta do 20 cm wysokości, tworzy gęste rozety łyżeczkowatych, błyszczących, ciemnozielonych liści. Od czerwca do sierpnia zakwita pięknymi, fioletowo-niebieskimi, kulistymi, "puszystymi" kwiatami na wzniesionych łodygach. Te pachnące kwiaty przyciągają motyle.

Liatra biała
więcej informacji...
Liatra biała
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Liatra biała (Liatris spicata "Blazing Star") PROMOCJA!!! Kępiasta kwiatowa bylina ozdobna z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma sezonowe, wąskie, jasnozielone liście. Kwitnie obficie latem i na początku jesieni maczugowatymi, śnieżno-białymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.

Liatra fioletowa
więcej informacji...
Liatra fioletowa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Liatra fioletowa (Liatris spicata "Kobold") PROMOCJA!!! Kępiasta kwiatowa bylina ozdobna z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma sezonowe, wąskie, jasnozielone liście. Kwitnie obficie latem i na początku jesieni maczugowatymi, fioletowymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.