Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]

Indiańska pomarańcza
więcej informacji...
Indiańska pomarańcza
 
Cena: 17.80 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (19%)
Indiańska pomarańcza (Maclura pomifera) Piękny, bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny z Ameryki Północnej o egzotycznym, niezwykłym wyglądzie, zwany także indiańską pomarańczą, ponieważ Indianie wyrabiali z jego twardego drewna łuki i tomahawki. Przez jesień i zimę ozdabiają go podobne do pomarańczy owoce (niejadalne). Ma liście sezonowe, podłużne i jasnozielone. Gałązki są pokryte kolcami. Może być przycinany i formowany.

Indygowiec
więcej informacji...
Indygowiec
 
Cena: 26.87 zł
Cena: 16.49 zł
Oszczędzasz: 10.38 zł (39%)
Indygowiec (Indigofera amblyantha) NOWOŚĆ! Pięknie kwitnący krzew ozdobny, pochodzi z Chin, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma bardzo długi okres kwitnienia: od czerwca do października zakwita szczytowymi wiechami (11 cm długości) motylkowatych, fioletowo-różowych kwiatów (były dawniej używane do barwienia tkanin na fioletowo). Ozdobne są również sezonowe, pierzaste jasnozielone liście, które już od późnego lata zaczynają przebarwiać się na piękny złocisto-żółty kolor.

Irga wierzbolistna
więcej informacji...
Irga wierzbolistna
 
Cena: 18.96 zł
Cena: 16.98 zł
Oszczędzasz: 1.98 zł (11%)
Irga wierzbolistna (Cotoneaster salicifolius "Wileke") NOWOŚĆ! Duży, zimozielony krzew o luźnym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości, pochodzi z zachodnich Chin. Liście ma lancetowate, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące. Zakwita wiosną gronami małych, białych kwiatków. Powstają z nich liczne ozdobne owoce (niejadalne), ciemnoczerwone do 5 mm długości. Bardzo długo utrzymują się na krzewie, zdobiąc go jesienią i zimą.

Itea wirginijska
więcej informacji...
Itea wirginijska
 
Cena: 18.85 zł
Cena: 12.55 zł
Oszczędzasz: 6.30 zł (34%)
Itea wirginijska (Itea virginica "Henrys Garnet") PROMOCJA! Unikat botaniczny. Rzadko spotykany krzew ozdobny z USA, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma gęsto ułożone, ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią zmieniają kolor na intensywnie czerwono-purpurowy. Latem bardzo obficie kwitnie niezwykłymi, mocno i przyjemnie pachnącymi kremowymi kwiatami, zebranymi w zwieszające się grona długości 15 cm.

Jaśmin pnący złocisty (duży)
więcej informacji...
Jaśmin pnący złocisty (duży)
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 4.97 zł (18%)
Jaśmin pnący złocisty (duży) (Jasminum nudiflorum "Golden Rain") Wyjątkowa ozdoba zimowego ogrodu! Wiecznie zielone kwitnące zimą pnącze, a właściwie krzew o wyjątkowo długich, wiotkich pędach (do 3 m długości), nadających się do rozpinania na kratach, ogrodzeniach itp. Pochodzi z zachodnich Chin. Ciemnozielone pędy są gęsto okryte drobnymi, pierzastymi, błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Od początku stycznia do końca marca bardzo obficie kwitnie masą złocistożółtych, talerzykowatych kwiatów o średnicy do 2 cm.

Jaśminowiec amerykański złoty
więcej informacji...
Jaśminowiec amerykański złoty
 
Cena: 18.70 zł
Cena: 14.49 zł
Oszczędzasz: 4.21 zł (23%)
Jaśminowiec amerykański złoty (Philadelphus x maculatus "Golden Jewell") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny z Meksyku i USA w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej ze złocistych, sezonowych liści, stopniowo zieleniejących ku dołowi krzewu. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Bardzo obfite kwiaty, pięknie i bardzo silnie pachnące, białe z różowo podbarwionymi podstawami płatków, pojawiają się w czerwcu.

Jaśminowiec białolistny
więcej informacji...
Jaśminowiec białolistny
 
Cena: 22.80 zł
Jaśminowiec białolistny (Philadelphus coronarius "Variegatus") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny z Chin, w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej ze srebrzysto-zielonych, sezonowych liści, obrzeżonych szerokim, czysto-białym pasem. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Bardzo obfite, pięknie pachnące, białe kwiaty pojawiają się w czerwcu.

Jaśminowiec pełny
więcej informacji...
Jaśminowiec pełny
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (14%)
Jaśminowiec pełny (Philadelphus "Virginal") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny z Chin, w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Bardzo obfite, pięknie pachnące, czysto-białe, pełne kwiaty pojawiają się w czerwcu.

Jaśminowiec pstrolistny
więcej informacji...
Jaśminowiec pstrolistny
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 17.64 zł
Oszczędzasz: 2.25 zł (12%)
Jaśminowiec pstrolistny (Philadelphus coronarius "Innocence") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny z Chin, w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej z gęsto żółto nakrapianych i paskowanych, sezonowych liści. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Bardzo obfite, pięknie pachnące, pojedyncze lub półpełne, białe kwiaty pojawiają się w czerwcu i lipcu.

Jaśminowiec wzniesiony
więcej informacji...
Jaśminowiec wzniesiony
 
Cena: 28.85 zł
Cena: 26.46 zł
Oszczędzasz: 2.39 zł (9%)
Jaśminowiec wzniesiony(Philadelphus "Erectus") NOWOŚĆ! Ozdobny krzew, dorasta do 1,5 m wysokości, ma wzniesiony, kolumnowy pokrój. Liście ciemnozielone, owalne. Wczesne i obfite kwitnienie w czerwcu. Kwiaty pojedyncze, silnie i przyjemnie pachnące.

Jesion w kropki (duży)
więcej informacji...
Jesion w kropki (duży)
 
Cena: 49.98 zł
Cena: 43.59 zł
Oszczędzasz: 6.39 zł (13%)
Jesion w kropki (Fraxinus excelsior "Yellow Spotted") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewo ozdobne o niezwykłych liściach w żółte kropki. Dorasta do wysokości 12 m, ma wysoko osadzoną, okrągłą koronę. Ma liście pierzaste, ciemnozielone w okrągłe żółte kropki, liście są sezonowe; jesienią przebarwiają się na żółto. Późnym latem tworzy gęste, dekoracyjne grona skrzydełkowatych nasion- często wiszą na gałęziach do wiosny.

Jeżyna kwiatowa "Olympic Double"
więcej informacji...
Jeżyna kwiatowa "Olympic Double"
 
Cena: 38.50 zł
Cena: 34.60 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (11%)
Jeżyna kwiatowa "Olympic Double" (Rubus spectabilis "Olympic Double") NOWOŚĆ! Najpiękniejsza jeżyna ozdobna z kwiatów i owoców! Dekoracyjny krzew z zachodnich USA i Kanady, dorasta do 2 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma sezonowe, błyszczące, ciemnozielone liście. Od marca do czerwca bardzo obficie zakwita dużymi (do 5 cm średnicy) jaskrawo ciemnoróżowymi pełnymi kwiatami. Z nich powstają dekoracyjne czerwone, pomarańczowe lub żółte owoce (jadalne, lecz niezbyt smaczne).

Jeżyna trójbarwna
więcej informacji...
Jeżyna trójbarwna
 
Cena: 15.54 zł
Cena: 10.48 zł
Oszczędzasz: 5.06 zł (33%)
Jeżyna trójbarwna (Rubus microphyllus "Variegatus") PROMOCJA! Najpiękniejsza jeżyna ozdobna z liści! Dekoracyjny krzew z Chin i Japonii, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy gęste i rozłożyste kępy. Powoli rozrasta się przez odrosty korzeniowe. Ma sezonowe liście w dekoracyjne biało-kremowo-różowe smugi. Młode liście mają intensywne, różowe zabarwienie. Tworzy nieliczne, niebieskie owoce (jadalne, lecz niezbyt smaczne).

Judaszowiec chiński
więcej informacji...
Judaszowiec chiński
 
Cena: 28.45 zł
Cena: 17.65 zł
Oszczędzasz: 10.80 zł (38%)
Judaszowiec chiński (Cercis sinensis "Avondale") PROMOCJA! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne. Niewysokie, gęste drzewko (dorasta do 2,5 m wysokości), ozdobne z sezonowych, sercowatych, ciemnozielonych liści, przebarwiających się jesienią na żółty kolor. To najbardziej obficie kwitnące drzewo ozdobne: od kwietnia do czerwca okrywa się gęstą masą motylkowatych kwiatów, karmazynowo-purpurowych o średnicy 1,5-2 cm, które wyrastają z prawie wszystkich części rośliny- nawet ze starszych gałęzi i z kory pnia (jest to zupełnie wyjątkowe zjawisko!).

Jukka drzewiasta
więcej informacji...
Jukka drzewiasta
 
Cena: 22.40 zł
Cena: 19.74 zł
Oszczędzasz: 2.66 zł (12%)
Jukka drzewiasta (Yucca rostrata) NOWOŚĆ!!! Jukka drzewiasta, która może zimować w gruncie w zachodniej i środkowej Polsce. Pochodzi z Arizony i Nowego Meksyku (USA), dorasta do 4,5 m wysokości. Ta egzotyczna roślina tworzy pień zakończony pękiem dekoracyjnych wiecznie zielonych, wąskich i niebieskawych liści do 50 cm długości. W lecie zakwita ogromnymi kwiatostanami (do 1,5 m wysokości), złożonymi z dużych, kremowych, dzwonkowatych kwiatów.

Kalina "Pagoda"
więcej informacji...
Kalina "Pagoda"
 
Cena: 19.60 zł
Cena: 16.98 zł
Oszczędzasz: 2.62 zł (14%)
Kalina "Pagoda" (Viburnum plicatum "Grandiflorum Cascade") Krzew ozdobny z kwiatów i liści o niezwykłym "piętrowym" pokroju, dorasta do 3 m wysokości. Gałęzie układają się w poziome płaszczyzny nadając roślinie kształt pagody. Ma sezonowe, ciemnozielone, głęboko unerwione liście, które jesienią przybierają piękny kolor czerwono-purpurowy. Wyróżnia się obfitym i bardzo długim kwitnieniem: od maja do października zakwita dużymi baldachami (10 cm średnicy), czysto białych kwiatów (krąg większych kwiatów otacza środek złożony z mniejszych kwiatków. Nie zawiązuje owoców.

Kalina "Pagoda" (duża)
więcej informacji...
Kalina "Pagoda" (duża)
 
Cena: 38.59 zł
Cena: 27.68 zł
Oszczędzasz: 10.91 zł (29%)
Kalina "Pagoda" (duża) (Viburnum plicatum "Grandiflorum Cascade") PROMOCJA! Krzew ozdobny z kwiatów i liści o niezwykłym "piętrowym" pokroju, dorasta do 3 m wysokości. Gałęzie układają się w poziome płaszczyzny nadając roślinie kształt pagody. Ma sezonowe, ciemnozielone, głęboko unerwione liście, które jesienią przybierają piękny kolor czerwono-purpurowy. Wyróżnia się obfitym i bardzo długim kwitnieniem: od maja do października zakwita dużymi baldachami (10 cm średnicy), czysto białych kwiatów (krąg większych kwiatów otacza środek złożony z mniejszych kwiatków. Nie zawiązuje owoców.

Kalina "Zimowy Kwiat"
więcej informacji...
Kalina "Zimowy Kwiat"
 
Cena: 26.99 zł
Cena: 17.59 zł
Oszczędzasz: 9.40 zł (35%)
Kalina "Zimowy Kwiat" (duża) (Viburnum farreri "Roseum") CENA PROMOCYJNA! Piękny krzew kwitnący przez całą zimę. Ta bardzo dekoracyjna kalina, o sezonowych, ciemnozielonych liściach jest gęstym, wzniesionym krzewem, dorastającym do 3 m wysokości. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: na bezlistnych gałęziach, w okresie od późnej jesieni przez całą zimę aż do wiosny obficie zakwita gronami różowych, rurkowatych i pięknie pachnących kwiatów w kiściach o średnicy 5 cm.

Kalina "Zimowy Kwiat" (duża)
więcej informacji...
Kalina "Zimowy Kwiat" (duża)
 
Cena: 39.80 zł
Cena: 36.67 zł
Oszczędzasz: 3.13 zł (8%)
Kalina "Zimowy Kwiat" (duża) (Viburnum farreri "Roseum") Piękny krzew kwitnący przez całą zimę. Ta bardzo dekoracyjna kalina, o sezonowych, ciemnozielonych liściach jest gęstym, wzniesionym krzewem, dorastającym do 3 m wysokości. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: na bezlistnych gałęziach, w okresie od późnej jesieni przez całą zimę aż do wiosny obficie zakwita gronami różowych, rurkowatych i pięknie pachnących kwiatów w kiściach o średnicy 5 cm.

Kalina "Zimowy Kwiat" ciemno-purpurowa
więcej informacji...
Kalina "Zimowy Kwiat" ciemno-purpurowa
 
Cena: 29.59 zł
Cena: 26.80 zł
Oszczędzasz: 2.79 zł (10%)
Kalina "Zimowy Kwiat" ciemno-purpurowa (Viburnum farreri "December Dwarf") NOWOŚĆ! Nowa odmiana o niższym i zwartym pokroju, purpurowo zabarwionych liściach i ciemno-różowych kwiatach! Piękny krzew kwitnący przez całą zimę. Ta bardzo dekoracyjna kalina, o sezonowych, ciemnozielono-purpurowych liściach jest gęstym, wzniesionym krzewem, dorastającym do 2 m wysokości.
Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: na bezlistnych gałęziach, w okresie od późnej jesieni przez całą zimę aż do wiosny obficie zakwita gronami ciemno-różowych, rurkowatych i pięknie pachnących kwiatów w kiściach o średnicy 5 cm.

Kalina chińska
więcej informacji...
Kalina chińska
 
Cena: 14.60 zł
Kalina chińska (Viburnum davidii) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, tworzy zwartą koronę, dorasta do 1-1,5 m wysokości. Ma wyjątkowo dekoracyjne, błyszczące, ciemnozielone, duże liście (15 cm długości), głęboko podłużnie unerwione. W maju zakwita rurkowatymi, białymi kwiatami, zebranymi w płaskie kwiatostany o średnicy 7 cm.

Kalina koralowa karłowa
więcej informacji...
Kalina koralowa karłowa
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 16.54 zł
Oszczędzasz: 3.31 zł (17%)
Kalina koralowa karłowa(Viburnum opulus "Pygmaeum") NOWOŚĆ! Gęsty, karłowy krzew o regularnym, kulistym pokroju. Dorasta do 50 cm wysokości. Liście sezonowe, zielone, 3-5 klapowe, 2-4 cm szer., bardzo gęsto ułożone na krótkich pędach. Jesienią przybierają piękny, intensywny, szkarłatny kolor. Białe kwiaty pojawiają się rzadko wiosną, powstają z nich czerwone, ozdobne owoce.

Kalina laurowa
więcej informacji...
Kalina laurowa
 
Cena: 24.86 zł
Cena: 19.75 zł
Oszczędzasz: 5.11 zł (21%)
Kalina laurowa (Viburnum tinus "Eve Price") Zimozielony krzew ozdobny, obficie kwitnący od późnego lata, przez zimę aż do wczesnej wiosny, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego, tworzy gęstą koronę, dorasta do 3 m wysokości, może być cięty i formowany. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście (podobne do liści lauru). Od sierpnia do kwietnia kwitnie obficie dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatostanami, złożonymi z drobnych, różowo-białych, pięknie pachnących kwiatów. Powstają z nich błyszczące, ciemnoniebieskie owoce-jagody (niejadalne).

Kalina pachnąca
więcej informacji...
Kalina pachnąca
 
Cena: 29.64 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.19 zł (11%)
Kalina pachnąca(Viburnum x utile "Chenaultii") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, tworzy luźną koronę, dorasta do 2 m wysokości. Ma wyjątkowo dekoracyjne, błyszczące, ciemnozielone liście (10 cm długości), głęboko unerwione. Zakwita wiosną. Kwiaty są początkowo różowe, potem kremowo-białe, zebrane w kuliste kwiatostany o średnicy 9 cm. Wyjątkowo silnie i przyjemnie pachą.

Kalina pstrolistna (duża)
więcej informacji...
Kalina pstrolistna (duża)
 
Cena: 42.65 zł
Cena: 36.29 zł
Oszczędzasz: 6.36 zł (15%)
Kalina pstrolistna (duża) (Viburnum lantana "Variegata") NOWOŚĆ! Gęsty krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości, ozdobny z sezonowych, szerokich liści, ciemnozielonych z żółtymi plamkami i smugami. Jesienią liście przebarwiają się na czerwono. W kwietniu i maju bardzo obficie zakwita baldachami różowo-białych kwiatów o pięknym zapachu. Z kwiatów powstają dekoracyjne, błyszczące, purpurowe owoce.

Kalina złocista (duża)
więcej informacji...
Kalina złocista (duża)
 
Cena: 26.70 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 6.85 zł (26%)
Kalina złocista (duża) (Viburnum opulus "Park Harvest") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z kwiatów, liści i owoców, dorasta do 2 m wysokości. Korona luźna, niesymetryczna. Liście klapowane, o złocisto-zielonkawej barwie, 7-10 cm długości. Kwitnie wczesnym latem, płaskimi, białymi , pachnącymi kwiatostanami. Owoce błyszczące, krwistoczerwone, długo utrzymujące się na gałązkach – często do wiosny.

Kamelia japońska "Bonomiana"
więcej informacji...
Kamelia japońska "Bonomiana"
 
Cena: 17.60 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 3.01 zł (18%)
Kamelia japońska "Bonomiana" (Camellia x japonica "Bonomiana") NOWOŚĆ! Wyjątkowa, odporna odmiana kamelii, wytrzymuje spadki temperatury do -18 st. (pod okryciem). Zimozielony krzew, ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Liście są owalne, ciemnozielone, skórzaste i błyszczące. Wczesną wiosną (marzec-kwiecień) zakwita wyjątkowo pięknymi, pełnymi, intensywnie różowymi, dużymi kwiatami, o ostro zakończonych końcach płatków, o średnicy do 8-10 cm.

Kamelia japońska "Nagasaki"
więcej informacji...
Kamelia japońska "Nagasaki"
 
Cena: 17.60 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.04 zł (18%)
Kamelia japońska "Nagasaki" (Camellia x japonica "Nagasaki") NOWOŚĆ! Wyjątkowa, odporna odmiana kamelii, wytrzymuje spadki temperatury do -18 st. (pod okryciem). Zimozielony krzew, ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Liście są owalne, ciemnozielone, skórzaste i błyszczące. Wczesną wiosną (marzec-kwiecień) zakwita wyjątkowo pięknymi, półpełnymi, dwukolorowymi (ciemnoczerwono-różowo-białymi) dużymi kwiatami o średnicy do 8-11 cm, ze złocistymi pylnikami.

Kamelia japońska "Principessa Baciocchi"
więcej informacji...
Kamelia japońska "Principessa Baciocchi"
 
Cena: 17.60 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 3.01 zł (18%)
Kamelia japońska "Principessa Baciocchi" (Camellia x japonica "Principessa Baciocchi") NOWOŚĆ! Wyjątkowa, odporna odmiana kamelii, wytrzymuje spadki temperatury do -18 st. (pod okryciem). Zimozielony krzew, ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Liście są owalne, ciemnozielone, skórzaste i błyszczące. Wczesną wiosną (marzec-kwiecień) zakwita wyjątkowo pięknymi, pełnymi, intensywnie ciemno-czerwonymi, dużymi kwiatami, o ostro zakończonych końcach płatków, o średnicy do 9-10 cm.

Kamelia ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Kamelia ogrodowa (duża)
 
Cena: 188.45 zł
Cena: 167.60 zł
Oszczędzasz: 20.85 zł (12%)
Kamelia ogrodowa (duża) (Camellia x japonica "Ice Follies") NOWOŚĆ! Wyjątkowa, odporna odmiana kamelii, wytrzymuje spadki temperatury do -18 st. (pod okryciem). Zimozielony krzew, ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy luźną koronę. Liście są owalne, ciemnozielone, skórzaste i błyszczące. Wczesną wiosną (marzec-kwiecień) zakwita wyjątkowo pięknymi, pełnymi intensywnie różowymi, dużymi kwiatami o średnicy do 7-10 cm.

Karjopteris białolistny duży
więcej informacji...
Karjopteris białolistny duży
 
Cena: 38.90 zł
Cena: 32.50 zł
Oszczędzasz: 6.40 zł (17%)
Karjopteris białolistny duży (Caryopteris x clandonensis "White Surprise") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Tybetu. Ma pachnące sezonowe liście do 5 cm długości, zielone i obrzeżone białym, nieregularnym paskiem, co tworzy piękny kontrast z błękitnymi kwiatami. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od połowy lata aż do października (w okresie, kiedy niewiele innych krzewów kwitnie) obficie zakwita gronami bardzo intensywnie lazurowo-niebieskich i pachnących kwiatów.

Karjopteris błękitny
więcej informacji...
Karjopteris błękitny
 
Cena: 28.95 zł
Cena: 24.89 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (15%)
Karjopteris błękitny (Caryopteris x clandonensis "Heavenly Blue") PROMOCJA! Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Tybetu. Ma pachnące sezonowe, szarozielone liście do 5 cm długości, co tworzy piękny kontrast z błękitnymi kwiatami.
Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od połowy lata aż do końca listopada (w okresie, kiedy niewiele innych krzewów kwitnie) obficie zakwita gronami bardzo intensywnie lazurowo-niebieskich i pachnących kwiatów.

Karjopteris pstrolistny
więcej informacji...
Karjopteris pstrolistny
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 16.60 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (27%)
Karjopteris pstrolistny (Caryopteris x clandonensis "Summer Sorbet") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Tybetu. Ma pachnące sezonowe liście do 5 cm długości, zielone i obrzeżone żółtym, nieregularnym paskiem, co tworzy piękny kontrast z błękitnymi kwiatami. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od połowy lata aż do października (w okresie, kiedy niewiele innych krzewów kwitnie) obficie zakwita gronami bardzo intensywnie lazurowo-niebieskich i pachnących kwiatów.

Karjopteris złoty
więcej informacji...
Karjopteris złoty
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 17.60 zł
Oszczędzasz: 1.85 zł (10%)
Karjopteris złoty (Caryopteris x clandonensis "Golden Giant") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Tybetu. Ma pachnące sezonowe liście do 5 cm długości, złocisto-zielonkawe, co tworzy piękny kontrast z błękitnymi kwiatami. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od połowy lata aż do października (w okresie, kiedy niewiele innych krzewów kwitnie) obficie zakwita gronami bardzo intensywnie lazurowo-niebieskich i pachnących kwiatów.

Kasztan krzewiasty kwiatowy
więcej informacji...
Kasztan krzewiasty kwiatowy
 
Cena: 24.50 zł
Kasztan krzewiasty kwiatowy (Aesculus splendens "Rosea") NOWOŚĆ! Unikalny krzew ozdobny z USA, kasztanowiec krzewiasty, nadający się do mniejszych ogrodów. Dorasta do 4 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Wczesnym latem zakwita wiechami (15 cm długości) ciemno-różowych, żółto znakowanych kwiatów. Rozwijają się z nich okrągłe, gładkie (bezkolcowe) owoce.

Katalpa chińska żółta
więcej informacji...
Katalpa chińska żółta
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 15.59 zł
Oszczędzasz: 7.01 zł (32%)
Katalpa chińska żółta (Catalpa ovata) Unikalne drzewo ozdobne z liści i kwiatów, dorasta do 10 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Wczesnym latem zakwita wzniesionymi wiechami (25 cm długości) jasnożółtych, purpurowo znakowanych, dużych, kielichowatych kwiatów (3 cm średnicy). W Chinach te kwiaty są jadane jako dodatek do sałatek. Rozwijają się z nich ozdobne, długie do 30 cm, zwieszające się w dół owoce-strąki. Dekoracyjne są też duże (do 25 cm długości), klapowane, sezonowe, jasnozielone liście.

Katalpa wspaniała
więcej informacji...
Katalpa wspaniała
 
Cena: 24.85 zł
Cena: 18.41 zł
Oszczędzasz: 6.44 zł (26%)
Katalpa wspaniała (Catalpa speciosa) Unikalne drzewo ozdobne z liści i dużych kwiatów, dorasta do 20-30 m wysokości, ma pokrój stożkowaty. Od początku lipca zakwita wzniesionymi wiechami (25-35 cm długości) kremowo-białych, fioletowo znakowanych, dużych, kielichowatych kwiatów 5 cm średnicy), pięknie pachnących. Rozwijają się z nich ozdobne, długie do 40 cm, zwieszające się w dół owoce-strąki. Dekoracyjne są też bardzo duże (do 30 cm długości), klapowane, sezonowe, jasnozielone liście.

Katsura wspaniała (duża)
więcej informacji...
Katsura wspaniała (duża)
 
Cena: 45.85 zł
Cena: 36.55 zł
Oszczędzasz: 9.30 zł (21%)
Katsura wspaniała (duża) (Cercidyphyllum magnificum) Drzewo ozdobne z Japonii, dorasta do 10 m wysokości. Ma dekoracyjny, "orientalny" pokrój i sezonowe liście o okrągłym kształcie: rozwijają się wczesną wiosną- mają wówczas kolor purpurowy, potem stopniowo stają się czerwonawe i zielone, jesienią zmieniają kolor na złocisty i zaczynają pachnieć piernikiem (stąd niemiecka nazwa: "drzewo piernikowe"). Ta odmiana wyróżnia się zwartym pokrojem i intensywnym zabarwieniem liści.

Ketmia "Blue Satin"
więcej informacji...
Ketmia "Blue Satin"
 
Cena: 18.45 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 1.86 zł (11%)
Ketmia "Blue Satin" (Hibiscus syriacus "Blue Satin") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana ketmii o błękitnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) lazurowo-niebieskimi, pojedynczymi kwiatami z purpurową plamą u nasady płatków.

Ketmia olbrzymia różowa
więcej informacji...
Ketmia olbrzymia różowa
 
Cena: 12.40 zł
Ketmia olbrzymia różowa (Hibiscus syriacus "Pink Giant") Jedna z najbardziej okazałych odmian ketmii. Krzew o pokroju drzewka, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione łodygi do 2 m wysokości. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do października zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) ciemno-różowymi kwiatami.

Ketmia pełna "China Chiffon" (duża)
więcej informacji...
Ketmia pełna "China Chiffon" (duża)
 
Cena: 26.56 zł
Cena: 18.74 zł
Oszczędzasz: 7.82 zł (30%)
Ketmia pełna "China Chiffon" (duża) (Hibiscus syriacus "China Chiffon") Jedna z najbardziej okazałych odmian ketmii o pełnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, jasnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) biało-różowymi, pełnymi kwiatami z czerwoną plamą u nasady płatków.

Ketmia pełna niebieska (duża)
więcej informacji...
Ketmia pełna niebieska (duża)
 
Cena: 39.98 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 11.43 zł (29%)
Ketmia pełna niebieska (duża) (Hibiscus syriacus "Blue Chiffon") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana ketmii o pełnych, błękitnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) lazurowo-niebieskimi, pełnymi kwiatami z ciemnofioletową plamą u nasady płatków.

Ketmia różowa pełna (duża)
więcej informacji...
Ketmia różowa pełna (duża)
 
Cena: 36.40 zł
Cena: 29.75 zł
Oszczędzasz: 6.65 zł (19%)
Ketmia różowa pełna (duża) (Hibiscus syriacus "Ardens") Jedna z najbardziej okazałych odmian ketmii o pełnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) różowo-fioletowymi, pełnymi kwiatami z ciemnofioletową plamą u nasady płatków.

Kielichowiec kalifornijski
więcej informacji...
Kielichowiec kalifornijski
 
Cena: 39.70 zł
Cena: 29.70 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (26%)
Kielichowiec kalifornijski (duża) (Calycanthus occidentalis) NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Jeden z najbardziej efektownych i najpiękniej pachnących krzewów ozdobnych, bardzo rzadki w Polsce. Pochodzi z gór Kalifornii. Dorasta do 4 m wys. Najpiękniejszą ozdobą kielichowca są liczne dość duże kwiaty o barwie czerwono-fioletowej, o pięknym intensywnym zapachu, przypominającym cynamon i goździki (zapach jest bardzo silny w letnie wieczory). Liście są duże (do 20 cm długości), szerokie i owalne, sezonowe, jesienią przebarwiają się na żółto.

Kielichowiec wonny
więcej informacji...
Kielichowiec wonny
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 7.91 zł (33%)
Kielichowiec wonny (Calycanthus floridus) CENA PROMOCYJNA! Jeden z najbardziej efektownych i najpiękniej pachnących krzewów ozdobnych, bardzo rzadki w Polsce. Pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 2 m wys. Najpiękniejszą ozdobą kielichowca są liczne dość duże kwiaty o barwie czerwono-fioletowej, o pięknym intensywnym zapachu, przypominającym cynamon i goździki.

Kiścień kędzierzawy
więcej informacji...
Kiścień kędzierzawy
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (12%)
Kiścień kędzierzawy (Leucothoe fontanesiana "Curly Red") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 50 cm wysokości, ma zwarty, kulisty pokrój, rozrasta się powoli w gęste kępy (pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia oferowaną sadzonkę). Ma liście skręcone, błyszczące, ciemnozielone i purpurowo podbarwione. Młode liście mają jasno-czerwone i purpurowe zabarwienie. Jesienią i zimą liście przebarwiają się na czerwony odcień. Kwitnie wiosną wiechami drobnych, białych kwiatów.

Kiścień purpurowy
więcej informacji...
Kiścień purpurowy
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 3.65 zł (13%)
Kiścień purpurowy (Leucothoe walteri "Zebild") Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 50 cm wysokości, ma zwarty, okrągły pokrój, rozrasta się powoli w gęste kępy. Ma liście wydłużone, czerwono-zielone i błyszczące, młode liście są jasnoczerwone. Jesienią i zimą przebarwiają się na purpurowy odcień. Kwitnie wiosną wiechami drobnych, białych kwiatów.

Kiścień tęczowy
więcej informacji...
Kiścień tęczowy
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 5.37 zł (31%)
Kiścień tęczowy (Leucothoe fontanesiana "Rainbow") CENA PROMOCYJNA! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 50 cm wysokości, ma luźny pokrój, rozrasta się powoli w gęste kępy. Ma liście wydłużone, zielone z białymi, kremowymi i różowymi smugami, błyszczące, młode liście są różowe. Jesienią i zimą przebarwiają się na czerwony odcień. Kwitnie wiosną wiechami drobnych, białych kwiatów.

Kletra (orszelina) różowa
więcej informacji...
Kletra (orszelina) różowa
 
Cena: 11.59 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (18%)
Kletra (orszelina) różowa Clethra alnifolia „Rosea”) CENA PROMOCYJNA! Rzadko spotykany, kolekcjonerski krzew ozdobny z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój luźny, wzniesiony. Pochodzi z Ameryki Północnej. Ma sezonowe, błyszczące, soczyście zielone liście, które wybarwiają się jesienią na żółtopomarańczowo. Niezwykłą ozdobą krzewu są liczne, różowe, dzwonkowate, zebrane w kłosy miododajne i pięknie pachnące kwiaty (długości około 15cm), które pojawiają się latem i kwitną aż do jesieni. Ozdobą krzewu są także nasienniki.

Klon czerwony (duży)
więcej informacji...
Klon czerwony (duży)
 
Cena: 26.56 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 6.71 zł (26%)
Klon czerwony(Acer rubrum "Red Sunset") PROMOCJA! Drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 12 m wysokości. Tworzy piramidalną koronę. Liście są klapowane. Liście wiosną i latem są zielone, od spodu niebieskawe. Najpiękniejsze stają się jesienią, kiedy przybierają intensywny jaskrawo-czerwony kolor. Wczesną wiosną drzewo zdobią liczne, drobne, czerwone, miododajne kwiaty (cenny pokarm dla pszczół o tak wczesnej porze roku).
Klon czerwony zawiera znaczne ilości naturalnego cukru w swoim soku (podobnie jak sok klonu cukrowego). Po odparowaniu wody staje się on cennym syropem klonowym.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.