Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-321]  [następna] [pokaż wszystko]

Dabecja pstrolistna
więcej informacji...
Dabecja pstrolistna
 
Cena: 6.97 zł
Cena: 6.50 zł
Oszczędzasz: 0.47 zł (7%)
Dabecja pstrolistna (Daboetzia cantabrica "Golden Spotted") NOWOŚĆ!!! Unikalna odmiana o pstrym złocistożółto-ciemnozielonym, kontrastowym ulistnieniu. Zimozielona krzewinka z północnej Hiszpanii, dorasta do 35 cm wysokości, tworzy gęste, poduszkowe kępy. Od sierpnia do późnej jesieni bardzo obficie zakwita gronami kielichowatych, lilioworóżowych kwiatków na wzniesionych łodyżkach.

Dereń "Norman Hadden"
więcej informacji...
Dereń "Norman Hadden"
 
Cena: 17.50 zł
Dereń "Norman Hadden" (Cornus kousa "Norman Hadden") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych ozdobnych krzewów. Pochodzi z USA i Kanady, dorasta do 5 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), jasnozielone. Jesienią stają się czerwone i różowe. Kwitnie bardzo obficie wczesnym latem: kwiaty są duże, czteropłatkowe, początkowo zielonkawe, potem czysto-białe, a w końcu różowe. Owoce są okrągłe czerwone.

Dereń "Zimowy Płomień"
więcej informacji...
Dereń "Zimowy Płomień"
 
Cena: 16.70 zł
Dereń "Zimowy Płomień" (Cornus x sanguinea "Winter Flame") Krzew ozdobny o wyjątkowo dekoracyjnej korze: ma kolor płomienia: jaskrawo pomarańczowo-żółto-czerwony. Piękny efekt ozdobny szczególnie w zimie i wiosną. Liście są owalne, jasnozielone, jesienią przebarwiają się na efektowne kolory: żółty i pomarańczowy. Niewymagający, do 2 m wysokości.

Dereń kolumnowy
więcej informacji...
Dereń kolumnowy
 
Cena: 18.76 zł
Cena: 16.56 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (12%)
Dereń kolumnowy (Cornus sanguinea "Compressa") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych ozdobnych krzewów. Osiąga 1- 2 m wysokości. Rośnie powoli. Ma pokrój zwarty, wyprostowany. Pędy sztywne, liście sezonowe, ciemnozielone, o bardzo głębokim unerwieniu i wypukłej blaszce liściowej, co tworzy piękny efekt ozdobny. Jesienią liście przebarwiają się na intensywny kolor fioletowy. Nadaje się do niewielkich ogrodów oraz do uprawy w pojemnikach.

Dereń kwiecisty
więcej informacji...
Dereń kwiecisty
 
Cena: 22.65 zł
Cena: 18.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (19%)
Dereń kwiecisty (Cornus florida "Cherokee Chief") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy dereń ozdobny z kwiatów! Krzew ozdobny z Korei i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma sezonowe ciemnozielone liście, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi ciemnoróżowymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Z nich powstają dekoracyjne czerwone owoce, podobne do truskawki (jadalne, lecz niezbyt smaczne).

Dereń kwiecisty chiński
więcej informacji...
Dereń kwiecisty chiński
 
Cena: 29.68 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 3.09 zł (11%)
Dereń kwiecisty chiński (Cornus kousa var. chinensis) NOWOŚĆ! jeden z najpiękniejszych dereni ozdobnych z kwiatów! Ma również jadalne owoce. Krzew rozłożysty, o piętrowym układzie gałęzi, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe ciemnozielone liście, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi kremowo-białymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Kwiaty stopniowo zmieniają kolor na różowy. Z nich powstają dekoracyjne czerwone owoce, podobne do truskawki (jadalne, słodkawe, nadają się jako dodatek do dżemów, nalewek i kompotów).

Dereń pstrolistny japoński (drzewko)
więcej informacji...
Dereń pstrolistny japoński (drzewko)
 
Cena: 125.40 zł
Dereń pstrolistny japoński (duży) (Cornus kousa "Aka Tsuki") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy dereń ozdobny z liści i kwiatów! Krzew ozdobny z Korei i Japonii, dorasta do 3 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma sezonowe, wielobarwne liście w nieregularne smugi białe, kremowe i różowe; stopniowo zieleniejące, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi ciemnoróżowymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Z nich powstają dekoracyjne czerwone jadalne owoce, podobne do truskawki.

Dereń złoty
więcej informacji...
Dereń złoty
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (36%)
Dereń złoty(Cornus alba "Aurea") NOWOŚĆ! Jeden z piękniejszych ozdobnych krzewów, dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), złocisto-żółte, stopniowo stają się żółto-zielonkawe. Krwistoczerwone łodygi tworzą piękny kontrast z liśćmi.

Dierwilla
więcej informacji...
Dierwilla
 
Cena: 12.69 zł
Cena: 10.80 zł
Oszczędzasz: 1.89 zł (15%)
Dierwilla (Diervilla sessilifolia "Butterfly") PROMOCJA! Rzadko spotykany gęsty krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z południowo-wschodnich stanów USA. Ma łukowato wygięte gałązki, gęsto okryte ozdobnymi, sezonowymi, lancetowatymi liśćmi (do 18 cm długości), które mają zmienną barwę: młode są miedziano-brązowe, potem stopniowo zielenieją. Z ulistnieniem kontrastują grona żółtych kwiatów, które kwitną na wierzchołkach pędów w lecie.

Dipteronia chińska (duża)
więcej informacji...
Dipteronia chińska (duża)
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 25.80 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (14%)
Dipteronia chińska (duża) (Dipteronia sinensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewko ozdobne do 6 m wysokości, pochodzi z Chin. Tworzy szeroką parasolowatą koronę. Pokrojem i pierzastymi, długimi do 30 cm liśćmi przypomina drzewa tropikalne. Zakwita wiechami białych kwiatów w lecie. Piękną ozdobą są duże, tarczowate nasiona, zebrane w kiście koloru czerwono-brązowego.

Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)
więcej informacji...
Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 4.75 zł (11%)
Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)(Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę. Liście są duże (do 15 cm długości), ciemnozielone, sezonowe, jesienią przebarwiają się na żółto. W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Z kwiatów powstają owoce z dużą pestką, podobną do gałki muszkatołowej (niejadalne).

Dziurawiec drzewiasty kwiatowy
więcej informacji...
Dziurawiec drzewiasty kwiatowy
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 19.65 zł
Oszczędzasz: 4.85 zł (20%)
Dziurawiec drzewiasty kwiatowy (Hypericum densiflorum "Buttercup") NOWOŚĆ!!! Najpiękniejszy dziurawiec ozdobny z kwiatów. Jest jednym z największych dziurawców, dorasta do 1 m wysokości i podobnej średnicy, tworzy gęstą i zwartą koronę na krótkim pniu. Pień ma zdrewniały, liście ciemnozielone, wąskie, skórzaste, są częściowo zimozielone (pozostają na roślinach w łagodne zimy). Wyróżnia się wyjątkowo długim okresem kwitnienia (od końca maja do początku października) i pięknymi (do 2 cm średnicy) złocistożółtymi kwiatami z bardzo długimi i gęstymi pylnikami. Później roślinę zdobią błyszczące, początkowo czerwone, potem czarne jagody.

Dziurawiec wielkokwiatowy
więcej informacji...
Dziurawiec wielkokwiatowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 10.12 zł (51%)
Dziurawiec wielkokwiatowy (Hypericum patulum "Hidcote Gold") CENA PROMOCYJNA! Dziurawiec ozdobny o największych kwiatach! Dorasta do 1 m wysokości i podobnej średnicy, tworzy gęstą i zwartą koronę. Liście ciemnozielone, wąskie, skórzaste, są częściowo zimozielone (pozostają na roślinach w łagodne zimy). Wyróżnia się długim okresem kwitnienia (od lipca do początku października) i pięknymi, dużymi (do 6 cm średnicy) złocistożółtymi kwiatami z krótkimi i gęstymi pylnikami. Później roślinę zdobią błyszczące, początkowo czerwone, potem czarne jagody.

Edgeworthia
więcej informacji...
Edgeworthia
 
Cena: 28.98 zł
Cena: 23.75 zł
Oszczędzasz: 5.23 zł (19%)
Edgeworthia (Edgeworthia chrysantha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Krzew ozdobny, kwitnący zimą. Dorasta do 1,5 m wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe lancetowate liście, osadzone w pęczkach na końcach pędów. Od stycznia do kwietnia zakwita pięknie pachnącymi, rurkowatymi, biało-żółtymi kwiatami, zebranymi w kuliste grona. Tworzy to piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałęziach.
Może być uprawiany w gruncie w najcieplejszych regionach Polski, lub jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Enkiant różowy (duży)
więcej informacji...
Enkiant różowy (duży)
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 30.59 zł
Oszczędzasz: 5.91 zł (17%)
Enkiant różowy (Enkianthus campanulatus "Hiraethlyn") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących. Bujnie rosnący krzew do 3 m wysokości, pochodzi z Japonii. Ma sezonowe niebieskozielone liście, które jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i pomarańczowo. W maju wyjątkowo obficie kwitnie dzwonkowatymi, kremowymi kwiatami z różowo-czerwonym żyłkowaniem.

Eskalonia pstrolistna
więcej informacji...
Eskalonia pstrolistna
 
Cena: 23.68 zł
Cena: 19.59 zł
Oszczędzasz: 4.09 zł (18%)
Eskalonia pstrolistna (Escallonia "Gold Ellen") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1,5 m wysokości. Wyjątkowa odmiana o żółto obrzeżonych liściach. Liście są błyszczące, tworzą piękny kontrast z kwiatami. Bardzo długie kwitnienie: od początku czerwca do połowy października obficie kwitnie kielichowatymi, różowoczerwonymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Eukaliptus ogrodowy
więcej informacji...
Eukaliptus ogrodowy
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 19.75 zł
Oszczędzasz: 6.65 zł (26%)
Eukaliptus ogrodowy (Eucalyptus gunni var. montana) PROMOCJA! Pochodzi z wysokich gór południowo-wschodniej Australii, gdzie zimą leży śnieg. Wiecznie zielone ozdobne drzewo o pachnących, okrągłych i szerokich liściach (nie zrzuca liści na zimę!) i niebieskawym kolorze. Dorasta do 6 m wysokości, niewymagający, zadowala się każdą glebą, lubi słońce. Jest mrozoodporny do -20°C. Może też być rośliną doniczkową do ozdoby ogrodu, tarasu czy balkonu.

Eukomia
więcej informacji...
Eukomia
 
Cena: 10.92 zł
Cena: 8.89 zł
Oszczędzasz: 2.03 zł (19%)
Eukomia (Eucommia ulmoides) NOWOŚĆ!!! Nazywana drzewem zakochanych, bo jej liście mają szczególną cechę- rozerwane w poprzek pozostają połączone gumowatymi włóknami. Drzewo ozdobne z owoców i liści, pochodzi z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy szeroką koronę. Ma dekoracyjne sezonowe liście, duże (do 20 cm długości) ciemnozielone i błyszczące. Ozdobne są również owoce: wydłużone, zebrane w duże kiście.

Forsycja "Nimbus"
więcej informacji...
Forsycja "Nimbus"
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Forsycja "Nimbus" (Forsythia x "Nimbus") NOWOŚĆ! Najniższa, wolnorosnąca odmiana forsycji ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do maksymalnie 65-75 cm wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Szczególnie nadaje się do uprawy w pojemnikach lub małych ogrodach. Liście sezonowe, lancetowate, jasnozielone. Wiosną bardzo obficie zakwita żółtymi, dzwonkowatymi kwiatami. <

Forsycja marmurkowa
więcej informacji...
Forsycja marmurkowa
 
Cena: 16.80 zł
Cena: 12.89 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (24%)
Forsycja marmurkowa (Forsythia koreana "Kumsum") NOWOŚĆ! Forsycja ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Ma wyjątkowo dekoracyjne sezonowe liście: ciemnozielone ze srebrzystym, kontrastowym unerwieniem. Wiosną zakwita żółtymi, dzwonkowatymi kwiatami.

Forsycja pnąca
więcej informacji...
Forsycja pnąca
 
Cena: 13.65 zł
Cena: 9.20 zł
Oszczędzasz: 4.45 zł (33%)
Forsycja pnąca (Forsythia x suspensa "Weeping Beauty") PROMOCJA! Krzew ozdobny, tworzący bardzo długie, wiotkie gałązki (do 5 m. długości). Mogą być rozpinane na ścianach i podporach. Ma sezonowe, jasnozielone liście. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita kielichowatymi, złocistymi kwiatami.

Forsycja wielobarwna
więcej informacji...
Forsycja wielobarwna
 
Cena: 15.45 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (20%)
Forsycja wielobarwna (Forsythia "Golden Times") Najpiękniejsza forsycja o wielobarwnych liściach i wyjątkowo obfitych kwiatach. Krzew ozdobny, dorasta do 1,2 m wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Ma wyjątkowo dekoracyjne sezonowe liście: żółtozielone w złociste pasy i smugi. Wiosną niezwykle obficie kwitnie gronami złoto-żółtych, dzwonkowatych kwiatów.

Fotergilla "Appalachia"
więcej informacji...
Fotergilla "Appalachia"
 
Cena: 25.40 zł
Cena: 18.84 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (26%)
Fotergilla "Appalachia" (Fothergilla gardenii "Appalachia") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny ze wschodu USA, dorasta do 70 cm wysokości, ma regularny, zwarty, kulisty pokrój. Liście są sezonowe, niebieskozielone, jesienią stają się wielokolorowe: jaskrawo żółto-szkarłatno-fioletowo-różowe. W kwietniu i maju obficie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, białymi kwiatami o długości do 10 cm. Nadaje się szczególnie do mniejszych ogrodów ze względu na niewielkie rozmiary i wolny wzrost.

Fotergilla (duża)
więcej informacji...
Fotergilla (duża)
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (18%)
Fotergilla duża (Fothergilla major) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny ze wschodu USA, dorasta do 2,5 m wysokości, ma nieregularny pokrój. Liście są sezonowe, niebieskozielone, jesienią stają się wielokolorowe: jaskrawo żółto-szkarłatno-fioletowo-różowe. W kwietniu i maju obficie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, szyszkowatymi, wzniesionymi białymi kwiatostanami o długości do 10 cm.

Fotinia kędzierzawa
więcej informacji...
Fotinia kędzierzawa
 
Cena: 39.50 zł
Cena: 35.60 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (10%)
Fotinia kędzierzawa (Photinia serrata "Curly Fantasy") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykana dekoracyjna odmiana. Zimozielony, gęsty i rozłożysty krzew ozdobny ze wschodniej Azji, może być przycinany i formowany. Ma bardzo dekoracyjne liście- pofalowane i piłkowane na brzegach, długie do 10 cm, ciemnozielone i błyszczące; młode mają jaskrawo purpurowy kolor- liście ozdabiają ogród przez cały rok. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają czerwone owoce.

Fotinia purpurowa (duża)
więcej informacji...
Fotinia purpurowa (duża)
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 5.76 zł (21%)
Fotinia purpurowa (duża) (Photinia x fraseri "Little Red Robin") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany zimozielony, gęsty i rozłożysty krzew ozdobny ze wschodniej Azji, może być przycinany i formowany. Ta odmiana ma zwarty pokrój i słabszy wzrost- idealnie nadaje się do mniejszych ogrodów i do uprawy w pojemnikach na tarasie lub balkonie. Ma bardzo dekoracyjne liście- długie do 10 cm, ciemnozielone i błyszczące; młode mają jaskrawo purpurowy kolor- liście ozdabiają ogród przez cały rok. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają czerwone owoce.

Franklinia
więcej informacji...
Franklinia
 
Cena: 45.60 zł
Cena: 32.89 zł
Oszczędzasz: 12.71 zł (28%)
Franklinia (Franklinia alatamaha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Drzewko ozdobne z kwiatów i liści, które wymarło całkowicie w warunkach naturalnych (w stanie Georgia w USA) pod koniec 18 wieku. Od tamtego czasu jest tylko uprawiane sztucznie i zalicza się do najrzadszych roślin na Ziemi.
Dorasta do 5 m wysokości (w Polsce na ogół do 3 m). Tworzy luźną, wzniesioną koronę. Ma dekoracyjne, duże, sezonowe liście (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na intensywny kolor purpurowy i jasnoczerwony. Zakwita od lipca do października dużymi (8 cm średnicy), kubkowatymi, czysto-białymi, pięknie pachnącymi kwiatami z dużymi żółtymi pręcikami.

Franklinia (duża)
więcej informacji...
Franklinia (duża)
 
Cena: 189.00 zł
Cena: 122.00 zł
Oszczędzasz: 67.00 zł (36%)
Franklinia (duża) (Franklinia alatamaha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Drzewko ozdobne z kwiatów i liści, które wymarło w warunkach naturalnych (w stanie Georgia w USA) pod koniec 18 wieku. Od tamtego czasu jest tylko uprawiane sztucznie i zalicza się do najrzadszych roślin na Ziemi. Dorasta do 5 m wysokości (w Polsce na ogół do 3 m). Tworzy luźną, wzniesioną koronę. Ma dekoracyjne, duże, sezonowe liście (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na intensywny kolor purpurowy i jasnoczerwony. Zakwita od lipca do października dużymi (8 cm średnicy), kubkowatymi, czysto-białymi, pięknie pachnącymi kwiatami z dużymi żółtymi pręcikami. Z kwiatów powstają ozdobne owoce, przypominające zdrewniałe kuleczki o średnicy 2 cm.

Fuksja ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa (duża)
 
Cena: 45.70 zł
Cena: 39.42 zł
Oszczędzasz: 6.28 zł (14%)
Fuksja ogrodowa (duża)(Fuchsia magellanica) NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 80 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa drzewko
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa drzewko
 
Cena: 39.56 zł
Cena: 35.82 zł
Oszczędzasz: 3.74 zł (10%)
Fuksja ogrodowa drzewko (Fuchsia magellanica "Phyllis") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem o drzewiastym pokroju, dorastającym do 1,5 m wysokości. Liście ma sezonowe, jasnozielone z czerwonawym podbarwieniem. Od lipca do końca października okrywa się masą purpurowo-fioletowych kwiatów z czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa karłowa
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa karłowa
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 24.65 zł
Oszczędzasz: 3.70 zł (14%)
Fuksja ogrodowa karłowa(Fuchsia x magellanica "Lady Thumb") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym, niskim krzewem do 35 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą purpurowo-białych kwiatów z długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 16.85 zł
Oszczędzasz: 1.65 zł (9%)
Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca (Fuchsia magellanica gracilis "Variegata") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 60-70 cm długości pędów. Gałązki zwieszają się w dół, dlatego roślina ładnie wygląda posadzona w pojemnikach lub na skarpie. Liście ma dekoracyjne, sezonowe, zielone w kremowe i różowe pasy i smugi. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa pstrolistna
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa pstrolistna
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (16%)
Fuksja ogrodowa pstrolistna (Fuchsia magellanica "Variegata") NOWOŚĆ! Odmiana o liściach w kremowo-białe smugi, część liści jest całkowicie biała z różowym zabarwieniem. Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 80 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Gledicja bezkolcowa
więcej informacji...
Gledicja bezkolcowa
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 16.74 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (16%)
Gledicja bezkolcowa (Gleditsia triacanthos var. inermis) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne o egzotycznym wyglądzie (podobna do afrykańskich akacji) ze środkowych i wschodnich Stanów Zjednoczonych. W odmianie pozbawionej całkowicie kolców na pniu i gałęziach. Dorasta do wysokości do 25 m, ma wysoko osadzoną, ażurową koronę, która nie daje głębokiego cienia. Ma liście pierzaste, delikatne, podobne do liści afrykańskich akacji i mimozy, jesienią przebarwiające się na żółto. Tworzy długie do 40 cm, płaskie poskręcane strąki, niepękające, ze słodkawym miąższem między nasionami; wiszą na gałęziach od jesieni do wiosny.

Gledicja chińska (duża)
więcej informacji...
Gledicja chińska (duża)
 
Cena: 37.95 zł
Cena: 32.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (14%)
Gledicja chińska (duża) (Gleditsia sinensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewo ozdobne i lecznicze o egzotycznym wyglądzie. Dorasta do wysokości 12 m, ma wysoko osadzoną, ażurową koronę, która nie daje głębokiego cienia. Pień i gałęzie bardzo gęsto pokrywają osadzone w pęczkach dekoracyjne ciernie do 10 cm długości, które nadają drzewu wygląd kaktusa. Ma liście pierzaste, jasnozielone, sezonowe; młode są czerwonawo podbarwione, jesienią przebarwiają się na żółto. Samopylna, tworzy długie do 30 cm, płaskie poskręcane strąki, niepękające; wiszą na gałęziach od jesieni do wiosny.
Napar z liści ma właściwości lecznicze- skutecznie zwalcza różne problemy skórne i ma działanie odkażające.

Golteria "Winter Pearls"
więcej informacji...
Golteria "Winter Pearls"
 
Cena: 10.87 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (29%)
Golteria "Winter Pearls"(Gaulteria procumbens "Winter Pearls") PROMOCJA! Zimozielona krzewinka ozdobna dorasta do 15 cm wysokości i 35 cm szerokości, pochodzi z Ameryki Północnej (zdjęcia "real-foto"). Ma ozdobne owalne, błyszczące liście o długości do 5 cm, ciemnozielone, czerwono podbarwione. Rozrasta się w gęste kępy.
Wyróżnia się nietypową porą kwitnienia od jesieni do grudnia zakwita wiechami biało-różowych kwiatków, z których samopylnie powstają duże (do 0,7 cm średnicy), okrągłe, błyszczące, czerwono-różowe owoce-jagody (niejadalne). Piękna ozdoba ogrodu lub balkonu w okresie jesienno-zimowym.

Guzikowiec
więcej informacji...
Guzikowiec
 
Cena: 26.99 zł
Cena: 18.95 zł
Oszczędzasz: 8.04 zł (30%)
Guzikowiec (Cephalanthus occidentalis) CENA PROMOCYJNA! Rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny z Oklahomy i Teksasu, dorasta do 2 m wysokości. Ma gęsto ułożone, błyszczące, sezonowe liście do 18 cm długości. Późnym latem i jesienią bardzo obficie kwitnie niezwykłymi, mocno i przyjemnie pachnącymi kremowymi kwiatami, przypominającymi kulki lub guziki o średnicy 2,5 cm (stąd nazwa).

Hebe fiołkowe
więcej informacji...
Hebe fiołkowe
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 7.45 zł
Oszczędzasz: 5.00 zł (41%)
Hebe fiołkowe (Hebe "Headfortii") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny, do uprawy w gruncie lub w doniczce, dorasta do 1 m wysokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma ozdobne, skórzaste i błyszczące liście do 3 cm długości. Dwukrotnie w ciągu roku (latem i jesienią aż do zimy) zakwita obficie wiechami cieniowanych (od jasnego fioletu do ciemnej purpury) bardzo efektownych kwiatów.

Hebe złociste
więcej informacji...
Hebe złociste
 
Cena: 23.48 zł
Cena: 19.71 zł
Oszczędzasz: 3.77 zł (17%)
Hebe złociste (Hebe ochracea "James Stirling") NOWOŚĆ! Ozdobny zimozielony krzew z Nowej Zelandii, dorasta do 50 cm wysokości, ma rozłożysty pokrój. Ma niezwykły wygląd i barwę. Jego drobne listki o miedziano-złocistej barwie, przypominają pędy widłaka. Późną wiosną zakwita gwiazdkowatymi, białymi kwiatami na szczytach pędów.

Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy
więcej informacji...
Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 19.59 zł
Oszczędzasz: 9.06 zł (32%)
Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy (Hibiscus moscheutos "Cherry Cheescake") NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina kwiatowa do uprawy doniczkowej i w ogrodzie, pochodzi z USA, dorasta do 2,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte wielkimi (do 23 cm długości!), zielonymi liśćmi. Od czerwca do października obficie zakwita ogromnymi (20 cm średnicy!), lejkowatymi kwiatami o niezwykłym kolorze, cieniowanym od jasno- do ciemno-wiśniowego, z kontrastowymi żółtymi pylnikami.

Hortensja "Biała Kula"
więcej informacji...
Hortensja "Biała Kula"
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (18%)
Hortensja "Biała Kula" (Hydrangea arborescens "Incrediball") PROMOCJA! Wielkokwiatowa nowa odmiana hortensji. Krzew rośnie do 2 m wysokości. Kwitnie od połowy czerwca do połowy lipca. Kwiatostany są bardzo okazałe, niemal kuliste, o średnicy do 30 cm (maksymalne rozmiary osiągają na starszych krzewach).

Hortensja "Giant Red"
więcej informacji...
Hortensja "Giant Red"
 
Cena: 19.59 zł
Cena: 17.25 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (12%)
Hortensja czerwona (Hydrangea "Giant Red" NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, pochodzi z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości. Ma jasnozielone, sezonowe liście i okazałe, okrągłe kwiatostany, które w pełni rozkwitu mają ciemnoczerwony kolor (kwitnie od czerwca do września).

Hortensja "Glam Rock"
więcej informacji...
Hortensja "Glam Rock"
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 19.89 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (12%)
Hortensja "Glam Rock" (Hydrangea macrophylla "Glam Rock") NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma jasnozielone, sezonowe liście i wyjątkowe kwiatostany: kuliste, o niespotykanym "rockowym", jaskrawo kontrastowym czerwono-seledynowo-purpurowym kolorze (kwitnie od czerwca do września).

Hortensja "Niebieska Kula"
więcej informacji...
Hortensja "Niebieska Kula"
 
Cena: 24.65 zł
Cena: 18.95 zł
Oszczędzasz: 5.70 zł (24%)
Hortensja "Niebieska Kula" (Hydrangea "Blue Ball") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana hortensji, ozdobna z wyjątkowych, niebieskich kwiatów (ich kolor nie zależy od pH gleby i nawożenia). Pochodzi z Japonii. Dorasta do 1,2 m wysokości. Ma liście sezonowe, długości 15 cm, ciemnozielone. Od lata do jesieni zakwita pięknymi, kulistymi, intensywnie niebieskimi, dużymi kwiatostanami o średnicy ok. 15-20 cm.

Hortensja "Różowy Diament"
więcej informacji...
Hortensja "Różowy Diament"
 
Cena: 26.86 zł
Cena: 18.98 zł
Oszczędzasz: 7.88 zł (30%)
Hortensja "Różowy Diament" (Hydrangea x paniculata "Pink Diamond") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna odmiana hortensji. Krzew rośnie bujnie i szybko do 1,2 m wysokości. Kwitnie wyjątkowo obficie i długo: od lipca prawie do października. Bardzo ładne są kwiatostany: wydłużone, gęste wiechy (do 30 cm długości), intensywnie różowe, cieniowane (kolor jaśnieje ku górze kwiatostanu).

Hortensja "Salsa"
więcej informacji...
Hortensja "Salsa"
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 19.49 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (14%)
Hortensja "Salsa" (Hydrangea macrophylla "Salsa") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana hortensji, ozdobna z niezwykłych kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości. Ma liście sezonowe, ciemnozielone. Od lata do jesieni zakwita kulistymi kwiatostanami o średnicy ok. 15 cm. Kwiaty mają płatki bladoróżowe, obrzeżone ciemno-różowym, wąskim paskiem, co daje wyjątkowy efekt ozdobny.

Hortensja "Tańczący Anioł"
więcej informacji...
Hortensja "Tańczący Anioł"
 
Cena: 23.80 zł
Cena: 19.89 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (17%)
Hortensja "Tańczący Anioł" (Hydrangea macrophylla "Dancing Angel") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana hortensji, ozdobna z niezwykłych kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości. Ma liście sezonowe, ciemnozielone. Od lata do jesieni zakwita kulistymi kwiatostanami o średnicy ok. 15 cm. Kwiaty mają płatki w cieniowane pasma ciemnego i jasnego różu, co daje wyjątkowy efekt ozdobny.

Hortensja błękitna
więcej informacji...
Hortensja błękitna
 
Cena: 22.50 zł
Hortensja błękitna (Hydrangea serrata "Blue Bunny") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana hortensji, ozdobna z liści i wyjątkowych, błękitnych kwiatów. Pochodzi z Japonii. Dorasta do 1 m wysokości. Ma liście sezonowe, długości 15 cm, ciemnozielone. Od lata do jesieni zakwita pięknymi lawendowo-błękitnymi kwiatostanami o orientalnym wyglądzie (krąg dużych kwiatów płonnych otacza środek, złożony z drobnych kwiatków właściwych) o średnicy ok. 15 cm.

Hortensja dębolistna
więcej informacji...
Hortensja dębolistna
 
Cena: 28.95 zł
Cena: 24.89 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (15%)
Hortensja dębolistna (Hydrangea quercifolia "Flemygea") NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, pochodzi ze wsch. USA, dorasta do 2 m wysokości. Ma dekoracyjne, ciemnozielone, sezonowe liście- duże (do 20 cm długości) i o niezwykłym kształcie, przypominającym liście dębu. Późnym latem i jesienią liście przebarwiają się na czerwono. Ma też okazałe białe kwiatostany: wielkie stożkowate wiechy o długości do 25 cm, kwiaty stopniowo zmieniają kolor na różowy (kwitnie od czerwca do września).

Hortensja dębolistna (duża)
więcej informacji...
Hortensja dębolistna (duża)
 
Cena: 54.50 zł
Cena: 38.85 zł
Oszczędzasz: 15.65 zł (29%)
Hortensja dębolistna (duża)(Hydrangea quercifolia "Flemygea") CENA PROMOCYJNA! Bujny krzew ozdobny, pochodzi ze wsch. USA, dorasta do 2 m wysokości. Ma dekoracyjne, ciemnozielone, sezonowe liście- duże (do 20 cm długości) i o niezwykłym kształcie, przypominającym liście dębu. Późnym latem i jesienią liście przebarwiają się na czerwono. Ma też okazałe białe kwiatostany: wielkie stożkowate wiechy o długości do 25 cm, kwiaty stopniowo zmieniają kolor na różowy (kwitnie od czerwca do września).

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-321]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.