Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]

Różanecznik drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Różanecznik drzewiasty (duży)
 
Cena: 149.80 zł
Cena: 126.84 zł
Oszczędzasz: 22.96 zł (16%)
Różanecznik drzewiasty (duży) (Rhododendendron arboreum var. rosea) NOWOŚĆ! Zimozielony drzewiasty różanecznik, dorasta do 10-12 m wysokości, tworzy gruby pień zakończony zwartą, wzniesioną koroną. Pochodzi z Himalajów. Ta odmiana jest najbardziej wytrzymała na mróz. Liście skórzaste, ciemnozielone, lancetowate, od dołu pokryte rdzawym meszkiem. W kwietniu i maju bardzo obficie zakwita zwartymi gronami dużych, ciemno-różowych kwiatów o jasnej gardzieli.

Różanecznik japoński miniaturowy
więcej informacji...
Różanecznik japoński miniaturowy
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (23%)
Różanecznik japoński miniaturowy (Rhododendendron x japonicum "F.C.F.") NOWOŚĆ! Zimozielony miniaturowy różanecznik o niezwykłych, półpełnych kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach, młode liście są jasnozielone. Krzew dorasta do 80 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. Na przełomie maja i czerwca bardzo obficie kwitnie kielichowatymi, półpełnymi (do 3 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami.

Różanecznik żółty
więcej informacji...
Różanecznik żółty
 
Cena: 28.45 zł
Cena: 23.85 zł
Oszczędzasz: 4.60 zł (17%)
Różanecznik żółty (Rhododendron "Shamrock") NOWOŚĆ! Odmiana niskiego różanecznika o niezwykłych żółtych kwiatach. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 40 cm wysokości, o zwartym pokroju. W marcu obficie kwitnie gronami żółtych, lejkowatych kwiatów o średnicy 4 cm. Ze względu na niewielkie rozmiary może być uprawiany w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Nadaje się na bonsai.

Sarkokokka chińska
więcej informacji...
Sarkokokka chińska
 
Cena: 38.75 zł
Cena: 33.48 zł
Oszczędzasz: 5.27 zł (14%)
Sarkokokka chińska (Sarcococca confusa) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów (w zimie!) i owoców, dorasta do 1 m wysokości, ma wzniesione, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwitnie przez całą zimę licznymi, gwiazdkowatymi, kremowo-białymi kwiatami o pięknym, miodowym zapachu. Powstają z nich (samopylnie) liczne granatowe, błyszczące jagody (niejadalne).

Sekwoja olbrzymia niebieska
więcej informacji...
Sekwoja olbrzymia niebieska
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (11%)
Sekwoja olbrzymia niebieska (Sequoiadendron giganteum "Glauca") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana o niebieskim zabarwieniu igieł. Drzewa tego gatunku są w swojej ojczyźnie- górach Sierra Nevada w Kalifornii- najwyższymi (do 100 m wysokości) i najstarszymi drzewami na świecie (żyją nawet do 3500 lat). Są całkowicie odporne na choroby i szkodniki i niezwykle trwałe- drewno drzew, które padły przed 1000 lat jest jeszcze zdrowe. W warunkach naszego kraju ta sekwoja dorasta najwyżej do 25 m. To niezwykłe zimozielone drzewo o niebieskich igłach tworzy wyjątkowo gruby i szeroki u podstawy rudobrązowy pień.

Skimmia japońska karłowa
więcej informacji...
Skimmia japońska karłowa
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.89 zł
Oszczędzasz: 4.86 zł (33%)
Skimmia japońska karłowa (Skimmia japonica "Rubinetta") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie, dorasta do 50 cm wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Dekoracyjne pąki kwiatowe, zebrane w szczytowe wiechy, pojawiają się jesienią i ozdabiają roślinę aż do kwietnia/maja, kiedy zaczynają kwitnąć. Kwiaty są ciemnoczerwone, pachnące. Powstają z nich ozdobne, czerwone i błyszczące jagody.

Skrzydłorzech chiński
więcej informacji...
Skrzydłorzech chiński
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 22.46 zł
Oszczędzasz: 6.19 zł (22%)
Skrzydłorzech chiński (Pterocarya stenoptera) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, dorasta do 25 m wys. Drzewo ozdobne, ma rozłożystą koronę. Dekoracyjne są bardzo duże (do 60 cm długości!) sezonowe, pierzaste liście, jasnozielone i błyszczące, wcześnie rozwijają się na wiosnę. Ozdobna jest też głęboko spękana ciemnobrązowa kora. Największą ozdobą są wisiorowate kwiatostany, z których rozwijają się drobne orzeszki, zwieszające się z gałązek w sznurach 60 cm długości.
Liście mają silne właściwości odkażające i wywar z nich skutecznie leczy wypryski i egzemy na skórze.

Śliwa karłowa płożąca
więcej informacji...
Śliwa karłowa płożąca
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (27%)
Śliwa karłowa płożąca (Prunus pumila var. depressa) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany krzew ozdobny. Dobra roślina okrywowa, świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Nieduży, zwarty krzew z pędami płożącymi się po ziemi, dorastający do 30 cm wys. i szerokości 1,5 m. Liście są sezonowe, lancetowate, szarozielone, uniesione do góry. Jesienią przebarwiają się na intensywny czerwono-purpurowy kolor. Kwitnie obficie gronami białych kwiatów w kwietniu/maju. Owoce są jajowate, czarnopurpurowe, niejadalne.

Śnieguliczka perłowa
więcej informacji...
Śnieguliczka perłowa
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 9.75 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (35%)
Śnieguliczka perłowa (Symphoricarpus orbiculatus "Mother of Pearl") CENA PROMOCYJNA! Unikalna odmiana o pięknych, dekoracyjnych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe i zielone. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, perłowo-różowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Śnieguliczka pstrolistna
więcej informacji...
Śnieguliczka pstrolistna
 
Cena: 14.20 zł
Cena: 10.25 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (28%)
Śnieguliczka pstrolistna (Symphoricarpus orbiculatus "Aureovariegatus") PROMOCJA! Unikalna odmiana o barwnych liściach i fioletowych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe, zielone i obrzeżone żółtym pasem. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, fioletowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Stewarcja japońska
więcej informacji...
Stewarcja japońska
 
Cena: 37.50 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (14%)
Stewarcja japońska (Stewartia pseudocamellia) NOWOŚĆ!!! To rzadko spotykane, pięknie kwitnące drzewko ozdobne. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stewarcja wielkokwiatowa
więcej informacji...
Stewarcja wielkokwiatowa
 
Cena: 31.80 zł
Stewarcja wielkokwiatowa (Stewartia pseudocamellia var. koreana) NOWOŚĆ!!! To pięknie kwitnące drzewo ozdobne dorasta do 12 m wysokości. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita bardzo dużymi (7-8 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z ciemnożółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stranwezja chińska
więcej informacji...
Stranwezja chińska
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.78 zł
Oszczędzasz: 5.11 zł (21%)
Stranwezja chińska (Stranvaesia davidiana) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany duży zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Liście są długie, lancetowate, parasolowato osadzone na gałązkach, ciemnozielone i błyszczące, młode liście mają czerwone zabarwienie. W lipcu i sierpniu zakwita kulistymi kwiatostanami drobnych, białych kwiatów. Rozwijają się z nich (samopylnie) grona dekoracyjnych, intensywnie czerwonych owoców-jagód (niejadalnych), które ozdabiają krzew aż do końca zimy.

Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
więcej informacji...
Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
 
Cena: 33.56 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 8.61 zł (26%)
Styraks chiński (Śnieżne drzewo) (Pterostyrax corymbosa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 10 m wysokości. Od czerwca do sierpnia wyjątkowo obficie (tak, że nie widać liści) zakwita pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami o długości 1,5 cm, zebranymi w pęczki. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny- stąd nazwa "śnieżne drzewo". Ma ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią przybierają piękny czerwony i żółty kolor.

Świecznikowiec chiński
więcej informacji...
Świecznikowiec chiński
 
Cena: 13.50 zł
Świecznikowiec chiński (Platycarya strobilacea) NOWOŚĆ!!! Unikalne drzewo ozdobne, dorasta do 10-15 m wysokości, pochodzi z Chin i Tajwanu. Ma gęstą, kulistą koronę. Liście są duże (do 30 cm długości) sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Niezwykłą ozdobą są wzniesione, rudobrązowe "szyszki", pojawiające się jesienią i trwające na drzewie przez całą zimę (piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach).

Sykopsis chiński
więcej informacji...
Sykopsis chiński
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 28.95 zł
Oszczędzasz: 3.64 zł (12%)
Sykopsis chiński (Sycopsis chiński) NOWOŚĆ! Pięknie kwitnący, okazały, zimozielony krzew ozdobny, pochodzi z Chin, dorasta do 4-6 m wysokości, ma wzniesiony pokrój. Liście są skórzaste, ciemnozielone, od spodu jasne, 10 cm długości. Zakwita obficie wiosną. Kwiaty są wyjątkowo oryginalne: bezpłatkowe, składają się z gęstych pęków ciemnoróżowych pręcików i słupków (średnica kwiatu 2,5 cm).

Szczęślin
więcej informacji...
Szczęślin
 
Cena: 42.59 zł
Cena: 38.49 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Szczęślin (Clerodendron trichotomum) NOWOŚĆ! Gęsty krzew ozdobny z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy odrosty korzeniowe. Ma ozdobne, sezonowe, duże i ciemnozielone liście (do 20 cm długości). Kwitnie od połowy lata do końca października kulistymi gronami ciemnoróżowych kwiatów o pięknym, bardzo mocnym zapachu. Z tych kwiatów powstają owoce, które także wyglądają jak kwiaty: na jaskraworóżowych rozetkach osadzone są ciemnoniebieskie błyszczące jagody.

Tawlina tęczowa
więcej informacji...
Tawlina tęczowa
 
Cena: 6.70 zł
Tawlina tęczowa (Sorbaria sorbifolia "Sem") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z płn Azji i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Ma bardzo ozdobne, duże (do 25 cm długości) sezonowe liście, podobne kształtem do liści jarzębiny, młode mają piękny kolor jasnożółty i różowy, starsze stopniowo zielenieją. Zakwita dużymi (do 20 cm długości) wiechami biało-kremowych kwiatów. Szczególną zaletą tawliny jest bardzo wczesny rozwój liści na wiosnę, przy tym liście są odporne na przymrozki.

Tawulec japoński
więcej informacji...
Tawulec japoński
 
Cena: 10.87 zł
Cena: 8.79 zł
Oszczędzasz: 2.08 zł (20%)
Tawulec japoński (Stephanandra tanakae) PROMOCJA!!! Ozdobny krzew do 1,5 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są ząbkowane i głęboko ozdobnie unerwione, sezonowe, jesienią nabierają pięknej, miedziano-złotej barwy. Latem zakwita obficie gronami różowych i białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec miedziany
więcej informacji...
Tawulec miedziany
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (15%)
Tawulec miedziany (Stephanandra "Copper Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są powycinane i pofałdowane, sezonowe. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec żółty
więcej informacji...
Tawulec żółty
 
Cena: 12.67 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 2.81 zł (23%)
Tawulec żółty (Stephanandra "Fall Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy czerwonawy kolor starszych pędów. Liście sezonowe, zielone, jesienią stają się złocisto-żółte. Liście są powycinane i pofałdowane. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawuła "Ślubny wianek"
więcej informacji...
Tawuła "Ślubny wianek"
 
Cena: 16.50 zł
Tawuła "Ślubny wianek" (Spirea prunifolia "Plena") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana tawuły, ozdobnej z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój wzniesiony, przewisający, pochodzi z Chin, Tajwanu i Japonii. Ma liście bardzo dekoracyjne, sezonowe, ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na czerwono. Od maja do lipca zakwita wyjątkowo obficie baldachami półpełnych, czysto-białych kwiatów (używanych do ślubnych wianków- stąd nazwa tej rośliny).

Tawuła japońska różowa
więcej informacji...
Tawuła japońska różowa
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.35 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (18%)
Tawuła japońska różowa(Spiraea salicifolia) Krzew ozdobny z kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości. Pędy ma wzniesione, a sezonowe, jasnozielone liście podobne do liści wierzby. Duże, intensywnie różowe kwiatostany wyglądają jak wielkie, puszyste bazie.

Topola purpurowa
więcej informacji...
Topola purpurowa
 
Cena: 37.40 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 4.81 zł (13%)
Topola purpurowa (Populus deltoides "Purple Tower") NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne ze wschodnich i środkowych USA i Kanady, dorasta do 10 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się dużymi, sezonowymi liśćmi (do 11 cm długości i 10 cm szerokości), w niezwykłym, intensywnie czerwono-purpurowym kolorze. Liście nie zmieniają barwy w ciągu wegetacji. Nadaje się do mniejszych ogrodów, ze względu na wąski, wzniesiony pokrój.
Liście tego drzewa zawierają wyjątkowo dużo łatwo przyswajalnego białka (więcej niż większość zbóż) i dlatego uznawane są za "żywność przyszłości". Napar z kory ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgorączkowe; stosowany jest w leczeniu przeziębień.

Topola wielkolistna tybetańska
więcej informacji...
Topola wielkolistna tybetańska
 
Cena: 25.20 zł
Cena: 16.24 zł
Oszczędzasz: 8.96 zł (36%)
Topola wielkolistna tybetańska (Populus szechuanica var. tibetica) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne, dorasta do 25 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się bardzo dużymi, sezonowymi liśćmi (do 30 cm długości i 15 cm szerokości na starszych gałęziach), niebieskawo- jasnozielonymi, które jesienią przebarwiają się na żółto.

Trzmielina korkowa
więcej informacji...
Trzmielina korkowa
 
Cena: 21.88 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 7.43 zł (34%)
Trzmielina korkowa (Euonymus alata) Krzew ozdobny, do 2,5 m wysokości. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

Trzmielina korkowa "Compacta"
więcej informacji...
Trzmielina korkowa "Compacta"
 
Cena: 19.80 zł
Cena: 17.33 zł
Oszczędzasz: 2.47 zł (13%)
Trzmielina korkowa "Compacta" (Euonymus alata "Compacta") Krzew ozdobny, wolno rosnący do 2 m wysokości, o zwartym pokroju, nadaje się do uprawy w małych ogrodach i w pojemnikach. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

Trzmielina krzewiasta pstra
więcej informacji...
Trzmielina krzewiasta pstra
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 6.54 zł (25%)
Trzmielina krzewiasta pstra (Euonymus japonicus "Albomarginatus") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój zwarty. Ma Ma bardzo dekoracyjne, błyszczące, skórzaste, ciemnozielone liście, obrzeżone kremowym paskiem.

Trzmielina płożąca chińska
więcej informacji...
Trzmielina płożąca chińska
 
Cena: 10.40 zł
Cena: 8.90 zł
Oszczędzasz: 1.50 zł (15%)
Trzmielina płożąca chińska (Euonymus fortunei "Wolong Ghost") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Zimozielony krzew o długich do 1,2 m, pokładających się pędach. Może być stosowany jako roślina okrywowa, zwieszająca lub jako pnącze. Wyróżnia się wąskimi, wydłużonymi liśćmi z wyraźnym, srebrzystym unerwieniem.

Trzmielina turkiestańska
więcej informacji...
Trzmielina turkiestańska
 
Cena: 14.50 zł
Trzmielina turkiestańska (Euonymus nanus var. turkestanicus) NOWOŚĆ! Rozłożysty niski krzew ozdobny z Azji Środkowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma igiełkowate, ciemnozielone, sezonowe listki, podobne do ulistnienia cisów. Jesienią zmieniają kolor na jaskrawo czerwony. Zakwita wiosną czerwonymi kwiatami, z których powstają bardzo dekoracyjne różowe owoce w pomarańczowych osnówkach, zwieszające się z gałązek na długich ogonkach.

Weigela "Caricature"
więcej informacji...
Weigela "Caricature"
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 11.85 zł
Oszczędzasz: 8.00 zł (41%)
Weigela "Caricature" (Weigela florida "Caricature") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny z Chin, w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej z barwnych, dziwnie ukształtowanych liści i obfitych kwiatów. Ma pokrój kulisty, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma ciekawie uformowane, sezonowe liście (środkowa część liścia rośnie szybciej niż pozostałe, co powoduje wygląd jakby jasnozielonego pęcherza, z kremową lub różową obwódką). Kwiaty są dzwonkowate, różowe, wiosną.

Wiąz chiński
więcej informacji...
Wiąz chiński
 
Cena: 21.80 zł
Cena: 15.59 zł
Oszczędzasz: 6.21 zł (29%)
Wiąz chiński (Ulmus parvifolia) NOWOŚĆ! Rzadko spotykane drzewko ozdobne, podobne do egzotycznych notofagusów, dorasta do 10 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Pokrój delikatny "ażurowy". Świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Liście są sezonowe, ciemnozielone, błyszczące i piłkowane. Wyjątkowo długo utrzymują się na drzewach (niekiedy aż do końca grudnia) i nie zmieniają koloru. Kwitnie wczesną wiosną gronami drobnych żółtawych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz pstrolistny (duży)
więcej informacji...
Wiąz pstrolistny (duży)
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 38.65 zł
Oszczędzasz: 7.85 zł (17%)
Wiąz pstrolistny (duży) (Ulmus minor "Variegata") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo ozdobna odmiana. Drzewo dorastające do 15 m wysokości, tworzy piramidalną, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, ciemnozielone, bardzo gęsto nakrapiane czystobiałymi kropkami, co tworzy piękny, kontrastowy efekt ozdobny. Liście przebarwiają się jesienią na żółto. Kwitnie wczesną wiosną gronami czerwonych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz złocisty (duży)
więcej informacji...
Wiąz złocisty (duży)
 
Cena: 48.89 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 16.30 zł (34%)
Wiąz złocisty (duży) (Ulmus hollandica "Wredei") CENA PROMOCYJNA! Wyjątkowo ozdobna odmiana o złocistych liściach! Drzewo dorastające do 5-10 m wysokości, tworzy kolumnową, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, fałdowane, młode są jasnożółte, starsze żółte i żółtozielone ze złocistym zabarwieniem, co tworzy piękny efekt ozdobny.

Wierzba "Flame"
więcej informacji...
Wierzba "Flame"
 
Cena: 8.50 zł
Cena: 6.50 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (24%)
Wierzba "Flame" (Salix x vitellina "Flame") Odmiana wierzby ozdobnej o dekoracyjnej korze: pomarańczowo-czerwonej, szczególnie intensywnie zabarwionej wiosną, jesienią i zimą. To niewysokie, gęste drzewko (dorasta do 3 m wysokości) o sezonowych liściach wąskich, niebieskawo-zielonych. Nadaje się do mniejszych ogrodów, bo rośnie niezbyt szybko.

Wierzba chińska płacząca
więcej informacji...
Wierzba chińska płacząca
 
Cena: 12.45 zł
Wierzba chińska płacząca (Salix babylonica var. tristis) NOWOŚĆ! Niespotykana w Polsce wierzba płacząca, pochodzi z Chin, dorasta do 17 m wys. Od pospolitej wierzby płaczącej odróżnia się żywozieloną korą gałęzi, bardzo wcześnie rozwija liście na wiosnę, zajmuje także mniej miejsca (tworzy mniej rozłożystą koronę), gałązki są bardzo cienkie i gęste. Drzewo ma wygląd "powiewny" i delikatny.

Wierzba czarnokwiatowa
więcej informacji...
Wierzba czarnokwiatowa
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 10.45 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (38%)
Wierzba czarnokwiatowa(Salix gracilistyla "Melanostachys") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin, Tybetu i Mongolii i wyróżnia się niezwykłymi, czarnymi kwiatami ("kotkami") z ceglastoczerwonymi pręcikami. Gałęzie są purpurowo podbarwione. Wyjątkowy efekt ozdobny zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, błyszczące, zielone.

Wierzba kulista
więcej informacji...
Wierzba kulista
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 1.52 zł (17%)
Wierzba kulista czarna (Salix fragilis var. decipices "Spherica") NOWOŚĆ! Dorasta do 6 m wys., jest wierzbą ozdobną z pokroju: tworzy symetryczne, kuliste korony, które wyglądają jakby były strzyżone. Możemy jej dowolnie nadawać wysokość przez formowanie: może być niskim rozgałęzionym przy ziemi krzewem, lub dość wysokim drzewkiem (jeśli będziemy usuwać dolne gałęzie) Ta wierzba jest często stosowana w ogrodach japońskich, np. nad wodą.

Wierzba o różowych kwiatach
więcej informacji...
Wierzba o różowych kwiatach
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 14.25 zł
Oszczędzasz: 4.40 zł (24%)
Wierzba o różowych kwiatach(Salix gracilistyla "Mount Aso") NOWOŚĆ! Unikalna krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 2-3 m wysokości. Pochodzi z góry Aso w Japonii i wyróżnia się niezwykłymi, intensywnie różowymi kwiatami ("kotkami"). Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, matowe, jasnozielone.

Wierzba pomarańczowa skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba pomarańczowa skrętolistna
 
Cena: 10.69 zł
Cena: 9.25 zł
Oszczędzasz: 1.44 zł (14%)
Wierzba pomarańczowa skrętolistna(Salix sepulcralis "Erythroflexuosa") NOWOŚĆ! Niewielka wierzba ozdobna, dorasta do 4 m wysokości. Wyróżnia się niezwykłymi, ozdobnie skręconymi gałązkami o pomarańczowo-czerwonawym kolorze. Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza zimą i wiosną. Liście sezonowe, skręcone, jasnozielone.

Wierzba skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba skrętolistna
 
Cena: 11.69 zł
Cena: 8.72 zł
Oszczędzasz: 2.97 zł (26%)
Wierzba skrętolistna (Salix babilonica "Crispa") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z liści, dorasta do 5 m wys., pochodzi z Chin i Japonii. Liście są sezonowe, jasnozielone, bardzo mocno, pierścieniowato skręcone i gęsto osadzone na gałązkach. Wierzba bardzo dekoracyjna, do sadzenia pojedynczo, np. w ogrodach japońskich.

Wierzba wielkolistna
więcej informacji...
Wierzba wielkolistna
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (16%)
Wierzba wielkolistna(Salix moupinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin i wyróżnia się niezwykłymi, niepodobnymi do żadnej wierzby sezonowymi liśćmi- ciemnozielonymi i błyszczącymi, bardzo dużymi (do 18 cm długości). Zimą ozdobą są jaskrawoczerwone pąki liściowe. Wiosną rozwijają się bardzo duże żółtozielone "kotki"- kwiaty do 15 cm długości.

Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
więcej informacji...
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
 
Cena: 38.65 zł
Cena: 22.58 zł
Oszczędzasz: 16.07 zł (42%)
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai" (Prunus incisa "Kojou-no-mai") NOWOŚĆ! Wyjątkowy krzew ozdobny, często stosowany w ogrodach japońskich i na bonsai. Nieprzycinany dorasta do 3 m wysokości. Gdy jest regularnie cięty staje się miniaturowym drzewkiem do 70 cm wysokości. Tworzy zwartą, okrągłą koronę. Pędy zygzakowate, ozdobne zimą. Liście sezonowe, niewielkie, jasnozielone, jajowate, ładnie przebarwiają się jesienią na czerwono. Kwitnie przed rozwojem liści, w kwietniu. Kwiaty są dzwonkowate, białe z lekko różowym zabarwieniem, na długich, zwisających szypułkach, po kilka razem, pięknie pachnące. Owoce to czarne, niejadalne jagody.

Żarnowiec płożący
więcej informacji...
Żarnowiec płożący
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 8.40 zł
Oszczędzasz: 6.20 zł (43%)
Żarnowiec płożący (Genista decumbens) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 30 cm wysokości i 1 m szerokości, tworzy długie, pokładające się pędy, pochodzi z włoskich Alp i Apeninów. Ma gęste, sezonowe, drobne, szarozielone liście. Najpiękniejszą ozdobą są obfite kwiaty złocisto-żółte, motylkowe, pojawiające się w okresie maj-sierpień. Nadaje się do uprawy w pojemnikach (także na tarasie lub balkonie) lub w gruncie, np. w ogródku skalnym.

Zelkowa japońska (duża)
więcej informacji...
Zelkowa japońska (duża)
 
Cena: 39.80 zł
Cena: 29.40 zł
Oszczędzasz: 10.40 zł (27%)
Zelkowa japońska (duża) (Zelkova serrata "Green Vase") PROMOCJA! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości. Popularne w Japonii ze względu na piękny pokrój, ozdobną korę i intensywne barwy jesienne. Ma piękne, ciemnozielone, piłkowane, sezonowe liście. Jesienią przybierają jaskrawą fioletowo-brązowo-czerwoną barwę. Kora pnia ma ozdobne przebarwienia żółte, beżowe i szare.

Żeń-szeń pstrolistny
więcej informacji...
Żeń-szeń pstrolistny
 
Cena: 17.00 zł
Żeń-szeń pstrolistny (Acanthopanax pentaphyllum "Variegatus") Krzew ozdobny i leczniczy z północnych Chin i wschodniej Syberii. Dorasta do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości, ma zwarty i gęsty pokrój. Największą ozdobą są sezonowe, palmowate liście, ciemnozielone, obrzeżone szerokim białym paskiem. Białe drobne kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu. Ten krzew jest blisko spokrewniony z żeń-szeniem i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem w Chinach- używa się ją jako afrodyzjak, do odkażania i na bóle stawów, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Zenobia konwaliowa
więcej informacji...
Zenobia konwaliowa
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 21.50 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (20%)
Zenobia konwaliowa (Zenobia pulverulenta) Półzimozielony (zachowuje liście w łagodniejsze zimy) krzew ozdobny z płd.-wsch. USA, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma pędy łukowato wyginające się na boki i liście niebiesko-zielone, sezonowe, skórzaste, długości 7 cm, o pięknym pomarańczowo-żółto-czerwonym kolorze jesiennym. Wyjątkowo ozdobne i obfite kwiaty w maju i czerwcu: dzwonkowate, białe, podobne do kwiatów konwalii, pachnące.

Zimokwiat krzewiasty
więcej informacji...
Zimokwiat krzewiasty
 
Cena: 22.59 zł
Cena: 17.65 zł
Oszczędzasz: 4.94 zł (22%)
Zimokwiat krzewiasty (Chimonanthus praecox "Grandiflorus") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny o jadalnych kwiatach (zakwita zimą!), dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z Chin. Ma piękne, ciemnozielone, błyszczące, sezonowe liście. W okresie od listopada do marca zakwita obficie dzwonkowatymi, dużymi kwiatami (złocistożółtymi z rdzawo-purpurową gardzielą). Te kwiaty bardzo silnie i przyjemnie pachną. Są jadalne i stosowane w Chinach (świeże lub suszone) do aromatyzowania herbaty i innych napojów oraz nalewek. Suszone kwiaty stosuje się także do woreczków zapachowych.

Żylistek pstrolistny
więcej informacji...
Żylistek pstrolistny
 
Cena: 16.50 zł
Żylistek pstrolistny (Deutzia gracilis "Variegata") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana żylistka, ozdobna nie tylko z pachnących kwiatów, ale także z barwnych liści. Dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwartą i gęstą koronę. Ma liście sezonowe, do 6 cm długości, obrzeżone białym (na młodych liściach- żółtym) paskiem na zielonym tle. Od wiosny do lipca zakwita wiechami pięknie pachnących, białych, gwiazdkowatych kwiatów.

Złotokap "Golden Rain"
więcej informacji...
Złotokap "Golden Rain"
 
Cena: 23.76 zł
Cena: 19.72 zł
Oszczędzasz: 4.04 zł (18%)
Złotokap "Golden Rain" (Laburnum anagyroides "Golden Rain") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo dekoracyjna odmiana. Krzew ozdobny, dorasta do 7 m wysokości. Ma trójlistkowe, jasnozielone, sezonowe liście. Krzew ma wzniesiony pokrój. Bardzo długo kwitnie (od kwietnia do połowy czerwca) masą długich do 30-40 cm, zwisających, złocistych , motylkowych kwiatostanów. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny (stąd inna nazwa rośliny- "złocisty deszcz").

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.