Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]

Moszenki
więcej informacji...
Moszenki
 
Cena: 12.50 zł
Cena: 9.25 zł
Oszczędzasz: 3.25 zł (26%)
Moszenki (Colutea arborescens) PROMOCJA! Krzew ozdobny do 2 m wys., obficie kwitnący motylkowatymi żółtymi kwiatami z czerwonym deseniem u nasady. Kwitnie od maja do jesieni, kiedy pojawiają się bardzo ozdobne owoce- rozdęte czerwonawe strąki (do 8 cm długości), pozostają na gałązkach do wiosny. Dzięki tym cechom krzew zdobi ogród przez cały rok.

Nandina (święty krzew) DUŻA
więcej informacji...
Nandina (święty krzew) DUŻA
 
Cena: 88.60 zł
Cena: 78.54 zł
Oszczędzasz: 10.06 zł (12%)
Nandina (święty krzew) DUŻA(Nandina domestica) NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi. Młode liście są purpurowo zabarwione, potem stają się jasnozielone i błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Notofagus antarktyczny
więcej informacji...
Notofagus antarktyczny
 
Cena: 42.60 zł
Notofagus antarktyczny (Nothofagus antarctica var. meridionalis) NOWOŚĆ! . Roślina wyjątkowo rzadko spotykana i bardzo rzadko oferowana w sprzedaży. Ozdobny, rozłożysty krzew liściasty (zrzuca liście na zimę), dorasta do 1 m wysokości i 3 m średnicy. Ma gałęzie nieregularnie skręcone. Ta odmiana wyróżnia się dużą odpornością na mróz. Tworzy szeroką, ażurową koronę, gałązki układają się w poziomych płaszczyznach. Kora jest bardzo dekoracyjna- błyszcząca i ciemnobrązowa, pokryta licznymi białymi poziomymi paskami. Liście są gęsto osadzone, niewielkie, błyszczące i ciemnozielone, karbowane i pofałdowane na brzegach. Może też być uprawiany w dużej donicy jako ozdoba ogrodu lub tarasu.

Oczar (duży)
więcej informacji...
Oczar (duży)
 
Cena: 45.89 zł
Cena: 36.85 zł
Oszczędzasz: 9.04 zł (20%)
Oczar (duży) (Hamamelis x intermedia) NOWOŚĆ!!! Duży krzew ozdobny o wyjątkowych kwiatach. Dorasta do 3 m wysokości, ma rozłożysty pokrój. Od połowy zimy do wiosny, na bezlistnych gałązkach obficie zakwita dekoracyjnymi, żółto-pomarańczowymi kwiatami o nitkowatych płatkach. Owocami są zdrewniałe torebki, które po dojrzeniu "wystrzeliwują" nasiona na kilkumetrową odległość. Liście ma owalne, jasnozielone, jesienią przebarwiają się na piękne kolory: czerwony, żółty i pomarańczowy.

Ognik pstrolistny
więcej informacji...
Ognik pstrolistny
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 18.90 zł
Oszczędzasz: 7.50 zł (29%)
Ognik pstrolistny (Pyracantha "Mojave Silver") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana ognika o biało obrzeżonych liściach. Jeden z najbardziej efektownych zimozielonych krzewów ozdobnych. Pochodzi z zachodnich Chin, dorasta do 2 m wys. Kwitnie w maju gronami białych kwiatków. Tworzy długie pędy, gęsto okryte owalnymi, błyszczącymi ciemnozielonymi liśćmi, obrzeżonymi czysto białym paskiem. Daje to piękny kontrast z licznymi gronami intensywnie pomarańczowo-czerwonych owoców, które utrzymują się na krzewie przez całą zimę.

Olcha "Imperialis"
więcej informacji...
Olcha "Imperialis"
 
Cena: 42.50 zł
Olcha "Imperialis" (Alnus glutinosa "Imperialis") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo ozdobna odmiana. Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych, dorasta do 15 m wysokości, tworzy wydłużoną, stożkowatą koronę. Liście są bardzo głęboko powycinane, przypominają igły drzew szpilkowych. Ulistnienie tworzy wrażenie zielonej, delikatnej "mgiełki". W zimie ozdobą są grona brązowych "szyszeczek".

Opuncja ogrodowa długoigłowa
więcej informacji...
Opuncja ogrodowa długoigłowa
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 16.46 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (12%)
Opuncja ogrodowa długoigłowa (Opuntia polyacantha var. longispina) Kaktus do uprawy w gruncie, wyjątkowo odporny na mróz (do -32 st.), rośnie nawet w środkowej Kanadzie. W odmianie o wyjątkowo dekoracyjnych, bardzo długich, kremowo-białych igłach (do 8 cm długości). Tworzy płaskie i szerokie, niebieskozielone pędy, gęsto pokryte igłami. Dorasta do 60 cm wysokości, tworzy szerokie kępy. Latem zakwita efektownymi, żółtymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Ostrokrzew japoński "Dark Green"
więcej informacji...
Ostrokrzew japoński "Dark Green"
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 8.54 zł
Oszczędzasz: 10.11 zł (55%)
Ostrokrzew japoński "Dark Green"(Ilex crenata "Dark Green") PROMOCJA! Wyjątkowa odmiana ostrokrzewu odporna na mróz, toleruje słabsze gleby, może być formowana. Zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 1,5 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, drobne ciemnozielone i błyszczące liście. W maju i czerwcu obficie zakwita drobnymi, białymi kwiatkami, z których powstają granatowe owoce-jagody (dla ludzi niejadalne, ale są cennym pokarmem dla ptaków).

Ostrokrzew japoński "Gloria"
więcej informacji...
Ostrokrzew japoński "Gloria"
 
Cena: 18.45 zł
Cena: 8.56 zł
Oszczędzasz: 9.89 zł (54%)
Ostrokrzew japoński "Gloria"(Ilex crenata "Gloria") PROMOCJA! Wyjątkowa odmiana ostrokrzewu odporna na mróz, toleruje słabsze gleby, może być formowana. Zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 1,5 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, drobne ciemnozielone i błyszczące liście. Młode przyrosty są kremowo-żółte, co tworzy piękny kontrast ozdobny z ciemnym ulistnieniem. W maju i czerwcu obficie zakwita drobnymi, białymi kwiatkami, z których powstają granatowe owoce-jagody (dla ludzi niejadalne, ale są cennym pokarmem dla ptaków).

Ostrokrzew pstry
więcej informacji...
Ostrokrzew pstry
 
Cena: 14.65 zł
Ostrokrzew pstry(Ilex x aquiolium "Madame Briot") Wyjątkowa odmiana ostrokrzewu odporna na mróz, toleruje słabsze gleby, może być formowana. Zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 1,5 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, drobne błyszczące liście, ciemnozielone z szerokim, kremowożółtym brzegiem, gałązki są fioletowo zabarwione. Na jesieni na gałązkach pojawiają się ozdobne grona błyszczących, czerwonych owoców, które zdobią krzew aż do wiosny.

Ostrokrzew złocisty (większy)
więcej informacji...
Ostrokrzew złocisty (większy)
 
Cena: 33.60 zł
Cena: 27.85 zł
Oszczędzasz: 5.75 zł (18%)
Ostrokrzew złocisty (większy)(Ilex crenata "Golden Gem") Wyjątkowa odmiana chińskiego ostrokrzewu odporna na mróz, toleruje słabsze gleby, może być formowana. Zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 1,5 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, drobne i błyszczące liście w cieniowane jasnozłociste i zielonkawe smugi. W maju i czerwcu obficie zakwita drobnymi, białymi kwiatkami, z których powstają granatowe owoce-jagody (dla ludzi niejadalne, ale są cennym pokarmem dla ptaków).

Palma ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Palma ogrodowa (duża)
 
Cena: 168.90 zł
Cena: 142.60 zł
Oszczędzasz: 26.30 zł (16%)
Palma ogrodowa (duża) (Trachycarpus fortunei) NOWOŚĆ! Duża roślina ukorzeniona w doniczce (10-letnia, zdjęcie z lewej to "real foto" oferowanej rośliny). Ta bardzo dekoracyjna palma z północnych Chin (u nas osiąga wysokość do 2-3 m) jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu. Tworzy prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych ciemnozielonych liści.

Palma ogrodowa (Palmetto)
więcej informacji...
Palma ogrodowa (Palmetto)
 
Cena: 14.65 zł
Palma ogrodowa (Palmetto) (Sabal palmetto) NOWOŚĆ! Ta bardzo dekoracyjna palma z USA (u nas osiąga wysokość do 2-3 m) jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu. Tworzy prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych niebieskawo-zielonych liści. Jest to jeden z nielicznych gatunków palmy, który może być uprawiany w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (zachód i rejon nadmorski), jeśli zapewnimy jej okrycie na zimę. Jest odporna na mróz do - 18 st. C. Palma ogrodowa jest też atrakcyjną rośliną do uprawy doniczkowej.

Palma ogrodowa chińska
więcej informacji...
Palma ogrodowa chińska
 
Cena: 15.56 zł
Cena: 12.76 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (18%)
Palma ogrodowa (Trachycarpus fortunei) PROMOCJA! Ta bardzo dekoracyjna palma z północnych Chin (u nas osiąga wysokość do 2-3 m) jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu. Tworzy prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych ciemnozielonych liści. Nie wymaga i nawet nie lubi wysokich temperatur ( w przeciwieństwie do innych palm). Dobrze rośnie w półcieniu i nawet w cieniu. Nie przeszkadza jej deszcz i zimno.
Jest to jedyny gatunek palmy, który może być uprawiany w gruncie w cieplejszych rejonach Polski (w Wielkopolsce, na Pomorzu i Dolnym Śląsku), jeśli zapewnimy jej okrycie na zimę. Są informacje, że wytrzymuje u nas zimy nawet w województwie świętokrzyskim. Jest odporna na mróz do - 18 st. C. Palma ogrodowa jest też atrakcyjną rośliną do uprawy doniczkowej, ponieważ jest odporniejsza i łatwiejsza w uprawie niż inne palmy.

Parczelina trójlistkowa
więcej informacji...
Parczelina trójlistkowa
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (11%)
Parczelina trójlistkowa (Ptelea trifoliata) Jest krzewem dorastającym do 3 m wys. o aromatycznej korze i silnie pachnących, sezonowych liściach, 3-5-cio listkowych ciemnozielonych i błyszczących. Pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Tworzy atrakcyjne, szeleszczące, wachlarzowate, brązowe owocostany, które wiszą całą zimę na gałązkach (używane w USA zamiast chmielu do warzenia piwa). Kwiaty parczeliny są bardzo miododajne.

Parczelina trójlistkowa (duża)
więcej informacji...
Parczelina trójlistkowa (duża)
 
Cena: 26.95 zł
Parczelina trójlistkowa (duża) (Ptelea trifoliata) jest krzewem dorastającym do 3 m wys. o aromatycznej korze i silnie pachnących, sezonowych liściach, 3-5-cio listkowych ciemnozielonych i błyszczących. Pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Tworzy atrakcyjne, szeleszczące, wachlarzowate, brązowe owocostany, które wiszą całą zimę na gałązkach (używane w USA zamiast chmielu do warzenia piwa). Kwiaty parczeliny są bardzo miododajne.

Parocja perska
więcej informacji...
Parocja perska
 
Cena: 33.60 zł
Cena: 28.65 zł
Oszczędzasz: 4.95 zł (15%)
Parocja perska (Parrotia persica) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykane drzewko ozdobne z Kaukazu i Iranu, dorasta do 8 m wysokości, ma gęsty, wzniesiony pokrój. Liście są sezonowe, błyszczące, zielone z różowym zabarwieniem, jesienią przybierają piękny, jaskrawy kolor żółto-pomarańczowo-czerwony. Ma bardzo dekoracyjną korę- łuszczy się drobnymi płatkami i ma trójkolorową barwę: szaro-kremowo-brązową. Parocja kwitnie od zimy do wczesnej wiosny niezwykłymi bezpłatkowymi kwiatami z czerwonymi pręcikami.

Paulownia cesarska
więcej informacji...
Paulownia cesarska
 
Cena: 26.45 zł
Cena: 24.45 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (8%)
Paulownia cesarska (Paulownia imperialis) To jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych z liści i kwiatów. Pochodzi z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Ma bardzo duże, jaskrawozielone, sezonowe liście. Najpiękniejszą ozdobą paulowni są obfite, duże kwiaty, dzwonkowate, różowofioletowe, mocno i przyjemnie pachnące fiołkami, długości 5 cm, w dużych wiechach. Pojawiają się wiosną na prawie bezlistnych gałęziach.

Pęcherznica "Dwa Kolory"
więcej informacji...
Pęcherznica "Dwa Kolory"
 
Cena: 12.50 zł
Cena: 8.92 zł
Oszczędzasz: 3.58 zł (29%)
Pęcherznica "Dwa Kolory" (Physocarpus opulifolius) PROMOCJA! Krzew ozdobny, dorastający do 1,20 m wys. Jego ozdobą są sezonowe, barwne liście. W zimie ozdobna jest kora -jasnobrązowa, łuszcząca się podłużnymi pasmami.
Wysyłamy dwie barwne odmiany w jednym pojemniku:
1) "Dart’s Gold"- o liściach złotożółtych wiosną i zielonożółtych latem.
2) "Diabolo"- o liściach ciemnopurpurowych.

Pęcherznica pstrolistna
więcej informacji...
Pęcherznica pstrolistna
 
Cena: 34.92 zł
Cena: 28.37 zł
Oszczędzasz: 6.55 zł (19%)
Pęcherznica pstrolistna (Physocarpus opulifolius "Annys Gold") NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny dorastający do 1 m wys. Ta odmiana ma liście sezonowe, jasnozielone, obrzeżone nieregularnym, szerokim, żółto-zielonkawym pasem. Zakwita płaskimi kwiatostanami biało-różowych, drobnych kwiatów. W zimie ozdobna jest kora -jasnobrązowa, łuszcząca się podłużnymi pasmami.

Pęcherznica purpurowa
więcej informacji...
Pęcherznica purpurowa
 
Cena: 7.45 zł
Cena: 5.38 zł
Oszczędzasz: 2.07 zł (28%)
Pęcherznica purpurowa (Physocarpus opulifolius "Diabolo") Krzew ozdobny, dorastający do 1,20 m wys. Jego ozdobą są sezonowe, ciemno-purpurowe liście i różowe kwiaty w lecie. W zimie ozdobna jest kora -jasnobrązowa, łuszcząca się podłużnymi pasmami.

Peonia drzewiasta "Dwa Kolory"
więcej informacji...
Peonia drzewiasta "Dwa Kolory"
 
Cena: 38.50 zł
Cena: 32.68 zł
Oszczędzasz: 5.82 zł (16%)
Peonia drzewiasta "Dwa Kolory" (Paeonia suffruticosa "Shima-Nishiki") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych kwiatach, w kontrastowych barwach: karminowej i biało-jasnoróżowej. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca. Dorasta do 1,7 m.

Peonia drzewiasta purpurowa
więcej informacji...
Peonia drzewiasta purpurowa
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 38.60 zł
Oszczędzasz: 5.90 zł (14%)
Peonia drzewiasta purpurowa (Paeonia suffruticosa "Shimadijin") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, intensywnie ciemno-purpurowo-fioletowych kwiatach z żółtymi pylnikami. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca.

Peonia drzewiasta żółta
więcej informacji...
Peonia drzewiasta żółta
 
Cena: 49.85 zł
Cena: 44.61 zł
Oszczędzasz: 5.24 zł (11%)
Peonia drzewiasta żółta (Paeonia suffruticosa "High Noon") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, intensywnie złocisto-żółtych kwiatach z ciemnymi pylnikami. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca.

Perełkowiec japoński
więcej informacji...
Perełkowiec japoński
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 18.50 zł
Oszczędzasz: 7.75 zł (30%)
Perełkowiec japoński (Sophora japonica) PROMOCJA! Wyjątkowe drzewo ozdobne z kwiatów i dekoracyjnych owoców, pochodzi z północnej Japonii i Wysp Kurylskich, dorasta do 20 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście (długości do 25 cm), jesienią przebarwiają się na żółto. Późnym latem aż do października obficie zakwita wiechami białych, niebiesko podbarwionych, motylkowatych kwiatów. Rozwijają się z nich sznurowate, zwieszające się w dół z gałęzi, bardzo ozdobne owoce-strąki, przypominające sznury pereł (stąd nazwa), pozostają na drzewie aż do wiosny.

Perowskia błękitna
więcej informacji...
Perowskia błękitna
 
Cena: 27.86 zł
Cena: 22.80 zł
Oszczędzasz: 5.06 zł (19%)
Perowskia błękitna (Perovskia x atriplicifolia "Blue Spire") NOWOŚĆ!!! Wieloletnia roślina krzewiasta, ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości, pochodzi z Afganistanu. Ma szarobiałe pędy, pokryte srebrzystymi, głęboko powycinanymi, sezonowymi liśćmi do 5 cm długości. Od lipca do października zakwita wysokimi do 30 cm szczytowymi wiechami ciemno-lawendowo-niebieskich kwiatów.

Pięknotka koreańska
więcej informacji...
Pięknotka koreańska
 
Cena: 28.95 zł
Cena: 24.35 zł
Oszczędzasz: 4.60 zł (16%)
Pięknotka koreańska (duża) (Callicarpa dichotoma) Najpiękniejszy krzew ozdobny z owoców. Dorasta do 1,2 m wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. W lecie zakwita pękami drobnych, biało-różowych kwiatków, z których rozwijają się wyjątkowo dekoracyjne, błyszczące, fioletowo-różowe jagody (niejadalne). Ozdabiają one krzew przez całą jesień i zimę, aż do wiosny- to wyjątkowy efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach.

Pieris różowy
więcej informacji...
Pieris różowy
 
Cena: 34.90 zł
Cena: 27.50 zł
Oszczędzasz: 7.40 zł (22%)
Pieris różowy (Pieris japonica "Blush") Zimozielony, gęsty krzew ozdobny z kwiatów i liści, pochodzi z Japonii i Tajwanu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście lancetowate, błyszczące i ciemnozielone. Zakwita pod koniec zimy i wiosną dużymi do 15 cm długości gronami dzwonkowatych, różowo-białych kwiatów. Młode liście mają kolor rdzawo-czerwony.

Platan arizoński
więcej informacji...
Platan arizoński
 
Cena: 16.40 zł
Platan arizoński (Platanus x wrightii) NOWOŚĆ! Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), pochodzenie mieszańcowe, dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: biało-szarym, brązowym i zielonkawym (z przewagą biało-szarego). Piękne są też błyszczące, głęboko klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Platan hiszpański (duży)
więcej informacji...
Platan hiszpański (duży)
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 32.68 zł
Oszczędzasz: 4.92 zł (14%)
Platan hiszpański (duży)(Platanus x hispanica) Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: jasnoszarym, brązowym i zielonkawym. Piękne są też błyszczące, klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Prusznik lawendowy (duży)
więcej informacji...
Prusznik lawendowy (duży)
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 23.60 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (12%)
Prusznik lawendowy (duży) (Ceanothus x impressus "Issai") To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o lawendowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lawendowych kwiatów.

Prusznik lazurowy
więcej informacji...
Prusznik lazurowy
 
Cena: 25.65 zł
Cena: 18.35 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (29%)
Prusznik lazurowy (duży) (Ceanothus "Blue Pacific") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana wielkokwiatowa. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o tak intensywnej lazurowo-błękitnej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lazurowo-błękitnych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Prusznik różowy
więcej informacji...
Prusznik różowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 16.86 zł
Oszczędzasz: 3.12 zł (16%)
Prusznik różowy (duży) (Ceanothus x pallidus "Marie Simon") PROMOCJA! Nowa odmiana wielkokwiatowa, odporna na mróz. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o cielisto-różowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, jasnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami cielisto-różowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Prusznik zimozielony (mydlany)
więcej informacji...
Prusznik zimozielony (mydlany)
 
Cena: 23.25 zł
Cena: 18.74 zł
Oszczędzasz: 4.51 zł (20%)
Prusznik zimozielony (mydlany) (Ceanothus thyrsiflorus "Blue Bush") NOWOŚĆ! To jeden z najpiękniejszych zimozielonych krzewów kwitnących o intensywnej błękitno-fioletowej barwie kwiatów. Rozłożysty, dorasta do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości, pochodzi z Kalifornii. Ozdobny przez cały rok z zimozielonych, błyszczących, owalnych liści (długości do 1 cm), gęsto osadzonych na gałązkach. Szczególnie pięknie prezentuje się w miejscach wyniesionych (skarpy, ogrody skalne, duże pojemniki).
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od końca kwietnia do końca czerwca bardzo obficie zakwita dużymi wiechami błękitno-fioletowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.
Sok z wszystkich części rośliny zawiera saponiny, które są naturalnym zamiennikiem mydła.

Pustokrężnik kwiatowy
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiatowy
 
Cena: 26.98 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (13%)
Pustokrężnik kwiatowy (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, duży krzew o luźnym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości, pochodzi z Ameryki Północnej. Liście ma sezonowe, duże, klapowane, z wierzchu ciemnozielone, od spodu białawe. Jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Największą ozdobą są kwiaty, pojawiające się obficie w lipcu i sierpniu na szczytach pędów. Są to ogromne kwiatostany (do 30 cm długości), złożone z drobnych, kremowych kwiatków. Kwiatostany zwieszają się, co tworzy efekt "kwiatowego deszczu".
Krzew ma także właściwości lecznicze: napar z liści stosowany jest wspomagająco w leczeniu grypy, a napar z nasion pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Pustokrężnik kwiecisty
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiecisty
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (26%)
Pustokrężnik kwiecisty (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z zachodniej Ameryki Północnej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Pokrój rozłożysty, zwisający. Liście są sezonowe, owalne, ząbkowane i jasnozielone. W lipcu niezwykle obficie kwitnie dużymi, zwieszającymi, kremowo-białymi kwiatostanami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce-jagody, zebrane w grona. Te owoce stosowane są jako dodatek do nalewek.
Jest cenną rośliną leczniczą. Napar z liści stosowany jest w leczeniu grypy. Napar lub nalewka z owoców ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Rodotypos japoński
więcej informacji...
Rodotypos japoński
 
Cena: 16.54 zł
Cena: 12.86 zł
Oszczędzasz: 3.68 zł (23%)
Rodotypos japoński (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Rodotypos japoński (średni)
więcej informacji...
Rodotypos japoński (średni)
 
Cena: 18.40 zł
Rodotypos japoński (średni) (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Róża Alpine Sunset
więcej informacji...
Róża Alpine Sunset
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Alpine Sunset (Rosa "Alpine Sunset") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest różowa, stopniowo przechodząca w kolor jasnożółty ku środkowi kwiatu.

Róża Gloria Dei
więcej informacji...
Róża Gloria Dei
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Gloria Dei (Rosa "Gloria Dei") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest fiołkowo-różowa, stopniowo przechodząca w kolor biało-kremowy ku środkowi kwiatu.

Róża Kronenbourg
więcej informacji...
Róża Kronenbourg
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Kronenbourg (Rosa "Kronenbourg") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: wewnętrzna strona płatków jest malinowo-czerwona, a zewnętrzna strona jest złocisto-żółta.

Róża miniaturowa czerwona
więcej informacji...
Róża miniaturowa czerwona
 
Cena: 17.89 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Róża miniaturowa ogrodowa czerwona (Rosa "Mini Rose Red") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o czerwono-purpurowym kolorze.

Róża miniaturowa zimowa
więcej informacji...
Róża miniaturowa zimowa
 
Cena: 24.95 zł
Cena: 17.87 zł
Oszczędzasz: 7.08 zł (29%)
Róża miniaturowa zimowa różowa (Rosa "Mini Pinky") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie (zdjęcia przedstawiają oferowaną sadzonkę). Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Wyróżnia się późnym kwitnieniem: od lata do końca grudnia (jeśli nie ma większych mrozów) lub do końca zimy (przy uprawie w pomieszczeniu) obficie kwitnie pięknymi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie różowym kolorze.

Róża miniaturowa żółta
więcej informacji...
Róża miniaturowa żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (26%)
Róża miniaturowa ogrodowa żółta (Rosa "Harrisons Yellow") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie żółtym kolorze.

Róża niebieska pnąca
więcej informacji...
Róża niebieska pnąca
 
Cena: 15.40 zł
Róża niebieska pnąca (Rosa "Blue Girl") NOWOŚĆ! Piękna róża pnąca, dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się do obsadzania kratek, pergoli i altan. Obficie kwitnie niebiesko-liliowymi, pachnącymi kwiatami.

Róża niebieskolistna
więcej informacji...
Róża niebieskolistna
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 27.85 zł
Oszczędzasz: 4.71 zł (15%)
Róża niebieskolistna (Rosa x glauca) NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny dorastający do 1,5 m wys., tworzy wzniesione, rozgałęziające się pędy. Ma liście sezonowe, drobne, pierzaste, w kolorze niebiesko-sino-zielonkawym. Zakwita od wiosny do lata pojedynczymi, różowymi kwiatami z białą nasadą płatków; kwiaty tworzą piękny kontrast z ulistnieniem. Owoce ciemnoczerwone, eliptyczne, błyszczące, długo pozostają zimą na gałązkach.

Róża Purple Splash
więcej informacji...
Róża Purple Splash
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (13%)
Róża Purple Splash (Rosa "Purple Splash") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: płatki są ciemno-purpurowo-fioletowe z nieregularnym białym kropkowaniem.

Róża Queen of Sweden
więcej informacji...
Róża Queen of Sweden
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Queen of Sweden (Rosa "Queen of Sweden") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym kolorze: bardzo gęsto ułożone płatki są cielisto-jasno-różowe.

Róża wodna (krzew)
więcej informacji...
Róża wodna (krzew)
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (16%)
Róża wodna(Rosa palustris) NOWOŚĆ! Wyjątkowy gatunek róży ze wschodnich stanów USA, gdzie rośnie na mokradłach. Rozłożysty, gęsty krzew dorasta do 1,5 m wysokości. Liście ma jasnozielone, sezonowe, pierzaste. Młode liście i pędy mają czerwony kolor. Przez całe lato obficie kwitnie pachnącymi, różowymi, pojedynczymi kwiatami z żółtymi pylnikami (ok. 6 cm średnicy).

Różanecznik "Wulkan Fuji"
więcej informacji...
Różanecznik "Wulkan Fuji"
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 32.94 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (11%)
Różanecznik tajwański "Wulkan Fuji" (Rhododendendron simsii "Fuji") NOWOŚĆ! Zimozielony różanecznik o niezwykłych, igiełkowych liściach i kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, bardzo wąskie i długie, gęsto osadzone na gałązkach. Krzew dorasta do 45 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. W kwietniu i maju bardzo obficie kwitnie dużymi (do 8 cm średnicy), niezwykłymi, różowymi kwiatami, które przypominają wieloramienne gwiazdy. Japońskim twórcom tej odmiany te dziwne kwiaty przypominały wybuch wulkanu Fuji (stąd nazwa tego różanecznika).

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-301]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.