Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-321]   [pokaż wszystko]

Wiąz pstrolistny (duży)
więcej informacji...
Wiąz pstrolistny (duży)
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 38.65 zł
Oszczędzasz: 7.85 zł (17%)
Wiąz pstrolistny (duży) (Ulmus minor "Variegata") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo ozdobna odmiana. Drzewo dorastające do 15 m wysokości, tworzy piramidalną, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, ciemnozielone, bardzo gęsto nakrapiane czystobiałymi kropkami, co tworzy piękny, kontrastowy efekt ozdobny. Liście przebarwiają się jesienią na żółto. Kwitnie wczesną wiosną gronami czerwonych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz złocisty (duży)
więcej informacji...
Wiąz złocisty (duży)
 
Cena: 48.89 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 16.30 zł (34%)
Wiąz złocisty (duży) (Ulmus hollandica "Wredei") CENA PROMOCYJNA! Wyjątkowo ozdobna odmiana o złocistych liściach! Drzewo dorastające do 5-10 m wysokości, tworzy kolumnową, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, fałdowane, młode są jasnożółte, starsze żółte i żółtozielone ze złocistym zabarwieniem, co tworzy piękny efekt ozdobny.

Wierzba "Flame"
więcej informacji...
Wierzba "Flame"
 
Cena: 8.50 zł
Cena: 6.50 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (24%)
Wierzba "Flame" (Salix x vitellina "Flame") Odmiana wierzby ozdobnej o dekoracyjnej korze: pomarańczowo-czerwonej, szczególnie intensywnie zabarwionej wiosną, jesienią i zimą. To niewysokie, gęste drzewko (dorasta do 3 m wysokości) o sezonowych liściach wąskich, niebieskawo-zielonych. Nadaje się do mniejszych ogrodów, bo rośnie niezbyt szybko.

Wierzba borówkolistna mini
więcej informacji...
Wierzba borówkolistna mini
 
Cena: 14.28 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 1.30 zł (10%)
Wierzba borówkolistna miniaturowa (Salix myrtilloides) NOWOŚĆ! Roślina chroniona w Polsce, rzadki relikt epoki lodowcowej, rosnący na torfowiskach. Krzewinka o wysokości do 50-70 cm, słabo rozgałęziająca się, o pędach częściowo płożących. Liście sezonowe o długości do 3,5 cm, eliptyczne, ciemnozielone i fioletowo nabiegłe, spodem sinozielone. Kwiaty (kotki) dwubarwne: górą czarne lub rdzawe, dołem jasne. Kwitnie od maja do lipca, już po rozwinięciu się liści. Jest rośliną miododajną.

Wierzba chińska płacząca
więcej informacji...
Wierzba chińska płacząca
 
Cena: 12.45 zł
Wierzba chińska płacząca (Salix babylonica var. tristis) NOWOŚĆ! Niespotykana w Polsce wierzba płacząca, pochodzi z Chin, dorasta do 17 m wys. Od pospolitej wierzby płaczącej odróżnia się żywozieloną korą gałęzi, bardzo wcześnie rozwija liście na wiosnę, zajmuje także mniej miejsca (tworzy mniej rozłożystą koronę), gałązki są bardzo cienkie i gęste. Drzewo ma wygląd "powiewny" i delikatny.

Wierzba czarnokwiatowa
więcej informacji...
Wierzba czarnokwiatowa
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 10.45 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (38%)
Wierzba czarnokwiatowa(Salix gracilistyla "Melanostachys") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin, Tybetu i Mongolii i wyróżnia się niezwykłymi, czarnymi kwiatami ("kotkami") z ceglastoczerwonymi pręcikami. Gałęzie są purpurowo podbarwione. Wyjątkowy efekt ozdobny zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, błyszczące, zielone.

Wierzba kulista
więcej informacji...
Wierzba kulista
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 1.52 zł (17%)
Wierzba kulista czarna (Salix fragilis var. decipices "Spherica") NOWOŚĆ! Dorasta do 6 m wys., jest wierzbą ozdobną z pokroju: tworzy symetryczne, kuliste korony, które wyglądają jakby były strzyżone. Możemy jej dowolnie nadawać wysokość przez formowanie: może być niskim rozgałęzionym przy ziemi krzewem, lub dość wysokim drzewkiem (jeśli będziemy usuwać dolne gałęzie) Ta wierzba jest często stosowana w ogrodach japońskich, np. nad wodą.

Wierzba o różowych kwiatach
więcej informacji...
Wierzba o różowych kwiatach
 
Cena: 12.65 zł
Cena: 9.25 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (27%)
Wierzba o różowych kwiatach(Salix gracilistyla "Mount Aso") NOWOŚĆ! Unikalna krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 2-3 m wysokości. Pochodzi z góry Aso w Japonii i wyróżnia się niezwykłymi, intensywnie różowymi kwiatami ("kotkami"). Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, matowe, jasnozielone.

Wierzba pomarańczowa skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba pomarańczowa skrętolistna
 
Cena: 10.69 zł
Cena: 8.25 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (23%)
Wierzba pomarańczowa skrętolistna(Salix sepulcralis "Erythroflexuosa") NOWOŚĆ! Niewielka wierzba ozdobna, dorasta do 4 m wysokości. Wyróżnia się niezwykłymi, ozdobnie skręconymi gałązkami o pomarańczowo-czerwonawym kolorze. Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza zimą i wiosną. Liście sezonowe, skręcone, jasnozielone.

Wierzba skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba skrętolistna
 
Cena: 11.69 zł
Cena: 8.72 zł
Oszczędzasz: 2.97 zł (26%)
Wierzba skrętolistna (Salix babilonica "Crispa") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z liści, dorasta do 5 m wys., pochodzi z Chin i Japonii. Liście są sezonowe, jasnozielone, bardzo mocno, pierścieniowato skręcone i gęsto osadzone na gałązkach. Wierzba bardzo dekoracyjna, do sadzenia pojedynczo, np. w ogrodach japońskich.

Wierzba wielkolistna
więcej informacji...
Wierzba wielkolistna
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (16%)
Wierzba wielkolistna(Salix moupinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin i wyróżnia się niezwykłymi, niepodobnymi do żadnej wierzby sezonowymi liśćmi- ciemnozielonymi i błyszczącymi, bardzo dużymi (do 18 cm długości). Zimą ozdobą są jaskrawoczerwone pąki liściowe. Wiosną rozwijają się bardzo duże żółtozielone "kotki"- kwiaty do 15 cm długości.

Wierzba wielkolistna -drzewko
więcej informacji...
Wierzba wielkolistna -drzewko
 
Cena: 49.50 zł
Cena: 39.70 zł
Oszczędzasz: 9.80 zł (20%)
Wierzba wielkolistna -drzewko (Salix moupinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 2 m wysokości. Jest w formie drzewka z rozgałęzioną koroną. Pochodzi z Chin i wyróżnia się niezwykłymi, niepodobnymi do żadnej wierzby sezonowymi liśćmi- ciemnozielonymi i błyszczącymi, bardzo dużymi (do 18 cm długości). Zimą ozdobą sa jaskrawoczerwone pąki liściowe. Wiosną rozwijają się bardzo duże żółtozielone "kotki"- kwiaty do 15 cm długości.

Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
więcej informacji...
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
 
Cena: 38.65 zł
Cena: 22.58 zł
Oszczędzasz: 16.07 zł (42%)
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai" (Prunus incisa "Kojou-no-mai") NOWOŚĆ! Wyjątkowy krzew ozdobny, często stosowany w ogrodach japońskich i na bonsai. Nieprzycinany dorasta do 3 m wysokości. Gdy jest regularnie cięty staje się miniaturowym drzewkiem do 70 cm wysokości. Tworzy zwartą, okrągłą koronę. Pędy zygzakowate, ozdobne zimą. Liście sezonowe, niewielkie, jasnozielone, jajowate, ładnie przebarwiają się jesienią na czerwono. Kwitnie przed rozwojem liści, w kwietniu. Kwiaty są dzwonkowate, białe z lekko różowym zabarwieniem, na długich, zwisających szypułkach, po kilka razem, pięknie pachnące. Owoce to czarne, niejadalne jagody.

Żarnowiec płożący
więcej informacji...
Żarnowiec płożący
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 8.40 zł
Oszczędzasz: 6.20 zł (43%)
Żarnowiec płożący (Genista decumbens) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 30 cm wysokości i 1 m szerokości, tworzy długie, pokładające się pędy, pochodzi z włoskich Alp i Apeninów. Ma gęste, sezonowe, drobne, szarozielone liście. Najpiękniejszą ozdobą są obfite kwiaty złocisto-żółte, motylkowe, pojawiające się w okresie maj-sierpień. Nadaje się do uprawy w pojemnikach (także na tarasie lub balkonie) lub w gruncie, np. w ogródku skalnym.

Zelkowa japońska (duża)
więcej informacji...
Zelkowa japońska (duża)
 
Cena: 109.80 zł
Cena: 99.40 zł
Oszczędzasz: 10.40 zł (10%)
Zelkowa japońska (duża) (Zelkova serrata "Green Vase") Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości. Popularne w Japonii ze względu na piękny pokrój, ozdobną korę i intensywne barwy jesienne. Ma piękne, ciemnozielone, piłkowane, sezonowe liście. Jesienią przybierają jaskrawą fioletowo-brązowo-czerwoną barwę. Kora pnia ma ozdobne przebarwienia żółte, beżowe i szare.

Żeń-szeń pstrolistny
więcej informacji...
Żeń-szeń pstrolistny
 
Cena: 17.00 zł
Żeń-szeń pstrolistny (Acanthopanax pentaphyllum "Variegatus") Krzew ozdobny i leczniczy z północnych Chin i wschodniej Syberii. Dorasta do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości, ma zwarty i gęsty pokrój. Największą ozdobą są sezonowe, palmowate liście, ciemnozielone, obrzeżone szerokim białym paskiem. Białe drobne kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu. Ten krzew jest blisko spokrewniony z żeń-szeniem i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem w Chinach- używa się ją jako afrodyzjak, do odkażania i na bóle stawów, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Zenobia konwaliowa
więcej informacji...
Zenobia konwaliowa
 
Cena: 34.80 zł
Cena: 27.50 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (21%)
Zenobia konwaliowa (Zenobia pulverulenta) Półzimozielony (zachowuje liście w łagodniejsze zimy) krzew ozdobny z płd.-wsch. USA, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma pędy łukowato wyginające się na boki i liście niebiesko-zielone, sezonowe, skórzaste, długości 7 cm, o pięknym pomarańczowo-żółto-czerwonym kolorze jesiennym. Wyjątkowo ozdobne i obfite kwiaty w maju i czerwcu: dzwonkowate, białe, podobne do kwiatów konwalii, pachnące.

Zimokwiat krzewiasty
więcej informacji...
Zimokwiat krzewiasty
 
Cena: 22.59 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 3.94 zł (18%)
Zimokwiat krzewiasty (Chimonanthus praecox "Grandiflorus") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny o jadalnych kwiatach (zakwita zimą!), dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z Chin. Ma piękne, ciemnozielone, błyszczące, sezonowe liście. W okresie od listopada do marca zakwita obficie dzwonkowatymi, dużymi kwiatami (złocistożółtymi z rdzawo-purpurową gardzielą). Te kwiaty bardzo silnie i przyjemnie pachną. Są jadalne i stosowane w Chinach (świeże lub suszone) do aromatyzowania herbaty i innych napojów oraz nalewek. Suszone kwiaty stosuje się także do woreczków zapachowych.

Żylistek pstrolistny
więcej informacji...
Żylistek pstrolistny
 
Cena: 16.50 zł
Żylistek pstrolistny (Deutzia gracilis "Variegata") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana żylistka, ozdobna nie tylko z pachnących kwiatów, ale także z barwnych liści. Dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwartą i gęstą koronę. Ma liście sezonowe, do 6 cm długości, obrzeżone białym (na młodych liściach- żółtym) paskiem na zielonym tle. Od wiosny do lipca zakwita wiechami pięknie pachnących, białych, gwiazdkowatych kwiatów.

Złotokap "Golden Rain"
więcej informacji...
Złotokap "Golden Rain"
 
Cena: 23.76 zł
Cena: 19.72 zł
Oszczędzasz: 4.04 zł (18%)
Złotokap "Golden Rain" (Laburnum anagyroides "Golden Rain") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo dekoracyjna odmiana. Krzew ozdobny, dorasta do 7 m wysokości. Ma trójlistkowe, jasnozielone, sezonowe liście. Krzew ma wzniesiony pokrój. Bardzo długo kwitnie (od kwietnia do połowy czerwca) masą długich do 30-40 cm, zwisających, złocistych , motylkowych kwiatostanów. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny (stąd inna nazwa rośliny- "złocisty deszcz").

Łubin drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Łubin drzewiasty (duży)
 
Cena: 38.59 zł
Cena: 26.46 zł
Oszczędzasz: 12.13 zł (32%)
Łubin drzewiasty (duży) (Lupinus arboreus) CENA PROMOCYJNA! Krzaczasta roślina wieloletnia z USA, częściowo zimozielona, w lecie obficie kwitnie biało-żółto (długi okres kwitnienia). Dorasta do 1,6 m wysokości, tworzy krótki zdrewniały pień.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-321]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.