Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-310]  [następna] [pokaż wszystko]

Ketmia pełna niebieska (duża)
więcej informacji...
Ketmia pełna niebieska (duża)
 
Cena: 39.98 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 11.43 zł (29%)
Ketmia pełna niebieska (duża) (Hibiscus syriacus "Blue Chiffon") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana ketmii o pełnych, błękitnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) lazurowo-niebieskimi, pełnymi kwiatami z ciemnofioletową plamą u nasady płatków.

Ketmia różowa pełna (duża)
więcej informacji...
Ketmia różowa pełna (duża)
 
Cena: 36.40 zł
Cena: 29.75 zł
Oszczędzasz: 6.65 zł (19%)
Ketmia różowa pełna (duża) (Hibiscus syriacus "Ardens") Jedna z najbardziej okazałych odmian ketmii o pełnych, efektownych kwiatach. Wysoki do 2,5 m krzew, pochodzi z Chin i Indii. Ta odmiana ma wyprostowane, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są sezonowe, ciemnozielone i błyszczące. Od połowy lata do września zakwita, dużymi (do 8-10 cm średnicy) różowo-fioletowymi, pełnymi kwiatami z ciemnofioletową plamą u nasady płatków.

Kielichowiec kalifornijski
więcej informacji...
Kielichowiec kalifornijski
 
Cena: 39.70 zł
Cena: 29.70 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (26%)
Kielichowiec kalifornijski (duża) (Calycanthus occidentalis) NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Jeden z najbardziej efektownych i najpiękniej pachnących krzewów ozdobnych, bardzo rzadki w Polsce. Pochodzi z gór Kalifornii. Dorasta do 4 m wys. Najpiękniejszą ozdobą kielichowca są liczne dość duże kwiaty o barwie czerwono-fioletowej, o pięknym intensywnym zapachu, przypominającym cynamon i goździki (zapach jest bardzo silny w letnie wieczory). Liście są duże (do 20 cm długości), szerokie i owalne, sezonowe, jesienią przebarwiają się na żółto.

Kielichowiec wonny
więcej informacji...
Kielichowiec wonny
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 5.91 zł (25%)
Kielichowiec wonny (Calycanthus floridus) Jeden z najbardziej efektownych i najpiękniej pachnących krzewów ozdobnych, bardzo rzadki w Polsce. Pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 2 m wys. Najpiękniejszą ozdobą kielichowca są liczne dość duże kwiaty o barwie czerwono-fioletowej, o pięknym intensywnym zapachu, przypominającym cynamon i goździki.

Kiścień kędzierzawy
więcej informacji...
Kiścień kędzierzawy
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (12%)
Kiścień kędzierzawy (Leucothoe fontanesiana "Curly Red") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 50 cm wysokości, ma zwarty, kulisty pokrój, rozrasta się powoli w gęste kępy (pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia oferowaną sadzonkę). Ma liście skręcone, błyszczące, ciemnozielone i purpurowo podbarwione. Młode liście mają jasno-czerwone i purpurowe zabarwienie. Jesienią i zimą liście przebarwiają się na czerwony odcień. Kwitnie wiosną wiechami drobnych, białych kwiatów.

Kiścień tęczowy
więcej informacji...
Kiścień tęczowy
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 5.37 zł (31%)
Kiścień tęczowy (Leucothoe fontanesiana "Rainbow") CENA PROMOCYJNA! Zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 50 cm wysokości, ma luźny pokrój, rozrasta się powoli w gęste kępy. Ma liście wydłużone, zielone z białymi, kremowymi i różowymi smugami, błyszczące, młode liście są różowe. Jesienią i zimą przebarwiają się na czerwony odcień. Kwitnie wiosną wiechami drobnych, białych kwiatów.

Kletra (orszelina) różowa
więcej informacji...
Kletra (orszelina) różowa
 
Cena: 11.59 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (18%)
Kletra (orszelina) różowa Clethra alnifolia „Rosea”) CENA PROMOCYJNA! Rzadko spotykany, kolekcjonerski krzew ozdobny z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój luźny, wzniesiony. Pochodzi z Ameryki Północnej. Ma sezonowe, błyszczące, soczyście zielone liście, które wybarwiają się jesienią na żółtopomarańczowo. Niezwykłą ozdobą krzewu są liczne, różowe, dzwonkowate, zebrane w kłosy miododajne i pięknie pachnące kwiaty (długości około 15cm), które pojawiają się latem i kwitną aż do jesieni. Ozdobą krzewu są także nasienniki.

Klon czerwony (duży)
więcej informacji...
Klon czerwony (duży)
 
Cena: 26.56 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 6.71 zł (26%)
Klon czerwony(Acer rubrum "Red Sunset") PROMOCJA! Drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 12 m wysokości. Tworzy piramidalną koronę. Liście są klapowane. Liście wiosną i latem są zielone, od spodu niebieskawe. Najpiękniejsze stają się jesienią, kiedy przybierają intensywny jaskrawo-czerwony kolor. Wczesną wiosną drzewo zdobią liczne, drobne, czerwone, miododajne kwiaty (cenny pokarm dla pszczół o tak wczesnej porze roku).
Klon czerwony zawiera znaczne ilości naturalnego cukru w swoim soku (podobnie jak sok klonu cukrowego). Po odparowaniu wody staje się on cennym syropem klonowym.

Klon japoński pomarańczowy
więcej informacji...
Klon japoński pomarańczowy
 
Cena: 18.85 zł
Cena: 14.35 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (24%)
Klon japoński pomarańczowy(Acer palmatum "Orange Dream") PROMOCJA! Małe drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana japońska, stosowana w ogrodach orientalnych i do uprawy w pojemnikach. Tworzy nieregularną koronę. Liście są klapowane, na brzegach zabarwione pomarańczowo, ku środkowi zieleniejące. Młode liście mają intensywne zabarwienie pomarańczowe. Jesienią liście przybierają pomarańczowo-różowo-żółty kolor. Wzrost wolny.

Klon japoński purpurowy
więcej informacji...
Klon japoński purpurowy
 
Cena: 18.45 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 3.86 zł (21%)
Klon japoński purpurowy(Acer palmatum "Bloodgood") NOWOŚĆ!!! Małe drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana japońska, stosowana w ogrodach orientalnych i do uprawy w pojemnikach. Tworzy nieregularną koronę. Liście są klapowane, intensywnie ciemno-purpurowe. Jesienią liście przybierają jaskrawo-czerwony kolor. Wzrost wolny.

Klon japoński różowy
więcej informacji...
Klon japoński różowy
 
Cena: 21.85 zł
Cena: 17.35 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (21%)
Klon japoński różowy(Acer palmatum "Pink Princess") NOWOŚĆ!!! Małe drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana japońska, stosowana w ogrodach orientalnych i do uprawy w pojemnikach. Tworzy nieregularną koronę. Liście są klapowane, na brzegach zabarwione różowo, ku środkowi zieleniejące. Młode liście mają intensywne zabarwienie różowe. Jesienią liście przybierają czerwono-różowo-żółty kolor. Wzrost wolny.

Klon koronkowy
więcej informacji...
Klon koronkowy
 
Cena: 24.25 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 5.66 zł (24%)
Klon koronkowy(Acer palmatum "Dissectum") NOWOŚĆ!!! Małe drzewko ozdobne z pięknych i niezwykłych liści, dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana japońska o koronkowej budowie liści (blaszka liściowa to tylko wąski paseczek wzdłuż unerwienia liści), stosowana w ogrodach orientalnych i do uprawy w pojemnikach. Tworzy nieregularną, rozłożystą koronę. Liście są sezonowe, jasnozielone. Jesienią liście przybierają piękny czerwono-pomarańczowy kolor.

Klon norweski
więcej informacji...
Klon norweski
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 16.49 zł
Oszczędzasz: 2.40 zł (13%)
Klon norweski(Acer platanoides "Schwedlerii") NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, tworzy okrągłą koronę. Ma sezonowe, ciemnozielone, zabarwione od dołu na fioletowo. Jesienią liście przebarwiają się na wyjątkowo intensywne i piękne kolory: różowy, czerwony i pomarańczowy.

Klon palmowy "Seiryu"
więcej informacji...
Klon palmowy "Seiryu"
 
Cena: 26.95 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 7.10 zł (27%)
Klon palmowy "Seiryu"(Acer palmatum "Seiryu") NOWOŚĆ!!! Małe drzewko ozdobne z pięknych liści, dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana japońska o pierzastej budowie liści, stosowana w ogrodach orientalnych i do uprawy w pojemnikach. Tworzy nieregularną, koronę. Liście są sezonowe, jasnozielone z różowym podbarwieniem. Jesienią liście przybierają niezwykły, intensywnie różowy kolor. Wzrost wolny.

Klon purpurowy
więcej informacji...
Klon purpurowy
 
Cena: 39.89 zł
Cena: 33.89 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (16%)
Klon purpurowy(Acer platanoides "Royal Red") NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne z barwnych liści, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy zaokrągloną koronę. Ma klapowane liście o pięknym ciemno-purpurowym kolorze, młode liście są podbarwione jasnoczerwono. Jesienią liście przybierają intensywny pomarańczowo-purpurowy kolor. Kora zielonkawo-szara i gładka, z wiekiem staje się żłobkowana.

Klon różowy (duży)
więcej informacji...
Klon różowy (duży)
 
Cena: 39.65 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.06 zł (8%)
Klon różowy (duży)(Acer rubrum "Rose Fall") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 12 m wysokości. Tworzy piramidalną koronę. Liście są klapowane. Liście wiosną i latem są zielone, od spodu niebieskawe. Najpiękniejsze stają się jesienią, kiedy przybierają intensywny cieniowany, różowo-biało-żółto-czerwony kolor. Wczesną wiosną drzewo zdobią liczne, drobne, czerwone, miododajne kwiaty (cenny pokarm dla pszczół o tak wczesnej porze roku).
Ten klon zawiera znaczne ilości naturalnego cukru w swoim soku (podobnie jak sok klonu cukrowego).

Klon ściętolistny
więcej informacji...
Klon ściętolistny
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 2.36 zł (14%)
Klon ściętolistny(Acer truncatum) NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne i o cennych właściwościach leczniczych, dorasta do 4-6 m wysokości, pochodzi z płn.-wsch. Chin (Mandżuria) i Korei. Tworzy szeroką kulistą koronę. Liście ma sezonowe, klapowane, ciemnozielone i błyszczące, jesienią przybierają intensywne żółto-pomarańczowo-czerwone kolory.
Stwierdzono m.in. działanie lecznicze składników liści i uzyskiwanych z nich ekstraktów. Pozwalają one obniżyć poziom cukru we krwi działając leczniczo w cukrzycy, zmniejszają łaknienie, pozwalając leczyć otyłość. Potwierdzono także ich działanie przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe.

Klon tęczowy
więcej informacji...
Klon tęczowy
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 37.50 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (16%)
Klon tęczowy(Acer pseudoplatanus "Leopoldii") NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy zaokrągloną koronę. Liście są klapowane. Młode liście są kremowo-różowe, potem zmieniają kolor na żółty, a w końcu stają się zielone w zółte i różowe plamki. Jesienią liście przybierają intensywny pomarańczowo-żółty kolor. Kora zielonkawo-szara i gładka, z wiekiem staje się żłobkowana.

Klon tęczowy (duży)
więcej informacji...
Klon tęczowy (duży)
 
Cena: 48.50 zł
Cena: 38.50 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (21%)
Klon tęczowy (duży)(Acer pseudoplatanus "Leopoldii") NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne z pięknych barwnych liści, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy zaokrągloną koronę. Liście są klapowane. Młode liście są kremowo-różowe, potem zmieniają kolor na żółty, a w końcu stają się zielone w zółte i różowe plamki. Jesienią liście przybierają intensywny pomarańczowo-żółty kolor. Kora zielonkawo-szara i gładka, z wiekiem staje się żłobkowana.

Klon wężowy (duży)
więcej informacji...
Klon wężowy (duży)
 
Cena: 89.45 zł
Cena: 56.68 zł
Oszczędzasz: 32.77 zł (37%)
Klon wężowy (duży) (Acer davidii) NOWOŚĆ! Pochodzi z Chin. Dorasta do 5 m wysokości, tworzy szeroką koronę. To najpiękniejsze drzewo ozdobne z kory pnia i gałęzi przez cały rok: na ciemnozielonym tle występuje gęsty, kontrastowy, biały deseń. Kora jest podobna do barwnej skóry węża. Liście nie są podobne do liści znanych klonów: sezonowe, duże (do 20 cm długości) jasnozielone, trójklapowane, o owalnym kształcie, przypominają liście platana. Jesienią przebarwiają się na kolor żółty i pomarańczowy. Ozdobne są również żółto-zielonkawe grona kwiatów wiosną i pojawiające się jesienią różowobrązowe, oskrzydlone owoce.

Klon złoty
więcej informacji...
Klon złoty
 
Cena: 9.00 zł
Klon złoty(Acer x cappadocicum "Aureum") NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne z barwnych liści, dorasta do 5-6 m wysokości, pochodzi z Turcji. Tworzy zaokrągloną koronę. Ma klapowane liście o pięknym złocistym kolorze, młode liście są podbarwione czerwono. Jesienią liście przybierają intensywny pomarańczowo-purpurowy kolor. Kora zielonkawo-szara i gładka, z wiekiem staje się żłobkowana.

Koelreuteria chińska
więcej informacji...
Koelreuteria chińska
 
Cena: 16.54 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 3.59 zł (22%)
Koelreuteria chińska (Koelreuteria paniculata var.apiculata) Jest jednym z najładniejszych drzew ozdobnych, pochodzi z północnych Chin i Korei, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy szeroką, parasolowatą koronę. Ozdobne z fryzowanych, podwójnie pierzastych, bardzo długich liści. W połowie i późnym latem na szczytach pędów tworzą się duże, piramidalne wiechy licznych intensywnie żółtych kwiatów, z nich powstają efektowne torebki nasienne, wyglądające jak różowe lub czerwone mieszki.

Koelreuteria chińska (duża)
więcej informacji...
Koelreuteria chińska (duża)
 
Cena: 27.40 zł
Cena: 21.86 zł
Oszczędzasz: 5.54 zł (21%)
Koelreuteria chińska (duża) (Koelreuteria paniculata var.apiculata) Jest jednym z najładniejszych i najbardziej efektownych drzew ozdobnych, pochodzi z północnych Chin i Korei, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy szeroką, parasolowatą koronę. Ozdobne z fryzowanych, podwójnie pierzastych, bardzo długich liści (do 45 cm długości). Młode liście mają kolor czerwonawy, potem stają się jasnozielone, jesienią zmieniają kolor na żółty. W połowie i późnym latem na szczytach pędów tworzą się duże (do 30 cm długości), piramidalne wiechy licznych intensywnie żółtych kwiatów o średnicy 1 cm., z nich powstają efektowne torebki nasienne, wyglądające jak różowe lub czerwone mieszki. Te torebki nasienne pozostają na drzewach przez cały rok, aż do następnego lata.

Kolkwicja "Różowa Chmura"
więcej informacji...
Kolkwicja "Różowa Chmura"
 
Cena: 28.49 zł
Cena: 22.85 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (20%)
Kolkwicja "Różowa Chmura" (Kolkwitzia amabilis "Pink Cloud") Rzadko spotykany krzew ozdobny (do 1,5 m wysokości) z gór środkowych Chin, w odmianie wyjątkowo obficie kwitnącej. Liście ma ułożone na gałązkach regularnie w jednej płaszczyźnie, co daje ciekawy efekt ozdobny. Gałęzie są łukowato wygięte w dół. Największą ozdobą kolkwicji są jej dzwonkowate kwiaty, ciemnoróżowe z żółtą plamą w gardzieli. Są zebrane w wiechowate kwiatostany. Okrywają krzew gęstą masą (tak, że zasłaniają liście) w okresie od maja do końca czerwca.

Kolkwicja wielobarwna
więcej informacji...
Kolkwicja wielobarwna
 
Cena: 29.22 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 4.27 zł (15%)
Kolkwicja wielobarwna (Kolkwitzia amabilis "Dream Catcher") NOWOŚĆ! Nowa odmiana. Krzew ozdobny (do 1,5 m wysokości) z gór środkowych Chin. Liście sezonowe o zmiennej barwie: początkowo w kolorze miedzi, od maja są złociste, potem stopniowo stają się zielonkawo-żółte, a na jesieni przybierają intensywny kolor czerwonawo-pomarańczowy i żółty. Dodatkową ozdobą są jej dzwonkowate kwiaty, ciemnoróżowe z żółtą plamą w gardzieli, zebrane w wiechowate kwiatostany. Okrywają krzew gęstą masą w okresie od maja do końca czerwca.

Kruszyna paprociowa
więcej informacji...
Kruszyna paprociowa
 
Cena: 8.70 zł
Kruszyna paprociowa (Rhamnus frangula "Fernleaf") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z liści, ma delikatny, luźny pokrój, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma niezwykłe, nitkowate, sezonowe, jasnozielone liście (podobne do zebranych w kępki nitek) do 10 cm długości, na długich ogonkach. Kora jest dekoracyjna, ciemna i błyszcząca.

Krzewuszka (weigela) pstrolistna
więcej informacji...
Krzewuszka (weigela) pstrolistna
 
Cena: 18.85 zł
Cena: 16.35 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (14%)
Krzewuszka (weigela) pstrolistna (Weigela florida "Brigella") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny o barwnych liściach. Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z Chin i Korei. Ma pokrój rozłożysty, sezonowe liście do 5 cm długości, zielone z żółtym obrzeżeniem, różowo podbarwione. Późną wiosną i wczesnym latem wyjątkowo obficie zakwita dzwonkowatymi, dużymi (3 cm długości), ciemnopurpurowymi kwiatami.

Krzewuszka (weigela) purpurowa
więcej informacji...
Krzewuszka (weigela) purpurowa
 
Cena: 10.55 zł
Cena: 8.35 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (21%)
Krzewuszka (weigela) purpurowa (Weigela florida "Red Prince") Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z Chin i Korei. Ma pokrój rozłożysty, sezonowe liście do 5 cm długości, zielone, czerwono podbarwione. Późną wiosną i wczesnym latem wyjątkowo obficie zakwita dzwonkowatymi, dużymi (3 cm długości), ciemnopurpurowymi kwiatami.

Krzewuszka (weigela) purpurowa karłowa
więcej informacji...
Krzewuszka (weigela) purpurowa karłowa
 
Cena: 12.67 zł
Cena: 10.40 zł
Oszczędzasz: 2.27 zł (18%)
Krzewuszka (weigela) purpurowa karłowa (Weigela florida "Purpurea Nana") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, w odmianie karłowej, dorasta wolno do 90 cm wysokości i podobnej szerokości, pochodzi z Chin i Korei. Ma sezonowe liście do 5 cm długości, purpurowo podbarwione. Późną wiosną i wczesnym latem wyjątkowo obficie zakwita dzwonkowatymi, dużymi (3 cm długości), ciemnopurpurowymi kwiatami.

Krzewuszka (weigela) złotolistna
więcej informacji...
Krzewuszka (weigela) złotolistna
 
Cena: 18.59 zł
Cena: 16.94 zł
Oszczędzasz: 1.65 zł (9%)
Krzewuszka (weigela) złotolistna (Weigela florida "Olympiade") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny o barwnych liściach. Jeden z najpiękniej kwitnących krzewów, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z Chin i Korei. Ma pokrój rozłożysty, sezonowe liście do 5 cm długości, złocistożółte, potem żółto-zielonkawe. Późną wiosną i wczesnym latem wyjątkowo obficie zakwita dzwonkowatymi, dużymi (3 cm długości), czerwonymi kwiatami. Kwiaty tworzą piękny kontrast z liśćmi.

Kwaśnodrzew konwaliowy
więcej informacji...
Kwaśnodrzew konwaliowy
 
Cena: 32.50 zł
Cena: 27.45 zł
Oszczędzasz: 5.05 zł (16%)
Kwaśnodrzew konwaliowy biały (drzewko) (Oxydendrum arboreum) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny z Ameryki Północnej. Drzewko ozdobne z niezwykłych kwiatów i liści. Dorasta do 10 m wysokości, tworzy stożkowatą koronę. Liście sezonowe, jasnozielone, niewielkie, ząbkowane i błyszczące, jesienią przebarwiają się na piękny kolor jaskrawo-purpurowy i pozostają na roślinie do późnej jesieni. Przepiękne, duże, białe kwiatostany zakwitają masowo na roślinie w połowie lipca. Ich piękny zapach zwabia motyle.

Kłęk kanadyjski
więcej informacji...
Kłęk kanadyjski
 
Cena: 28.50 zł
Cena: 22.35 zł
Oszczędzasz: 6.15 zł (22%)
Kłęk kanadyjski(Gymnocladus dioica) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, pochodzi z Ameryki Północnej. Ma sezonowe, podwójnie pierzaste, ogromne liście (nawet do 1 metra długości!). Młode liście są czerwonawo podbarwione. Wczesnym latem zakwita dużymi wiechami (30 cm długości), białych, gwiazdkowatych kwiatów. Powstają z nich dekoracyjne owoce-strąki do 25 cm długości, często utrzymują się na drzewie aż do wiosny.

Lagerstremia chińska (duża)
więcej informacji...
Lagerstremia chińska (duża)
 
Cena: 34.49 zł
Cena: 27.59 zł
Oszczędzasz: 6.90 zł (21%)
Lagerstremia chińska (duża) (Lagerstroemia x fauriei) Krzew ozdobny, dorastający do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu (temperatura od +1 do +12 st.C.) W najcieplejszych rejonach Polski może być warunkowo (pod okryciem) uprawiana w gruncie. Ozdobne są liście, kora (trójbarwna: szaro-brązowo-biała, łuszcząca się) i piękne kwiaty (od lata do jesieni) w ogromnych czerwono-purpurowych wiechach.

Lagerstremia czerwonolistna (duże drzewko)
więcej informacji...
Lagerstremia czerwonolistna (duże drzewko)
 
Cena: 246.72 zł
Cena: 214.50 zł
Oszczędzasz: 32.22 zł (14%)
Lagerstremia czerwonolistna (duże drzewko) (Lagerstroemia x fauriei "Best Red") NOWOŚĆ! Najpiękniejsza i wyjątkowa odmiana lagerstremii, ozdobna z ciemnoczerwonych liści i czerwono-różowych kwiatów. Drzewko, dorastające do 2,5 m wysokości.
Ma sezonowe liście, bardzo ciemno-czerwone, i piękne kwiaty (od lata do jesieni) w ogromnych czerwono-różowych wiechach (bardzo obfite kwitnienie). Ozdobna jest też kora pnia (trójbarwna: szaro-brązowo-biała, łuszcząca się).

Laurowiśnia marmurkowa
więcej informacji...
Laurowiśnia marmurkowa
 
Cena: 18.59 zł
Cena: 16.86 zł
Oszczędzasz: 1.73 zł (10%)
Laurowiśnia marmurkowa (Prunus laurocerasus "Marbled White") Zimozielony, gęsty krzew ozdobny, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z gór Bałkanów i Turcji. Ma błyszczące liście (do 15 cm długości), ciemnozielone w gęsty, biały, marmurkowy wzór. Wiosną zakwita białymi, kubkowatymi, pachnącymi kwiatami, z których powstają czarne, błyszczące owoce.

Lawenda biała
więcej informacji...
Lawenda biała
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 8.48 zł
Oszczędzasz: 6.06 zł (42%)
Lawenda biała (Lavandula "Nana Alba") NOWOŚĆ! Zimozielony, gęsty krzewik ozdobny o wyjątkowej, czysto-białej barwie kwiatów i o srebrzystym zabarwieniu liści, do uprawy doniczkowej lub w gruncie, pochodzi z Półwyspu Iberyjskiego, dorasta do 30 cm wysokości. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte drobnymi szaro-srebrzystymi, pachnącymi liśćmi. Przez całe lato kwitnie kłosowatymi kwiatostanami o pięknym zapachu.

Lespedeza różowa
więcej informacji...
Lespedeza różowa
 
Cena: 22.35 zł
Cena: 18.96 zł
Oszczędzasz: 3.39 zł (16%)
Lespedeza różowa (Lespedeza bicolor) PROMOCJA! Niezwykły i bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny z Chin i Japonii, ma pokrój rozłożysty, dorasta do 2 m wysokości. Liście sezonowe, jasnozielone, pierzaste. Bardzo obfite, motylkowate, purpurowo-różowe kwiaty pojawiają się w gęstych, zwisających gronach (długości ok. 12 cm) od lipca do września.

Leszczyna skręcona (duża)
więcej informacji...
Leszczyna skręcona (duża)
 
Cena: 38.50 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 13.91 zł (37%)
Leszczyna skręcona (duża) (Corylus avellana "Contorta") CENA PROMOCYJNA! Niezwykły krzew ozdobny z dekoracyjnie, spiralnie skręconych pędów i liści, dorasta do 3 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe, ciemnozielone, długości do 10 cm. Wyróżnia się wczesnym kwitnieniem: od początku marca do końca kwietnia, jeszcze przed rozwojem liści obficie zakwita zwisającymi, cytrynowożółtymi kwiatostanami.

Leszczynowiec chiński
więcej informacji...
Leszczynowiec chiński
 
Cena: 16.50 zł
Leszczynowiec chiński (Corylopsis sinensis var. veitchiana) Niezwykły krzew ozdobny z liści i pachnących, wczesnych kwiatów, dorasta do 3 m wysokości, tworzy wielopędową, zwartą koronę. Ma liście sezonowe, ciemnozielone od góry i niebieskawe od dołu, długości do 10 cm. Wyróżnia się wczesnym kwitnieniem: od początku marca do końca kwietnia, jeszcze przed rozwojem liści obficie zakwita gronami (10 cm długości) dzwonkowatych, cytrynowożółtych, pięknie pachnących kwiatów.

Ligustr chiński
więcej informacji...
Ligustr chiński
 
Cena: 6.50 zł
Ligustr chiński (Ligustrum sinense) NOWOŚĆ!!! Półzimozielony (nie zrzuca liści w łagodniejsze zimy), bujnie rosnący ozdobny krzew, dorasta do 1,5 m wysokości. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące, gęsto osadzone na łodygach. Kształt ma niepodobny do innych ligustrów- gałązki rozpościerają się szeroko, horyzontalnie na boki, co daje mu niespotykany, egzotyczny wygląd. Najlepiej wygląda posadzony pojedynczo. Wczesnym latem obficie kwitnie wiechami kremowych, pachnących kwiatów.

Ligustr japoński
więcej informacji...
Ligustr japoński
 
Cena: 39.65 zł
Cena: 35.80 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (10%)
Ligustr japoński (Ligustrum japonicum var. "Rotundifolia") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy, dorasta do 1,5 metra wysokości. Ma błyszczące, owalne, skórzaste, ciemnozielone liście do 6 cm długości, lekko falowane na brzegach. Białe kwiaty wyrastają w dużych wiechach, do 15 cm długości od czerwca do września. Powstają z nich czarne i błyszczące owoce, które są (po uprażeniu) używane jako substytut kawy.

Lilak afgański
więcej informacji...
Lilak afgański
 
Cena: 23.87 zł
Cena: 19.42 zł
Oszczędzasz: 4.45 zł (19%)
Lilak afgański(Syringa protolaciniata "Kabul") Rzadko spotykany krzew ozdobny z kwiatów i liści, dorasta do 3 m wysokości. Ma rozłożysty pokrój. Sezonowe, jasnozielone liście długości do 7 cm są niezwykłe i zupełnie niepodobne do liści innych lilaków- potrójnie pierzaste, o "ażurowym" wyglądzie. Pędy są cienkie i zabarwione na purpurowo. Późnym latem zakwita wiechami pięknych, kielichowatych, podobnych do hiacyntów, błękitnych, pięknie pachnących kwiatów na szczytach pędów.

Lilak Kim
więcej informacji...
Lilak Kim
 
Cena: 27.58 zł
Cena: 23.48 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (15%)
Lilak Kim (Syringa "Miss Kim") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana lilaka, łącząca wiele zalet! Ozdobny krzew, dorasta do 2 m wysokości, ma luźny pokrój. Liście ciemnozielone, owalne. Późnym latem i jesienią (już od końca sierpnia) liście zmieniają kolor na czerwony i ciemno-purpurowy- wyjątkowy efekt ozdobny! Wczesne i obfite kwitnienie w czerwcu. Kwiaty zebrane w gęste grona, cieniowane (od bieli do ciemnego fioletu), silnie i przyjemnie pachnące. Ta odmiana nie tworzy uciążliwych odrostów korzeniowych.

Lilak koreański
więcej informacji...
Lilak koreański
 
Cena: 21.60 zł
Cena: 18.90 zł
Oszczędzasz: 2.70 zł (13%)
Lilak koreański (Syringa meyeri x microphylla) NOWOŚĆ!!! Miniaturowy gęsty krzew ozdobny o sezonowych, zielonych, podbarwionych czerwono, sercowatych, małych liściach. Dorasta do 1 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach, w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Wiosną, do wczesnego lata obficie zakwita gęstymi wiechami pachnących kwiatów koloru fioletoworóżowego.

Lilak pstrolistny
więcej informacji...
Lilak pstrolistny
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 12.68 zł
Oszczędzasz: 7.29 zł (37%)
Lilak pstrolistny (Syringa vulgaris "Aucubaefolia") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z kwiatów i liści, dorasta do 3 m wysokości. Liście są sezonowe, sercowate, pięknie kontrastowo zabarwione w żółte smugi i kropki na zielonym tle. Równie piękną ozdobą są kwiaty- w maju zakwita wiechami pachnących, niebiesko-fioletowych kwiatów.

Lilak Sensation
więcej informacji...
Lilak Sensation
 
Cena: 22.80 zł
Cena: 18.45 zł
Oszczędzasz: 4.35 zł (20%)
Lilak Sensation (Syringa vulgaris "Sensation") NOWOŚĆ!!! Gęsty krzew ozdobny o wyjątkowych kwiatach. Dorasta do 3 m wysokości, ma wzniesiony pokrój. Wiosną, do wczesnego lata obficie zakwita gęstymi i dużymi wiechami pięknie pachnących kwiatów w kontrastowych barwach: kwiaty koloru ciemnofioletowego są obrzeżone czysto-białym paskiem.

Lilak wczesny chiński
więcej informacji...
Lilak wczesny chiński
 
Cena: 18.55 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Lilak wczesny chiński (Syringa oblata) NOWOŚĆ! Najwcześniej kwitnący lilak! Gęsty krzew ozdobny o sezonowych, zielonych, sercowatych liściach. Dorasta do 3 m wysokości. Zakwita wiosną (od 14 do 10 dni wcześniej niż inne lilaki) obficie gęstymi wiechami pięknie pachnących kwiatów koloru fioletoworóżowego. Kwiaty są miododajne, zwabiają również motyle.

Lilak żółty
więcej informacji...
Lilak żółty
 
Cena: 32.50 zł
Cena: 28.65 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (12%)
Lilak żółty (Syringa vulgaris "Primrose") NOWOŚĆ!!! Lilak o niespotykanych, żółtych kwiatach. Dorasta do 4 m wysokości. Wiosną, do wczesnego lata obficie zakwita gęstymi wiechami pachnących kwiatów koloru jasnożółtego do żółtego. Liście sercowate, jasnozielone, sezonowe. Pokrój wzniesiony, krzaczasty.

Magnolia czarna
więcej informacji...
Magnolia czarna
 
Cena: 82.65 zł
Cena: 71.55 zł
Oszczędzasz: 11.10 zł (14%)
Magnolia czarna (Magnolia x brooklynensis "Black Beauty") NOWOŚĆ! Pierwsza "czarnokwiatowa" nowa odmiana magnolii o średnim wzroście! Kwiaty duże (do 15 cm średnicy), obfite, pąki kwiatowe są ciemnofioletowo-brązowe, niemal czarne, rozwinięte kwiaty są bardzo ciemnofioletowo-czekoladowe, z aksamitnym połyskiem. Kwitnie od 2 do 3 tygodni później niż większość magnolii (od połowy kwietnia do końca maja), a jej pąki kwiatowe są całkowicie odporne na mróz. Dorasta do 5-7 m wysokości, tworzy zwartą, gęstą, piramidalną koronę.

Magnolia gwiaździsta wczesna
więcej informacji...
Magnolia gwiaździsta wczesna
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 19.98 zł
Oszczędzasz: 5.25 zł (21%)
Magnolia gwiaździsta wczesna (Magnolia x kobus) NOWOŚĆ! Najwcześniej kwitnąca magnolia o niezwykłych gwiazdkowatych kwiatach! Kwitnie 2 tygodnie wcześniej niż większość magnolii (od początku kwietnia), a jej pąki kwiatowe są całkowicie odporne na mróz. Dorasta do 5-7 m wysokości, tworzy rozłożystą, gęstą koronę. Wyjątkowo obficie zakwita masą kremowo-białych dużych kwiatów z żółtymi pylnikami.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-310]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.