Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Zioła i rośliny przyprawowe :
Rzadko spotykane zioła lecznicze i rośliny przyprawowe z całego świata.

[poprzednia]  [1-50]  [51-64]   [pokaż wszystko]

Tulbagia (czosnek afrykański)
więcej informacji...
Tulbagia (czosnek afrykański)
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 12.26 zł
Oszczędzasz: 6.39 zł (35%)
Tulbagia (czosnek afrykański) (Tulbaghia violacea "Variegata") NOWOŚĆ!!! Zimozielona bylina jadalna i ozdobna, do uprawy doniczkowej, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, zielonych, biało paskowanych liści. W lecie zakwita pięknymi, jasnofioletowymi kwiatami.
Ta roślina ma jadalne liście i kwiaty o silnym zapachu czosnku. Mogą być jadane na surowo; liście można stosować jak szczypior, a kwiaty jako atrakcyjny dodatek i dekorację do sałatek warzywnych.

Tymianek cytrynowy pstry
więcej informacji...
Tymianek cytrynowy pstry
 
Cena: 15.98 zł
Cena: 9.98 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (38%)
Tymianek cytrynowy złocisty (Thymus x citriodorus "Variegatus") Bylina przyprawowa, lecznicza i ozdobna do uprawy w pojemnikach lub w gruncie. Tworzy gęste rozrastające się kępy, dorasta do 25 cm wysokości. Liście są drobne, ciemnozielone, obrzeżone szerokim, żółtym i białym paskiem. Cała roślina silnie pachnie cytrynowym zapachem. Kwitnie w lecie gronami różowych kwiatków.
Listki są używane świeże lub po wysuszeniu do przyprawiania potraw, aromatyzowania napoi, sporządzania nalewek itp. Ma właściwości odkażające i bakteriobójcze- stosowany jest pomocniczo w chorobach dróg oddechowych i gardła.

Tymianek cytrynowy złocisty (duży)
więcej informacji...
Tymianek cytrynowy złocisty (duży)
 
Cena: 26.25 zł
Tymianek cytrynowy złocisty (Thymus x citriodorus "Golden Rain") Bylina przyprawowa, lecznicza i ozdobna do uprawy w pojemnikach lub w gruncie. Tworzy gęste rozrastające się kępy, dorasta do 25 cm wysokości. Liście są drobne, ciemnozielone, obrzeżone szerokim, złocisto-żółtym paskiem. Cała roślina silnie pachnie cytrynowym zapachem. Kwitnie w lecie gronami różowych kwiatków. Listki są używane świeże lub po wysuszeniu do przyprawiania potraw, aromatyzowania napoi, sporządzania nalewek itp. Ma właściwości odkażające i bakteriobójcze- stosowany jest pomocniczo w chorobach dróg oddechowych i gardła.

Wąkrotka azjatycka (roślina)
więcej informacji...
Wąkrotka azjatycka (roślina)
 
Cena: 23.55 zł
Cena: 18.49 zł
Oszczędzasz: 5.06 zł (22%)
Wąkrotka azjatycka (roślina) (Centella asiatica) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina lecznicza i ozdobna do uprawy w pojemnikach. Dorasta do 30 cm wysokości, tworzy kępy, rozrasta się przez rozłogi, pochodzi z Japonii. Z podziemnych rozłogów wyrastają błyszczące, okrągłe liście na wysokich łodyżkach. W lecie zakwita kłosowatymi kwiatostanami biało-różowych kwiatów.
Wąkrotka azjatycka jest rośliną o wręcz cudownych właściwościach. Znana jest od tysiącleci i powszechnie stosowana w medycynie ajurwedyjskiej (Indie) oraz w tradycyjnej medycynie chińskiej. Coraz powszechniejsza również w Europie. Można ją stosować wewnętrznie i zewnętrznie (do okładów, nacierań). Do spożycia nadają się liście świeże i suszone.

Wanilia paskowana
więcej informacji...
Wanilia paskowana
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 26.50 zł
Oszczędzasz: 3.35 zł (12%)
Wanilia paskowana (Vanilla pompona "Variegata") NOWOŚĆ! Ozdobne i przyprawowe pnącze do uprawy doniczkowej. Jest to właściwie pnący storczyk, tworzący długie do 3 metrów pędy z lancetowatymi, błyszczącymi, jasnozielonymi liśćmi (do 15 cm długości) w żółte, podłużne paski. Zakwita pięknymi biało-seledynowymi kwiatami o średnicy 10-15 cm, z których powstają długie strąki nasienne (po fermentacji otrzymuje się z nich wanilię).

Werbena cytrynowa
więcej informacji...
Werbena cytrynowa
 
Cena: 14.76 zł
Cena: 12.25 zł
Oszczędzasz: 2.51 zł (18%)
Werbena cytrynowa (Verbena triphylla) Mało znany w Polsce niewielki zimozielony krzew aromatyczny do uprawy w pojemnikach. Pochodzi z Brazylii. Jego liście (o pięknym zapachu cytryny i melisy), świeże i wysuszone, są używane do sporządzania napojów (jak herbata) i aromatyzowania potraw. Tworzy gęstą koronę, dorasta do 80 cm wysokości. Liście są lancetowate, jasnozielone.

Werbena olbrzymia lecznicza
więcej informacji...
Werbena olbrzymia lecznicza
 
Cena: 23.76 zł
Cena: 18.95 zł
Oszczędzasz: 4.81 zł (21%)
Werbena olbrzymia lecznicza (Verbena bonariensis) NOWOŚĆ!!! Niezwykła bylina ozdobna i lecznicza z Ameryki Południowej, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy kępy wysokich łodyg z długimi, owalnymi liśćmi. Przez całe lato aż do przymrozków obficie kwitnie pięknie pachnącymi, jasnofioletowymi kwiatostanami (wabią liczne motyle).
Częścią użytkową są liście, zbierane w lecie. Suszy się je i używa do zaparzania herbaty ziołowej (50 ml naparu rozcieńcza się w 1 l wody). Szczególnie pomocna w leczeniu reumatyzmu, migreny i nerwobólu, ma też działanie przeciwgorączkowe i łagodzi ból wątroby i żołądka.

Werbena pnąca argentyńska
więcej informacji...
Werbena pnąca argentyńska
 
Cena: 47.75 zł
Cena: 36.86 zł
Oszczędzasz: 10.89 zł (23%)
Werbena pnąca argentyńska (duża) (Lippia polystacha) NOWOŚĆ! Leczniczy i ozdobny krzew zimozielony (lub częściowo zimozielony) z gór Ameryki Południowej, dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy bardzo długie, pokładające się pędy, które mogą być prowadzone na podporach jak pnącze. Liście wąskie, lancetowate, jasnozielone, silnie pachnące miętowo-cytrynowym zapachem. W lecie kwitnie wiechami jasnofioletowych kwiatów.
Napar z liści świeżych lub suszonych ma silny i przyjemny aromat, wspomaga trawienie, działa przeciwskurczowo, uspokajająco i ma potwierdzone naukowo działanie antydepresyjne.

Witeks purpurowy (Krzew pieprzowy)
więcej informacji...
Witeks purpurowy (Krzew pieprzowy)
 
Cena: 26.65 zł
Cena: 21.49 zł
Oszczędzasz: 5.16 zł (20%)
Witeks purpurowy (Krzew pieprzowy)(Vitex agnus-castus "Montrose Purple") Unikalny krzew ozdobny i przyprawowy do 3 m wysokości, z Azji. Ma sezonowe, dłoniaste, przyjemnie pachnące liście, używane jako przyprawa po wysuszeniu (zastępują pieprz). Wyróżnia się późnym kwitnieniem- jesienią zakwita dużymi wiechami fiołkowo-purpurowych kwiatów.

Woskownica pensylwańska (Laur ogrodowy)
więcej informacji...
Woskownica pensylwańska (Laur ogrodowy)
 
Cena: 29.64 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (11%)
Woskownica pensylwańska (Laur ogrodowy)(Myrica pennsylvanica) NOWOŚĆ! Może w ogrodzie zastąpić wrażliwy na mróz laur. Unikalny, niespotykany u nas aromatyczny krzew przyprawowy i ozdobny. Pochodzi z USA i Kanady, dorasta do 3 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), ciemnozielone i błyszczące. Kwitnie obficie późną wiosną gronami białych kwiatków z których powstają jadalne owoce-jagody (stosowane jako dodatek do nalewek). Roślina samopylna.
Najcenniejsze są pachnące laurem liście, które (świeże lub suszone) z powodzeniem mogą zastąpić w kuchni liście laurowe. Herbatka z tych liści ma działanie przeciwgorączkowe lub (zewnętrznie na skórę) przeciwświądowe.

Woskownica wonna
więcej informacji...
Woskownica wonna
 
Cena: 29.50 zł
Cena: 25.86 zł
Oszczędzasz: 3.64 zł (13%)
Woskownica wonna (Myrica gale) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany aromatyczny krzew przyprawowy i ozdobny. Występuje w północnej Europie, w Polsce jest rośliną ściśle chronioną na nielicznych stanowiskach naturalnych. Dorasta do 2 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), ciemnozielone i skórzaste. Kwitnie późną wiosną gronami żółtawo-czerwonymi, kłosowatymi kwiatostanami.
Najcenniejsze są silnie i przyjemnie pachnące liście, które (świeże lub suszone) służą do aromatyzowania zup i potraw z warzyw i mięs. Również do zaparzania smacznej herbatki ziołowej. Zapach rośliny odstrasza muchy, komary i mole (w tym celu liście lub gałązki można np. wkładać do szaf z odzieżą).

Ziele grzybowe
więcej informacji...
Ziele grzybowe
 
Cena: 19.54 zł
Cena: 14.96 zł
Oszczędzasz: 4.58 zł (24%)
Ziele grzybowe (Rungia klossii "Champi") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina jadalna, przyprawowa i ozdobna do uprawy w pojemnikach. Dorasta do 40 cm wysokości, ma pokrój krzaczasty, pochodzi z Nowej Gwinei. Pędy są gęsto okryte mięsistymi, błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. W lecie zakwita pięknymi, kłosowatymi kwiatostanami błękitnych kwiatów.
Świeże liście zawierają dużo białka, wapnia i żelaza oraz witaminy C i A, są jadalnym i smacznym dodatkiem do potraw. Mają silny aromat grzybowy i służą jako przyprawa do zup, sałatek i potraw warzywnych.

Ziele oliwkowe
więcej informacji...
Ziele oliwkowe
 
Cena: 15.54 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 2.98 zł (20%)
Ziele oliwkowe (Santolina rosmarinifolia) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina dekoracyjna i przyprawowa do uprawy doniczkowej. Tworzy gęste kępy, dorasta do 40 cm wysokości. Ma bardzo wąskie, pierzaste, ciemnozielone liście.
Młode, świeże liście są używane jako przyprawa do sałatek, zapiekanek i pizzy. Mają oliwkowy, lekko pikantny smak.

Żyworódka pierzasta (większa)
więcej informacji...
Żyworódka pierzasta (większa)
 
Cena: 24.47 zł
Cena: 18.25 zł
Oszczędzasz: 6.22 zł (26%)
Żyworódka pierzasta (większa)(Kalanchoe daigremontina) Roślina lecznicza i kosmetyczna o wręcz cudownych właściwościach. Jest prawdziwą apteczką i powinna znajdować się w każdym domu. Można ją stosować (wewnętrznie i zewnętrznie) w formie okładów z liści, soku świeżego lub nalewki spirytusowej.
Żyworódka zawiera bardzo duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementów (manganu, miedzi, selenu, glinu, krzemu, potasu, wapnia i żelaza). Ma działanie bakterio- i grzybobójcze. Przyspiesza regenerację tkanek, działa przeciwzapalnie i zwiększa odporność organizmu.

[poprzednia]  [1-50]  [51-64]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.