Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Palmy ogrodowe :

Palma ogrodowa karłatka
powiększ...

Palma ogrodowa karłatka

(7 głosów)

 
Cena: 99.56 zł
Cena: 89.76 zł
Oszczędzasz: 9.80 zł (10%)
Kod: palmKarl

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Palma ogrodowa karłatka (Chamaerops humilis var. pyrenaica) NOWOŚĆ! Ta bardzo dekoracyjna palma pochodzi z wybrzeża Morza Śródziemnego (u nas osiąga wysokość do 2-3 m). Oferowana odmiana jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu, bo pochodzi z przedgórza Pirenejów, gdzie jest chłodniejszy klimat. Palma tworzy niski prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych niebieskawo-zielonych liści. U podstawy rośliny często wyrastają odrosty.
Nie wymaga wysokich temperatur (w przeciwieństwie do innych palm), jednak potrzebuje dużo słońca w lecie. Jest to jedyny gatunek palmy, który może być uprawiany w gruncie w cieplejszych rejonach Polski (w Wielkopolsce, na Pomorzu i Dolnym Śląsku), jeśli zapewnimy jej okrycie na zimę. Jest odporna na mróz do - 18 st. C. Palma ogrodowa jest też atrakcyjną rośliną do uprawy doniczkowej, ponieważ jest odporniejsza i łatwiejsza w uprawie niż inne palmy.
Wymaga gleby średnio-żyznej, przepuszczalnej, z dobrym drenażem na głębokości 60 cm oraz stanowiska ciepłe (o wystawie południowej), osłonięte od wiatru (np. przy domu). Do gruntu sadzimy wiosną tylko rośliny o wysokości co najmniej 80 cm. Młodsze rośliny uprawiamy w wysokich doniczkach i zimujemy w jasnym pomieszczeniu w temp. od +1 do +15 st.
Rośliny, rosnące w gruncie okrywamy po pierwszych jesiennych przymrozkach: Liście związujemy razem, podstawę rośliny obsypujemy grubą warstwą suchych liści, pień i liście okrywamy kilkoma warstwami włókniny i folii pęcherzykowej (w dni bezmroźne okrycie należy zdejmować z liści). Okrycie zdejmujemy całkowicie w kwietniu.
WYSYŁAMY 6-LETNIE ROŚLINY WYSOKOŚCI 50-60 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.