Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

Magnolia zimozielona "Cream" pachnąca
powiększ...

Magnolia zimozielona "Cream" pachnąca

(8 głosów)

 
Cena: 99.60 zł
Cena: 89.80 zł
Oszczędzasz: 9.80 zł (10%)
Kod: mgnZP

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Magnolia zimozielona "Cream" pachnąca ((Magnolia x laevifolia "Cream"). NOWOŚĆ! Unikalne, bardzo rzadko u nas spotykane drzewko (lub duży krzew) ozdobne z liści i kwiatów, dorasta do 2 m wysokości, pochodzenie mieszańcowe. Drzewko tworzy zwartą, kulistą koronę. Ciemnozielone, wiecznie zielone liście mają długość do 10 cm. Wiosną obficie zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kremowobiałymi, pojedynczymi kwiatami o pięknym, mocnym zapachu. Potem kwitnie mniej, ale przez cały sezon, aż do połowy jesieni.
Dobrze rośnie w półcieniu i w słońcu, w glebie żyznej i wilgotnej (najlepiej lekko kwaśnej, nie znosi gleb wapiennych), na stanowiskach osłoniętych od wiatru, np. przy ścianie domu. Konieczne jest regularne podlewanie w okresach suszy. Nawożenie nie jest potrzebne. Można stosować zakwaszacze do gleby. Może być przycinana na początku lata, skracamy tylko drobne gałązki, nie znosi silnego cięcia. Wzrost niezbyt szybki.
Ta odmiana jest stosunkowo odporna na mróz (pod okryciem wytrzymuje spadki temperatury do -20 st.), nadaje się również do uprawy doniczkowej. Okrycie przy temperaturach poniżej -10 st. jest konieczne, aby uniknąć uszkodzenia liści i pąków kwiatowych. Podstawę rośliny obsypujemy kopcem kompostu, a całą roślinę okrywamy kilkoma warstwami włókniny zimowej. Okrycie zdejmujemy zawsze, gdy okres mrozów mija.
WYSYŁAMY ROZGAŁĘZIONE DRZEWKA WYSOKOŚCI 65-75 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKU.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.