Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Zioła i rośliny przyprawowe :

Bulbina złocista
powiększ...

Bulbina złocista

(13 głosów)

 
Cena: 18.65 zł
Cena: 15.49 zł
Oszczędzasz: 3.16 zł (17%)
Kod: blbn

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Bulbina złocista (Bulbine frutescens) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna i lecznicza (dorasta do 50 cm wysokości), pochodzi z południa Afryki. Tworzy zdrewniałe, pokładające się łodygi z których wyrastają pęki długich i wąskich, mięsistych liści, magazynujących wodę. Z łodyg zwieszają się liczne korzenie powietrzne. Latem zakwita pięknymi, złocisto-pomarańczowymi kwiatostanami, złożonymi z licznych, gwiazdkowatych kwiatów.
Korzenie i kłącza bulbiny wykorzystywane są do przygotowywania wlewek i płukanek stosowanych na błony śluzowe, w leczeniu takich dolegliwości jak: biegunka i infekcje narządów moczowo-płciowych. W tradycyjnej medycynie ludowej stosowany jest świeży miąższ z liści na: trądzik, bąble, opryszczkę (w ustach i nosie), ukąszenia, swędzenia, wrzody, poparzenia słoneczne, spękania skóry.

Lubi słońce i gleby przepuszczalne, jałowe i piaszczyste. Latem należy ją podlewać 2-3 razy w tygodniu i co miesiąc nawozić. W pozostałym okresie nie nawozimy, a podlewanie ograniczamy. Nie jest w pełni odporna na mróz, dlatego musi zimować w jasnym, zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu. Od wiosny do jesieni może rosnąć np. w ogródku skalnym.
WYSYŁAMY ROŚLINY WYSOKOŚCI 20-30 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.