Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Krokosz barwierski
powiększ...

Krokosz barwierski

(14 głosów)

 
Cena: 0.98 zł
Kod: N_kro 15 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Carthamus tinctorius) NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina ozdobna, lecznicza i jadalna do uprawy w gruncie. Pochodzi z Bliskiego Wschodu i Indii. Uprawiany był w Europie już w średniowieczu. Tworzy wysokie do 60 cm, gęsto ulistnione łodygi. W lecie obficie zakwita efektownymi, dużymi, pomarańczowo-czerwonymi kwiatami, z których powstają duże, jadalne nasiona. Te nasiona zawierają aż 40% cennego oleju jadalnego, uznawanego za najzdrowszy (zawiera największą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które hamują powstawanie szkodliwego cholesterolu w organizmie). Napar z kwiatów jest stosowany do odkażania i leczenia ran lub oparzeń.
Krokosz lubi słońce i toleruje mniej korzystne warunki np. mało urodzajną, suchą glebę. Łatwy w uprawie. Siew od kwietnia do czerwca.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.