Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-337]  [następna] [pokaż wszystko]

Pęcherznica purpurowa
więcej informacji...
Pęcherznica purpurowa
 
Cena: 7.45 zł
Cena: 5.38 zł
Oszczędzasz: 2.07 zł (28%)
Pęcherznica purpurowa (Physocarpus opulifolius "Diabolo") Krzew ozdobny, dorastający do 1,20 m wys. Jego ozdobą są sezonowe, ciemno-purpurowe liście i różowe kwiaty w lecie. W zimie ozdobna jest kora -jasnobrązowa, łuszcząca się podłużnymi pasmami.

Peonia drzewiasta "Dwa Kolory"
więcej informacji...
Peonia drzewiasta "Dwa Kolory"
 
Cena: 38.50 zł
Cena: 32.68 zł
Oszczędzasz: 5.82 zł (16%)
Peonia drzewiasta "Dwa Kolory" (Paeonia suffruticosa "Shima-Nishiki") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych kwiatach, w kontrastowych barwach: karminowej i biało-jasnoróżowej. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca. Dorasta do 1,7 m.

Peonia drzewiasta "Ezra Pound"
więcej informacji...
Peonia drzewiasta "Ezra Pound"
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 41.60 zł
Oszczędzasz: 4.90 zł (11%)
Peonia drzewiasta "Ezra Pound" (Paeonia suffruticosa "Ezra Pound") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, cieniowanych kwiatach. Płatki są purpurowe u nasady, ku górze jaśniejące do koloru bladoróżowego. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca. Dorasta do 1,7 m.

Peonia drzewiasta kameliowa
więcej informacji...
Peonia drzewiasta kameliowa
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 41.60 zł
Oszczędzasz: 4.90 zł (11%)
Peonia drzewiasta kameliowa (Paeonia suffruticosa "Seidei") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, intensywnie czerwono-różowych, podobnych do kamelii kwiatach. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca.

Peonia drzewiasta purpurowa
więcej informacji...
Peonia drzewiasta purpurowa
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 38.60 zł
Oszczędzasz: 5.90 zł (14%)
Peonia drzewiasta purpurowa (Paeonia suffruticosa "Shimadijin") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, intensywnie ciemno-purpurowo-fioletowych kwiatach z żółtymi pylnikami. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca.

Peonia drzewiasta żółta
więcej informacji...
Peonia drzewiasta żółta
 
Cena: 49.85 zł
Cena: 44.61 zł
Oszczędzasz: 5.24 zł (11%)
Peonia drzewiasta żółta (Paeonia suffruticosa "High Noon") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana odmiana. Krzew ozdobny o wyjątkowych, półpełnych, intensywnie złocisto-żółtych kwiatach z ciemnymi pylnikami. Kwiaty tej peonii osiągają ogromną wielkość i średnicę do aż 30 cm! Kwiaty pojawiają się obficie na końcach pędów około 2 tygodnie wcześniej niż u peonii bylinowych. Długi okres kwitnienia- do początku lipca.

Perełkowiec japoński
więcej informacji...
Perełkowiec japoński
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 19.50 zł
Oszczędzasz: 6.75 zł (26%)
Perełkowiec japoński (Sophora japonica) Wyjątkowe drzewo ozdobne z kwiatów i dekoracyjnych owoców, pochodzi z północnej Japonii i Wysp Kurylskich, dorasta do 20 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście (długości do 25 cm), jesienią przebarwiają się na żółto. Późnym latem aż do października obficie zakwita wiechami białych, niebiesko podbarwionych, motylkowatych kwiatów. Rozwijają się z nich sznurowate, zwieszające się w dół z gałęzi, bardzo ozdobne owoce-strąki, przypominające sznury pereł (stąd nazwa), pozostają na drzewie aż do wiosny.

Pieris różowy
więcej informacji...
Pieris różowy
 
Cena: 34.90 zł
Cena: 27.50 zł
Oszczędzasz: 7.40 zł (22%)
Pieris różowy (Pieris japonica "Blush") Zimozielony, gęsty krzew ozdobny z kwiatów i liści, pochodzi z Japonii i Tajwanu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście lancetowate, błyszczące i ciemnozielone. Zakwita pod koniec zimy i wiosną dużymi do 15 cm długości gronami dzwonkowatych, różowo-białych kwiatów. Młode liście mają kolor rdzawo-czerwony.

Pigwowiec biały
więcej informacji...
Pigwowiec biały
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (15%)
Pigwowiec owocowy biały (Chaenomeles x superba "Jet Trail") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana o białych kwiatach! Krzew ozdobny i owocowy. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm średnicy), czysto białymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Platan arizoński
więcej informacji...
Platan arizoński
 
Cena: 16.40 zł
Platan arizoński (Platanus x wrightii) NOWOŚĆ! Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), pochodzenie mieszańcowe, dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: biało-szarym, brązowym i zielonkawym (z przewagą biało-szarego). Piękne są też błyszczące, głęboko klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Platan hiszpański (duży)
więcej informacji...
Platan hiszpański (duży)
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 32.68 zł
Oszczędzasz: 4.92 zł (14%)
Platan hiszpański (duży)(Platanus x hispanica) Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: jasnoszarym, brązowym i zielonkawym. Piękne są też błyszczące, klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Pomarańcza gruntowa (duża)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa (duża)
 
Cena: 54.89 zł
Cena: 49.86 zł
Oszczędzasz: 5.03 zł (10%)
Pomarańcza gruntowa (Poncirus trifoliata). Duży krzew lub drzewko z płn Chin, dorasta do 3 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne liście i kolczaste gałęzie. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie są smaczne, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Roślina nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski, na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Prusznik lawendowy (duży)
więcej informacji...
Prusznik lawendowy (duży)
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 23.60 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (12%)
Prusznik lawendowy (duży) (Ceanothus x impressus "Issai") To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o lawendowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lawendowych kwiatów.

Prusznik lazurowy
więcej informacji...
Prusznik lazurowy
 
Cena: 25.65 zł
Cena: 19.35 zł
Oszczędzasz: 6.30 zł (25%)
Prusznik lazurowy (duży) (Ceanothus "Blue Pacific") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana wielkokwiatowa. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o tak intensywnej lazurowo-błękitnej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lazurowo-błękitnych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Prusznik płożący (mydlany)
więcej informacji...
Prusznik płożący (mydlany)
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 23.59 zł
Oszczędzasz: 2.66 zł (11%)
Prusznik płożący (mydlany) (Ceanothus thyrsiflorus "Blue Bush") NOWOŚĆ! To jeden z najpiękniejszych zimozielonych krzewów kwitnących o intensywnej błękitno-fioletowej barwie kwiatów. Rozłożysty, gęsty, o pokładających się pędach, dorasta do 1 m wysokości i 1,5 m szerokości, pochodzi z Kalifornii. Ozdobny przez cały rok z zimozielonych, błyszczących, owalnych liści (długości do 1 cm), gęsto osadzonych na gałązkach. Szczególnie pięknie prezentuje się w miejscach wyniesionych (skarpy, ogrody skalne, duże pojemniki).
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od końca kwietnia do końca czerwca bardzo obficie zakwita dużymi wiechami błękitno-fioletowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.
Sok z wszystkich części rośliny zawiera saponiny, które są naturalnym zamiennikiem mydła.

Prusznik różowy
więcej informacji...
Prusznik różowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 16.86 zł
Oszczędzasz: 3.12 zł (16%)
Prusznik różowy (duży) (Ceanothus x pallidus "Marie Simon") PROMOCJA! Nowa odmiana wielkokwiatowa, odporna na mróz. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o cielisto-różowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, jasnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami cielisto-różowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Pustokrężnik kwiatowy
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiatowy
 
Cena: 26.98 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (13%)
Pustokrężnik kwiatowy (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, duży krzew o luźnym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości, pochodzi z Ameryki Północnej. Liście ma sezonowe, duże, klapowane, z wierzchu ciemnozielone, od spodu białawe. Jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Największą ozdobą są kwiaty, pojawiające się obficie w lipcu i sierpniu na szczytach pędów. Są to ogromne kwiatostany (do 30 cm długości), złożone z drobnych, kremowych kwiatków. Kwiatostany zwieszają się, co tworzy efekt "kwiatowego deszczu".
Krzew ma także właściwości lecznicze: napar z liści stosowany jest wspomagająco w leczeniu grypy, a napar z nasion pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Pustokrężnik kwiecisty
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiecisty
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (26%)
Pustokrężnik kwiecisty (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z zachodniej Ameryki Północnej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Pokrój rozłożysty, zwisający. Liście są sezonowe, owalne, ząbkowane i jasnozielone. W lipcu niezwykle obficie kwitnie dużymi, zwieszającymi, kremowo-białymi kwiatostanami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce-jagody, zebrane w grona. Te owoce stosowane są jako dodatek do nalewek.
Jest cenną rośliną leczniczą. Napar z liści stosowany jest w leczeniu grypy. Napar lub nalewka z owoców ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Rodotypos japoński (średni)
więcej informacji...
Rodotypos japoński (średni)
 
Cena: 18.40 zł
Rodotypos japoński (średni) (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Róża Alpine Sunset
więcej informacji...
Róża Alpine Sunset
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Alpine Sunset (Rosa "Alpine Sunset") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest różowa, stopniowo przechodząca w kolor jasnożółty ku środkowi kwiatu.

Róża Gloria Dei
więcej informacji...
Róża Gloria Dei
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Gloria Dei (Rosa "Gloria Dei") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest fiołkowo-różowa, stopniowo przechodząca w kolor biało-kremowy ku środkowi kwiatu.

Róża Kronenbourg
więcej informacji...
Róża Kronenbourg
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Kronenbourg (Rosa "Kronenbourg") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: wewnętrzna strona płatków jest malinowo-czerwona, a zewnętrzna strona jest złocisto-żółta.

Róża miniaturowa czerwona
więcej informacji...
Róża miniaturowa czerwona
 
Cena: 17.89 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Róża miniaturowa ogrodowa czerwona (Rosa "Mini Rose Red") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o czerwono-purpurowym kolorze.

Róża miniaturowa zimowa
więcej informacji...
Róża miniaturowa zimowa
 
Cena: 24.95 zł
Cena: 17.87 zł
Oszczędzasz: 7.08 zł (29%)
Róża miniaturowa zimowa różowa (Rosa "Mini Pinky") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie (zdjęcia przedstawiają oferowaną sadzonkę). Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Wyróżnia się późnym kwitnieniem: od lata do końca grudnia (jeśli nie ma większych mrozów) lub do końca zimy (przy uprawie w pomieszczeniu) obficie kwitnie pięknymi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie różowym kolorze.

Róża miniaturowa żółta
więcej informacji...
Róża miniaturowa żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (26%)
Róża miniaturowa ogrodowa żółta (Rosa "Harrisons Yellow") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie żółtym kolorze.

Róża niebieska pnąca
więcej informacji...
Róża niebieska pnąca
 
Cena: 15.40 zł
Róża niebieska pnąca (Rosa "Blue Girl") NOWOŚĆ! Piękna róża pnąca, dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się do obsadzania kratek, pergoli i altan. Obficie kwitnie niebiesko-liliowymi, pachnącymi kwiatami.

Róża niebieskolistna
więcej informacji...
Róża niebieskolistna
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (16%)
Róża niebieskolistna (Rosa x glauca) NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny dorastający do 1,5 m wys., tworzy wzniesione, rozgałęziające się pędy. Ma liście sezonowe, drobne, pierzaste, w kolorze niebiesko-sino-zielonkawym. Zakwita od wiosny do lata pojedynczymi, różowymi kwiatami z białą nasadą płatków; kwiaty tworzą piękny kontrast z ulistnieniem. Owoce ciemnoczerwone, eliptyczne, błyszczące, długo pozostają zimą na gałązkach.

Róża Purple Splash
więcej informacji...
Róża Purple Splash
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (13%)
Róża Purple Splash (Rosa "Purple Splash") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: płatki są ciemno-purpurowo-fioletowe z nieregularnym białym kropkowaniem.

Róża Queen of Sweden
więcej informacji...
Róża Queen of Sweden
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Queen of Sweden (Rosa "Queen of Sweden") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym kolorze: bardzo gęsto ułożone płatki są cielisto-jasno-różowe.

Różanecznik "Wulkan Fuji"
więcej informacji...
Różanecznik "Wulkan Fuji"
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 32.94 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (11%)
Różanecznik tajwański "Wulkan Fuji" (Rhododendendron simsii "Fuji") NOWOŚĆ! Zimozielony różanecznik o niezwykłych, igiełkowych liściach i kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, bardzo wąskie i długie, gęsto osadzone na gałązkach. Krzew dorasta do 45 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. W kwietniu i maju bardzo obficie kwitnie dużymi (do 8 cm średnicy), niezwykłymi, różowymi kwiatami, które przypominają wieloramienne gwiazdy. Japońskim twórcom tej odmiany te dziwne kwiaty przypominały wybuch wulkanu Fuji (stąd nazwa tego różanecznika).

Różanecznik drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Różanecznik drzewiasty (duży)
 
Cena: 149.80 zł
Cena: 126.84 zł
Oszczędzasz: 22.96 zł (16%)
Różanecznik drzewiasty (duży) (Rhododendendron arboreum var. rosea) NOWOŚĆ! Zimozielony drzewiasty różanecznik, dorasta do 10-12 m wysokości, tworzy gruby pień zakończony zwartą, wzniesioną koroną. Pochodzi z Himalajów. Ta odmiana jest najbardziej wytrzymała na mróz. Liście skórzaste, ciemnozielone, lancetowate, od dołu pokryte rdzawym meszkiem. W kwietniu i maju bardzo obficie zakwita zwartymi gronami dużych, ciemno-różowych kwiatów o jasnej gardzieli.

Różanecznik japoński miniaturowy
więcej informacji...
Różanecznik japoński miniaturowy
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (23%)
Różanecznik japoński miniaturowy (Rhododendendron x japonicum "F.C.F.") NOWOŚĆ! Zimozielony miniaturowy różanecznik o niezwykłych, półpełnych kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach, młode liście są jasnozielone. Krzew dorasta do 80 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. Na przełomie maja i czerwca bardzo obficie kwitnie kielichowatymi, półpełnymi (do 3 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami.

Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
więcej informacji...
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
 
Cena: 186.30 zł
Cena: 165.40 zł
Oszczędzasz: 20.90 zł (12%)
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący (na prawie każdą glebę) (Rhododendron "Rosa Dufthecke") NOWOŚC! Wyjątkowa odmiana różanecznika wielkokwiatowego. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 1 m wysokości, o zwartym pokroju. Wiosną obficie kwitnie gronami cielisto-różowych, cieniowanych, lejkowatych kwiatów o średnicy 6 cm. Kwiaty pięknie i mocno pachną, co jest zjawiskiem niespotykanym u innych różaneczników.

Różanecznik żółty
więcej informacji...
Różanecznik żółty
 
Cena: 28.45 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 9.60 zł (34%)
Różanecznik żółty (Rhododendron "Shamrock") NOWOŚĆ! Odmiana niskiego różanecznika o niezwykłych żółtych kwiatach. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 40 cm wysokości, o zwartym pokroju. W marcu obficie kwitnie gronami żółtych, lejkowatych kwiatów o średnicy 4 cm. Ze względu na niewielkie rozmiary może być uprawiany w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Nadaje się na bonsai.

Sarkokokka chińska (duża)
więcej informacji...
Sarkokokka chińska (duża)
 
Cena: 78.75 zł
Cena: 48.48 zł
Oszczędzasz: 30.27 zł (39%)
Sarkokokka chińska (duża)(Sarcococca confusa) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów (w zimie!) i owoców, dorasta do 1 m wysokości, ma wzniesione, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwitnie przez całą zimę licznymi, gwiazdkowatymi, kremowo-białymi kwiatami o pięknym, miodowym zapachu. Powstają z nich (samopylnie) liczne granatowe, błyszczące jagody (niejadalne).

Sekwoja olbrzymia niebieska
więcej informacji...
Sekwoja olbrzymia niebieska
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (11%)
Sekwoja olbrzymia niebieska (Sequoiadendron giganteum "Glauca") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana o niebieskim zabarwieniu igieł. Drzewa tego gatunku są w swojej ojczyźnie- górach Sierra Nevada w Kalifornii- najwyższymi (do 100 m wysokości) i najstarszymi drzewami na świecie (żyją nawet do 3500 lat). Są całkowicie odporne na choroby i szkodniki i niezwykle trwałe- drewno drzew, które padły przed 1000 lat jest jeszcze zdrowe. W warunkach naszego kraju ta sekwoja dorasta najwyżej do 25 m. To niezwykłe zimozielone drzewo o niebieskich igłach tworzy wyjątkowo gruby i szeroki u podstawy rudobrązowy pień.

Skimmia japońska karłowa
więcej informacji...
Skimmia japońska karłowa
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.89 zł
Oszczędzasz: 4.86 zł (33%)
Skimmia japońska karłowa (Skimmia japonica "Rubinetta") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie, dorasta do 50 cm wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Dekoracyjne pąki kwiatowe, zebrane w szczytowe wiechy, pojawiają się jesienią i ozdabiają roślinę aż do kwietnia/maja, kiedy zaczynają kwitnąć. Kwiaty są ciemnoczerwone, pachnące. Powstają z nich ozdobne, czerwone i błyszczące jagody.

Skrzydłorzech chiński
więcej informacji...
Skrzydłorzech chiński
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 22.46 zł
Oszczędzasz: 6.19 zł (22%)
Skrzydłorzech chiński (Pterocarya stenoptera) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, dorasta do 25 m wys. Drzewo ozdobne, ma rozłożystą koronę. Dekoracyjne są bardzo duże (do 60 cm długości!) sezonowe, pierzaste liście, jasnozielone i błyszczące, wcześnie rozwijają się na wiosnę. Ozdobna jest też głęboko spękana ciemnobrązowa kora. Największą ozdobą są wisiorowate kwiatostany, z których rozwijają się drobne orzeszki, zwieszające się z gałązek w sznurach 60 cm długości.
Liście mają silne właściwości odkażające i wywar z nich skutecznie leczy wypryski i egzemy na skórze.

Śliwa karłowa płożąca
więcej informacji...
Śliwa karłowa płożąca
 
Cena: 32.95 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 6.50 zł (20%)
Śliwa karłowa płożąca (Prunus pumila var. depressa) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany krzew ozdobny. Dobra roślina okrywowa, świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Nieduży, zwarty krzew z pędami płożącymi się po ziemi, dorastający do 30 cm wys. i szerokości 1,5 m. Liście są sezonowe, lancetowate, szarozielone, uniesione do góry. Jesienią przebarwiają się na intensywny czerwono-purpurowy kolor. Kwitnie obficie gronami białych kwiatów w kwietniu/maju. Owoce są jajowate, czarnopurpurowe, niejadalne.

Śnieguliczka perłowa
więcej informacji...
Śnieguliczka perłowa
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 9.75 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (35%)
Śnieguliczka perłowa (Symphoricarpus orbiculatus "Mother of Pearl") CENA PROMOCYJNA! Unikalna odmiana o pięknych, dekoracyjnych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe i zielone. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, perłowo-różowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Śnieguliczka pstrolistna
więcej informacji...
Śnieguliczka pstrolistna
 
Cena: 14.20 zł
Cena: 6.25 zł
Oszczędzasz: 7.95 zł (56%)
Śnieguliczka pstrolistna (Symphoricarpus orbiculatus "Aureovariegatus") PROMOCJA! Unikalna odmiana o barwnych liściach i fioletowych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe, zielone i obrzeżone żółtym pasem. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, fioletowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Stewarcja japońska
więcej informacji...
Stewarcja japońska
 
Cena: 37.50 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (14%)
Stewarcja japońska (Stewartia pseudocamellia) NOWOŚĆ!!! To rzadko spotykane, pięknie kwitnące drzewko ozdobne. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stewarcja wielkokwiatowa
więcej informacji...
Stewarcja wielkokwiatowa
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 31.57 zł
Oszczędzasz: 5.32 zł (15%)
Stewarcja wielkokwiatowa (Stewartia pseudocamellia var. koreana) NOWOŚĆ!!! To pięknie kwitnące drzewo ozdobne dorasta do 12 m wysokości. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita bardzo dużymi (7-8 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z ciemnożółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Strączyn żółty
więcej informacji...
Strączyn żółty
 
Cena: 23.70 zł
Cena: 21.55 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (10%)
Strączyn żółty (Cladrastis kentukea) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne ze wschodnich USA , dorasta do 5-10 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. W lecie zakwita obficie ogromnymi, białymi kwiatostanami (do 50 cm długości), miododajnymi, pięknie pachnącymi. Wyróżnia się bardzo dużymi, sezonowymi, pierzastymi liśćmi (do 40 cm długości), które jesienią stają się intensywnie żółte. Dekoracyjne są także owoce- długie strąki.

Stranwezja chińska
więcej informacji...
Stranwezja chińska
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.78 zł
Oszczędzasz: 5.11 zł (21%)
Stranwezja chińska (Stranvaesia davidiana) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany duży zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Liście są długie, lancetowate, parasolowato osadzone na gałązkach, ciemnozielone i błyszczące, młode liście mają czerwone zabarwienie. W lipcu i sierpniu zakwita kulistymi kwiatostanami drobnych, białych kwiatów. Rozwijają się z nich (samopylnie) grona dekoracyjnych, intensywnie czerwonych owoców-jagód (niejadalnych), które ozdabiają krzew aż do końca zimy.

Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
więcej informacji...
Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
 
Cena: 33.56 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 8.61 zł (26%)
Styraks chiński (Śnieżne drzewo) (Pterostyrax corymbosa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 10 m wysokości. Od czerwca do sierpnia wyjątkowo obficie (tak, że nie widać liści) zakwita pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami o długości 1,5 cm, zebranymi w pęczki. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny- stąd nazwa "śnieżne drzewo". Ma ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią przybierają piękny czerwony i żółty kolor.

Świecznikowiec chiński
więcej informacji...
Świecznikowiec chiński
 
Cena: 13.50 zł
Świecznikowiec chiński (Platycarya strobilacea) NOWOŚĆ!!! Unikalne drzewo ozdobne, dorasta do 10-15 m wysokości, pochodzi z Chin i Tajwanu. Ma gęstą, kulistą koronę. Liście są duże (do 30 cm długości) sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Niezwykłą ozdobą są wzniesione, rudobrązowe "szyszki", pojawiające się jesienią i trwające na drzewie przez całą zimę (piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach).

Sykopsis chiński
więcej informacji...
Sykopsis chiński
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 28.95 zł
Oszczędzasz: 3.64 zł (12%)
Sykopsis chiński (Sycopsis chiński) NOWOŚĆ! Pięknie kwitnący, okazały, zimozielony krzew ozdobny, pochodzi z Chin, dorasta do 4-6 m wysokości, ma wzniesiony pokrój. Liście są skórzaste, ciemnozielone, od spodu jasne, 10 cm długości. Zakwita obficie wiosną. Kwiaty są wyjątkowo oryginalne: bezpłatkowe, składają się z gęstych pęków ciemnoróżowych pręcików i słupków (średnica kwiatu 2,5 cm).

Szczęślin
więcej informacji...
Szczęślin
 
Cena: 42.59 zł
Cena: 38.49 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Szczęślin (Clerodendron trichotomum) NOWOŚĆ! Gęsty krzew ozdobny z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy odrosty korzeniowe. Ma ozdobne, sezonowe, duże i ciemnozielone liście (do 20 cm długości). Kwitnie od połowy lata do końca października kulistymi gronami ciemnoróżowych kwiatów o pięknym, bardzo mocnym zapachu. Z tych kwiatów powstają owoce, które także wyglądają jak kwiaty: na jaskraworóżowych rozetkach osadzone są ciemnoniebieskie błyszczące jagody.

Tawlina tęczowa
więcej informacji...
Tawlina tęczowa
 
Cena: 6.70 zł
Tawlina tęczowa (Sorbaria sorbifolia "Sem") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z płn Azji i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Ma bardzo ozdobne, duże (do 25 cm długości) sezonowe liście, podobne kształtem do liści jarzębiny, młode mają piękny kolor jasnożółty i różowy, starsze stopniowo zielenieją. Zakwita dużymi (do 20 cm długości) wiechami biało-kremowych kwiatów. Szczególną zaletą tawliny jest bardzo wczesny rozwój liści na wiosnę, przy tym liście są odporne na przymrozki.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-337]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.