Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-328]  [następna] [pokaż wszystko]

Pięknotka koreańska (duża)
więcej informacji...
Pięknotka koreańska (duża)
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 28.75 zł
Oszczędzasz: 6.20 zł (18%)
Pięknotka koreańska (duża) (Callicarpa dichotoma) Najpiękniejszy krzew ozdobny z owoców. Dorasta do 1,2 m wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. W lecie zakwita pękami drobnych, biało-różowych kwiatków, z których rozwijają się wyjątkowo dekoracyjne, błyszczące, fioletowo-różowe jagody (niejadalne). Ozdabiają one krzew przez całą jesień i zimę, aż do wiosny- to wyjątkowy efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach.

Pieris różowy
więcej informacji...
Pieris różowy
 
Cena: 34.90 zł
Cena: 27.50 zł
Oszczędzasz: 7.40 zł (22%)
Pieris różowy (Pieris japonica "Blush") Zimozielony, gęsty krzew ozdobny z kwiatów i liści, pochodzi z Japonii i Tajwanu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście lancetowate, błyszczące i ciemnozielone. Zakwita pod koniec zimy i wiosną dużymi do 15 cm długości gronami dzwonkowatych, różowo-białych kwiatów. Młode liście mają kolor rdzawo-czerwony.

Platan arizoński
więcej informacji...
Platan arizoński
 
Cena: 16.40 zł
Platan arizoński (Platanus x wrightii) NOWOŚĆ! Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), pochodzenie mieszańcowe, dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: biało-szarym, brązowym i zielonkawym (z przewagą biało-szarego). Piękne są też błyszczące, głęboko klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Platan hiszpański (duży)
więcej informacji...
Platan hiszpański (duży)
 
Cena: 37.60 zł
Cena: 32.68 zł
Oszczędzasz: 4.92 zł (14%)
Platan hiszpański (duży)(Platanus x hispanica) Jedno z najpiękniejszych drzew ozdobnych (liście, owoce i kolorowa kora), dorasta do 30 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma wyjątkowo dekoracyjną korę w plamy o trzech kolorach: jasnoszarym, brązowym i zielonkawym. Piękne są też błyszczące, klapowane liście oraz kuliste kwiaty i owoce.

Pomarańcza gruntowa
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa
 
Cena: 29.89 zł
Cena: 24.86 zł
Oszczędzasz: 5.03 zł (17%)
Pomarańcza gruntowa (Poncirus trifoliata). Duży krzew lub drzewko z płn Chin, dorasta do 3 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne liście i kolczaste gałęzie. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie są smaczne, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Roślina nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski, na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Prusznik lawendowy (duży)
więcej informacji...
Prusznik lawendowy (duży)
 
Cena: 26.80 zł
Cena: 23.60 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (12%)
Prusznik lawendowy (duży) (Ceanothus x impressus "Issai") To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o lawendowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lawendowych kwiatów.

Prusznik lazurowy
więcej informacji...
Prusznik lazurowy
 
Cena: 25.65 zł
Cena: 18.35 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (29%)
Prusznik lazurowy (duży) (Ceanothus "Blue Pacific") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana wielkokwiatowa. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o tak intensywnej lazurowo-błękitnej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, ciemnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami lazurowo-błękitnych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Prusznik płożący (mydlany)
więcej informacji...
Prusznik płożący (mydlany)
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 23.59 zł
Oszczędzasz: 2.66 zł (11%)
Prusznik płożący (mydlany) (Ceanothus thyrsiflorus "Blue Bush") NOWOŚĆ! To jeden z najpiękniejszych zimozielonych krzewów kwitnących o intensywnej błękitno-fioletowej barwie kwiatów. Rozłożysty, gęsty, o pokładających się pędach, dorasta do 1 m wysokości i 1,5 m szerokości, pochodzi z Kalifornii. Ozdobny przez cały rok z zimozielonych, błyszczących, owalnych liści (długości do 1 cm), gęsto osadzonych na gałązkach. Szczególnie pięknie prezentuje się w miejscach wyniesionych (skarpy, ogrody skalne, duże pojemniki).
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od końca kwietnia do końca czerwca bardzo obficie zakwita dużymi wiechami błękitno-fioletowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.
Sok z wszystkich części rośliny zawiera saponiny, które są naturalnym zamiennikiem mydła.

Prusznik różowy
więcej informacji...
Prusznik różowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 16.86 zł
Oszczędzasz: 3.12 zł (16%)
Prusznik różowy (duży) (Ceanothus x pallidus "Marie Simon") PROMOCJA! Nowa odmiana wielkokwiatowa, odporna na mróz. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o cielisto-różowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, jasnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami cielisto-różowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Pustokrężnik kwiatowy
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiatowy
 
Cena: 26.98 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (13%)
Pustokrężnik kwiatowy (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, duży krzew o luźnym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości, pochodzi z Ameryki Północnej. Liście ma sezonowe, duże, klapowane, z wierzchu ciemnozielone, od spodu białawe. Jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Największą ozdobą są kwiaty, pojawiające się obficie w lipcu i sierpniu na szczytach pędów. Są to ogromne kwiatostany (do 30 cm długości), złożone z drobnych, kremowych kwiatków. Kwiatostany zwieszają się, co tworzy efekt "kwiatowego deszczu".
Krzew ma także właściwości lecznicze: napar z liści stosowany jest wspomagająco w leczeniu grypy, a napar z nasion pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Pustokrężnik kwiecisty
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiecisty
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (26%)
Pustokrężnik kwiecisty (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z zachodniej Ameryki Północnej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Pokrój rozłożysty, zwisający. Liście są sezonowe, owalne, ząbkowane i jasnozielone. W lipcu niezwykle obficie kwitnie dużymi, zwieszającymi, kremowo-białymi kwiatostanami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce-jagody, zebrane w grona. Te owoce stosowane są jako dodatek do nalewek.
Jest cenną rośliną leczniczą. Napar z liści stosowany jest w leczeniu grypy. Napar lub nalewka z owoców ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Rodotypos japoński
więcej informacji...
Rodotypos japoński
 
Cena: 16.54 zł
Cena: 12.86 zł
Oszczędzasz: 3.68 zł (23%)
Rodotypos japoński (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Rodotypos japoński (średni)
więcej informacji...
Rodotypos japoński (średni)
 
Cena: 18.40 zł
Rodotypos japoński (średni) (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Róża Alpine Sunset
więcej informacji...
Róża Alpine Sunset
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Alpine Sunset (Rosa "Alpine Sunset") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest różowa, stopniowo przechodząca w kolor jasnożółty ku środkowi kwiatu.

Róża Gloria Dei
więcej informacji...
Róża Gloria Dei
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Gloria Dei (Rosa "Gloria Dei") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest fiołkowo-różowa, stopniowo przechodząca w kolor biało-kremowy ku środkowi kwiatu.

Róża Kronenbourg
więcej informacji...
Róża Kronenbourg
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Kronenbourg (Rosa "Kronenbourg") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: wewnętrzna strona płatków jest malinowo-czerwona, a zewnętrzna strona jest złocisto-żółta.

Róża miniaturowa czerwona
więcej informacji...
Róża miniaturowa czerwona
 
Cena: 17.89 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Róża miniaturowa ogrodowa czerwona (Rosa "Mini Rose Red") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o czerwono-purpurowym kolorze.

Róża miniaturowa zimowa
więcej informacji...
Róża miniaturowa zimowa
 
Cena: 24.95 zł
Cena: 17.87 zł
Oszczędzasz: 7.08 zł (29%)
Róża miniaturowa zimowa różowa (Rosa "Mini Pinky") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie (zdjęcia przedstawiają oferowaną sadzonkę). Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Wyróżnia się późnym kwitnieniem: od lata do końca grudnia (jeśli nie ma większych mrozów) lub do końca zimy (przy uprawie w pomieszczeniu) obficie kwitnie pięknymi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie różowym kolorze.

Róża miniaturowa żółta
więcej informacji...
Róża miniaturowa żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (26%)
Róża miniaturowa ogrodowa żółta (Rosa "Harrisons Yellow") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie żółtym kolorze.

Róża niebieska pnąca
więcej informacji...
Róża niebieska pnąca
 
Cena: 15.40 zł
Róża niebieska pnąca (Rosa "Blue Girl") NOWOŚĆ! Piękna róża pnąca, dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się do obsadzania kratek, pergoli i altan. Obficie kwitnie niebiesko-liliowymi, pachnącymi kwiatami.

Róża niebieskolistna
więcej informacji...
Róża niebieskolistna
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (16%)
Róża niebieskolistna (Rosa x glauca) NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny dorastający do 1,5 m wys., tworzy wzniesione, rozgałęziające się pędy. Ma liście sezonowe, drobne, pierzaste, w kolorze niebiesko-sino-zielonkawym. Zakwita od wiosny do lata pojedynczymi, różowymi kwiatami z białą nasadą płatków; kwiaty tworzą piękny kontrast z ulistnieniem. Owoce ciemnoczerwone, eliptyczne, błyszczące, długo pozostają zimą na gałązkach.

Róża Purple Splash
więcej informacji...
Róża Purple Splash
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (13%)
Róża Purple Splash (Rosa "Purple Splash") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: płatki są ciemno-purpurowo-fioletowe z nieregularnym białym kropkowaniem.

Róża Queen of Sweden
więcej informacji...
Róża Queen of Sweden
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Queen of Sweden (Rosa "Queen of Sweden") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym kolorze: bardzo gęsto ułożone płatki są cielisto-jasno-różowe.

Różanecznik "Wulkan Fuji"
więcej informacji...
Różanecznik "Wulkan Fuji"
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 32.94 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (11%)
Różanecznik tajwański "Wulkan Fuji" (Rhododendendron simsii "Fuji") NOWOŚĆ! Zimozielony różanecznik o niezwykłych, igiełkowych liściach i kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, bardzo wąskie i długie, gęsto osadzone na gałązkach. Krzew dorasta do 45 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. W kwietniu i maju bardzo obficie kwitnie dużymi (do 8 cm średnicy), niezwykłymi, różowymi kwiatami, które przypominają wieloramienne gwiazdy. Japońskim twórcom tej odmiany te dziwne kwiaty przypominały wybuch wulkanu Fuji (stąd nazwa tego różanecznika).

Różanecznik drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Różanecznik drzewiasty (duży)
 
Cena: 149.80 zł
Cena: 126.84 zł
Oszczędzasz: 22.96 zł (16%)
Różanecznik drzewiasty (duży) (Rhododendendron arboreum var. rosea) NOWOŚĆ! Zimozielony drzewiasty różanecznik, dorasta do 10-12 m wysokości, tworzy gruby pień zakończony zwartą, wzniesioną koroną. Pochodzi z Himalajów. Ta odmiana jest najbardziej wytrzymała na mróz. Liście skórzaste, ciemnozielone, lancetowate, od dołu pokryte rdzawym meszkiem. W kwietniu i maju bardzo obficie zakwita zwartymi gronami dużych, ciemno-różowych kwiatów o jasnej gardzieli.

Różanecznik japoński miniaturowy
więcej informacji...
Różanecznik japoński miniaturowy
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (23%)
Różanecznik japoński miniaturowy (Rhododendendron x japonicum "F.C.F.") NOWOŚĆ! Zimozielony miniaturowy różanecznik o niezwykłych, półpełnych kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach, młode liście są jasnozielone. Krzew dorasta do 80 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. Na przełomie maja i czerwca bardzo obficie kwitnie kielichowatymi, półpełnymi (do 3 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami.

Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
więcej informacji...
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
 
Cena: 186.30 zł
Cena: 165.40 zł
Oszczędzasz: 20.90 zł (12%)
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący (na prawie każdą glebę) (Rhododendron "Rosa Dufthecke") NOWOŚC! Wyjątkowa odmiana różanecznika wielkokwiatowego. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 1 m wysokości, o zwartym pokroju. Wiosną obficie kwitnie gronami cielisto-różowych, cieniowanych, lejkowatych kwiatów o średnicy 6 cm. Kwiaty pięknie i mocno pachną, co jest zjawiskiem niespotykanym u innych różaneczników.

Różanecznik żółty
więcej informacji...
Różanecznik żółty
 
Cena: 28.45 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 9.60 zł (34%)
Różanecznik żółty (Rhododendron "Shamrock") NOWOŚĆ! Odmiana niskiego różanecznika o niezwykłych żółtych kwiatach. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 40 cm wysokości, o zwartym pokroju. W marcu obficie kwitnie gronami żółtych, lejkowatych kwiatów o średnicy 4 cm. Ze względu na niewielkie rozmiary może być uprawiany w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Nadaje się na bonsai.

Sarkokokka chińska
więcej informacji...
Sarkokokka chińska
 
Cena: 38.75 zł
Cena: 33.48 zł
Oszczędzasz: 5.27 zł (14%)
Sarkokokka chińska (Sarcococca confusa) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów (w zimie!) i owoców, dorasta do 1 m wysokości, ma wzniesione, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwitnie przez całą zimę licznymi, gwiazdkowatymi, kremowo-białymi kwiatami o pięknym, miodowym zapachu. Powstają z nich (samopylnie) liczne granatowe, błyszczące jagody (niejadalne).

Sekwoja olbrzymia niebieska
więcej informacji...
Sekwoja olbrzymia niebieska
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (11%)
Sekwoja olbrzymia niebieska (Sequoiadendron giganteum "Glauca") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana o niebieskim zabarwieniu igieł. Drzewa tego gatunku są w swojej ojczyźnie- górach Sierra Nevada w Kalifornii- najwyższymi (do 100 m wysokości) i najstarszymi drzewami na świecie (żyją nawet do 3500 lat). Są całkowicie odporne na choroby i szkodniki i niezwykle trwałe- drewno drzew, które padły przed 1000 lat jest jeszcze zdrowe. W warunkach naszego kraju ta sekwoja dorasta najwyżej do 25 m. To niezwykłe zimozielone drzewo o niebieskich igłach tworzy wyjątkowo gruby i szeroki u podstawy rudobrązowy pień.

Skimmia japońska karłowa
więcej informacji...
Skimmia japońska karłowa
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.89 zł
Oszczędzasz: 4.86 zł (33%)
Skimmia japońska karłowa (Skimmia japonica "Rubinetta") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie, dorasta do 50 cm wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Dekoracyjne pąki kwiatowe, zebrane w szczytowe wiechy, pojawiają się jesienią i ozdabiają roślinę aż do kwietnia/maja, kiedy zaczynają kwitnąć. Kwiaty są ciemnoczerwone, pachnące. Powstają z nich ozdobne, czerwone i błyszczące jagody.

Skrzydłorzech chiński
więcej informacji...
Skrzydłorzech chiński
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 22.46 zł
Oszczędzasz: 6.19 zł (22%)
Skrzydłorzech chiński (Pterocarya stenoptera) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, dorasta do 25 m wys. Drzewo ozdobne, ma rozłożystą koronę. Dekoracyjne są bardzo duże (do 60 cm długości!) sezonowe, pierzaste liście, jasnozielone i błyszczące, wcześnie rozwijają się na wiosnę. Ozdobna jest też głęboko spękana ciemnobrązowa kora. Największą ozdobą są wisiorowate kwiatostany, z których rozwijają się drobne orzeszki, zwieszające się z gałązek w sznurach 60 cm długości.
Liście mają silne właściwości odkażające i wywar z nich skutecznie leczy wypryski i egzemy na skórze.

Śliwa karłowa płożąca
więcej informacji...
Śliwa karłowa płożąca
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (27%)
Śliwa karłowa płożąca (Prunus pumila var. depressa) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany krzew ozdobny. Dobra roślina okrywowa, świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Nieduży, zwarty krzew z pędami płożącymi się po ziemi, dorastający do 30 cm wys. i szerokości 1,5 m. Liście są sezonowe, lancetowate, szarozielone, uniesione do góry. Jesienią przebarwiają się na intensywny czerwono-purpurowy kolor. Kwitnie obficie gronami białych kwiatów w kwietniu/maju. Owoce są jajowate, czarnopurpurowe, niejadalne.

Śnieguliczka perłowa
więcej informacji...
Śnieguliczka perłowa
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 9.75 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (35%)
Śnieguliczka perłowa (Symphoricarpus orbiculatus "Mother of Pearl") CENA PROMOCYJNA! Unikalna odmiana o pięknych, dekoracyjnych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe i zielone. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, perłowo-różowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Stewarcja japońska
więcej informacji...
Stewarcja japońska
 
Cena: 37.50 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (14%)
Stewarcja japońska (Stewartia pseudocamellia) NOWOŚĆ!!! To rzadko spotykane, pięknie kwitnące drzewko ozdobne. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stewarcja wielkokwiatowa
więcej informacji...
Stewarcja wielkokwiatowa
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 31.57 zł
Oszczędzasz: 5.32 zł (15%)
Stewarcja wielkokwiatowa (Stewartia pseudocamellia var. koreana) NOWOŚĆ!!! To pięknie kwitnące drzewo ozdobne dorasta do 12 m wysokości. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita bardzo dużymi (7-8 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z ciemnożółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stranwezja chińska
więcej informacji...
Stranwezja chińska
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.78 zł
Oszczędzasz: 5.11 zł (21%)
Stranwezja chińska (Stranvaesia davidiana) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany duży zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Liście są długie, lancetowate, parasolowato osadzone na gałązkach, ciemnozielone i błyszczące, młode liście mają czerwone zabarwienie. W lipcu i sierpniu zakwita kulistymi kwiatostanami drobnych, białych kwiatów. Rozwijają się z nich (samopylnie) grona dekoracyjnych, intensywnie czerwonych owoców-jagód (niejadalnych), które ozdabiają krzew aż do końca zimy.

Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
więcej informacji...
Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
 
Cena: 33.56 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 8.61 zł (26%)
Styraks chiński (Śnieżne drzewo) (Pterostyrax corymbosa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 10 m wysokości. Od czerwca do sierpnia wyjątkowo obficie (tak, że nie widać liści) zakwita pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami o długości 1,5 cm, zebranymi w pęczki. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny- stąd nazwa "śnieżne drzewo". Ma ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią przybierają piękny czerwony i żółty kolor.

Świecznikowiec chiński
więcej informacji...
Świecznikowiec chiński
 
Cena: 13.50 zł
Świecznikowiec chiński (Platycarya strobilacea) NOWOŚĆ!!! Unikalne drzewo ozdobne, dorasta do 10-15 m wysokości, pochodzi z Chin i Tajwanu. Ma gęstą, kulistą koronę. Liście są duże (do 30 cm długości) sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Niezwykłą ozdobą są wzniesione, rudobrązowe "szyszki", pojawiające się jesienią i trwające na drzewie przez całą zimę (piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach).

Sykopsis chiński
więcej informacji...
Sykopsis chiński
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 28.95 zł
Oszczędzasz: 3.64 zł (12%)
Sykopsis chiński (Sycopsis chiński) NOWOŚĆ! Pięknie kwitnący, okazały, zimozielony krzew ozdobny, pochodzi z Chin, dorasta do 4-6 m wysokości, ma wzniesiony pokrój. Liście są skórzaste, ciemnozielone, od spodu jasne, 10 cm długości. Zakwita obficie wiosną. Kwiaty są wyjątkowo oryginalne: bezpłatkowe, składają się z gęstych pęków ciemnoróżowych pręcików i słupków (średnica kwiatu 2,5 cm).

Szczęślin
więcej informacji...
Szczęślin
 
Cena: 42.59 zł
Cena: 38.49 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Szczęślin (Clerodendron trichotomum) NOWOŚĆ! Gęsty krzew ozdobny z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy odrosty korzeniowe. Ma ozdobne, sezonowe, duże i ciemnozielone liście (do 20 cm długości). Kwitnie od połowy lata do końca października kulistymi gronami ciemnoróżowych kwiatów o pięknym, bardzo mocnym zapachu. Z tych kwiatów powstają owoce, które także wyglądają jak kwiaty: na jaskraworóżowych rozetkach osadzone są ciemnoniebieskie błyszczące jagody.

Tawlina tęczowa
więcej informacji...
Tawlina tęczowa
 
Cena: 6.70 zł
Tawlina tęczowa (Sorbaria sorbifolia "Sem") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z płn Azji i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Ma bardzo ozdobne, duże (do 25 cm długości) sezonowe liście, podobne kształtem do liści jarzębiny, młode mają piękny kolor jasnożółty i różowy, starsze stopniowo zielenieją. Zakwita dużymi (do 20 cm długości) wiechami biało-kremowych kwiatów. Szczególną zaletą tawliny jest bardzo wczesny rozwój liści na wiosnę, przy tym liście są odporne na przymrozki.

Tawulec japoński
więcej informacji...
Tawulec japoński
 
Cena: 10.87 zł
Cena: 8.79 zł
Oszczędzasz: 2.08 zł (20%)
Tawulec japoński (Stephanandra tanakae) PROMOCJA!!! Ozdobny krzew do 1,5 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są ząbkowane i głęboko ozdobnie unerwione, sezonowe, jesienią nabierają pięknej, miedziano-złotej barwy. Latem zakwita obficie gronami różowych i białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec miedziany
więcej informacji...
Tawulec miedziany
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (15%)
Tawulec miedziany (Stephanandra "Copper Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są powycinane i pofałdowane, sezonowe. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec żółty
więcej informacji...
Tawulec żółty
 
Cena: 12.67 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 2.81 zł (23%)
Tawulec żółty (Stephanandra "Fall Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy czerwonawy kolor starszych pędów. Liście sezonowe, zielone, jesienią stają się złocisto-żółte. Liście są powycinane i pofałdowane. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawuła "Ślubny wianek"
więcej informacji...
Tawuła "Ślubny wianek"
 
Cena: 16.50 zł
Tawuła "Ślubny wianek" (Spirea prunifolia "Plena") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana tawuły, ozdobnej z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój wzniesiony, przewisający, pochodzi z Chin, Tajwanu i Japonii. Ma liście bardzo dekoracyjne, sezonowe, ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na czerwono. Od maja do lipca zakwita wyjątkowo obficie baldachami półpełnych, czysto-białych kwiatów (używanych do ślubnych wianków- stąd nazwa tej rośliny).

Tawuła japońska różowa
więcej informacji...
Tawuła japońska różowa
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.35 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (18%)
Tawuła japońska różowa(Spiraea salicifolia) Krzew ozdobny z kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości. Pędy ma wzniesione, a sezonowe, jasnozielone liście podobne do liści wierzby. Duże, intensywnie różowe kwiatostany wyglądają jak wielkie, puszyste bazie.

Topola purpurowa
więcej informacji...
Topola purpurowa
 
Cena: 42.40 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 5.81 zł (14%)
Topola purpurowa (Populus deltoides "Purple Tower") NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne ze wschodnich i środkowych USA i Kanady, dorasta do 10 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się dużymi, sezonowymi liśćmi (do 11 cm długości i 10 cm szerokości), w niezwykłym, intensywnie czerwono-purpurowym kolorze. Liście nie zmieniają barwy w ciągu wegetacji. Nadaje się do mniejszych ogrodów, ze względu na wąski, wzniesiony pokrój.
Liście tego drzewa zawierają wyjątkowo dużo łatwo przyswajalnego białka (więcej niż większość zbóż) i dlatego uznawane są za "żywność przyszłości". Napar z kory ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgorączkowe; stosowany jest w leczeniu przeziębień.

Topola wielkolistna tybetańska
więcej informacji...
Topola wielkolistna tybetańska
 
Cena: 25.20 zł
Cena: 16.24 zł
Oszczędzasz: 8.96 zł (36%)
Topola wielkolistna tybetańska (Populus szechuanica var. tibetica) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne, dorasta do 25 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się bardzo dużymi, sezonowymi liśćmi (do 30 cm długości i 15 cm szerokości na starszych gałęziach), niebieskawo- jasnozielonymi, które jesienią przebarwiają się na żółto.

Trzmielina korkowa
więcej informacji...
Trzmielina korkowa
 
Cena: 21.88 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 7.43 zł (34%)
Trzmielina korkowa (Euonymus alata) Krzew ozdobny, do 2,5 m wysokości. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-328]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.