Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

.

przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-317]  [następna] [pokaż wszystko]

Prusznik różowy
więcej informacji...
Prusznik różowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 16.86 zł
Oszczędzasz: 3.12 zł (16%)
Prusznik różowy (duży) (Ceanothus x pallidus "Marie Simon") PROMOCJA! Nowa odmiana wielkokwiatowa, odporna na mróz. To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o cielisto-różowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, jasnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami cielisto-różowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Pustokrężnik kwiatowy
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiatowy
 
Cena: 26.98 zł
Cena: 23.68 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (13%)
Pustokrężnik kwiatowy (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany, duży krzew o luźnym, rozłożystym pokroju, dorasta do 2-3 m wysokości, pochodzi z Ameryki Północnej. Liście ma sezonowe, duże, klapowane, z wierzchu ciemnozielone, od spodu białawe. Jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Największą ozdobą są kwiaty, pojawiające się obficie w lipcu i sierpniu na szczytach pędów. Są to ogromne kwiatostany (do 30 cm długości), złożone z drobnych, kremowych kwiatków. Kwiatostany zwieszają się, co tworzy efekt "kwiatowego deszczu".
Krzew ma także właściwości lecznicze: napar z liści stosowany jest wspomagająco w leczeniu grypy, a napar z nasion pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Pustokrężnik kwiecisty
więcej informacji...
Pustokrężnik kwiecisty
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (26%)
Pustokrężnik kwiecisty (Holodiscus discolor) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z zachodniej Ameryki Północnej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Pokrój rozłożysty, zwisający. Liście są sezonowe, owalne, ząbkowane i jasnozielone. W lipcu niezwykle obficie kwitnie dużymi, zwieszającymi, kremowo-białymi kwiatostanami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce-jagody, zebrane w grona. Te owoce stosowane są jako dodatek do nalewek.
Jest cenną rośliną leczniczą. Napar z liści stosowany jest w leczeniu grypy. Napar lub nalewka z owoców ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Rodotypos japoński (średni)
więcej informacji...
Rodotypos japoński (średni)
 
Cena: 18.40 zł
Rodotypos japoński (średni) (Rhodotypos scandens) To wyjątkowo rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Ma wydłużone, ząbkowane, sezonowe, jasnozielone liście ze srebrzystym połyskiem, które jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor. W maju i czerwcu obficie kwitnie białymi, dużymi (5 cm średnicy) czteropłatkowymi kwiatami, z których powstają duże, ozdobne czarnobrązowe, błyszczące jagody.

Róża Alpine Sunset
więcej informacji...
Róża Alpine Sunset
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Alpine Sunset (Rosa "Alpine Sunset") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest różowa, stopniowo przechodząca w kolor jasnożółty ku środkowi kwiatu.

Róża Gloria Dei
więcej informacji...
Róża Gloria Dei
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Gloria Dei (Rosa "Gloria Dei") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, cieniowanym kolorze: zewnętrzna część płatków jest fiołkowo-różowa, stopniowo przechodząca w kolor biało-kremowy ku środkowi kwiatu.

Róża Kronenbourg
więcej informacji...
Róża Kronenbourg
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Kronenbourg (Rosa "Kronenbourg") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: wewnętrzna strona płatków jest malinowo-czerwona, a zewnętrzna strona jest złocisto-żółta.

Róża miniaturowa czerwona
więcej informacji...
Róża miniaturowa czerwona
 
Cena: 17.89 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Róża miniaturowa ogrodowa czerwona (Rosa "Mini Rose Red") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o czerwono-purpurowym kolorze.

Róża miniaturowa zimowa
więcej informacji...
Róża miniaturowa zimowa
 
Cena: 24.95 zł
Cena: 17.87 zł
Oszczędzasz: 7.08 zł (29%)
Róża miniaturowa zimowa różowa (Rosa "Mini Pinky") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie (zdjęcia przedstawiają oferowaną sadzonkę). Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, purpurowo podbarwione, sezonowe liście. Wyróżnia się późnym kwitnieniem: od lata do końca grudnia (jeśli nie ma większych mrozów) lub do końca zimy (przy uprawie w pomieszczeniu) obficie kwitnie pięknymi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie różowym kolorze.

Róża miniaturowa żółta
więcej informacji...
Róża miniaturowa żółta
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (26%)
Róża miniaturowa ogrodowa żółta (Rosa "Harrisons Yellow") NOWOŚĆ! Miniaturowy krzew ozdobny do uprawy w doniczce lub w gruncie. Dorasta do 60 cm wysokości, ma zwarty, gęsty pokrój. Ma ciemnozielone, sezonowe liście. Od końca maja do października obficie kwitnie płaskimi, wielopłatkowymi kwiatami o intensywnie żółtym kolorze.

Róża niebieska pnąca
więcej informacji...
Róża niebieska pnąca
 
Cena: 15.40 zł
Róża niebieska pnąca (Rosa "Blue Girl") NOWOŚĆ! Piękna róża pnąca, dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się do obsadzania kratek, pergoli i altan. Obficie kwitnie niebiesko-liliowymi, pachnącymi kwiatami.

Róża niebieskolistna
więcej informacji...
Róża niebieskolistna
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (16%)
Róża niebieskolistna (Rosa x glauca) NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny dorastający do 1,5 m wys., tworzy wzniesione, rozgałęziające się pędy. Ma liście sezonowe, drobne, pierzaste, w kolorze niebiesko-sino-zielonkawym. Zakwita od wiosny do lata pojedynczymi, różowymi kwiatami z białą nasadą płatków; kwiaty tworzą piękny kontrast z ulistnieniem. Owoce ciemnoczerwone, eliptyczne, błyszczące, długo pozostają zimą na gałązkach.

Róża Purple Splash
więcej informacji...
Róża Purple Splash
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (13%)
Róża Purple Splash (Rosa "Purple Splash") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym, kontrastowym kolorze: płatki są ciemno-purpurowo-fioletowe z nieregularnym białym kropkowaniem.

Róża Queen of Sweden
więcej informacji...
Róża Queen of Sweden
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (17%)
Róża Queen of Sweden (Rosa "Queen of Sweden") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 80 cm wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe, czerwono podbarwione liście. W lecie, aż do późnej jesieni obficie kwitnie wielopłatkowymi, pachnącymi kwiatami o niezwykłym kolorze: bardzo gęsto ułożone płatki są cielisto-jasno-różowe.

Różanecznik "Wulkan Fuji"
więcej informacji...
Różanecznik "Wulkan Fuji"
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 32.94 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (11%)
Różanecznik tajwański "Wulkan Fuji" (Rhododendendron simsii "Fuji") NOWOŚĆ! Zimozielony różanecznik o niezwykłych, igiełkowych liściach i kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, bardzo wąskie i długie, gęsto osadzone na gałązkach. Krzew dorasta do 45 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. W kwietniu i maju bardzo obficie kwitnie dużymi (do 8 cm średnicy), niezwykłymi, różowymi kwiatami, które przypominają wieloramienne gwiazdy. Japońskim twórcom tej odmiany te dziwne kwiaty przypominały wybuch wulkanu Fuji (stąd nazwa tego różanecznika).

Różanecznik drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Różanecznik drzewiasty (duży)
 
Cena: 149.80 zł
Cena: 126.84 zł
Oszczędzasz: 22.96 zł (16%)
Różanecznik drzewiasty (duży) (Rhododendendron arboreum var. rosea) NOWOŚĆ! Zimozielony drzewiasty różanecznik, dorasta do 10-12 m wysokości, tworzy gruby pień zakończony zwartą, wzniesioną koroną. Pochodzi z Himalajów. Ta odmiana jest najbardziej wytrzymała na mróz. Liście skórzaste, ciemnozielone, lancetowate, od dołu pokryte rdzawym meszkiem. W kwietniu i maju bardzo obficie zakwita zwartymi gronami dużych, ciemno-różowych kwiatów o jasnej gardzieli.

Różanecznik japoński miniaturowy
więcej informacji...
Różanecznik japoński miniaturowy
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (23%)
Różanecznik japoński miniaturowy (Rhododendendron x japonicum "F.C.F.") NOWOŚĆ! Zimozielony miniaturowy różanecznik o niezwykłych, półpełnych kwiatach. Liście są ciemnozielone i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach, młode liście są jasnozielone. Krzew dorasta do 80 cm wysokości, rośnie wolno i ma zwarty pokrój. Na przełomie maja i czerwca bardzo obficie kwitnie kielichowatymi, półpełnymi (do 3 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami.

Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
więcej informacji...
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący
 
Cena: 186.30 zł
Cena: 165.40 zł
Oszczędzasz: 20.90 zł (12%)
Różanecznik wielkokwiatowy pachnący (na prawie każdą glebę) (Rhododendron "Rosa Dufthecke") NOWOŚC! Wyjątkowa odmiana różanecznika wielkokwiatowego. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 1 m wysokości, o zwartym pokroju. Wiosną obficie kwitnie gronami cielisto-różowych, cieniowanych, lejkowatych kwiatów o średnicy 6 cm. Kwiaty pięknie i mocno pachną, co jest zjawiskiem niespotykanym u innych różaneczników.

Różanecznik żółty
więcej informacji...
Różanecznik żółty
 
Cena: 28.45 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 9.60 zł (34%)
Różanecznik żółty (Rhododendron "Shamrock") NOWOŚĆ! Odmiana niskiego różanecznika o niezwykłych żółtych kwiatach. Krzew ozdobny z wiecznie zielonych, błyszczących liści i pięknych kwiatów, dorasta do 40 cm wysokości, o zwartym pokroju. W marcu obficie kwitnie gronami żółtych, lejkowatych kwiatów o średnicy 4 cm. Ze względu na niewielkie rozmiary może być uprawiany w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Nadaje się na bonsai.

Sarkokokka chińska (duża)
więcej informacji...
Sarkokokka chińska (duża)
 
Cena: 78.75 zł
Cena: 48.48 zł
Oszczędzasz: 30.27 zł (39%)
Sarkokokka chińska (duża)(Sarcococca confusa) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów (w zimie!) i owoców, dorasta do 1 m wysokości, ma wzniesione, gęsto ulistnione gałęzie. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwitnie przez całą zimę licznymi, gwiazdkowatymi, kremowo-białymi kwiatami o pięknym, miodowym zapachu. Powstają z nich (samopylnie) liczne granatowe, błyszczące jagody (niejadalne).

Sekwoja olbrzymia niebieska
więcej informacji...
Sekwoja olbrzymia niebieska
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (11%)
Sekwoja olbrzymia niebieska (Sequoiadendron giganteum "Glauca") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana o niebieskim zabarwieniu igieł. Drzewa tego gatunku są w swojej ojczyźnie- górach Sierra Nevada w Kalifornii- najwyższymi (do 100 m wysokości) i najstarszymi drzewami na świecie (żyją nawet do 3500 lat). Są całkowicie odporne na choroby i szkodniki i niezwykle trwałe- drewno drzew, które padły przed 1000 lat jest jeszcze zdrowe. W warunkach naszego kraju ta sekwoja dorasta najwyżej do 25 m. To niezwykłe zimozielone drzewo o niebieskich igłach tworzy wyjątkowo gruby i szeroki u podstawy rudobrązowy pień.

Skimmia japońska karłowa
więcej informacji...
Skimmia japońska karłowa
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.89 zł
Oszczędzasz: 4.86 zł (33%)
Skimmia japońska karłowa (Skimmia japonica "Rubinetta") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie, dorasta do 50 cm wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Dekoracyjne pąki kwiatowe, zebrane w szczytowe wiechy, pojawiają się jesienią i ozdabiają roślinę aż do kwietnia/maja, kiedy zaczynają kwitnąć. Kwiaty są ciemnoczerwone, pachnące. Powstają z nich ozdobne, czerwone i błyszczące jagody.

Skrzydłorzech chiński
więcej informacji...
Skrzydłorzech chiński
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 22.46 zł
Oszczędzasz: 6.19 zł (22%)
Skrzydłorzech chiński (Pterocarya stenoptera) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, dorasta do 25 m wys. Drzewo ozdobne, ma rozłożystą koronę. Dekoracyjne są bardzo duże (do 60 cm długości!) sezonowe, pierzaste liście, jasnozielone i błyszczące, wcześnie rozwijają się na wiosnę. Ozdobna jest też głęboko spękana ciemnobrązowa kora. Największą ozdobą są wisiorowate kwiatostany, z których rozwijają się drobne orzeszki, zwieszające się z gałązek w sznurach 60 cm długości.
Liście mają silne właściwości odkażające i wywar z nich skutecznie leczy wypryski i egzemy na skórze.

Śliwa karłowa płożąca
więcej informacji...
Śliwa karłowa płożąca
 
Cena: 32.95 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 6.50 zł (20%)
Śliwa karłowa płożąca (Prunus pumila var. depressa) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany krzew ozdobny. Dobra roślina okrywowa, świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Nieduży, zwarty krzew z pędami płożącymi się po ziemi, dorastający do 30 cm wys. i szerokości 1,5 m. Liście są sezonowe, lancetowate, szarozielone, uniesione do góry. Jesienią przebarwiają się na intensywny czerwono-purpurowy kolor. Kwitnie obficie gronami białych kwiatów w kwietniu/maju. Owoce są jajowate, czarnopurpurowe, niejadalne.

Śnieguliczka perłowa
więcej informacji...
Śnieguliczka perłowa
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 9.75 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (35%)
Śnieguliczka perłowa (Symphoricarpus orbiculatus "Mother of Pearl") CENA PROMOCYJNA! Unikalna odmiana o pięknych, dekoracyjnych owocach. Gęsty krzew dorastający do 1,5 m wysokości. Ma drobne listki, sezonowe i zielone. Na jesieni tworzy liczne kuliste owoce, perłowo-różowe, zebrane w grona; pozostają na krzewie także po zrzuceniu liści, co tworzy piękny efekt dekoracyjny.

Stewarcja japońska
więcej informacji...
Stewarcja japońska
 
Cena: 37.50 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (14%)
Stewarcja japońska (Stewartia pseudocamellia) NOWOŚĆ!!! To rzadko spotykane, pięknie kwitnące drzewko ozdobne. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stewarcja wielkokwiatowa
więcej informacji...
Stewarcja wielkokwiatowa
 
Cena: 36.89 zł
Cena: 31.57 zł
Oszczędzasz: 5.32 zł (15%)
Stewarcja wielkokwiatowa (Stewartia pseudocamellia var. koreana) NOWOŚĆ!!! To pięknie kwitnące drzewo ozdobne dorasta do 12 m wysokości. Ma eliptyczne, zielone, sezonowe liście; jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i żółto. Od lipca do jesieni zakwita bardzo dużymi (7-8 cm średnicy) czysto-białymi, kubkowatymi kwiatami z ciemnożółtymi pylnikami. Kora jest wyjątkowo dekoracyjna, łuszczy się, pozostawiając trójkolorowe plamy.

Stranwezja chińska
więcej informacji...
Stranwezja chińska
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.78 zł
Oszczędzasz: 5.11 zł (21%)
Stranwezja chińska (Stranvaesia davidiana) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany duży zimozielony krzew ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Liście są długie, lancetowate, parasolowato osadzone na gałązkach, ciemnozielone i błyszczące, młode liście mają czerwone zabarwienie. W lipcu i sierpniu zakwita kulistymi kwiatostanami drobnych, białych kwiatów. Rozwijają się z nich (samopylnie) grona dekoracyjnych, intensywnie czerwonych owoców-jagód (niejadalnych), które ozdabiają krzew aż do końca zimy.

Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
więcej informacji...
Styraks chiński (Śnieżne drzewo)
 
Cena: 33.56 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 8.61 zł (26%)
Styraks chiński (Śnieżne drzewo) (Pterostyrax corymbosa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 10 m wysokości. Od czerwca do sierpnia wyjątkowo obficie (tak, że nie widać liści) zakwita pięknymi, dzwonkowatymi kwiatami o długości 1,5 cm, zebranymi w pęczki. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny- stąd nazwa "śnieżne drzewo". Ma ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią przybierają piękny czerwony i żółty kolor.

Świecznikowiec chiński
więcej informacji...
Świecznikowiec chiński
 
Cena: 13.50 zł
Świecznikowiec chiński (Platycarya strobilacea) NOWOŚĆ!!! Unikalne drzewo ozdobne, dorasta do 10-15 m wysokości, pochodzi z Chin i Tajwanu. Ma gęstą, kulistą koronę. Liście są duże (do 30 cm długości) sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Niezwykłą ozdobą są wzniesione, rudobrązowe "szyszki", pojawiające się jesienią i trwające na drzewie przez całą zimę (piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałązkach).

Sykopsis chiński
więcej informacji...
Sykopsis chiński
 
Cena: 32.59 zł
Cena: 28.95 zł
Oszczędzasz: 3.64 zł (12%)
Sykopsis chiński (Sycopsis chiński) NOWOŚĆ! Pięknie kwitnący, okazały, zimozielony krzew ozdobny, pochodzi z Chin, dorasta do 4-6 m wysokości, ma wzniesiony pokrój. Liście są skórzaste, ciemnozielone, od spodu jasne, 10 cm długości. Zakwita obficie wiosną. Kwiaty są wyjątkowo oryginalne: bezpłatkowe, składają się z gęstych pęków ciemnoróżowych pręcików i słupków (średnica kwiatu 2,5 cm).

Szczęślin
więcej informacji...
Szczęślin
 
Cena: 42.59 zł
Cena: 38.49 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Szczęślin (Clerodendron trichotomum) NOWOŚĆ! Gęsty krzew ozdobny z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy odrosty korzeniowe. Ma ozdobne, sezonowe, duże i ciemnozielone liście (do 20 cm długości). Kwitnie od połowy lata do końca października kulistymi gronami ciemnoróżowych kwiatów o pięknym, bardzo mocnym zapachu. Z tych kwiatów powstają owoce, które także wyglądają jak kwiaty: na jaskraworóżowych rozetkach osadzone są ciemnoniebieskie błyszczące jagody.

Tawlina tęczowa
więcej informacji...
Tawlina tęczowa
 
Cena: 6.70 zł
Tawlina tęczowa (Sorbaria sorbifolia "Sem") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z płn Azji i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Ma bardzo ozdobne, duże (do 25 cm długości) sezonowe liście, podobne kształtem do liści jarzębiny, młode mają piękny kolor jasnożółty i różowy, starsze stopniowo zielenieją. Zakwita dużymi (do 20 cm długości) wiechami biało-kremowych kwiatów. Szczególną zaletą tawliny jest bardzo wczesny rozwój liści na wiosnę, przy tym liście są odporne na przymrozki.

Tawulec miedziany
więcej informacji...
Tawulec miedziany
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (15%)
Tawulec miedziany (Stephanandra "Copper Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są powycinane i pofałdowane, sezonowe. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec żółty
więcej informacji...
Tawulec żółty
 
Cena: 12.67 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 2.81 zł (23%)
Tawulec żółty (Stephanandra "Fall Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy czerwonawy kolor starszych pędów. Liście sezonowe, zielone, jesienią stają się złocisto-żółte. Liście są powycinane i pofałdowane. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawuła "Ślubny wianek"
więcej informacji...
Tawuła "Ślubny wianek"
 
Cena: 16.50 zł
Tawuła "Ślubny wianek" (Spirea prunifolia "Plena") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana tawuły, ozdobnej z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój wzniesiony, przewisający, pochodzi z Chin, Tajwanu i Japonii. Ma liście bardzo dekoracyjne, sezonowe, ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na czerwono. Od maja do lipca zakwita wyjątkowo obficie baldachami półpełnych, czysto-białych kwiatów (używanych do ślubnych wianków- stąd nazwa tej rośliny).

Tawuła japońska różowa
więcej informacji...
Tawuła japońska różowa
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.35 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (18%)
Tawuła japońska różowa(Spiraea salicifolia) Krzew ozdobny z kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości. Pędy ma wzniesione, a sezonowe, jasnozielone liście podobne do liści wierzby. Duże, intensywnie różowe kwiatostany wyglądają jak wielkie, puszyste bazie.

Topola purpurowa
więcej informacji...
Topola purpurowa
 
Cena: 42.40 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 5.81 zł (14%)
Topola purpurowa (Populus deltoides "Purple Tower") NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne ze wschodnich i środkowych USA i Kanady, dorasta do 10 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się dużymi, sezonowymi liśćmi (do 11 cm długości i 10 cm szerokości), w niezwykłym, intensywnie czerwono-purpurowym kolorze. Liście nie zmieniają barwy w ciągu wegetacji. Nadaje się do mniejszych ogrodów, ze względu na wąski, wzniesiony pokrój.
Liście tego drzewa zawierają wyjątkowo dużo łatwo przyswajalnego białka (więcej niż większość zbóż) i dlatego uznawane są za "żywność przyszłości". Napar z kory ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgorączkowe; stosowany jest w leczeniu przeziębień.

Trzmielina korkowa
więcej informacji...
Trzmielina korkowa
 
Cena: 16.88 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 7.43 zł (45%)
Trzmielina korkowa (Euonymus alata) Krzew ozdobny, do 2,5 m wysokości. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

Trzmielina korkowa "Compacta"
więcej informacji...
Trzmielina korkowa "Compacta"
 
Cena: 19.80 zł
Cena: 12.33 zł
Oszczędzasz: 7.47 zł (38%)
Trzmielina korkowa "Compacta" (Euonymus alata "Compacta") PROMOCJA! Krzew ozdobny, wolno rosnący do 2 m wysokości, o zwartym pokroju, nadaje się do uprawy w małych ogrodach i w pojemnikach. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

Trzmielina krzewiasta pstra
więcej informacji...
Trzmielina krzewiasta pstra
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 6.54 zł (25%)
Trzmielina krzewiasta pstra (Euonymus japonicus "Albomarginatus") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój zwarty. Ma Ma bardzo dekoracyjne, błyszczące, skórzaste, ciemnozielone liście, obrzeżone kremowym paskiem.

Trzmielina płożąca barwna
więcej informacji...
Trzmielina płożąca barwna
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (26%)
Trzmielina płożąca barwna (Euonymus "Winter Dawn") PROMOCJA! Zimozielony krzew o długich do 1 m, pokładających się pędach. Może być stosowany jako roślina okrywowa, zwieszająca lub jako pnącze. Wyróżnia się wąskimi, wydłużonymi liśćmi z wyraźnym, srebrzystym unerwieniem. Młode przyrosty są jasnozielone, starsze liście ciemnieją, a od jesieni do wiosny zmieniają kolor na czerwony i purpurowy.

Trzmielina płożąca chińska
więcej informacji...
Trzmielina płożąca chińska
 
Cena: 10.40 zł
Cena: 8.90 zł
Oszczędzasz: 1.50 zł (15%)
Trzmielina płożąca chińska (Euonymus fortunei "Wolong Ghost") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Zimozielony krzew o długich do 1,2 m, pokładających się pędach. Może być stosowany jako roślina okrywowa, zwieszająca lub jako pnącze. Wyróżnia się wąskimi, wydłużonymi liśćmi z wyraźnym, srebrzystym unerwieniem.

Trzmielina turkiestańska
więcej informacji...
Trzmielina turkiestańska
 
Cena: 16.58 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 2.08 zł (13%)
Trzmielina turkiestańska (Euonymus nanus var. turkestanicus) NOWOŚĆ! Rozłożysty niski krzew ozdobny z Azji Środkowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma igiełkowate, ciemnozielone, sezonowe listki, podobne do ulistnienia cisów. Jesienią zmieniają kolor na jaskrawo czerwony. Zakwita wiosną czerwonymi kwiatami, z których powstają bardzo dekoracyjne różowe owoce w pomarańczowych osnówkach, zwieszające się z gałązek na długich ogonkach.

Tulipanowiec
więcej informacji...
Tulipanowiec
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (18%)
Tulipanowiec (Liriodendron tulipifera) Drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, ma niezwykłe, duże liście o kształcie siodłowatym. W lecie zakwita żółto-pomarańczowymi kwiatami, przypominającymi tulipany. Drzewo miododajne.

Weigela "Caricature"
więcej informacji...
Weigela "Caricature"
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.85 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (24%)
Weigela "Caricature" (Weigela florida "Caricature") Krzew ozdobny z Chin, w odmianie wyjątkowo dekoracyjnej z barwnych, dziwnie ukształtowanych liści i obfitych kwiatów. Ma pokrój kulisty, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma ciekawie uformowane, sezonowe liście (środkowa część liścia rośnie szybciej niż pozostałe, co powoduje wygląd jakby jasnozielonego pęcherza, z kremową lub różową obwódką). Kwiaty są dzwonkowate, różowe, wiosną.

Weigela (krzewuszka) żółta
więcej informacji...
Weigela (krzewuszka) żółta
 
Cena: 19.76 zł
Cena: 18.98 zł
Oszczędzasz: 0.78 zł (4%)
Weigela (krzewuszka) żółta (Weigela middendorfiana) NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany krzew ozdobny z Japonii i wschodniej Syberii. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Liście sezonowe, jasnozielone. W maju i czerwcu bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm długości), dzwonkowatymi, żółtymi kwiatami z pomarańczową gardzielą.

Wiąz chiński
więcej informacji...
Wiąz chiński
 
Cena: 21.80 zł
Cena: 15.59 zł
Oszczędzasz: 6.21 zł (29%)
Wiąz chiński (Ulmus parvifolia) NOWOŚĆ! Rzadko spotykane drzewko ozdobne, podobne do egzotycznych notofagusów, dorasta do 10 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Pokrój delikatny "ażurowy". Świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Liście są sezonowe, ciemnozielone, błyszczące i piłkowane. Wyjątkowo długo utrzymują się na drzewach (niekiedy aż do końca grudnia) i nie zmieniają koloru. Kwitnie wczesną wiosną gronami drobnych żółtawych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz pstrolistny (duży)
więcej informacji...
Wiąz pstrolistny (duży)
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 38.65 zł
Oszczędzasz: 7.85 zł (17%)
Wiąz pstrolistny (duży) (Ulmus minor "Variegata") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo ozdobna odmiana. Drzewo dorastające do 15 m wysokości, tworzy piramidalną, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, ciemnozielone, bardzo gęsto nakrapiane czystobiałymi kropkami, co tworzy piękny, kontrastowy efekt ozdobny. Liście przebarwiają się jesienią na żółto. Kwitnie wczesną wiosną gronami czerwonych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz złocisty (duży)
więcej informacji...
Wiąz złocisty (duży)
 
Cena: 48.89 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 16.30 zł (34%)
Wiąz złocisty (duży) (Ulmus hollandica "Wredei") CENA PROMOCYJNA! Wyjątkowo ozdobna odmiana o złocistych liściach! Drzewo dorastające do 5-10 m wysokości, tworzy kolumnową, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, fałdowane, młode są jasnożółte, starsze żółte i żółtozielone ze złocistym zabarwieniem, co tworzy piękny efekt ozdobny.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-317]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.