Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-336]  [następna] [pokaż wszystko]

Czoisja złocista
więcej informacji...
Czoisja złocista
 
Cena: 32.68 zł
Cena: 26.54 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (19%)
Czoisja złocista (Choisya ternata "Sundance") Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, dorasta do 2 m wysokości, ma zwarty i gęsty pokrój. Nadaje się do uprawy w gruncie lub w doniczce (na balkonie lub tarasie). Liście są złociste (starsze żółto-zielonkawe) i błyszczące, wąskie, lancetowate i okółkowo osadzone na gałęziach. Dwukrotnie w ciągu roku (późną wiosną i na jesieni) kwitnie wyjątkowo obficie kremowo białymi kwiatami o silnym zapachu pomarańczy.

Dąb laotański
więcej informacji...
Dąb laotański
 
Cena: 89.90 zł
Cena: 69.50 zł
Oszczędzasz: 20.40 zł (23%)
Dąb laotański (Quercus myrsinifolia) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny (zdjęcie "real-foto") z gór południowych Chin i Laosu. Jeden z najpiękniejszych dębów zimozielonych, dorasta do 3-4 m wysokości (w uprawie doniczkowej), tworzy wydłużoną, stożkowatą koronę. Liście ma zupełnie niepodobne do typowych liści dębowych- są wąskie, lancetowate, początkowo czerwonawe, później ciemnozielone i błyszczące. Kora jest gładka, ciemnoszara.

Dąb purpurowy
więcej informacji...
Dąb purpurowy
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 19.98 zł
Oszczędzasz: 5.25 zł (21%)
Dąb purpurowy (Quercus palustris) NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych dębów ozdobnych, dorasta do 20 m wysokości, tworzy stożkowatą koronę. Liście sezonowe, wyjątkowo dekoracyjne, bardzo głęboko powycinane, jasnozielone i błyszczące, jesienią zmieniają kolor na intensywnie purpurowy (stąd nazwa dębu). Kora pnia jest spękana, ciemnoszara.

Dąb turecki
więcej informacji...
Dąb turecki
 
Cena: 28.49 zł
Cena: 19.95 zł
Oszczędzasz: 8.54 zł (30%)
Dąb turecki (Quercus lanuginosa) NOWOŚĆ! Rzadko spotykane drzewo ozdobne z gór Bałkanów i Turcji, dorasta do 35 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Ma dekoracyjne, sezonowe liście, błyszczące, skórzaste i wąskie. Owocuje żołędziami o ozdobnej frędzelkowatej "czapeczce". Te żołędzie są po uprażeniu i zmieleniu używane w jako bezkofeinowy zamiennik kawy. Kora jest także dekoracyjna, korkowa, głęboko spękana, ciemnoszara.

Dąb zimozielony japoński (duży)
więcej informacji...
Dąb zimozielony japoński (duży)
 
Cena: 146.74 zł
Cena: 102.45 zł
Oszczędzasz: 44.29 zł (31%)
Dąb zimozielony japoński (duży) (Quercus phillyreoides) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny (zdjęcie "real-foto"). Jeden z najpiękniejszych dębów zimozielonych, dorasta do 3-4 m wysokości w uprawie doniczkowej i do 9 m w uprawie gruntowej, tworzy wydłużoną, luźną koronę. Liście ma zupełnie niepodobne do typowych liści dębowych- są owalne, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące, do 6 cm długości. Kora jest gładka, ciemnoszara. Jest najczęściej sadzonym dębem w ogrodach japońskich.

Dabecja pstrolistna
więcej informacji...
Dabecja pstrolistna
 
Cena: 6.97 zł
Cena: 6.50 zł
Oszczędzasz: 0.47 zł (7%)
Dabecja pstrolistna (Daboetzia cantabrica "Golden Spotted") NOWOŚĆ!!! Unikalna odmiana o pstrym złocistożółto-ciemnozielonym, kontrastowym ulistnieniu. Zimozielona krzewinka z północnej Hiszpanii, dorasta do 35 cm wysokości, tworzy gęste, poduszkowe kępy. Od sierpnia do późnej jesieni bardzo obficie zakwita gronami kielichowatych, lilioworóżowych kwiatków na wzniesionych łodyżkach.

Dereń "Norman Hadden"
więcej informacji...
Dereń "Norman Hadden"
 
Cena: 17.50 zł
Dereń "Norman Hadden" (Cornus kousa "Norman Hadden") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych ozdobnych krzewów. Pochodzi z USA i Kanady, dorasta do 5 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), jasnozielone. Jesienią stają się czerwone i różowe. Kwitnie bardzo obficie wczesnym latem: kwiaty są duże, czteropłatkowe, początkowo zielonkawe, potem czysto-białe, a w końcu różowe. Owoce są okrągłe czerwone.

Dereń "Zimowy Płomień"
więcej informacji...
Dereń "Zimowy Płomień"
 
Cena: 16.70 zł
Dereń "Zimowy Płomień" (Cornus x sanguinea "Winter Flame") Krzew ozdobny o wyjątkowo dekoracyjnej korze: ma kolor płomienia: jaskrawo pomarańczowo-żółto-czerwony. Piękny efekt ozdobny szczególnie w zimie i wiosną. Liście są owalne, jasnozielone, jesienią przebarwiają się na efektowne kolory: żółty i pomarańczowy. Niewymagający, do 2 m wysokości.

Dereń kwiecisty
więcej informacji...
Dereń kwiecisty
 
Cena: 22.65 zł
Cena: 18.45 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (19%)
Dereń kwiecisty (Cornus florida "Cherokee Chief") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy dereń ozdobny z kwiatów! Krzew ozdobny z Korei i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma sezonowe ciemnozielone liście, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi ciemnoróżowymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Z nich powstają dekoracyjne czerwone owoce, podobne do truskawki (jadalne, lecz niezbyt smaczne).

Dereń pstrolistny japoński (drzewko)
więcej informacji...
Dereń pstrolistny japoński (drzewko)
 
Cena: 125.40 zł
Dereń pstrolistny japoński (duży) (Cornus kousa "Aka Tsuki") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy dereń ozdobny z liści i kwiatów! Krzew ozdobny z Korei i Japonii, dorasta do 3 m wysokości, tworzy rozłożystą koronę. Ma sezonowe, wielobarwne liście w nieregularne smugi białe, kremowe i różowe; stopniowo zieleniejące, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi ciemnoróżowymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Z nich powstają dekoracyjne czerwone jadalne owoce, podobne do truskawki.

Dereń wiśniowy
więcej informacji...
Dereń wiśniowy
 
Cena: 15.46 zł
Cena: 13.68 zł
Oszczędzasz: 1.78 zł (12%)
Dereń wiśniowy (Cornus alba "Kesselringii") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych dereni! Krzew ozdobny dorastający do wysokości 3-4 m, o wyprostowanej koronie. Kora na pędach ciemnowiśniowego koloru. Liście sezonowe, zielone, podbarwione purpurowo. Jesienią zmieniają kolor na intensywnie czerwony i różowy. Kwitnie w końcu maja i czerwcu, potem tworzy białe, dekoracyjne owoce.

Dierwilla
więcej informacji...
Dierwilla
 
Cena: 12.69 zł
Cena: 10.80 zł
Oszczędzasz: 1.89 zł (15%)
Dierwilla (Diervilla sessilifolia "Butterfly") PROMOCJA! Rzadko spotykany gęsty krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z południowo-wschodnich stanów USA. Ma łukowato wygięte gałązki, gęsto okryte ozdobnymi, sezonowymi, lancetowatymi liśćmi (do 18 cm długości), które mają zmienną barwę: młode są miedziano-brązowe, potem stopniowo zielenieją. Z ulistnieniem kontrastują grona żółtych kwiatów, które kwitną na wierzchołkach pędów w lecie.

Dipteronia chińska (duża)
więcej informacji...
Dipteronia chińska (duża)
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 25.80 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (14%)
Dipteronia chińska (duża) (Dipteronia sinensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewko ozdobne do 6 m wysokości, pochodzi z Chin. Tworzy szeroką parasolowatą koronę. Pokrojem i pierzastymi, długimi do 30 cm liśćmi przypomina drzewa tropikalne. Zakwita wiechami białych kwiatów w lecie. Piękną ozdobą są duże, tarczowate nasiona, zebrane w kiście koloru czerwono-brązowego.

Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)
więcej informacji...
Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 4.75 zł (11%)
Drzewo chusteczkowe (Dawidia chińska)(Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę. Liście są duże (do 15 cm długości), ciemnozielone, sezonowe, jesienią przebarwiają się na żółto. W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Z kwiatów powstają owoce z dużą pestką, podobną do gałki muszkatołowej (niejadalne).

Dziurawiec drzewiasty kwiatowy
więcej informacji...
Dziurawiec drzewiasty kwiatowy
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 19.65 zł
Oszczędzasz: 4.85 zł (20%)
Dziurawiec drzewiasty kwiatowy (Hypericum densiflorum "Buttercup") NOWOŚĆ!!! Najpiękniejszy dziurawiec ozdobny z kwiatów. Jest jednym z największych dziurawców, dorasta do 1 m wysokości i podobnej średnicy, tworzy gęstą i zwartą koronę na krótkim pniu. Pień ma zdrewniały, liście ciemnozielone, wąskie, skórzaste, są częściowo zimozielone (pozostają na roślinach w łagodne zimy). Wyróżnia się wyjątkowo długim okresem kwitnienia (od końca maja do początku października) i pięknymi (do 2 cm średnicy) złocistożółtymi kwiatami z bardzo długimi i gęstymi pylnikami. Później roślinę zdobią błyszczące, początkowo czerwone, potem czarne jagody.

Dziurawiec wielkokwiatowy
więcej informacji...
Dziurawiec wielkokwiatowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 10.12 zł (51%)
Dziurawiec wielkokwiatowy (Hypericum patulum "Hidcote Gold") CENA PROMOCYJNA! Dziurawiec ozdobny o największych kwiatach! Dorasta do 1 m wysokości i podobnej średnicy, tworzy gęstą i zwartą koronę. Liście ciemnozielone, wąskie, skórzaste, są częściowo zimozielone (pozostają na roślinach w łagodne zimy). Wyróżnia się długim okresem kwitnienia (od lipca do początku października) i pięknymi, dużymi (do 6 cm średnicy) złocistożółtymi kwiatami z krótkimi i gęstymi pylnikami. Później roślinę zdobią błyszczące, początkowo czerwone, potem czarne jagody.

Edgeworthia
więcej informacji...
Edgeworthia
 
Cena: 46.98 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 8.23 zł (18%)
Edgeworthia (Edgeworthia chrysantha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Krzew ozdobny, kwitnący zimą. Dorasta do 1,5 m wysokości. Ma ciemnozielone, sezonowe lancetowate liście, osadzone w pęczkach na końcach pędów. Od stycznia do kwietnia zakwita pięknie pachnącymi, rurkowatymi, biało-żółtymi kwiatami, zebranymi w kuliste grona. Tworzy to piękny efekt ozdobny na bezlistnych gałęziach.
Może być uprawiany w gruncie w najcieplejszych regionach Polski, lub jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Enkiant różowy (duży)
więcej informacji...
Enkiant różowy (duży)
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 30.59 zł
Oszczędzasz: 5.91 zł (17%)
Enkiant różowy (Enkianthus campanulatus "Hiraethlyn") NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących. Bujnie rosnący krzew do 3 m wysokości, pochodzi z Japonii. Ma sezonowe niebieskozielone liście, które jesienią przebarwiają się na jaskrawo czerwono i pomarańczowo. W maju wyjątkowo obficie kwitnie dzwonkowatymi, kremowymi kwiatami z różowo-czerwonym żyłkowaniem.

Eskalonia czerwona
więcej informacji...
Eskalonia czerwona
 
Cena: 26.70 zł
Cena: 23.86 zł
Oszczędzasz: 2.84 zł (11%)
Eskalonia czerwona (Escallonia rubra macrantha) Bardzo rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Wyjątkowo długie kwitnienie: od początku czerwca do połowy października obficie kwitnie kielichowatymi, różowoczerwonymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Eskalonia pstrolistna
więcej informacji...
Eskalonia pstrolistna
 
Cena: 23.68 zł
Cena: 19.59 zł
Oszczędzasz: 4.09 zł (18%)
Eskalonia pstrolistna (Escallonia "Gold Ellen") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1,5 m wysokości. Wyjątkowa odmiana o żółto obrzeżonych liściach. Liście są błyszczące, tworzą piękny kontrast z kwiatami. Bardzo długie kwitnienie: od początku czerwca do połowy października obficie kwitnie kielichowatymi, różowoczerwonymi, pięknie pachnącymi kwiatami.

Eukaliptus ogrodowy
więcej informacji...
Eukaliptus ogrodowy
 
Cena: 39.40 zł
Cena: 36.75 zł
Oszczędzasz: 2.65 zł (7%)
Eukaliptus ogrodowy (Eucalyptus gunni var. montana) Pochodzi z wysokich gór południowo-wschodniej Australii, gdzie zimą leży śnieg. Wiecznie zielone ozdobne drzewo o pachnących, okrągłych i szerokich liściach (nie zrzuca liści na zimę!) i niebieskawym kolorze. Dorasta do 6 m wysokości, niewymagający, zadowala się każdą glebą, lubi słońce. Jest mrozoodporny do -20°C. Może też być rośliną doniczkową do ozdoby ogrodu, tarasu czy balkonu.

Eukaliptus ogrodowy (duży)
więcej informacji...
Eukaliptus ogrodowy (duży)
 
Cena: 148.95 zł
Cena: 78.65 zł
Oszczędzasz: 70.30 zł (48%)
Eukaliptus ogrodowy (duży) (Eucalyptus neglecta) Pochodzi z wysokich gór południowo-wschodniej Australii, gdzie zimą leży śnieg. Wiecznie zielone ozdobne drzewo o pachnących, okrągłych i szerokich liściach (nie zrzuca liści na zimę!) i niebieskawym kolorze. Dorasta do 6 m wysokości, niewymagający, zadowala się każdą glebą, z wyjątkiem kwaśnych i mokrych, lubi słońce. Jest mrozoodporny do -20°C. Może też być rośliną doniczkową do ozdoby ogrodu, tarasu czy balkonu. Bardzo dobrze znosi przycinanie. Piękny zapach całej rośliny i egzotyczny wygląd są wyjątkową zaletą tej rośliny.

Eukaliptus tasmański (duży)
więcej informacji...
Eukaliptus tasmański (duży)
 
Cena: 123.86 zł
Cena: 46.32 zł
Oszczędzasz: 77.54 zł (63%)
Eukaliptus tasmański (duży) (Eucalyptus rodwayi) Pochodzi z wyżyn Tasmanii. Wiecznie zielone ozdobne drzewo o pachnących, wąskich i długich liściach w intensywnie niebieskim kolorze. Dorasta do 6 m wysokości.

Eukomia
więcej informacji...
Eukomia
 
Cena: 10.92 zł
Cena: 8.89 zł
Oszczędzasz: 2.03 zł (19%)
Eukomia (Eucommia ulmoides) NOWOŚĆ!!! Nazywana drzewem zakochanych, bo jej liście mają szczególną cechę- rozerwane w poprzek pozostają połączone gumowatymi włóknami. Drzewo ozdobne z owoców i liści, pochodzi z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy szeroką koronę. Ma dekoracyjne sezonowe liście, duże (do 20 cm długości) ciemnozielone i błyszczące. Ozdobne są również owoce: wydłużone, zebrane w duże kiście.

Ewodia chińska
więcej informacji...
Ewodia chińska
 
Cena: 24.76 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 6.17 zł (25%)
Ewodia chińska (Tetradium hupehensis) Drzewo ozdobne z liści, kwiatów i owoców, dorasta do 10 m wysokości, pochodzi z płd.-zach. Chin. Ma bardzo duże (do 40-60 cm długości), sezonowe, pierzaste, jasnozielone liście, przebarwiające się jesienią na żółto. Kwitnie od sierpnia do października wiechami pachnących, białych kwiatów, z których rozwijają się ozdobne brązowo-czarne owoce, zebrane w gęste grona.

Forsycja "Nimbus"
więcej informacji...
Forsycja "Nimbus"
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Forsycja "Nimbus" (Forsythia x "Nimbus") NOWOŚĆ! Najniższa, wolnorosnąca odmiana forsycji ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do maksymalnie 65-75 cm wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Szczególnie nadaje się do uprawy w pojemnikach lub małych ogrodach. Liście sezonowe, lancetowate, jasnozielone. Wiosną bardzo obficie zakwita żółtymi, dzwonkowatymi kwiatami. <

Forsycja marmurkowa
więcej informacji...
Forsycja marmurkowa
 
Cena: 16.80 zł
Cena: 12.89 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (24%)
Forsycja marmurkowa (Forsythia koreana "Kumsum") NOWOŚĆ! Forsycja ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Ma wyjątkowo dekoracyjne sezonowe liście: ciemnozielone ze srebrzystym, kontrastowym unerwieniem. Wiosną zakwita żółtymi, dzwonkowatymi kwiatami.

Forsycja wielobarwna
więcej informacji...
Forsycja wielobarwna
 
Cena: 15.45 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (20%)
Forsycja wielobarwna (Forsythia "Golden Times") Najpiękniejsza forsycja o wielobarwnych liściach i wyjątkowo obfitych kwiatach. Krzew ozdobny, dorasta do 1,2 m wysokości, ma zwarty, rozłożysty pokrój. Ma wyjątkowo dekoracyjne sezonowe liście: żółtozielone w złociste pasy i smugi. Wiosną niezwykle obficie kwitnie gronami złoto-żółtych, dzwonkowatych kwiatów.

Fotergilla "Appalachia"
więcej informacji...
Fotergilla "Appalachia"
 
Cena: 25.40 zł
Cena: 18.84 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (26%)
Fotergilla "Appalachia" (Fothergilla gardenii "Appalachia") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny ze wschodu USA, dorasta do 70 cm wysokości, ma regularny, zwarty, kulisty pokrój. Liście są sezonowe, niebieskozielone, jesienią stają się wielokolorowe: jaskrawo żółto-szkarłatno-fioletowo-różowe. W kwietniu i maju obficie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, białymi kwiatami o długości do 10 cm. Nadaje się szczególnie do mniejszych ogrodów ze względu na niewielkie rozmiary i wolny wzrost.

Fotergilla (duża)
więcej informacji...
Fotergilla (duża)
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (18%)
Fotergilla duża (Fothergilla major) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny ze wschodu USA, dorasta do 2,5 m wysokości, ma nieregularny pokrój. Liście są sezonowe, niebieskozielone, jesienią stają się wielokolorowe: jaskrawo żółto-szkarłatno-fioletowo-różowe. W kwietniu i maju obficie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, szyszkowatymi, wzniesionymi białymi kwiatostanami o długości do 10 cm.

Fotinia kędzierzawa
więcej informacji...
Fotinia kędzierzawa
 
Cena: 39.50 zł
Cena: 35.60 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (10%)
Fotinia kędzierzawa (Photinia serrata "Curly Fantasy") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykana dekoracyjna odmiana. Zimozielony, gęsty i rozłożysty krzew ozdobny ze wschodniej Azji, może być przycinany i formowany. Ma bardzo dekoracyjne liście- pofalowane i piłkowane na brzegach, długie do 10 cm, ciemnozielone i błyszczące; młode mają jaskrawo purpurowy kolor- liście ozdabiają ogród przez cały rok. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają czerwone owoce.

Fotinia purpurowa (duża)
więcej informacji...
Fotinia purpurowa (duża)
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 1.76 zł (7%)
Fotinia purpurowa (duża) (Photinia x fraseri "Red Robin") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany zimozielony, gęsty i rozłożysty krzew ozdobny ze wschodniej Azji, dorasta do 1,5-2 m wysokości, może być przycinany i formowany. Ma bardzo dekoracyjne liście- długie do 10 cm, ciemnozielone i błyszczące; młode mają jaskrawo purpurowy kolor- liście ozdabiają ogród przez cały rok. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają czerwone owoce.

Fotinia wzniesiona (duża)
więcej informacji...
Fotinia wzniesiona (duża)
 
Cena: 39.89 zł
Cena: 32.16 zł
Oszczędzasz: 7.73 zł (20%)
Fotinia wzniesiona (duża) (Photinia x beauverdiana "Marlyse") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Zwarty, wzniesiony pokrój. Ma bardzo dekoracyjne liście, wąskie, ciemnozielone i błyszczące, czerwono podbarwione. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają czerwone owoce. Zdjęcia "real foto".

Franklinia
więcej informacji...
Franklinia
 
Cena: 45.60 zł
Cena: 32.89 zł
Oszczędzasz: 12.71 zł (28%)
Franklinia (Franklinia alatamaha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Drzewko ozdobne z kwiatów i liści, które wymarło całkowicie w warunkach naturalnych (w stanie Georgia w USA) pod koniec 18 wieku. Od tamtego czasu jest tylko uprawiane sztucznie i zalicza się do najrzadszych roślin na Ziemi.
Dorasta do 5 m wysokości (w Polsce na ogół do 3 m). Tworzy luźną, wzniesioną koronę. Ma dekoracyjne, duże, sezonowe liście (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na intensywny kolor purpurowy i jasnoczerwony. Zakwita od lipca do października dużymi (8 cm średnicy), kubkowatymi, czysto-białymi, pięknie pachnącymi kwiatami z dużymi żółtymi pręcikami.

Franklinia (duża)
więcej informacji...
Franklinia (duża)
 
Cena: 189.00 zł
Cena: 122.00 zł
Oszczędzasz: 67.00 zł (36%)
Franklinia (duża) (Franklinia alatamaha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Drzewko ozdobne z kwiatów i liści, które wymarło w warunkach naturalnych (w stanie Georgia w USA) pod koniec 18 wieku. Od tamtego czasu jest tylko uprawiane sztucznie i zalicza się do najrzadszych roślin na Ziemi. Dorasta do 5 m wysokości (w Polsce na ogół do 3 m). Tworzy luźną, wzniesioną koronę. Ma dekoracyjne, duże, sezonowe liście (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na intensywny kolor purpurowy i jasnoczerwony. Zakwita od lipca do października dużymi (8 cm średnicy), kubkowatymi, czysto-białymi, pięknie pachnącymi kwiatami z dużymi żółtymi pręcikami. Z kwiatów powstają ozdobne owoce, przypominające zdrewniałe kuleczki o średnicy 2 cm.

Fuksja ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa (duża)
 
Cena: 45.70 zł
Cena: 39.42 zł
Oszczędzasz: 6.28 zł (14%)
Fuksja ogrodowa (duża)(Fuchsia magellanica) NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 80 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa drzewko
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa drzewko
 
Cena: 39.56 zł
Cena: 35.82 zł
Oszczędzasz: 3.74 zł (10%)
Fuksja ogrodowa drzewko (Fuchsia magellanica "Phyllis") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem o drzewiastym pokroju, dorastającym do 1,5 m wysokości. Liście ma sezonowe, jasnozielone z czerwonawym podbarwieniem. Od lipca do końca października okrywa się masą purpurowo-fioletowych kwiatów z czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa karłowa
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa karłowa
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 24.65 zł
Oszczędzasz: 3.70 zł (14%)
Fuksja ogrodowa karłowa(Fuchsia x magellanica "Lady Thumb") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym, niskim krzewem do 35 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą purpurowo-białych kwiatów z długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 16.85 zł
Oszczędzasz: 1.65 zł (9%)
Fuksja ogrodowa pstra zwieszająca (Fuchsia magellanica gracilis "Variegata") NOWOŚĆ! Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 60-70 cm długości pędów. Gałązki zwieszają się w dół, dlatego roślina ładnie wygląda posadzona w pojemnikach lub na skarpie. Liście ma dekoracyjne, sezonowe, zielone w kremowe i różowe pasy i smugi. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Fuksja ogrodowa pstrolistna
więcej informacji...
Fuksja ogrodowa pstrolistna
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (16%)
Fuksja ogrodowa pstrolistna (Fuchsia magellanica "Variegata") NOWOŚĆ! Odmiana o liściach w kremowo-białe smugi, część liści jest całkowicie biała z różowym zabarwieniem. Pochodzi z Wysp Falklandzkich i Patagonii i wyróżnia się niezwykłą wśród fuksji odpornością na mróz (pod okryciem znosi nawet - 26 st. C). Jest gęstym krzewem do 80 cm wysokości. Od lipca do końca października okrywa się masą wydłużonych purpurowo-fioletowych kwiatów z bardzo długimi czerwonymi pylnikami.

Gledicja chińska
więcej informacji...
Gledicja chińska
 
Cena: 37.95 zł
Cena: 32.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (14%)
Gledicja chińska (duża) (Gleditsia sinensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Drzewo ozdobne i lecznicze o egzotycznym wyglądzie. Dorasta do wysokości 12 m, ma wysoko osadzoną, ażurową koronę, która nie daje głębokiego cienia. Pień i gałęzie bardzo gęsto pokrywają osadzone w pęczkach dekoracyjne ciernie do 10 cm długości, które nadają drzewu wygląd kaktusa. Ma liście pierzaste, jasnozielone, sezonowe; młode są czerwonawo podbarwione, jesienią przebarwiają się na żółto. Samopylna, tworzy długie do 30 cm, płaskie poskręcane strąki, niepękające; wiszą na gałęziach od jesieni do wiosny.
Napar z liści ma właściwości lecznicze- skutecznie zwalcza różne problemy skórne i ma działanie odkażające.

Golteria "Winter Pearls"
więcej informacji...
Golteria "Winter Pearls"
 
Cena: 10.87 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (29%)
Golteria "Winter Pearls"(Gaulteria procumbens "Winter Pearls") PROMOCJA! Zimozielona krzewinka ozdobna dorasta do 15 cm wysokości i 35 cm szerokości, pochodzi z Ameryki Północnej (zdjęcia "real-foto"). Ma ozdobne owalne, błyszczące liście o długości do 5 cm, ciemnozielone, czerwono podbarwione. Rozrasta się w gęste kępy.
Wyróżnia się nietypową porą kwitnienia od jesieni do grudnia zakwita wiechami biało-różowych kwiatków, z których samopylnie powstają duże (do 0,7 cm średnicy), okrągłe, błyszczące, czerwono-różowe owoce-jagody (niejadalne). Piękna ozdoba ogrodu lub balkonu w okresie jesienno-zimowym.

Grujecznik "Glowball" (duży)
więcej informacji...
Grujecznik "Glowball" (duży)
 
Cena: 79.95 zł
Cena: 69.81 zł
Oszczędzasz: 10.14 zł (13%)
Grujecznik "Glowball" (duży) (Cercidyphyllum magnificum) Drzewo ozdobne z Japonii, wolno rosnące do 3,5 m wysokości. Ta odmiana wyróżnia się zwartym, naturalnie okrągłym kształtem i intensywnym kolorem jesiennym. Ma sezonowe, okrągłe liście: rozwijają się wczesną wiosną- mają wówczas kolor purpurowy, potem stopniowo stają się czerwonawe i zielone, jesienią zmieniają kolor na złocisto-pomarańczowy i zaczynają pachnieć piernikiem (stąd niemiecka nazwa: "drzewo piernikowe").

Guzikowiec
więcej informacji...
Guzikowiec
 
Cena: 19.99 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 3.04 zł (16%)
Guzikowiec (Cephalanthus occidentalis) Rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny z Oklahomy i Teksasu, dorasta do 2 m wysokości. Ma gęsto ułożone, błyszczące, sezonowe liście do 18 cm długości. Późnym latem i jesienią bardzo obficie kwitnie niezwykłymi, mocno i przyjemnie pachnącymi kremowymi kwiatami, przypominającymi kulki lub guziki o średnicy 2,5 cm (stąd nazwa).

Hebe fiołkowe
więcej informacji...
Hebe fiołkowe
 
Cena: 23.45 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 11.00 zł (47%)
Hebe fiołkowe (Hebe "Headfortii") PROMOCJA! Zimozielony krzew ozdobny, do uprawy w gruncie lub w doniczce, dorasta do 1 m wysokości, pochodzi z Nowej Zelandii. Ma ozdobne, skórzaste i błyszczące liście do 3 cm długości. Dwukrotnie w ciągu roku (latem i jesienią aż do zimy) zakwita obficie wiechami cieniowanych (od jasnego fioletu do ciemnej purpury) bardzo efektownych kwiatów.

Hebe złociste
więcej informacji...
Hebe złociste
 
Cena: 23.48 zł
Cena: 19.71 zł
Oszczędzasz: 3.77 zł (17%)
Hebe złociste (Hebe ochracea "James Stirling") NOWOŚĆ! Ozdobny zimozielony krzew z Nowej Zelandii, dorasta do 50 cm wysokości, ma rozłożysty pokrój. Ma niezwykły wygląd i barwę. Jego drobne listki o miedziano-złocistej barwie, przypominają pędy widłaka. Późną wiosną zakwita gwiazdkowatymi, białymi kwiatami na szczytach pędów.

Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy
więcej informacji...
Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy
 
Cena: 28.65 zł
Cena: 19.59 zł
Oszczędzasz: 9.06 zł (32%)
Hibiskus wielkokwiatowy wiśniowy (Hibiscus moscheutos "Cherry Cheescake") NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina kwiatowa do uprawy doniczkowej i w ogrodzie, pochodzi z USA, dorasta do 2,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte wielkimi (do 23 cm długości!), zielonymi liśćmi. Od czerwca do października obficie zakwita ogromnymi (20 cm średnicy!), lejkowatymi kwiatami o niezwykłym kolorze, cieniowanym od jasno- do ciemno-wiśniowego, z kontrastowymi żółtymi pylnikami.

Hortensja "Ayesha"
więcej informacji...
Hortensja "Ayesha"
 
Cena: 45.56 zł
Cena: 22.45 zł
Oszczędzasz: 23.11 zł (51%)
Hortensja "Ayesha" (Hydrangea macrophylla "Ayesha") PROMOCJA! Wyjątkowa hortensja o niezwykłych kwiatach! Niezbyt duży krzew, rośnie wolno do 1-1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Kwitnie obficie i długo: od lipca prawie do listopada. Bardzo ładne są kwiatostany: okrągłe wiechy (do 25 cm średnicy), złożone z drobnych kwiatków o łyżeczkowato wygiętych płatkach. Kwiatostany stopniowo zmieniają kolor od kremowo-białego, przez jasno-niebieski lub jasno-różowy do ciemno-różowego (kolor niebieski pojawia się przy bardziej kwaśnym odczynie gleby).

Hortensja "Giant Red"
więcej informacji...
Hortensja "Giant Red"
 
Cena: 19.59 zł
Cena: 17.25 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (12%)
Hortensja czerwona (Hydrangea "Giant Red" NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, pochodzi z Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości. Ma jasnozielone, sezonowe liście i okazałe, okrągłe kwiatostany, które w pełni rozkwitu mają ciemnoczerwony kolor (kwitnie od czerwca do września).

Hortensja "Glam Rock"
więcej informacji...
Hortensja "Glam Rock"
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 19.89 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (12%)
Hortensja "Glam Rock" (Hydrangea macrophylla "Glam Rock") NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma jasnozielone, sezonowe liście i wyjątkowe kwiatostany: kuliste, o niespotykanym "rockowym", jaskrawo kontrastowym czerwono-seledynowo-purpurowym kolorze (kwitnie od czerwca do września).

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-336]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.