Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-337]   [pokaż wszystko]

Tawulec japoński
więcej informacji...
Tawulec japoński
 
Cena: 16.87 zł
Cena: 10.79 zł
Oszczędzasz: 6.08 zł (37%)
Tawulec japoński (Stephanandra tanakae) PROMOCJA!!! Ozdobny krzew do 1,5 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są ząbkowane i głęboko ozdobnie unerwione, sezonowe, jesienią nabierają pięknej, miedziano-złotej barwy. Latem zakwita obficie gronami różowych i białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec miedziany
więcej informacji...
Tawulec miedziany
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 2.15 zł (15%)
Tawulec miedziany (Stephanandra "Copper Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy miedziano-czerwonawy kolor pędów i liści, który zmienia się na czerwony jesienią. Liście są powycinane i pofałdowane, sezonowe. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawulec żółty
więcej informacji...
Tawulec żółty
 
Cena: 12.67 zł
Cena: 9.86 zł
Oszczędzasz: 2.81 zł (23%)
Tawulec żółty (Stephanandra "Fall Glow") NOWOŚĆ!!! Ozdobny krzew do 1 m wys., rozłożysty, o cienkich gałęziach łukowato wygiętych do ziemi. Ciekawy czerwonawy kolor starszych pędów. Liście sezonowe, zielone, jesienią stają się złocisto-żółte. Liście są powycinane i pofałdowane. Młode pędy są zygzakowato powyginane. Latem zakwita obficie gronami białych kwiatów. Ozdobny także w zimie, ze względu na brązowo-czerwonawy kolor kory.

Tawuła "Ślubny wianek"
więcej informacji...
Tawuła "Ślubny wianek"
 
Cena: 16.50 zł
Tawuła "Ślubny wianek" (Spirea prunifolia "Plena") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana tawuły, ozdobnej z kwiatów i liści. Dorasta do 2 m wysokości, ma pokrój wzniesiony, przewisający, pochodzi z Chin, Tajwanu i Japonii. Ma liście bardzo dekoracyjne, sezonowe, ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na czerwono. Od maja do lipca zakwita wyjątkowo obficie baldachami półpełnych, czysto-białych kwiatów (używanych do ślubnych wianków- stąd nazwa tej rośliny).

Tawuła japońska różowa
więcej informacji...
Tawuła japońska różowa
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.35 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (18%)
Tawuła japońska różowa(Spiraea salicifolia) Krzew ozdobny z kwiatów, dorasta do 1,5 m wysokości. Pędy ma wzniesione, a sezonowe, jasnozielone liście podobne do liści wierzby. Duże, intensywnie różowe kwiatostany wyglądają jak wielkie, puszyste bazie.

Topola purpurowa
więcej informacji...
Topola purpurowa
 
Cena: 42.40 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 5.81 zł (14%)
Topola purpurowa (Populus deltoides "Purple Tower") NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne ze wschodnich i środkowych USA i Kanady, dorasta do 10 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się dużymi, sezonowymi liśćmi (do 11 cm długości i 10 cm szerokości), w niezwykłym, intensywnie czerwono-purpurowym kolorze. Liście nie zmieniają barwy w ciągu wegetacji. Nadaje się do mniejszych ogrodów, ze względu na wąski, wzniesiony pokrój.
Liście tego drzewa zawierają wyjątkowo dużo łatwo przyswajalnego białka (więcej niż większość zbóż) i dlatego uznawane są za "żywność przyszłości". Napar z kory ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgorączkowe; stosowany jest w leczeniu przeziębień.

Topola wielkolistna tybetańska
więcej informacji...
Topola wielkolistna tybetańska
 
Cena: 25.20 zł
Cena: 18.24 zł
Oszczędzasz: 6.96 zł (28%)
Topola wielkolistna tybetańska (Populus szechuanica var. tibetica) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne, dorasta do 25 m wysokości, tworzy wzniesioną koronę. Wyróżnia się bardzo dużymi, sezonowymi liśćmi (do 30 cm długości i 15 cm szerokości na starszych gałęziach), niebieskawo- jasnozielonymi, które jesienią przebarwiają się na żółto.

Trzmielina korkowa "Compacta"
więcej informacji...
Trzmielina korkowa "Compacta"
 
Cena: 19.80 zł
Cena: 12.33 zł
Oszczędzasz: 7.47 zł (38%)
Trzmielina korkowa "Compacta" (Euonymus alata "Compacta") PROMOCJA! Krzew ozdobny, wolno rosnący do 2 m wysokości, o zwartym pokroju, nadaje się do uprawy w małych ogrodach i w pojemnikach. Pochodzi z Chin, Korei i Japonii. Jego niezwykłą ozdobą są szerokie listewki korkowe (2-4 wzdłuż każdego pędu- stąd nazwa "trzmielina oskrzydlona"). Krzew wyjątkowo dekoracyjny jesienią, gdy liście zmieniają kolor na różowo-czerwony. Od września roślinę zdobią liczne owoce- purpurowe torebki, w których widać pomarańczowe jagody. W zimie trzmielinę zdobią wyraźnie widoczne listewki korkowe na pędach.

Trzmielina krzewiasta pstra
więcej informacji...
Trzmielina krzewiasta pstra
 
Cena: 26.40 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 6.54 zł (25%)
Trzmielina krzewiasta pstra (Euonymus japonicus "Albomarginatus") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny z Japonii, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój zwarty. Ma Ma bardzo dekoracyjne, błyszczące, skórzaste, ciemnozielone liście, obrzeżone kremowym paskiem.

Trzmielina płożąca barwna
więcej informacji...
Trzmielina płożąca barwna
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (26%)
Trzmielina płożąca barwna (Euonymus "Winter Dawn") PROMOCJA! Zimozielony krzew o długich do 1 m, pokładających się pędach. Może być stosowany jako roślina okrywowa, zwieszająca lub jako pnącze. Wyróżnia się wąskimi, wydłużonymi liśćmi z wyraźnym, srebrzystym unerwieniem. Młode przyrosty są jasnozielone, starsze liście ciemnieją, a od jesieni do wiosny zmieniają kolor na czerwony i purpurowy.

Trzmielina płożąca chińska
więcej informacji...
Trzmielina płożąca chińska
 
Cena: 10.40 zł
Cena: 8.90 zł
Oszczędzasz: 1.50 zł (15%)
Trzmielina płożąca chińska (Euonymus fortunei "Wolong Ghost") NOWOŚĆ!!! Nowa odmiana. Zimozielony krzew o długich do 1,2 m, pokładających się pędach. Może być stosowany jako roślina okrywowa, zwieszająca lub jako pnącze. Wyróżnia się wąskimi, wydłużonymi liśćmi z wyraźnym, srebrzystym unerwieniem.

Trzmielina turkiestańska
więcej informacji...
Trzmielina turkiestańska
 
Cena: 16.58 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 2.08 zł (13%)
Trzmielina turkiestańska (Euonymus nanus var. turkestanicus) NOWOŚĆ! Rozłożysty niski krzew ozdobny z Azji Środkowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma igiełkowate, ciemnozielone, sezonowe listki, podobne do ulistnienia cisów. Jesienią zmieniają kolor na jaskrawo czerwony. Zakwita wiosną czerwonymi kwiatami, z których powstają bardzo dekoracyjne różowe owoce w pomarańczowych osnówkach, zwieszające się z gałązek na długich ogonkach.

Tulipanowiec
więcej informacji...
Tulipanowiec
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (18%)
Tulipanowiec (Liriodendron tulipifera) Drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, ma niezwykłe, duże liście o kształcie siodłowatym. W lecie zakwita żółto-pomarańczowymi kwiatami, przypominającymi tulipany. Drzewo miododajne.

Weigela (krzewuszka) żółta
więcej informacji...
Weigela (krzewuszka) żółta
 
Cena: 19.76 zł
Cena: 18.98 zł
Oszczędzasz: 0.78 zł (4%)
Weigela (krzewuszka) żółta (Weigela middendorfiana) NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany krzew ozdobny z Japonii i wschodniej Syberii. Ma pokrój wzniesiony, dorasta do 1,5 m wysokości. Liście sezonowe, jasnozielone. W maju i czerwcu bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm długości), dzwonkowatymi, żółtymi kwiatami z pomarańczową gardzielą.

Wiąz chiński
więcej informacji...
Wiąz chiński
 
Cena: 21.80 zł
Cena: 15.59 zł
Oszczędzasz: 6.21 zł (29%)
Wiąz chiński (Ulmus parvifolia) NOWOŚĆ! Rzadko spotykane drzewko ozdobne, podobne do egzotycznych notofagusów, dorasta do 10 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Pokrój delikatny "ażurowy". Świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i na bonsai. Liście są sezonowe, ciemnozielone, błyszczące i piłkowane. Wyjątkowo długo utrzymują się na drzewach (niekiedy aż do końca grudnia) i nie zmieniają koloru. Kwitnie wczesną wiosną gronami drobnych żółtawych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz pstrolistny (duży)
więcej informacji...
Wiąz pstrolistny (duży)
 
Cena: 46.50 zł
Cena: 38.65 zł
Oszczędzasz: 7.85 zł (17%)
Wiąz pstrolistny (duży) (Ulmus minor "Variegata") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo ozdobna odmiana. Drzewo dorastające do 15 m wysokości, tworzy piramidalną, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, ciemnozielone, bardzo gęsto nakrapiane czystobiałymi kropkami, co tworzy piękny, kontrastowy efekt ozdobny. Liście przebarwiają się jesienią na żółto. Kwitnie wczesną wiosną gronami czerwonych kwiatków, z których powstają skrzydełkowe, zielone owoce.

Wiąz złocisty (duży)
więcej informacji...
Wiąz złocisty (duży)
 
Cena: 48.89 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 16.30 zł (34%)
Wiąz złocisty (duży) (Ulmus hollandica "Wredei") CENA PROMOCYJNA! Wyjątkowo ozdobna odmiana o złocistych liściach! Drzewo dorastające do 5-10 m wysokości, tworzy kolumnową, wzniesioną koronę. Liście są sezonowe, fałdowane, młode są jasnożółte, starsze żółte i żółtozielone ze złocistym zabarwieniem, co tworzy piękny efekt ozdobny.

Wierzba "Flame"
więcej informacji...
Wierzba "Flame"
 
Cena: 8.50 zł
Cena: 6.50 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (24%)
Wierzba "Flame" (Salix x vitellina "Flame") Odmiana wierzby ozdobnej o dekoracyjnej korze: pomarańczowo-czerwonej, szczególnie intensywnie zabarwionej wiosną, jesienią i zimą. To niewysokie, gęste drzewko (dorasta do 3 m wysokości) o sezonowych liściach wąskich, niebieskawo-zielonych. Nadaje się do mniejszych ogrodów, bo rośnie niezbyt szybko.

Wierzba borówkolistna mini
więcej informacji...
Wierzba borówkolistna mini
 
Cena: 14.28 zł
Cena: 12.98 zł
Oszczędzasz: 1.30 zł (10%)
Wierzba borówkolistna miniaturowa (Salix myrtilloides) NOWOŚĆ! Roślina chroniona w Polsce, rzadki relikt epoki lodowcowej, rosnący na torfowiskach. Krzewinka o wysokości do 50-70 cm, słabo rozgałęziająca się, o pędach częściowo płożących. Liście sezonowe o długości do 3,5 cm, eliptyczne, ciemnozielone i fioletowo nabiegłe, spodem sinozielone. Kwiaty (kotki) dwubarwne: górą czarne lub rdzawe, dołem jasne. Kwitnie od maja do lipca, już po rozwinięciu się liści. Jest rośliną miododajną.

Wierzba chińska płacząca
więcej informacji...
Wierzba chińska płacząca
 
Cena: 12.45 zł
Wierzba chińska płacząca (Salix babylonica var. tristis) NOWOŚĆ! Niespotykana w Polsce wierzba płacząca, pochodzi z Chin, dorasta do 17 m wys. Od pospolitej wierzby płaczącej odróżnia się żywozieloną korą gałęzi, bardzo wcześnie rozwija liście na wiosnę, zajmuje także mniej miejsca (tworzy mniej rozłożystą koronę), gałązki są bardzo cienkie i gęste. Drzewo ma wygląd "powiewny" i delikatny.

Wierzba czarnokwiatowa
więcej informacji...
Wierzba czarnokwiatowa
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 10.45 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (38%)
Wierzba czarnokwiatowa(Salix gracilistyla "Melanostachys") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin, Tybetu i Mongolii i wyróżnia się niezwykłymi, czarnymi kwiatami ("kotkami") z ceglastoczerwonymi pręcikami. Gałęzie są purpurowo podbarwione. Wyjątkowy efekt ozdobny zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, błyszczące, zielone.

Wierzba kulista
więcej informacji...
Wierzba kulista
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 1.52 zł (17%)
Wierzba kulista czarna (Salix fragilis var. decipices "Spherica") NOWOŚĆ! Dorasta do 6 m wys., jest wierzbą ozdobną z pokroju: tworzy symetryczne, kuliste korony, które wyglądają jakby były strzyżone. Możemy jej dowolnie nadawać wysokość przez formowanie: może być niskim rozgałęzionym przy ziemi krzewem, lub dość wysokim drzewkiem (jeśli będziemy usuwać dolne gałęzie) Ta wierzba jest często stosowana w ogrodach japońskich, np. nad wodą.

Wierzba o różowych kwiatach
więcej informacji...
Wierzba o różowych kwiatach
 
Cena: 12.65 zł
Cena: 9.25 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (27%)
Wierzba o różowych kwiatach(Salix gracilistyla "Mount Aso") NOWOŚĆ! Unikalna krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 2-3 m wysokości. Pochodzi z góry Aso w Japonii i wyróżnia się niezwykłymi, intensywnie różowymi kwiatami ("kotkami"). Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza wiosną. Liście sezonowe, matowe, jasnozielone.

Wierzba pomarańczowa skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba pomarańczowa skrętolistna
 
Cena: 10.69 zł
Cena: 8.25 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (23%)
Wierzba pomarańczowa skrętolistna(Salix sepulcralis "Erythroflexuosa") NOWOŚĆ! Niewielka wierzba ozdobna, dorasta do 4 m wysokości. Wyróżnia się niezwykłymi, ozdobnie skręconymi gałązkami o pomarańczowo-czerwonawym kolorze. Niezwykły efekt ozdobny, zwłaszcza zimą i wiosną. Liście sezonowe, skręcone, jasnozielone.

Wierzba skrętolistna
więcej informacji...
Wierzba skrętolistna
 
Cena: 11.69 zł
Cena: 8.72 zł
Oszczędzasz: 2.97 zł (26%)
Wierzba skrętolistna (Salix babilonica "Crispa") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z liści, dorasta do 5 m wys., pochodzi z Chin i Japonii. Liście są sezonowe, jasnozielone, bardzo mocno, pierścieniowato skręcone i gęsto osadzone na gałązkach. Wierzba bardzo dekoracyjna, do sadzenia pojedynczo, np. w ogrodach japońskich.

Wierzba wielkolistna
więcej informacji...
Wierzba wielkolistna
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (16%)
Wierzba wielkolistna(Salix moupinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykana krzewiasta wierzba ozdobna, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Chin i wyróżnia się niezwykłymi, niepodobnymi do żadnej wierzby sezonowymi liśćmi- ciemnozielonymi i błyszczącymi, bardzo dużymi (do 18 cm długości). Zimą ozdobą są jaskrawoczerwone pąki liściowe. Wiosną rozwijają się bardzo duże żółtozielone "kotki"- kwiaty do 15 cm długości.

Wierzba wielkolistna -drzewko
więcej informacji...
Wierzba wielkolistna -drzewko
 
Cena: 49.50 zł
Cena: 39.70 zł
Oszczędzasz: 9.80 zł (20%)
Wierzba wielkolistna -drzewko (Salix moupinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 2 m wysokości. Jest w formie drzewka z rozgałęzioną koroną. Pochodzi z Chin i wyróżnia się niezwykłymi, niepodobnymi do żadnej wierzby sezonowymi liśćmi- ciemnozielonymi i błyszczącymi, bardzo dużymi (do 18 cm długości). Zimą ozdobą sa jaskrawoczerwone pąki liściowe. Wiosną rozwijają się bardzo duże żółtozielone "kotki"- kwiaty do 15 cm długości.

Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
więcej informacji...
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai"
 
Cena: 38.65 zł
Cena: 22.58 zł
Oszczędzasz: 16.07 zł (42%)
Wiśnia japońska "Kojou-no-mai" (Prunus incisa "Kojou-no-mai") NOWOŚĆ! Wyjątkowy krzew ozdobny, często stosowany w ogrodach japońskich i na bonsai. Nieprzycinany dorasta do 3 m wysokości. Gdy jest regularnie cięty staje się miniaturowym drzewkiem do 70 cm wysokości. Tworzy zwartą, okrągłą koronę. Pędy zygzakowate, ozdobne zimą. Liście sezonowe, niewielkie, jasnozielone, jajowate, ładnie przebarwiają się jesienią na czerwono. Kwitnie przed rozwojem liści, w kwietniu. Kwiaty są dzwonkowate, białe z lekko różowym zabarwieniem, na długich, zwisających szypułkach, po kilka razem, pięknie pachnące. Owoce to czarne, niejadalne jagody.

Wiśnia zimowa
więcej informacji...
Wiśnia zimowa
 
Cena: 27.95 zł
Cena: 24.65 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (12%)
Wiśnia zimowa (Prunus subhirtella Autumnalis Rosea) NOWOŚĆ! Wyjątkowe drzewo ozdobne kwitnące przez całą zimę, często stosowane w ogrodach japońskich i na bonsai. Dorasta do 4-5 m wysokości. Tworzy luźną koronę. Liście sezonowe, niewielkie, jasnozielone, jajowate. Kwitnie od września do kwietnia. Kwiaty rozwijają się w okresach bez mrozu. Kwiaty są dzwonkowate, białe z lekko różowym zabarwieniem, na długich, zwisających szypułkach, po kilka razem, pięknie pachnące. Owoce to czarne, niejadalne jagody.

Żarnowiec płożący
więcej informacji...
Żarnowiec płożący
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 8.40 zł
Oszczędzasz: 6.20 zł (43%)
Żarnowiec płożący (Genista decumbens) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny, dorasta do 30 cm wysokości i 1 m szerokości, tworzy długie, pokładające się pędy, pochodzi z włoskich Alp i Apeninów. Ma gęste, sezonowe, drobne, szarozielone liście. Najpiękniejszą ozdobą są obfite kwiaty złocisto-żółte, motylkowe, pojawiające się w okresie maj-sierpień. Nadaje się do uprawy w pojemnikach (także na tarasie lub balkonie) lub w gruncie, np. w ogródku skalnym.

Zelkowa japońska (duża)
więcej informacji...
Zelkowa japońska (duża)
 
Cena: 109.80 zł
Cena: 99.40 zł
Oszczędzasz: 10.40 zł (10%)
Zelkowa japońska (duża) (Zelkova serrata "Green Vase") Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości. Popularne w Japonii ze względu na piękny pokrój, ozdobną korę i intensywne barwy jesienne. Ma piękne, ciemnozielone, piłkowane, sezonowe liście. Jesienią przybierają jaskrawą fioletowo-brązowo-czerwoną barwę. Kora pnia ma ozdobne przebarwienia żółte, beżowe i szare.

Żeń-szeń pstrolistny
więcej informacji...
Żeń-szeń pstrolistny
 
Cena: 17.00 zł
Żeń-szeń pstrolistny (Acanthopanax pentaphyllum "Variegatus") Krzew ozdobny i leczniczy z północnych Chin i wschodniej Syberii. Dorasta do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości, ma zwarty i gęsty pokrój. Największą ozdobą są sezonowe, palmowate liście, ciemnozielone, obrzeżone szerokim białym paskiem. Białe drobne kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu. Ten krzew jest blisko spokrewniony z żeń-szeniem i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem w Chinach- używa się ją jako afrodyzjak, do odkażania i na bóle stawów, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Zenobia konwaliowa
więcej informacji...
Zenobia konwaliowa
 
Cena: 34.80 zł
Cena: 27.50 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (21%)
Zenobia konwaliowa (Zenobia pulverulenta) Półzimozielony (zachowuje liście w łagodniejsze zimy) krzew ozdobny z płd.-wsch. USA, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma pędy łukowato wyginające się na boki i liście niebiesko-zielone, sezonowe, skórzaste, długości 7 cm, o pięknym pomarańczowo-żółto-czerwonym kolorze jesiennym. Wyjątkowo ozdobne i obfite kwiaty w maju i czerwcu: dzwonkowate, białe, podobne do kwiatów konwalii, pachnące.

Zimokwiat krzewiasty
więcej informacji...
Zimokwiat krzewiasty
 
Cena: 22.59 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 3.94 zł (18%)
Zimokwiat krzewiasty (Chimonanthus praecox "Grandiflorus") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny o jadalnych kwiatach (zakwita zimą!), dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z Chin. Ma piękne, ciemnozielone, błyszczące, sezonowe liście. W okresie od listopada do marca zakwita obficie dzwonkowatymi, dużymi kwiatami (złocistożółtymi z rdzawo-purpurową gardzielą). Te kwiaty bardzo silnie i przyjemnie pachną. Są jadalne i stosowane w Chinach (świeże lub suszone) do aromatyzowania herbaty i innych napojów oraz nalewek. Suszone kwiaty stosuje się także do woreczków zapachowych.

Żylistek pstrolistny
więcej informacji...
Żylistek pstrolistny
 
Cena: 16.50 zł
Żylistek pstrolistny (Deutzia gracilis "Variegata") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana żylistka, ozdobna nie tylko z pachnących kwiatów, ale także z barwnych liści. Dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwartą i gęstą koronę. Ma liście sezonowe, do 6 cm długości, obrzeżone białym (na młodych liściach- żółtym) paskiem na zielonym tle. Od wiosny do lipca zakwita wiechami pięknie pachnących, białych, gwiazdkowatych kwiatów.

Złotokap "Golden Rain"
więcej informacji...
Złotokap "Golden Rain"
 
Cena: 23.76 zł
Cena: 14.72 zł
Oszczędzasz: 9.04 zł (39%)
Złotokap "Golden Rain" (Laburnum anagyroides "Golden Rain") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana, wyjątkowo dekoracyjna odmiana. Krzew ozdobny, dorasta do 7 m wysokości. Ma trójlistkowe, jasnozielone, sezonowe liście. Krzew ma wzniesiony pokrój. Bardzo długo kwitnie (od kwietnia do połowy czerwca) masą długich do 30-40 cm, zwisających, złocistych , motylkowych kwiatostanów. Tworzy to wyjątkowy efekt ozdobny (stąd inna nazwa rośliny- "złocisty deszcz").

Łubin drzewiasty (duży)
więcej informacji...
Łubin drzewiasty (duży)
 
Cena: 38.59 zł
Cena: 26.46 zł
Oszczędzasz: 12.13 zł (32%)
Łubin drzewiasty (duży) (Lupinus arboreus) CENA PROMOCYJNA! Krzaczasta roślina wieloletnia z USA, częściowo zimozielona, w lecie obficie kwitnie biało-żółto (długi okres kwitnienia). Dorasta do 1,6 m wysokości, tworzy krótki zdrewniały pień.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]  [301-337]   [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.